Новини

14 травня 2021, 12:41

Дмитро Разумков вручив дипломи молодим вченим-стипендіатам Верховної Ради України

докладніше
14 травня 2021, 12:39

Відбулася урочиста церемонія вручення дипломів стипендіатів Верховної Ради України для молодих учених-докторів наук

докладніше
14 травня 2021, 11:15

Дмитро Разумков: Щоб досягти успіху - центральна та місцева влада повинні якісно співпрацювати

докладніше
14 травня 2021, 10:00

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування схвалив Рекомендації слухань на тему: «Державна регіональна політика: виклики, ризики, можливості»

докладніше
14 травня 2021, 09:43

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 травня

докладніше
13 травня 2021, 18:36

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів на Житомирщині круглий стіл з питань сприяння зайнятості населення

докладніше
13 травня 2021, 17:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України рекомендує прийняти за основу з урахуванням пропозицій Комітету законопроект щодо терміну діяльності ТСК Парламенту (відео)

докладніше
13 травня 2021, 16:00

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо платіжних послуг

докладніше
13 травня 2021, 15:55

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо доступу до технічних умов та їх оприлюднення

докладніше
13 травня 2021, 15:28

Комітет з питань інтеграції України до ЄС заслухав звіти міністерств щодо заходів на виконання Рекомендацій комітетських слухань на тему: «Європейський зелений курс»

докладніше
13 травня 2021, 15:22

Голова Верховної Ради України та Спікер Сеймасу Литви відвідали КПВВ «Чонгар» і «Каланчак» на адміністративній межі з Кримом

докладніше
13 травня 2021, 14:34

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу доопрацьований проект Закону «Про державний екологічний контроль»

докладніше
13 травня 2021, 14:28

Представники Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч з членами Комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Італійської Республіки

докладніше
13 травня 2021, 14:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо військового поховального ритуалу

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
26 лютого 2016, 10:00

 Прес-служба 

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман звернувся до співвітчизників з нагоди Дня спротиву російській окупації Криму

 

Звернення Голови Верховної Ради України

з нагоди Дня спротиву російській окупації Криму

 

Шановні співвітчизники!

 

26 лютого 2014 року під стіни парламенту Автономної Республіки Крим на заклик Меджлісу кримськотатарського народу прийшло близько 15 тисяч громадян України, більшість з яких – кримські татари, а разом з ними – українці і росіяни, які їх підтримали. Протестувальники зупинили незаконне проведення позачергової сесії Верховної Ради АРК, ініційованої російськими спецслужбами та проросійськими силами Криму. Мирний протест зірвав намір керівництва Росії щодо «легального» відокремлення кримської автономії від України.

Громадянам України протистояла неповна тисяча заїжджих із Краснодарського краю кубанських козаків і місцевих сепаратистів. Зваживши на провал так званого правового сценарію, російська влада застосувала військову силу: за два дні було захоплено низку адміністративних будівель, державне теле- і радіомовлення, центри систем постачання у Сімферополі.

Акція українських патріотів 26 лютого отримала справедливу назву Кримського Майдану, який став чи не першим масовим і консолідованим виявом спротиву громадянського суспільства іноземному вторгненню. Мирний протест надихнув інших патріотів на спротив, а загарбників підштовхнув до злочинів. 3 березня було викрадено та закатовано кримського татарина Решата Аметова, який провів одиночну акцію на підтримку територіальної цілісності України. Після цієї трагедії залякування і викрадання активістів, журналістів, інтелектуалів, священників різних конфесій, волонтерів стали у Криму жахливою буденністю.

Варто також згадати мужню масштабну акцію 5–8 березня за участю близько 40 тисяч жінок, які утворили живий ланцюг уздовж головних автомагістралей півострова з гаслами: «Крим – це Україна!», «Путін, геть із Криму!», «Ні війні!». Але найвищим піком українського спротиву в Криму можна вважати ігнорування більшістю населення Криму сумнозвісного сепаратистського референдуму, який уже отримав назву «референдум під дулами автоматів». Увесь цивілізований світ переконався в незаконності цього референдуму та його правовій нелегітимності.

Боротьба триває. Проти агресора пліч-о-пліч виступають люди різних національностей, ризикуючи власною свободою, здоров?ям, а часом і життям. За сфабрикованими звинуваченнями в тероризмі у тюрмах Росії й досі перебувають Олег Сенцов, Геннадій Афанасьєв, Олександр Кольченко, Олександр Костенко. За участь у мирній акції 26 лютого за ґратами опинилися Ахтем Чійгоз, Алі Асанов, Мустафа Дегерменджі, Талят Юнусов, Ескендер Емірвалієв, Ескендер Кантеміров, Арсен Юнусов, Ескендер Небієв.

Звільнення з роботи інакомислячих, так звані профілактичні бесіди, постійний тиск і переслідування, втрата житла – все це ніби занурило Крим у сутінки далекого 1937 року. На жаль, півострів став жахливою ілюстрацією того, в якому мороці могла втонути Україна, якби український Майдан не зупинив свавілля і беззаконня.

Ціна повернення українського Криму дуже велика. Це, передусім, людські долі – відлік тих, хто постраждав від окупації, пішов на сотні тисяч. Переконаний, що тільки політична згуртованість, ідейна єдність і спільне розуміння мети допоможуть нам вибудувати правильні та зважені кроки щодо повернення території – нашої.

 

Володимир ГРОЙСМАН