Новини

07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 лютого 2016, 15:51

 Прес-секретар Голови Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради обговорив проблеми української культури з представниками професійної спільноти

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман провів зустріч з представниками культури, під час якої обговорив сучасні проблеми вітчизняної культури, а також шляхи подолання кризи в країні.

Голова Парламенту зазначив, що питання культури має повсякчас залишатися в полі зору держави. "Важливо, щоб ми знайшли баланс між усіма сферами життя людини, і нічого не залишали поза увагою, у тому числі питання культури, духовності, які є основою для суспільства", - заявив він.

Керівник Верховної Ради зазначив, що на сьогоднішній день у країні спостерігаються кризові явища у низці сфер, зокрема у політичній, економічній та соціальній сферах. "Якщо ми чітко не усвідомимо, яку глибоку кризу ми маємо сьогодні, якщо ми не усвідомимо, що конкретно треба зробити, щоб з неї вийти, ситуація буде тільки загострюватися", - зазначив В. Гройсман.

За його словами, сьогодні "нова система та нові ідеї борються зі старою системою", а будь-які державні зміни потребують політичної волі.

Своєю чергою, культурні діячі наголосили, що в Україні існує "прірва між офіційною та неофіційною культурою". За їх словами, сфера духовності не має регулюватися державою, тому необхідно змінити систему державного управління, успадковану від Радянського Союзу. Влада має делегувати частину повноважень громадянському суспільству та діяти на принципах повної підзвітності громадськості, зазначили співрозмовники.

За їх словами, політикум має визначити, куди країна рухається у сенсі культури. "Держава має створити умови, за якими будуть задоволені питомі людські гуманітарні та духовні потреби", - підкреслив один з учасників обговорення.

Учасники зустрічі погодилися, що у нинішній ситуації потрібно розробити «стратегію реагування культури в надзвичайних умовах», як от військової агресії, «коли культура опиняється на межі виживання». У цьому контексті вони зазначили, що необхідна підтримка осередків культури на звільнених територіях на Сході країни: музеїв, бібліотек, гуртків дитячої творчості тощо, а також, серед іншого, системна робота щодо презентації України за кордоном та популяризації української культури для діаспори.

Учасники обговорення домовилися продовжити обговорення під час наступних зустрічей та круглого столу, на якому буде презентовано розроблену ними стратегію розвитку культури в Україні.