Новини

13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше
12 грудня 2019, 18:11

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" (щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації)"

докладніше
12 грудня 2019, 18:04

Прийнято Закон "Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
20 вересня 2007, 18:10

Голова Верховної Ради України О.Мороз закликає представників дипломатичних місій, акредитованих в Україні, донести до своїх урядів правду про ситуацію, що склалася в Україні напередодні парламентських виборів

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз закликає представників дипломатичних місій, акредитованих в Україні, донести до своїх урядів правду про ситуацію, що склалася в Україні напередодні парламентських виборів 30 вересня.

У ході зустрічі з дипломатами, акредитованими в Україні, у четвер, 20 вересня, він наголосив на важливості оцінки ними подій, що розвиваються, та прогнозів на майбутнє, після 30 вересня.

Звертаючись до закордонних дипломатів, О.Мороз висловив тривогу з приводу дискредитації Верховної Ради України, Конституційного Суду і судової системи в цілому, Генеральної прокуратури, РНБО, органів місцевого самоврядування «і, навіть інституту Президента», який «руйнується саме за сценарієм перетворення його в наддержавний абсолютний орган влади в Україні».

За словами О.Мороза, «в Україні руйнуються не тільки інститути влади, руйнуються основи демократії парламентаризм, судова система, місцеве самоврядування».

Вихід із ситуації Голова Верховної Ради бачить у неухильному дотриманні закону, «а не перетворенні його на об‘єкт політичних ігор», а також в уточненні в Конституції питання про розподіл повноважень гілок влади. «Тим паче, що Президент не втомлюється повторювати, що Конституція  Україні «є недолуга». Не можу використати лайливе слово «недолуга» на адресу Основного закону. Зазначу, що він потребує подальшого вдосконалення», - сказав О.Мороз.

Він висловив жаль з приводу того, що політична криза в Україні стримала розвиток контактів з інвесторами як із західними, так і з російськими, негативно вплинула на розвиток торгівельного та економічного співробітництва.

Голова Верховної Ради України відзначив можливість у ході виборів використання адмінресурсу, фальшивих бюлетенів, переписування протоколів, залякування членів дільничних комісій, змін скриньок з бюлетенями, підкупу суддів та ін.

О.Мороз також не виключив можливості загрози повторення кризи після виборів. На його думку, вона закладена в самій кампанії, яку проводять пропрезидентські сили, «де головним агітатором за «Нашу Україну» відверто виступає Президент, нехтуючи законами».