Новини

07 липня 2020, 10:10

Огляд головних тем «Голосу України» від 7 липня

докладніше
07 липня 2020, 09:45

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону «Про публічні електронні реєстри»

докладніше
06 липня 2020, 14:30

Комітет з питань молоді і спорту підтримав законопроект про забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною

докладніше
06 липня 2020, 12:04

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув ряд законопроектів на предмет відповідності праву ЄС та зобов’язанням України за Угодою про асоціацію

докладніше
06 липня 2020, 10:17

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

докладніше
05 липня 2020, 06:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Військово-Морських Сил Збройних Сил України

докладніше
04 липня 2020, 06:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Національної поліції України

докладніше
03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
26 лютого 2016, 15:51

 Прес-секретар Голови Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради обговорив проблеми української культури з представниками професійної спільноти

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман провів зустріч з представниками культури, під час якої обговорив сучасні проблеми вітчизняної культури, а також шляхи подолання кризи в країні.

Голова Парламенту зазначив, що питання культури має повсякчас залишатися в полі зору держави. "Важливо, щоб ми знайшли баланс між усіма сферами життя людини, і нічого не залишали поза увагою, у тому числі питання культури, духовності, які є основою для суспільства", - заявив він.

Керівник Верховної Ради зазначив, що на сьогоднішній день у країні спостерігаються кризові явища у низці сфер, зокрема у політичній, економічній та соціальній сферах. "Якщо ми чітко не усвідомимо, яку глибоку кризу ми маємо сьогодні, якщо ми не усвідомимо, що конкретно треба зробити, щоб з неї вийти, ситуація буде тільки загострюватися", - зазначив В. Гройсман.

За його словами, сьогодні "нова система та нові ідеї борються зі старою системою", а будь-які державні зміни потребують політичної волі.

Своєю чергою, культурні діячі наголосили, що в Україні існує "прірва між офіційною та неофіційною культурою". За їх словами, сфера духовності не має регулюватися державою, тому необхідно змінити систему державного управління, успадковану від Радянського Союзу. Влада має делегувати частину повноважень громадянському суспільству та діяти на принципах повної підзвітності громадськості, зазначили співрозмовники.

За їх словами, політикум має визначити, куди країна рухається у сенсі культури. "Держава має створити умови, за якими будуть задоволені питомі людські гуманітарні та духовні потреби", - підкреслив один з учасників обговорення.

Учасники зустрічі погодилися, що у нинішній ситуації потрібно розробити «стратегію реагування культури в надзвичайних умовах», як от військової агресії, «коли культура опиняється на межі виживання». У цьому контексті вони зазначили, що необхідна підтримка осередків культури на звільнених територіях на Сході країни: музеїв, бібліотек, гуртків дитячої творчості тощо, а також, серед іншого, системна робота щодо презентації України за кордоном та популяризації української культури для діаспори.

Учасники обговорення домовилися продовжити обговорення під час наступних зустрічей та круглого столу, на якому буде презентовано розроблену ними стратегію розвитку культури в Україні.