Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
04 січня 2016, 14:05

 Інформаційне управління 

Комітет з питань європейської інтеграції у минулому році здійснив серйозну законотворчу роботу

 

Протягом першої-третьої сесій Верховної Ради України восьмого скликання Комітет з питань європейської інтеграції розглянув та підготував висновки про відповідність праву Європейського Союзу, нормам і принципам СОТ, зобов’язанням України перед Радою Європи до 825 законопроектів та 33 висновки до законопроектів, щодо яких Комітет визначено головним.

У VІІI скликанні до складу Комітету входить п’ять підкомітетів - з питань співробітництва з НАТО та Міжпарламентською конференцією з питань Спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу, питань Східного партнерства та ПА ЄВРОНЕСТ; економічного, секторального співробітництва та поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС; з питань інформаційного забезпечення; регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС; адаптації українського законодавства до законодавства Європейського Союзу (ЄС), забезпечення його відповідності зобов'язанням України у рамках Ради Європи (РЄ) та оцінки відповідності законопроектів міжнародно-правовим зобов'язанням України у сфері європейської інтеграції.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України восьмого скликання», Комітет здійснює законопроектну роботу, готує, попередньо розглядає питання, віднесені до повноважень Верховної Ради, та виконує контрольні функції у таких сферах відання: участь України в міжнародних інтеграційних процесах, пов'язаних з діяльністю Європейського Союзу (ЄС); адаптація українського законодавства до законодавства Європейського  Союзу (ЄС), забезпечення його відповідності зобов'язанням України у рамках Ради Європи (РЄ); оцінка відповідності законопроектів міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції; державної політики у сфері європейської інтеграції; забезпечення міжпарламентських зв’язків у рамках співробітництва України з Європейським Союзом (ЄС); координація програм технічної допомоги Європейського Союзу (ЄС) Верховній Раді України та спеціальних навчальних програм; надання згоди на обов’язковість міжнародних договорів України з Європейським Союзом (ЄС) та його державами-членами (ратифікація, приєднання до міжнародного договору, прийняття тексту міжнародного договору), денонсації зазначених міжнародних договорів України, транскордонного та міжрегіонального співробітництва з країнами Європейського Союзу (ЄС).

Специфіка законопроектної роботи Комітету полягає в тому, що акцент робиться на аналізі законопроектів, що належать до сфери, яка регулюється актами права Європейського Союзу, угодами СОТ. Комітет готує висновки щодо відповідності цих проектів європейському праву, нормам СОТ та рекомендує Верховній Раді прийняти, доопрацювати або відхилити законопроект.

Елементом адаптації законодавства є перевірка проектів законів України та інших нормативно-правових актів на їх відповідність acquis Європейського Союзу з метою недопущення прийняття законодавчих актів, які суперечать європейському праву, та Угоді про асоціацію.

На розгляд до Комітету надходять усі законопроекти, що вносяться до Верховної Ради України. Станом на грудень 2015 у парламенті зареєстровано понад 3 000 законопроектів, із них понад 500 - законопроекти, спрямовані на внесення змін до митного та податкового законодавства, з яких Комітетом було проаналізовано близько 100.

Також Комітетом було проведено парламентські, комітетські слухання і  спільні засідання.

Зокрема, 4 березня 2015 року Комітет провів слухання на тему: «Стан виконання критеріїв, необхідних для запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України». Було прийнято заключний документ - Рішення комітетських слухань, в якому відображені пропозиції учасників слухань щодо виконання критеріїв.

15 квітня 2015 року було проведено парламентські слухання на тему: «Перспективи запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України». Рекомендації слухань, затверджені Постановою Верховної Ради України від 14 травня 2015 року містять деталізований перелік рекомендацій для Верховної Ради України, Кабінету Міністрів та Президента України, імплементація яких має забезпечити успішне виконання Плану дій з лібералізації візового режиму.

13 травня 2015 року відбулись комітетські слухання на тему: «Посилення ролі єврорегіонів у здійсненні транскордонної співпраці України». За результатами слухань було розроблено проект Рекомендацій Верховній Раді України, Кабінету Міністрів, органам центральної і місцевої влади, керівництву самих єврорегіонів.

2 вересня 2015 року проведено спільне засідання Комітету з питань європейської інтеграції та Комітету у закордонних справах щодо питань ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, стану імплементації зазначеної Угоди, стану виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України, а також енергетичної безпеку у відносинах Україна – ЄС.

7 жовтня 2015 відбулося спільне засідання Комітету з питань європейської інтеграції та Комітету у закордонних справах, присвячене діяльності делегацій Верховної Ради України.

9 грудня 2015 року відбулося спільне засідання трьох комітетів: з питань європейської інтеграції, у закордонних справах, з питань національної безпеки і оборони та Постійної делегації Верховної Ради України у ПА НАТО щодо заходів комплексного огляду сектора безпеки і оборони  в контексті співробітництва Україна-НАТО.

Комітет здійснював парламентський контроль за діяльністю органів виконавчої влади та місцевого самоврядування,  у рамках якого тривала робота щодо  збору та аналізу інформації стосовно питань, віднесених до компетенції Комітету, шляхом направлення запитів до центральних органів виконавчої влади та запрошення керівників цих органів на засідання Комітету.

Для допомоги та сприяння Комітету у виконанні його завдань 14 липня 2015 року було затверджено склад Науково-експертної ради при Комітеті, до якої увійшли представники навчальних закладів, експерти з провідних неурядових організацій України.

Також у червні 2015 року створено «Парламентську експертну групу з питань європейської інтеграції» (ПЕГ): групу незалежних експертів, яка надає висновки, чи відповідають подані до парламенту законопроекти Угоді про асоціацію з Євросоюзом, праву ЄС та  міжнародним договорам. ПЕГ за 6 місяців діяльності проаналізувала 184 законопроекти, з яких 52 було розглянуто на засіданнях Комітету. Зараз на опрацюванні ПЕГ знаходяться 105 проектів нормативно-правових актів.