Новини

07 червня 2020, 07:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Святої Трійці

докладніше
06 червня 2020, 14:02

Привітання Керівника Апарату Верховної Ради України Вячеслава Штучного з Днем журналіста

докладніше
06 червня 2020, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем журналіста

докладніше
05 червня 2020, 19:10

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права

докладніше
05 червня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 1 - 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 15:16

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту

докладніше
05 червня 2020, 13:57

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 червня 2020, 12:35

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства»

докладніше
05 червня 2020, 12:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати, депутата місцевої ради"

докладніше
05 червня 2020, 12:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
05 червня 2020, 10:04

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:34

На засіданні ТСК народні депутати заслухали питання про втрати державного бюджету України через «схеми» формування податкового кредиту на відшкодування ПДВ

докладніше
05 червня 2020, 09:00

Комітет з питань бюджету рекомендує взяти до відома звіт Кабінету Міністрів про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
26 червня 2015, 14:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді України відбулося парламентське засідання Парламентської асамблеї ГУАМ "Безпека в Європі: поточна ситуація і уроки для політиків" (відео)

 

Парламентське засідання "Безпека в Європі: поточна ситуація і уроки для політиків" відбулося за участі представників ПА ГУАМ, Балтійської асамблеї, Північної Ради, Парламенту Бенілюксу, країн Вишеградської групи.

Засідання розпочалося з вітального слова Першого заступника Голови Верховної Ради України Андрія Парубія. В своїй промові він окреслив головні виклики в питанні безпеки Європи, серед яких  агресивна політика російського президента Путіна.

Головний урок російської агресії для політиків у тому, щоб бути готовими до прийняття спільних масштабних рішень задля припинення дій Росії. Як наголосив промовець, Україна вдячна всьому світу за згуртовану позицію й допомогу.

"Натомість ми потребуємо більш рішучої підтримки у вигляді надання оборонного озброєння",  - сказав А. Парубій.

Як повідомило Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України, Голова Парламентської асамблеї ГУАМ, голова Постійної делегації Верховної Ради України Анатолій Матвієнко поінформував учасників засідання, що А.Парубій в часи Революції гідності був керівником самооборони Майдану, тож має авторитет і повагу в українському суспільстві.

А.Матвієнко представив учасників заходу та виголосив розклад роботи засідання.

Він зазначив, що агресія РФ стосовно України – лише останній епізод, якому передували  не менш трагічні події (Грузія, Придністров'я). Тож Європа  має шукати шляхи стабілізації ситуації.

"Агресивні дії засвідчили повернення силового підходу Росії до вирішення геостратегічних питань.

Головний виклик  - це тиск Росії на її східному кордоні. Наразі ситуація там надзвичайно серйозна. В Україні триває війна, внаслідок якої гинуть люди.

Росію визнано агресором, бо вона веде війну проти демократичного світу. Про це записано в офіційних документах Парламентської асамблеї ГУАМ. Тож мова йде не лише про санкції щодо РФ, а про консолідовану позицію усього демократичного світу", - сказав він.

На думку А. Матвієнка, анексія Криму , війна на Донбасі – спроби діяти всупереч нормам міжнародного права.

Доповідач  нагадав про Нагірний Карабах, Осетію й Придністров'я.

"Головний пріоритет  діяльності ГУАМ в умовах порушення РФ норм міжнародного права – солідарність, взаємодія всіх учасників на принципах поваги державного суверенітету та територіальної цілісності будь-якої держави.

РФ разом з окупаційною владою Криму планує. розмістити в Криму ядерну зброю. На такі дії має бути адекватна відповідь," – наголосив А. Матвієнко

За словами промовця, Ризький саміт Східного партнерства дав сигнал безпрецедентної підтримки України нашими європейськими партнерами, впевненість, що Україна  крокує в напрямі безвізового режиму з країнами ЄС.

На сьогодні 20 з 28 країн ЄС імплементували Угоду про асоціацію з Європейським Союзом.

"У XXI сторіччі ніхто не має права силою примусити змінити вибір, зроблений цілим народом", - сказав А. Матвієнко..

Промовець наголосив на важливості Східного партнерства, яке є одним з найуспішніших європейських проектів, і ЄС міг би скористатися інституційною структурою ГУАМ для просування своїх проектів.

А.Матвієнко надав слово Президентові Балтійської асамблеї пані Г.Пурванекієне. Доповідач розпочала доповідь з висловлення співчуття народу Грузії з приводу повені.

Вона подякувала українському парламенту за запрошення до участі в засіданні.

"Не так давно була зламана залізна завіса, і ми отримали шанс будувати безпечну процвітаючу Європу.

Європа вирішила будувати мир на принципах демократії й багатостороннього співробітництва. У 2014 році відкрилася нова ера в нашій історії – наша мрія про мир була знищена агресивними діями Росії. Це виклик для геополітичної ситуації в Європі.

Країни Балтії ніколи не мали ілюзій стосовно Росії. Тож недостатньо просити змінити поведінку , а потрібно  дієво з цим боротися. Санкції мають бути жорсткішими і тривати аж до звільнення Криму й Донбасу", - зазначила Г.Пурванекієне.

За її словами, народи Європи повинні належним чином відповідати на закиди російської пропаганди. "Ми маємо надати підтримку країнам ГУАМ. Співпраця між країнами Балтії, ГУАМ і Вишеградської групи має посилюватися задля миру і процвітання регіону в цілому," -  сказала вона.

Президент Північної Ради пан Г.Торхаллссон наголосив, що Північна Рада співпрацює з усіма демократичними європейськими організаціями.

Він зазначив, що в часи кризи наші зусилля мають бути спільними й  злагодженими.

Країни  північної Європи інвестують в розвиток демократії України - в проекти галузі енергоефективності, реконструкцію шкіл, лікарень тощо.

На думку доповідача, важливо розвивати парламентські стосунки, і тому делегація північної Ради прибула до Києва, щоб продемонструвати свою підтримку Україні.

Голова Комітету парламенту Бенілюксу з питань транскордонного співробітництва Марк Хендрікс наголосив на рішенні країн Бенілюксу щодо всебічної підтримки України.

Доповідач окремо зупинився на аналізі безпекової ситуації в Європі. Він нагадав, що з року в рік держави Європи зменшували фінансування на озброєння.

А.Матвієнко підтримав промовця, що розвал української армії Януковичем призвели до того, що на сьогодні Україна має витрачати 5 відсотків ВВП на озброєння, щоб бути готовою протистояти агресору.

Голова делегації Меджлісу Азербайджану в ПА ГУАМ Елтон Маммадов висловив сподівання, що сьогоднішнє засідання стане внеском у зміцнення безпеки в регіоні.

"Всі розуміють, які загрози несуть тероризм, сепаратизм, що відокремлюють нас від цінностей світової спільноти," – сказав промовець . Він закликав увесь світ докласти всіх зусиль до вирішення питання безпеки України.

Голова делегації Парламенту Грузії в ПА ГУАМ Зураб Абашидзе відзначив високий рівень організації засідання і висловив вдячність усьому світу за підтримку країн ГУАМ.

Доповідач наголосив, що Грузія готова до співробітництва з іншими країнами ГУАМ  в усіх напрямах.

Він висловив сподівання, членство в НАТО допоможе Грузії й Україні  в поліпшенні державної безпеки.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Й. Іон Стевіле сказав, що молдовські парламентарії не змогли взяти участь в засіданні через загальні місцеві вибори, другий тур яких відбудеться завтра.

Він побажав усім плідного співробітництва на шляху європейської інтеграції, який обрали країни - члени ГУАМ.

Й. Іон Стевіле від імені молдовських парламентаріїв подякував усім партнерам по ГУАМ за їх допомогу у вирішенні  складних питань. Він висловив солідарність з Україною.

Генеральний секретар ГУАМ В.Чечелашвілі , підсумовуючи висловлене промовцями, зазначив, що головним принципом діяльності ГУАМ має бути довіра і виконання норм міжнародного права.

Учасники засідання взяли участь у дискусії щодо розв'язання  окреслених викликів і проблем.