Новини

28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше
27 травня 2020, 15:43

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо окремих питань діяльності професійних спілок (відео)

докладніше
27 травня 2020, 15:00

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує ухвалити у другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до Закону про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження

докладніше
27 травня 2020, 10:30

Президент Парламентської асамблеї НАТО та українська делегація обговорили ситуацію щодо пандемії COVID-19 та триваючу агресію з боку Росії

докладніше
27 травня 2020, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 травня

докладніше
26 травня 2020, 12:52

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
28 січня 2016, 10:07

 Інформаційне управління 

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики затвердив план роботи на період четвертої сесії та розпочав розгляд Стратегії розвитку законодавства у сфері ЗМІ

 

Засідання 27 січня 2016 року розпочалося розглядом проекту Стратегії розвитку законодавства України з питань свободи слова та діяльності ЗМІ відповідно до європейських стандартів. Цей документ, напрацьований робочою групою Комітету, стосується розвитку медіа ринку, забезпечення плюралізму в цій сфері, протидії інформаційній агресії, захисту прав журналістів та ЗМІ, тощо. Учасники засідання висловили зауваження щодо термінів виконання положень проекту, після уточнення яких повернуться до питання про його остаточне прийняття.

Було розглянуто законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо недопущення блокування діяльності засобів масової інформації), реєстраційний № 1119. Законопроектом, який розроблено з метою реалізації конституційного права громадян України на свободу слова та забезпечення гарантій вільної діяльності ЗМІ, передбачається усунення законодавчих прогалин, якими створюються умови для стороннього впливу на цю діяльність.

Враховуючи позицію Головного науково - експертного управління Апарату Верховної Ради України, а також висновок Комітету з питань правової політики та правосуддя (про невідповідність проекту вимогам Конституції України), Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики вирішив рекомендувати Верховній Раді України повернути документ на доопрацювання.

Комітет розглянув також законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо обов’язкового інформування про засновників та власників засобів масової інформації), реєстраційний № 1461, О.Осуховським, М.Головком, у присутності одного з авторів – Сергія Рудика.

Доповідаючи законопроект, Голова Комітету В.Сюмар зауважила: після ухвалення у вересні минулого року Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення» більшість новел розглядуваного проекту втратила актуальність. Водночас представник авторського колективу С.Рудик висловив свою переконаність стосовно злободенності однієї із запропонованих у законопроекті норм – щодо обов’язку мовників кожні 6 годин ефірного часу надавати телеглядачам відомості про власників медіа. Після нетривалої дискусії Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні направити законопроект на доопрацювання суб’єктам законодавчої ініціативи.

Розгляд проект Закону про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо врегулювання розміщення внутрішньої реклами, реклами на транспорті та соціальної реклами (реєстр. № 3642), було вирішено зняти з розгляду.

Внесений народним депутатом України Сергієм Власенком законопроект про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України» (щодо доступу до інформації з обмеженим доступом), реєстраційний № 3588, був розроблений з метою закріплення в Законі України «Про статус народного депутата України норми щодо безперешкодного доступу народних депутатів України до інформації, визначеної як «інформація з обмеженим доступом». Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України, розгляд відбувся в частині, що стосується предмета відання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики. За підсумками обговорення народні депутати України дійшли висновку про доцільність доопрацювання документа суб’єктом законодавчої ініціативи. Прийнято рішення розглянути законопроект на одному з найближчих засідань із участю автора.

Народні депутати України – члени Комітету обговорили і затвердили План роботи Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики на період четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.

Було розглянуто низку питань у «Різному». Насамперед це стосується приєднання до міжнародної ініціативи «Відкритий парламент», яка діє в багатьох країнах світу. Йдеться про створення на національному рівні необхідних умов для відкритого доступу до фінансової інформації парламентаріїв, створення відповідного онлайн-ресурсу, доступного, зокрема, й для людей з особливими потребами, забезпечення належних можливостей для ознайомлення всіх бажаючих із найширшим колом питань діяльності українського парламенту, громадських обговорень проблем розвитку парламентаризму в Україні та світі, обміну думками щодо різних аспектів парламентського життя, тощо. Пропозиція про приєднання до ініціативи знайшла одностайну підтримку учасників засідання.

Було проведено також поточне обговорення перспектив поновлення роботи над проектом базового Закону про аудіовізуальні послуги, ситуації довкола наслідків конфлікту у зв’язку із затриманням журналістів відомої антикорупційної програми «Схеми. Корупція в деталях» під час виконання ними професійних обов’язків, вирішення питань роздержавлення парламентських ЗМІ.