Новини

07 липня 2020, 10:10

Огляд головних тем «Голосу України» від 7 липня

докладніше
07 липня 2020, 09:45

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону «Про публічні електронні реєстри»

докладніше
06 липня 2020, 14:30

Комітет з питань молоді і спорту підтримав законопроект про забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною

докладніше
06 липня 2020, 12:04

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув ряд законопроектів на предмет відповідності праву ЄС та зобов’язанням України за Угодою про асоціацію

докладніше
06 липня 2020, 10:17

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

докладніше
05 липня 2020, 06:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Військово-Морських Сил Збройних Сил України

докладніше
04 липня 2020, 06:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Національної поліції України

докладніше
03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
20 вересня 2007, 18:10

Голова Верховної Ради України О.Мороз закликає представників дипломатичних місій, акредитованих в Україні, донести до своїх урядів правду про ситуацію, що склалася в Україні напередодні парламентських виборів

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз закликає представників дипломатичних місій, акредитованих в Україні, донести до своїх урядів правду про ситуацію, що склалася в Україні напередодні парламентських виборів 30 вересня.

У ході зустрічі з дипломатами, акредитованими в Україні, у четвер, 20 вересня, він наголосив на важливості оцінки ними подій, що розвиваються, та прогнозів на майбутнє, після 30 вересня.

Звертаючись до закордонних дипломатів, О.Мороз висловив тривогу з приводу дискредитації Верховної Ради України, Конституційного Суду і судової системи в цілому, Генеральної прокуратури, РНБО, органів місцевого самоврядування «і, навіть інституту Президента», який «руйнується саме за сценарієм перетворення його в наддержавний абсолютний орган влади в Україні».

За словами О.Мороза, «в Україні руйнуються не тільки інститути влади, руйнуються основи демократії парламентаризм, судова система, місцеве самоврядування».

Вихід із ситуації Голова Верховної Ради бачить у неухильному дотриманні закону, «а не перетворенні його на об‘єкт політичних ігор», а також в уточненні в Конституції питання про розподіл повноважень гілок влади. «Тим паче, що Президент не втомлюється повторювати, що Конституція  Україні «є недолуга». Не можу використати лайливе слово «недолуга» на адресу Основного закону. Зазначу, що він потребує подальшого вдосконалення», - сказав О.Мороз.

Він висловив жаль з приводу того, що політична криза в Україні стримала розвиток контактів з інвесторами як із західними, так і з російськими, негативно вплинула на розвиток торгівельного та економічного співробітництва.

Голова Верховної Ради України відзначив можливість у ході виборів використання адмінресурсу, фальшивих бюлетенів, переписування протоколів, залякування членів дільничних комісій, змін скриньок з бюлетенями, підкупу суддів та ін.

О.Мороз також не виключив можливості загрози повторення кризи після виборів. На його думку, вона закладена в самій кампанії, яку проводять пропрезидентські сили, «де головним агітатором за «Нашу Україну» відверто виступає Президент, нехтуючи законами».