Новини

18 вересня 2019, 18:30

Орієнтовний графік розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2020 рік відповідно до Регламенту Верховної Ради України

докладніше
18 вересня 2019, 18:10

У Комітеті з питань транспорту та інфраструктури відбулася зустріч з представниками Європейського Союзу в Україні

докладніше
18 вересня 2019, 18:02

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради розглянув законопроект щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури

докладніше
18 вересня 2019, 17:57

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки прийняв рішення про створення спільної міжфракційної робочої групи з підготовки проекту закону щодо реформування СБУ

докладніше
18 вересня 2019, 16:30

Представники депутатської фракції Політичної партії «Європейська Солідарність» провели особистий прийом громадян

докладніше
18 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань свободи слова розглянув питання забезпечення прав акредитованих журналістів і працівників ЗМІ на здійснення професійної діяльності у Верховній Раді України

докладніше
18 вересня 2019, 13:22

Ранкове засідання Верховної Ради

докладніше
18 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії»

докладніше
18 вересня 2019, 12:52

До Дня безпеки пацієнта українським медикам передали 20 “швидких”

докладніше
18 вересня 2019, 11:30

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню»

докладніше
18 вересня 2019, 11:26

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес»

докладніше
18 вересня 2019, 11:20

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду»

докладніше
18 вересня 2019, 10:00

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова провела зустріч з представниками Міжнародної організації праці

докладніше
18 вересня 2019, 09:32

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 вересня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
06 липня 2007, 12:17

Голова Верховної Ради України О.Мороз пропонує внести до Резолюції Парламентської Асамблеї ОБСЄ пропозицію щодо розв'язання політичної ситуації в Україні у спосіб, передбачений Конституцією

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз у п‘ятницю, 6 липня, зустрівся з Президентом Парламентської Асамблеї ОБСЄ Йораном Леннмаркером.

Голова Верховної Ради України подякував п.Леннмаркеру за проведення сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ у Києві.

За його словами, усі питання, які розглядає Асамблея, важливі і потребують уваги всього європейського співтовариства. Він зазначив, що парламентська складова ОБСЄ має важливе значення. «Переконаний, що за Асамблеєю велика перспектива, оскільки її рішення певним чином знаходять своє відображення у законодавстві кожної країни члена ОБСЄ», - сказав Голова Верховної Ради України.

Він відзначив, що «в Україні складна політична ситуація і тому проведення ПА ОБСЄ вітається не всіма». Разом з тим, переконаний він, 16-а сесія Асамблеї «це перспектива на шляху України до демократії». О.Мороз ще раз підкреслив, що Україна сама в змозі владнати свої внутрішні проблеми.

У свою чергу Й.Леннмаркер від свого імені і від імені усієї Парламентської Асамблеї ОБСЄ висловив «велику подяку Верховній Раді України» і особисто О.Морозу «за чудову організацію заходу». «Ми прекрасно розуміємо, що за цим стоїть багатоденна віддана робота людей, які працювали над організацією сесії Асамблеї у Києві». «Верховна Рада це також європейський парламент і Україна це така ж європейська країна, як і Швеція. Європа це увесь європейський континент», - зазначив п.Леннмаркер.

За його словами, однією із причин обрання України місцем проведення чергової сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ полягає у тому, щоб «продемонструвати, що ця частина Європи належить до всього європейського континенту». «Україна відіграє значну роль для всього європейського континенту». «Те, що відбувається в Україні це внутрішній процес, і ми б не хотіли у нього втручатися. Це питання має бути вирішене українськими громадянами», - сказав Й.Леннмаркер. «Але дуже важливо, щоб у наших країнах були сильні парламенти, що підкреслює, що у них сильна демократія», - наголосив він. «Яку б прикінцеву систему управління не обрала держава, має бути сильний і спроможний парламент», - підкреслив Президент ПА ОБСЄ.

У цьому контексті п.Леннмаркер високо оцінив роль ПА ОБСЄ на європейському континенті.

Голова Верховної Ради України зазначив, що український парламент є консолідованим і впливовим, що підтверджується результатами голосування за важливі законопроекти, а також злагодженою та взаємовідповідальною роботою парламенту і уряду.

Погоджуючись з думкою Й.Леннмаркера, що Україна має сама розв‘язувати внутрішні проблеми, він висловив думку про доцільність внесення до Резолюції Парламентської Асамблеї ОБСЄ побажання щодо розв‘язання політичної ситуації в Україні у спосіб, передбачений Конституцією. На думку Голови Верховної Ради України, це підкреслило б підтримку з боку європейських парламентаріїв важливості дотримання законності.

У свою чергу п.Леннмаркер зазначив, що демократичні стандарти мають бути єдиними і, за його словами, якщо існує загроза щодо них, «ми, звичайно, можемо щось сказати». Він наголосив, що Україна, яка приєдналася до європейських парламентських інституцій, зокрема до ОБСЄ, також має дотримуватися цих стандартів.