Новини

28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше
27 травня 2020, 15:43

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо окремих питань діяльності професійних спілок (відео)

докладніше
27 травня 2020, 15:00

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує ухвалити у другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до Закону про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження

докладніше
27 травня 2020, 10:30

Президент Парламентської асамблеї НАТО та українська делегація обговорили ситуацію щодо пандемії COVID-19 та триваючу агресію з боку Росії

докладніше
27 травня 2020, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 травня

докладніше
26 травня 2020, 12:52

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
24 лютого 2016, 17:15

 Прес-секретар Голови Верховної Ради України 

В. Гройсман обговорив з експертами "антикризові" кроки для відродження національної економіки

 

У рамках розробки антикризового плану Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман у вівторок зустрівся з представниками бізнесу та провідними експертами, з якими обговорив першочергові кроки для відродження національної економіки.  

"Вже не перший місяць ми знаходимося у достатньо складній економічній ситуації. Дуже важливо, щоби будь-яка дискусія, яка відбувається у суспільстві щодо виходу з тих кризових ситуацій, в яких знаходимося, завершилася дуже чітким, конкретним планом дій: що конкретно треба зробити для того, щоби ситуація стабілізувалася, що конкретно треба прийняти Парламенту для того, щоби ситуація в реальному секторі [економіки] змінилися", - заявив В. Гройсман.

Голова Парламенту поінформував, що після прийняття Державного бюджету на 2016 рік за його ініціативою у Секретаріаті Верховної Ради України була створена група щодо аналізу Бюджету. Відповідна робота також триває наразі у профільних комітетах Парламенту.

"Ми займаємося предметно пошуком тих рішень, які дозволять нам вивести ситуацію в економічному плані, в плані веденню бізнесу, розвитку економіки на абсолютно новий рівень в рамках тих викликів, які є сьогодні", - зазначив В. Гройсман.

Очільник Верховної Ради також повідомив, що у Парламенті запроваджено практику проведення тематичних днів, у рамках яких розглядаються питання щодо певної сфери життя, у тому числі, пов'язані з економікою.

В. Гройсман зазначив, що в Україні постерігається певний прогрес в дерегуляції, реформі державної служби, разом з тим, цих змін недостатньо.

"Питання зайнятості людей, питання нормальних заробітних плат є сьогодні головними. Якщо ми ці питання вирішимо, то я переконаний, що 90% інших проблем вирішаться автоматично", - висловив переконання Голова Парламенту.

У свою чергу представники експертного середовища окреслили низку проблему, що заважають розвитку національної економіки та потребують негайного вирішення, серед них: виведення бізнесу "з тіні", спрощення оподаткування та бухгалтерського обліку, забезпечення рівних умов конкуренції, урегулювання питання безпідставних кримінальних проваджень проти бізнесу тощо. Окрім того, у країні необхідно здійснити реформи правосуддя та охорони здоров'я, а також завершити реформу державної служби, зазначили експерти.

Учасники обговорення наголосили, що діяльність, спрямована на стимулювання розвитку економіки країни, має ґрунтуватися на принципах верховенства права, боротьби з корупцією та дерегуляції. Такі дії дозволять створити комфортне середовище для малого та середнього бізнесу, що забезпечить збільшення робочих місць та розвиток економіки, підкреслили представники експертного середовища.