Новини

26 травня 2020, 12:52

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі

докладніше
26 травня 2020, 09:43

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 травня

докладніше
25 травня 2020, 19:10

Апарат Верховної Ради України отримав результати функціонального аналізу

докладніше
25 травня 2020, 15:40

Сподіваємося на розширення співпраці між парламентами України та Швеції, - Дмитро Разумков

докладніше
25 травня 2020, 14:39

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти за основу законопроект щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності

докладніше
25 травня 2020, 13:19

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом

докладніше
25 травня 2020, 11:54

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
25 травня 2020, 10:09

У Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг розглянули питання розробки законодавчої бази для створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів в Україні

докладніше
23 травня 2020, 21:45

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв'язку зі смертю народного депутата України Валерія Давиденка

докладніше
22 травня 2020, 19:00

Стартувало публічне обговорення законопроекту щодо вдосконалення сфери адмінпослуг

докладніше
22 травня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 18-22 травня

докладніше
22 травня 2020, 15:09

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, депутата місцевої ради

докладніше
22 травня 2020, 14:47

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Анатолія Матвієнка

докладніше
22 травня 2020, 14:39

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки погодив пропозиції Міністерства оборони до Програми діяльності Кабінету Міністрів України із зауваженнями

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
14 січня 2016, 14:40

 Інформаційне управління 

У Верховній Раді відбулася нарада на тему: "Основні напрями децентралізації влади в Україні в 2016 році" (відео)

 

У нараді взяли участь представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів, представники профільних комітетів, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, експерти.

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, відкриваючи нараду, сказав про те, що на початку року потрібно визначити подальші кроки щодо проведення децентралізації в Україні. За його словами, "це - надзвичайно системна реформа, яка має проводитися постійно і люди мають відчувати, що в конкретному селі, місті, районі, області можна вирішити нагальні соціальні питання, які сьогодні їх хвилюють. Це є системна реформа і її потрібно достатньо послідовно впроваджувати. І дуже важливо, щоб на цьому шляху органи місцевого самоврядування відчували свою відповідальність, а люди відчували достатньо конкретні кроки, які змінюють у кращий бік їхнє життя", - підкреслив В.Гройсман.

Голова Верховної Ради зазначив, що влада у 2016 році має сконцентрувати зусилля на підтримці об'єднаних територіальних громад. За його словами, об'єднані територіальні громади отримають кращі умови та можливості для подальшого розвитку.

В.Гройсман також зазначив, що в країні необхідно чітко розподілити повноваження та відповідальність на різних рівнях - громад, міста, району, області, зокрема, у сфері освіти та охорони здоров'я. За його словами, потрібно врегулювали всі повноваження, врегулювали всі відповідальності і побудувати якісну взаємодію.

Голова Верховної Ради зазначив, що ключовим питанням у сфері децентралізації є спроможність органів місцевого самоврядування. "Якщо ми передаємо повноваження, ми маємо бути впевнені, що ці повноваження будуть виконані і якісно вплинуть на життя людей", - зазначив він.

В.Гройсман наголосив на тому, що необхідно навчати місцеві громади ефективно управляти власними ресурсами, зокрема, організовуючи курси підвищення кваліфікації, надаючи методичну та юридичну допомогу тощо.

Голова Верховної Ради, завершуючи виступ, висловив сподівання, що результатом наради стане операційний план на 2016 рік з чіткими термінами та відповідальністю, що дозволить забезпечити "ефективне провадження в подальшому децентралізації, яка є абсолютно європейською, і такою, що може змінити нашу країну в бік підвищення рівня життя людей".

Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко зазначив, що прийняття Державного бюджету на 2016 рік дало можливість по-іншому подивитися на децентралізацію. За його словами, вже 159 громад без району, без області отримали можливість проведення бюджетних розрахунків. Всі кошти йдуть саме на регіональний розвиток, що дає можливість економічного зростання.

"Бюджетна децентралізація розпочалася в 2015 році. На сьогодні регіональний розвиток дасть змогу для економічного зростання країни, децентралізація сприятиме економічному зростанню країни, розвитку середнього бізнесу. Усі стандарти, які ми маємо ухвалити, стосуються забезпечення якості життя громад, залученню інвестицій", - зазначив він, наголосивши на необхідності об'єднати зусилля усіх гілок влади для успішного проведення реформи.

Г.Зубко також зазначив, що на сьогодні держава може економічно стверджуватися саме за рахунок зростання регіонів та громад, які можуть залучати інвестиції та створювати нові робочі місця, проводити енергоефективні заходи і зменшувати свої витрати. Іншого шляху, за його словами, немає.

Перший віце-прем'єр-міністр наголосив зазначив, що зараз необхідно визначити ті пріоритети проведення децентралізації, на які потрібно першочергово спрямувати зусилля та кошти.

Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Віталій Ковальчук зазначив, що Президент України приділяє велику увагу децентралізації влади. За його словами, для її успішного впровадження потрібно прийняти необхідні закони, зокрема, про адміністративно-територіальний устрій, про префектів, нову редакцію закону про місцеве самоврядування.

В.Ковальчук наголосив на проблемах, які виникли під час реалізації Закону "Про об'єднанні територіальні громади".

Він також зазначив, що Адміністрація Президента України братиме активну участь у цій роботі.

Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд у виступі сказала, що прозорість є запорукою бюджетної децентралізації.

О.Сироїд звернула увагу на те, що на сьогодні люди на місцях не знають як використати кошти, отримані об'єднаними громадами отримали. Вона зазначила, що уряд повинен навчити людей на місцях, як правильно розпоряджатися цими коштами.

Представники всеукраїнських асоціацій місцевого самоврядування підтримали проведення децентралізації. У виступах зверталася увага на проблеми, які почали виникати, зокрема, стосовно забезпечення фінансування проїзду пільгових категорій населення та реформування професійно-технічної освіти, передачі майна професійно-технічних училищ на відповідний рівень.

Представники всеукраїнських асоціацій повідомили, що своїм завданням на поточний рік вони визначили створення бюджетного симулятора та проведення реформи на місцевому рівні.

Голова Верховної Ради України, підсумовуючи обговорення, дав доручення Апарату Верховної Ради спільно  з представниками уряду та відповідних міністерств вивчити проблемні питання та підготувати пропозиції для плану проведення децентралізації на 2016 рік.

В.Гройсман також запропонував провести наступну нараду з питань децентралізації в лютому поточного року, залучивши до участі представників Міністерства охорони здоров'я.