Новини

27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше
27 травня 2020, 15:43

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо окремих питань діяльності професійних спілок (відео)

докладніше
27 травня 2020, 15:00

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує ухвалити у другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до Закону про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження

докладніше
27 травня 2020, 10:30

Президент Парламентської асамблеї НАТО та українська делегація обговорили ситуацію щодо пандемії COVID-19 та триваючу агресію з боку Росії

докладніше
27 травня 2020, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 травня

докладніше
26 травня 2020, 12:52

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі

докладніше
26 травня 2020, 09:43

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 травня

докладніше
25 травня 2020, 19:10

Апарат Верховної Ради України отримав результати функціонального аналізу

докладніше
25 травня 2020, 15:40

Сподіваємося на розширення співпраці між парламентами України та Швеції, - Дмитро Разумков

докладніше
25 травня 2020, 14:39

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти за основу законопроект щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності

докладніше
25 травня 2020, 13:19

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом

докладніше
25 травня 2020, 11:54

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
25 травня 2020, 10:09

У Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг розглянули питання розробки законодавчої бази для створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів в Україні

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
22 січня 2016, 17:52

 Інформаційне управління 

Протягом тижня народні депутати проводили робочі наради, засідання робочих груп та міжнародні зустрічі, здійснювали закордонні візити і підбивали підсумки роботи за минулий рік

 

Зокрема, керівник депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Нідерландів Наталія Кацер-Бучковська провела робочу нараду з представниками Міжфракційного об’єднання «ЄвроОптимісти».


Під час зустрічі народні депутати обговорили перебіг інформаційної кампанії на підтримку ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС в Нідерландах у зв’язку з проведенням консультативного референдуму 6 квітня 2016 року, роль і можливості МФО «ЄвроОптимісти» в цьому контексті, інструменти посилення діалогу з представниками обох палат Парламенту, Уряду, громадянського суспільства, медіа-спільноти, бізнесових кіл Королівства Нідерландів.

У Комітеті з питань промислової політики та підприємництва відбулося засідання робочої групи з підготовки до другого читання  проектів законів про внесення змін до Закону "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності №2418а та про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері державного нагляду (контролю) №2351а.

На засіданні обговорено ряд важливих питань, пов’язаних з модернізацією підходів організації планового контролю контролюючими органами, створення єдиної інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю).

Комітет з питань інформатизації та зв’язку провів розширене засідання робочої групи з питань підготовки до парламентських слухань на тему: «Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору, які відбудуться 3 лютого поточного року.

За результатами роботи членами робочої групи були ухвалені рішення щодо  завершення до 22 січня опрацювання пропозицій до проекту рекомендацій парламентських слухань від центральних органів виконавчої влади, вищих навчальних закладів, бізнесу та бізнес-об`єднань, громадського сектору та підготовки проекту зазначених рекомендацій; продовження роботи з підготовки для учасників слухань пакету інформаційно-аналітичних матеріалів; продовження роботи з виконання інших організаційних заходів для проведення зазначених парламентських слухань.

Представниками Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки разом з представником Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерством екології та природних ресурсів України та Представництвом ПРООН в Україні було проведено «круглий стіл» «Презентація та обговорення проекту Концепції стратегії низьковуглецевого розвитку України».

Під час заходу було презентовано аналітичний матеріал німецької компанії DIW-Econ, в якому, зокрема, викладено огляд сучасних проблем України, проаналізовано сектори економіки, які потребують державних інвестицій задля збільшення енергоефективності, а в наступному – імпульсу до збільшення ВВП, надано рекомендації щодо механізму такого інвестування.

Учасники засіданя дійшли згоди, що вже презентована в Україні Концепція стратегії низьковуглецового розвитку може стати складовою частиною та, більше того, методологічним каркасом для розробки єдиної стратегії. Урядовці та громадськість висловили сподівання, що Комітет може стати майданчиком для напрацювання такого єдиного документа та звернулися з проханням до депутатів виступити координаторами цього процесу.

Голова Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Микола Томенко звернувся до Мінприроди України, Держлісагентства, Державного управління справами та Київської і Івано-Франківської ОДА з проханням поінформувати Комітет про реалізацію процесу створення національних природних парків «Залісся»,  «Білоозерський», «Синьогора» (колишні «мисливські резиденції»), «Дніпровсько-Тетерівський» (угіддя Товариства мисливців і рибалок "КЕДР") та інші, які мали бути створені ще в 2008 році відповідно до Указу Президента України Ющенка В.А. № 1129/2008 «Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів».

Комітет висловив занепокоєння ситуацією, яка склалася із новоствореними об’єктами природно-заповідного фонду та звернув увагу на тенденцію, коли проголошені Указами Президента України об’єкти природно-заповідного фонду залишаються такими лише на папері, незважаючи на велику наукову та адміністративну роботу, яке була проведена на всіх рівнях для їх оголошення.

Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря провів зустріч із Заступником голови Моніторингової місії ООН з прав людини Фіоною Фрейзер.

Під час зустрічі сторони обговорили ситуацію в Україні, особливо на Сході нашої держави, та стан дотримання прав і свобод людини в Україні.

Йшлося і про нормативно-правову базу у цій сфері, зокрема, існуючі прогалини та конфліктні норми, та зареєстровані законопроекти. 

Також на цьому тижні відбувся офіційний візит представників парламентської коаліції до Осло (Норвегія) в рамках програми «Партійна співпраця та створення коаліцій».

До складу української делегації входили народні депутати Вікторія Сюмар, Оксана Сироїд, Сергій Алєксєєв, Остап Семерак, Павло Пинзеник, Григорій Немиря, Олег Березюк та Іван Кириленко.

Під час перебування в Норвегії були заплановані зустрічі представників коаліції як з колишніми, так і з нинішніми високопосадовцями. Зокрема,  з  колишнім прем’єр-міністром Кєль Магне Бондевіком, колишнім міністром енергетики  Ейнаром Стейтснасом, Державним Секретарем Офісу Прем’єр-міністра Інгвід Стаб, спікером Олеміком Томмесеном та керівництвом Парламенту Норвегії, а також членами уряду Бондевіка, з керівництвом Консервативної, Лейбористської та Християнсько-Демократичної партій.

Про підбиття підсумків роботи за період третьої сесії Верховної Ради України восьмого скликання та за минулий рік цього тижня повідомили  комітети: з питань національної безпеки і оборони; з питань правової політики та правосуддя; з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України; з питань науки і освіти; з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення; з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування; з питань бюджету; у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю, тощо.Активна робота тривала і в Апараті Верховної Ради України. Зокрема, співробітники Апарату звітували про поїздку до Брюсселю, який відвідали на виконання Меморандуму про взаєморозуміння між Верховною Радою України та Європейським парламентом про спільні рамки парламентської підтримки та підвищення інституційної спроможності. Вони ознайомилися з сучасними практиками, що використовуються в Європейському Парламенті в напрямах комунікацій та кадрового забезпечення.

Візит відбувся за рекомендацією «Місії з оцінки потреб» екс-президента Європарламенту Пета Кокса, яка завершує підготовку звіту і дорожньої карти інституційної реформи Верховної Ради.

Також в Апараті Верховної Ради України було проведено тренінг «Презентації та їх роль у спілкуванні з громадськістю» та вручено сертифікати співробітникам Апарату про його успішне завершення.

Серію навчальних тренінгів,  ініційованих Інформаційним управлінням Апарату Верховної Ради, проводить Центр Розвитку Бізнес Технологій в рамках освітніх ініціатив Intel за підтримки Представництва Світового Банку в Україні. Метою тренінгів є підвищення рівня володіння та використання сучасних інформаційних технологій у сфері зв’язків з громадськістю.