Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
26 червня 2015, 14:41

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді України відбулося засідання Конституційної комісії (відео)

 

Відкриваючи засідання, Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, зокрема, зазначив, що конституційна реформа має підвести риску між пострадянською Україною і забезпечити швидкий перехід до сучасної європейської країни.

"Вперше за історію нашої держави ми так близько підійшли до реалізації цієї реформи. Всі 24 роки ми хотіли більших глибинних змін у місцевому самоврядуванні, побудови якісної системи, яка б дозволила максимально включити громадян у прийняття рішень, побудувати систему, яка б дозволила адекватно реагувати на запити суспільства, побудувати так звані «соціальні ліфти», системи, яка приведе до влади нових лідерів, - відповідальних, ефективних і якісних", - підкреслив він.

В.Гройсман зазначив, що "саме такий підхід, який міститься у проекті змін до Конституції у частині децентралізації влади і місцевого самоврядування, знайшов свою підтримку і схвалення у попередньому висновку Венеціанської комісії"

Секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт нагадав присутнім про те, що комісія надала позитивний висновок щодо проекту змін до Конституції України, і зазначив, що станом на сьогодні робоча група вже напрацювала текст, в якому зауваження Комісії враховано. Т.Маркерт висловив сподівання, що Президент України внесе текст змін до парламенту відповідно до процедури.

Директор науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування Світлана Серьогіна зазначила, зокрема, що розроблений законопроект "дійсно спрямований на децентралізацію влади і системне оновлення конституційних засад як місцевого самоврядування, так і адміністративно-територіального устрою". Звернувши увагу присутніх на позитивні риси законопроекту, С.Серьогіна серед них назвала оновлення конституційних засад адміністративно-територіального устрою принципами, які передбачаються Європейською хартією місцевого самоврядування "Вперше в Україні будуть конституційно закріплені принципи децентралізації влади, повсюдності і спроможності місцевого самоврядування, сталого розвитку адміністративно-територіальних одиниць",- сповістила доповідач.

За її словами, в тексті законопроекту більш чітко визначається поняття адміністративно-територіальної одиниці, конституюється нова адміністративно-територіальна одиниця – громада, передбачається імплементація положень Європейської хартії місцевого самоврядування щодо урахування думки мешканців з питань зміни меж, найменування та перейменування громад і поселень.

С.Серьогіна також наголосила, що законопроектом передбачається усунення двовладдя на місцях шляхом ліквідації місцевих державних адміністрацій.

Заступник керівника Апарату Верховної Ради України – керівник Головного юридичного управління Апарату Михайло Теплюк зосередив увагу присутніх на деяких аспектах імплементації зауважень Венеціанської комісії, серед яких – дзеркальний механізм призначення і звільнення префектів. Передбачалося, що префекти призначаються за поданням Уряду, а звільняються Президентом самостійно, сказав він. На сьогодні в текст проекту внесено зміни, відповідно до яких префекти призначаються і звільняються за поданням Президента України.

М.Теплюк також звернув увагу на механізм реагування Президентом України на такі рішення місцевої влади, які несуть загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності і національній безпеці України. Внаслідок обговорення, сказав М.Теплюк, в тексті законопроекту сформульовано норму, відповідно до якої у разі видання такого акту суб‘єктами місцевої влади президент має право зупинити дію цього акту з одночасним зверненням до Конституційного суду, тимчасово зупинити повноваження відповідного органу або посадової особи, та призначити тимчасового державного уповноваженого, якому мають підпорядковуватися виконавчі органи місцевого самоврядування громади чи районної або обласної ради.

Як повідомило Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України, учасники засідання зазначали, зокрема, що робота Комісії відбувалася інтенсивно і "суто демократично".

За підсумками обговорення учасники засідання ухвалили рішення щодо направлення законопроекту на розгляд Президентові України.

У рамках засідання перед Конституційною комісією виступив Президент України Петро Порошенко.