Новини

24 лютого 2020, 11:03

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо уточнення ознак окремих злочинів у сфері службової діяльності

докладніше
24 лютого 2020, 10:59

Засідання Парламентської Асамблеї України і Республіки Польща відбудеться 23-25 березня ц.р. у Варшаві

докладніше
24 лютого 2020, 09:18

Питання колективної безпеки і спільної протидії гібридним загрозам є одним з ключових для країн Карпатського регіону, - Олена Кондратюк

докладніше
21 лютого 2020, 20:39

24-26 лютого Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить офіційний візит до Латвії та Естонії

докладніше
21 лютого 2020, 18:17

У Комітеті з питань антикорупційної політики відбувся круглий стіл щодо практики застосування антикорупційного законодавства України

докладніше
21 лютого 2020, 17:18

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону України «Про оборонні закупівлі»

докладніше
21 лютого 2020, 17:00

22-23 лютого ц.р. Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк з робочим візитом відвідає Республіку Польща

докладніше
21 лютого 2020, 16:41

Постійна делегація Верховної Ради України бере участь у 19-у Зимовому засіданні Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі у Відні

докладніше
21 лютого 2020, 16:19

Заступник голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко провів особистий прийом громадян

докладніше
21 лютого 2020, 14:36

Комітет з питань бюджету рекомендує прийняти за основу та в цілому законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень"

докладніше
21 лютого 2020, 14:02

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
21 лютого 2020, 11:34

Голова Парламенту закликав українців чути один одного і завжди залишатися людьми

докладніше
21 лютого 2020, 09:03

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 21 лютого

докладніше
20 лютого 2020, 19:03

У Книжковому клубі Верховної Ради України презентовано книжку "(Не)відомі українці, які змінили історію"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
05 січня 2016, 16:12

 Інформаційне управління 

Протягом минулого року Комітет з питань європейської інтеграції активно розвивав міжпарламентські та міжнародні зв’язки

 

Зокрема, розвиток міжпарламентських відносин з європейськими  країнами відбувався  шляхом здійснення різноманітних  протокольно-ознайомчих візитів  до країн Європи, проведення спільно з європейськими інституціями заходів у рамках Парламентського комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом (ПКА), Парламентської Асамблеї ЄС - Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ). Також члени Комітету брали активну участь у семінарах, сесіях, конференціях, круглих столах, які організовувалися цими інституціями, ініціювали проведення  подібних заходів  в Україні.

Відносини України та Європейського Союзу в сфері міжпарламентської співпраці розвивалися в рамках Парламентського комітету асоціації (ПКА), який створено відповідно до ст. 467 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

У Верховній Раді VІII скликання Українську частину ПКА очолив народний депутат від депутатської фракції «Народний фронт» Остап Семерак. Його заступниками стали народні депутати Ірина Геращенко (блок Петро Порошенка) та Віктор Галасюк (Радикальна партія). 

Перше засідання ПКА відбулося 24-25 лютого 2015 року у м. Брюсселі під спільним головуванням Співголови Української частини ПКА Остапа Семерака та Голови частини Європарламенту ПКА Андрея Плєнковіча. Основна увага членів ПКА була приділена обговоренню загальнополітичної, економічної, гуманітарної та безпекової ситуації в Україні.

2 липня 2015 року у Верховній Раді України відбулося засідання Бюро ПКА під спільним головуванням Голови Української частини ПКА Остапа Семерака та Голови частини Європарламенту ПКА Андрея Плєнковіча. Члени Бюро обговорили низку питань щодо відносин України з ЄС, а також розглянули загальну безпекову та політичну ситуацію в Україні.

4-5 листопада 2015 р. у Верховній Раді України відбулося Друге засідання Парламентського Комітету Асоціації між Україною та Європейським Союзом (ПКА) під головуванням О.Семерака та А.Плєнковіча. Обговорено стан відносин Україна-ЄС, внутрішньополітичну та безпекову ситуацію в Україні, виконання Українською стороною Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, питання секторальної співпраці,  завершення виконання другої фази Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для України, готовність України до повного застосування Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС  з 1 січня 2016 року, а також здійснення низки реформ в Україні відповідно до Порядку денного асоціації.

Протягом минулого року Комітет працював і в рамках Парламентської Асамблеї ЄС – Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ):

16-18 березня минулого року у м. Єреван (Республіка Вірменія) відбулася Четверта пленарна сесія ПА ЄВРОНЕСТ, в рамках якої пройшли засідання чотирьох Постійних комітетів (Комітету з політичних питань, прав людини і демократії, Комітету з економічної інтеграції, правового наближення та конвергенції з політикою ЄС, Комітету з соціальних питань, освіти, культури та громадянського суспільства, Комітету з енергетичної безпеки), Робочої групи з питань Білорусі та Бюро ПА ЄВРОНЕСТ. Наступну сесію ПА ЄВРОНЕСТ заплановано провести у 2016 році у м. Брюссель (Королівство Бельгія).

7 жовтня 2015 року  у Страсбурзі відбулося засідання Бюро ПА Євронест та засідання Робочої групи з питань регламенту.

          5-6 листопада 2015 року у м. Тбілісі відбулося засідання Комітету ПА Євронест з соціальних питань, освіти, культури та громадянського суспільства

          9-10 листопада 2015 року у м. Брюсселі відбулися засідання Комітету ПА Євронест з політичних питань, прав людини і демократії; Комітету ПА Євронест з економічної інтеграції, правового наближення та конвергенції з політикою ЄС; Комітету ПА Євронест з енергетичної безпеки.

Значна увага в діяльності Комітету з питань європейської інтеграції приділялася зустрічам із відомими політиками та представниками офіційних кіл зарубіжних країн, які мають вплив на формування ставлення до України в інших державах та ЄС.

Зокрема, 21 квітня 2015 року керівництво Комітету взяло участь у конференції Голів парламентських комітетів з європейських справ держав - членів ЄС  OSAC) (м. Рига); 29 листопада - 1 грудня 2015 року керівництво Комітету взяло участь у конференції Голів парламентських комітетів з європейських справ держав - членів ЄС  OSAC) (м. Люксембург).

Внесок Комітету у прийняття ЄК позитивної Шостої Доповіді про хід виконання Україною Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України можна розділити на такі складові, які безпосередньо випливають з функцій та предметів відання комітету:

- адаптація законодавства. У цьому контексті слід відзначити, що всі  законопроекти, необхідні для виконання Плану дій на різних етапах його виконання розглядалися Комітетом. Комітет також був головним з опрацювання цілої низки необхідних законопроектів, зокрема, щодо ратифікації угод, конвенцій та меморандумів.

- контрольна функція комітету. Комітет провів низку спеціальних засідань, комітетських та парламентських слухань за участю урядовців, депутатів, представників дипломатичного корпусу, неурядових організацій, органів місцевого самоврядування, тощо. Зокрема, під час останніх парламентських слуханнях у травні ц.р. було здійснено комплексний «аудит» стану справ у візовій лібералізації, результатом якого стало напрацювання спільних рекомендації для причетних органів влади з метою вжиття необхідних заходів для успішного завершення виконання Плану дій.  

- парламентська дипломатія. Найменш помітними, але, в той же час, вкрай важливими та ефективними були зусилля в рамках парламентської дипломатії. Питання візової лібералізації за наполягання української сторони, було незмінним питанням порядку денного всіх засідань, спочатку Комітету Парламентського Співробітництва Україна - ЄС (КПС), пізніше Парламентського Комітетом Асоціації (ПКА) з моменту схвалення Україною Плану дій у 2010 році. Це питання було одним з ключових під час двосторонніх зустрічей членів комітету з депутатами Європейського Парламенту та національних парламентів країн-членів ЄС. Для просування цього питання активно використовувався такий інструмент як особисті контакти членів Комітету в ЄП та регулярні зустрічі в рамках неформальної групи підтримки європейської України, створеної в ЄП. 

Окрім того, Комітет провів ряд конференцій, семінарів, «круглих столів»: «круглий стіл» на тему: «Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом як основа європейської інтеграції України; інформаційний семінар-«круглий стіл» на тему: «Енергоефективність: як підтримати вразливих споживачів»; експертна дискусія: «Угода про асоціацію. Міжпарламентський вимір»; «круглий стіл» на тему: «Регіональна політика в контексті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС»; інформаційний  семінар-«круглий стіл» на тему: «Відповідальність за державні витрати: роль зовнішнього аудиту»; спільно з німецьким інститутом європейського права розпочато тренінгову програму з основ поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом для співробітників Апарату Верховної Ради України, тощо.