Новини

18 вересня 2020, 16:50

Співчуття Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова у зв’язку зі смертю Дмитра Микитовича Притики

докладніше
18 вересня 2020, 16:49

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про запобігання корупції”

докладніше
18 вересня 2020, 16:00

З 15 по 18 вересня Верховна Рада прийняла 13 законів України і 10 проєктів законів

докладніше
18 вересня 2020, 15:45

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу законопроєкт про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв’язку України

докладніше
18 вересня 2020, 13:57

Необхідно активізувати співробітництво між Україною та Болгарією в економічній та гуманітарній сферах, - Дмитро Разумков

докладніше
18 вересня 2020, 13:50

Тимчасова спеціальна комісія з питань захисту прав інвесторів завершила розгляд двох звернень представників бізнесу

докладніше
18 вересня 2020, 13:44

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
18 вересня 2020, 13:38

У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування створено Робочу групу з опрацювання та підготовки до другого читання законопроекту про адміністративну процедуру

докладніше
18 вересня 2020, 13:30

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект про приєднання України до Розширеної часткової угоди про спорт (EPAS)

докладніше
18 вересня 2020, 12:05

Представник українського парламенту взяв участь в міжнародному онлайн-заході «LegisTech for Democracy»

докладніше
18 вересня 2020, 11:26

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроекти щодо перейменування Фонду соціального захисту інвалідів

докладніше
18 вересня 2020, 10:45

Голова Верховної Ради України провів нараду щодо тестування хворих з підозрою на COVID-19 за участю очільників МОЗ та Мінфіну

докладніше
18 вересня 2020, 09:48

Відбулося перше засідання ТСК Верховної Ради України з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду

докладніше
18 вересня 2020, 09:31

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 вересня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
01 лютого 2016, 11:29

 Інформаційне управління 

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув низку законопроектів, спрямованих на вдосконалення соціального захисту військовослужбовців, резервістів та членів їхніх сімей

Члени Комітету під час засідання 27 січня обговорили проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" щодо соціального захисту членів сімей учасників антитерористичної операції.

Законопроектом №3339 передбачається, що до сукупного доходу сім'ї при призначенні допомоги не враховуватиметься грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на час її проведення.

Прийняття запропонованих змін надасть соціальну підтримку та забезпечить гарантований державою прожитковий мінімум для малозабезпечених сімей з дітьми, батьки яких беруть участь в АТО.

Комітет за результатами розгляду рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу і в цілому.

Народні депутати також розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань забезпечення жилими приміщеннями військовослужбовців та членів сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання обов'язків військової служби.

Законопроектом №3591 передбачається впорядкувати питання забезпечення жилими приміщеннями військовослужбовців, яких призвано на військову службу під час мобілізації, на особливий період, визначивши порядок, який передбачає розміщення безплатно в казармах всіх видів, інших пристосованих для розміщення військовослужбовців приміщеннях у розташуванні військової частини та в гарнізоні.

Згідно із проекту, за цією категорією військовослужбовців після призову на військову службу зберігатимуться житлові права понад шість місяців. Крім того, пропонується створити правові підстави для посилення соціального захисту сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проведення АТО.

Члени комітету за результатами розгляду законопроекту рекомендували Парламенту прийняти його за основу.

Ще одним законопроектом про внесення змін до статті 14 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (щодо уточнення пільг курсантам вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів) №3189, який рекомендовано Парламенту прийняти за основу, пропонується встановити право на безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі) поряд з військовослужбовцями строкової військової служби також курсантам вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів ВНЗ. Додатково для зазначених категорій передбачається надати право на безоплатний проїзд у метрополітені.

Члени Комітету, розглянувши проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту резервістів, які постраждали внаслідок участі в антитерористичній операції, та членів їх сімей №3497, рекомендували Верховній Раді прийняти його за основу.

Голова Комітету Людмила Денісова зазначила, що законопроект розроблений за результатами круглого столу щодо стану дотримання трудових гарантій учасників АТО та питання соціального захисту цієї категорії громадян і членів їхніх сімей.

Проект законодавчих змін, у першу чергу, покликаний вдосконалити пенсійне забезпечення осіб з числа резервістів, які брали безпосередню участь в АТО, виконуючи обов'язки служби у військовому резерві військових формувань, зокрема Нацгвардії, та займали такі ж посади як військовослужбовці.

Законопроектом, зокрема, пропонується для всіх резервістів службу у військовому резерві під час безпосередньої участі в АТО чи забезпеченні її проведення зараховувати до вислуги років для призначення пенсії. Такі нововведення нададуть право особам, які були на військовій службі раніше, але не набули повної вислуги років для призначення пенсії, отримати додаткові роки до вислуги, і як наслідок вийти на пенсію військового.

Врегульоване у законопроекті №3497 і питання щодо резервістів, які стали інвалідами. Змінами до законодавства пропонується здійснювати виплату пенсій резервістам, які стали інвалідами внаслідок виконання обов'язків служби в АТО, у порядку та на умовах, установлених законодавством для військовослужбовців відповідних посад. Окрім того, пенсійне забезпечення членів сімей резервістів, які загинули під час АТО, здійснюватиметься так само, як і для сімей загиблих військовослужбовців.

Також передбачено визнання ветеранами військової служби інвалідів I та II групи, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов'язаних з виконанням обов'язків служби у військовому резерві військових формувань під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення.