Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
05 липня 2007, 12:18

Проведення 16-ї щорічної сесії ПА ОБСЄ у Києві засвідчує перед суспільством рух України у напрямку демократії, - Голова Верховної Ради України О.Мороз

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз у четвер, 5 липня, зустрівся з Президентом Міжнародної асоціації «Бізнес і парламент», депутатом Палати громад Парламенту Великобританії Брюсом Джорджем.

На початку зустрічі Голова Верховної Ради України подякував за сприяння у вирішенні питання щодо проведення 16-ї щорічної сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ у Києві. «Незважаючи на ситуацію в Україні, це хороший сигнал для суспільства, що ми все-таки рухаємося у напрямку демократії», - сказав О.Мороз. Він висловив сподівання, що робота Асамблеї набуде широкого розголосу у суспільстві. За його словами, питання, які розглядатиме Асамблея, зокрема щодо системи безпеки у регіоні, хвилюють європейську спільноту.

За словами Голови Верховної Ради України, він має намір у сьогоднішньому виступі на відкритті пленарного засідання Асамблеї запропонувати розглянути на одній із сесій ПА ОБСЄ питання про стан і проблеми розвитку парламентаризму.

Він висловив сподівання, що пан Джордж сприятиме винесенню цього питання на розгляд Асамблеї.

У свою чергу Б.Джордж повідомив, що відвідував Україну як спостерігач на парламентських виборах, зазначивши, що останні вибори до Верховної Ради України повністю відповідали міжнародним демократичним стандартам. Він висловив упевненість, що наступні вибори, «коли б вони не відбулися», також будуть їм відповідати. Б.Джордж також поцікавився, коли спостерігачі отримають запрошення прибути на вибори, якщо вони відбудуться.

О.Мороз, у свою чергу, заявив,  що наразі немає достатніх юридичних підстав для дострокових виборів, зазначивши, що укази Президента порушують Конституцію і законодавство. Окрім цього, нагадав він, не вирішене питання щодо так званого обнуління списків через блокування роботи Центральної виборчої комісії з боку інституту Президента. За його словами, як тільки це питання буде вирішене, Верховна Ради України направить відповідні запрошення європейським країнам щодо направлення спостерігачів на вибори.

Голова Верховної Ради України також висловив занепокоєння існуванням загрози знищення судової системи в Україні. За його словами, якщо ця виборча кампанія відбудеться, вона має бути «юридичною», бо багато залежить від того, наскільки незалежною буде робота судів усіх рівнів.

Б.Джордж запропонував започаткувати в Україні роботу Міжнародної асоціації «Бізнес і парламент», зазначивши, що вона буде спрямована на розвиток парламентаризму. При цьому він наголосив, що рішення стосовно напрямків діяльності буде приймати українська сторона. О.Мороз підтримав цю ідею, висловивши думку, що «це хороша справа і її потрібно запроваджувати в Україні». За його словами, така спільна робота сприяє адаптації вітчизняного законодавства до європейського.

Під час зустрічі також було обговорено широке коло питань щодо структури і практики роботи парламентів європейських країн. Зокрема, п. Джордж запропонував провести семінар щодо правових аспектів роботи двопалатного парламенту. Він поділився своїми міркуваннями щодо ефективності роботи двопалатного Парламенту у Великобританії, підкресливши, що це традиція, яка мала ефективність, але сьогодні обговорюється питання щодо реформування верхньої палати у напрямку виборності її членів.

О.Мороз висловив думку щодо доцільності проведення такого заходу на початку вересня ц.р. із залученням широкого кола фахівців. При цьому він висловив переконання, що запровадження двопалатного парламенту в Україні, яка є унітарною державою, недоцільне.