Новини

04 липня 2020, 06:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Національної поліції України

докладніше
03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше
03 липня 2020, 16:18

Прийнято Постанову "Про звільнення Смолія Я.В. з посади Голови Національного банку України"

докладніше
03 липня 2020, 15:16

Прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
03 липня 2020, 14:50

Прийнято Постанову «Про урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України»

докладніше
03 липня 2020, 14:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей"

докладніше
03 липня 2020, 14:04

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 13:45

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
11 лютого 2016, 17:18

 Інформаційне управління 

У Комітеті з питань податкової та митної політики проаналізовано законодавчу роботу по удосконаленню податкової та митної політики у 2015 році

 

Голова Комітету Ніна Южаніна під час засідання 11 лютого повідомила, що з 44 законопроектів, поданих Кабінетом Міністрів минулого року, після їх розгляду Комітетом Верховною Радою прийнято було 13, з них лише три ухвалено без змін, десять проектів практично на 50% або повністю доопрацьовувалися Комітетом в спільних робочих групах разом з Мінфіном. "Оце якість тих законопроектів щодо формування податкової політики, які подавалися урядом в Комітет", - зазначила Н.Южаніна.

Голова Комітету також повідомила, що ще в грудні минулого року зверталася з офіційними листами до Голови Верховної Ради з проханням забезпечити більш відповідальне формування і створення документів, які вносяться до Комітету.

Голова Комітету, зокрема, навела приклад стосовно прийнятого законопроекту щодо  системи електронного декларування. Вона повідомила, що було проведено понад десять засідань робочих груп, і лише після того було напрацьовано той законопроект, який був прийнятий.

"Працюючи над законопроектами, ми говорили про те, що не допустимо після впровадження такого закону втручання в систему, не буде жодних зауважень з боку платників податків щодо можливості реєстрації податкових накладних, жодних нагод і нарікань з боку платників щодо можливості подати податкову звітність. А все це стало навпаки можливим, і зараз найбільша кількість звернень платників щодо неможливості реєструвати навіть в системі СЕА податкові накладні. Дуже хотілося б почути від міністра фінансів і від голови ДФС, що відбувається. Навіть від 13 прийнятих законопроектів ми повинні були вже мати позитивний ефект, а ми продовжуємо буксувати на місці", - зазначила Н.Южаніна.

"Якщо ми приймаємо закони, які справді не роблять простішим ведення бізнесу в Україні, доступнішим і справедливішим, якщо ми прибираємо найголовніше: корупційні моменти, з чим ми боремося так наполегливо, тоді ми рухаємося неправильно, тоді ми справді ухвалюємо неякісні закони і щось треба з цим роботи", - наголосила голова Комітету.

Н.Южаніна стосовно концептуальних відмінностей щодо податкової реформи між Комітетом і Мінфіном, які виникли минулого року, зазначила, що поки що не вдалося сформувати дорожню карту на цей рік - як треба рухатися.

Голова Комітету зазначила, що після зустрічей з представниками Місії МВФ і Міністерства фінансів США вона хотіла би, щоб зусилля і робота з Мінфіном були виключно спільними. "Це надало б можливості справді прийняти потрібні і прийнятні обома сторонами зміни у податкове законодавство".

"Хвилює, що громадськість і експерти, спеціалісти з інших країн напрацьовують зміни податкового законодавства для України, а ми не рухаємося далі. Ми, виконавча і законодавча влада, не можемо знайти порозуміння для того, щоб рухатися в одному напрямку", - наголосила Н.Южаніна.

Члени Комітету також говорили про перспективи продовження податкової реформи. Під час обговорення, зокрема, висловлювалися думки щодо можливості напрацювання Податкового кодексу в новій редакції вже цього року.

У виступах зазначалося, що це необхідно робити з урахування реформування системи охорони здоров'я і освіти, і найголовніше, пенсійної системи, що все це в комплексі з податковими змінами має стати основою нового Податкового кодексу.