Новини

07 грудня 2019, 17:15

Товариський футбольний матч між командами Верховної Ради України та Великих Національних Зборів Туреччини завершився нічиєю

докладніше
07 грудня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Житомирської області

докладніше
07 грудня 2019, 09:30

Вітання Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2019, 09:00

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
11 серпня 2007, 18:50

Голова Верховної Ради України О.Мороз: останнє телезвернення Президента України базується на напівправді та відвертих інсинуаціях і спрямоване на свідому дискредитацію парламенту

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз наголошує, що останнє телезвернення Президента України Віктора Ющенка, виголошене ним 9 серпня, базується на напівправді та відвертих інсинуаціях і спрямоване на свідому дискредитацію парламенту.

Зокрема, на запитання журналістів про враження від телевізійного звернення В.Ющенка, Голова Верховної Ради України сказав: «Прикро, що Президент країни свідомо вдається до дискредитації парламенту. Прикро, що послуговується при тому напівправдою і відвертими інсинуаціями. Ще прикріше, що вдається до дешевої демагогії, фактично ведучи незаконну агітацію на боці однієї політичної сили. Бідна, звичайно, та політична сила, котра такою дешевинкою хоче купити довіру виборців».

«Дві теми, виявляється, не просто змушують хвилюватися главу держави, вони видаються йому основними для розв´язання усіх негараздів у країні», - сказав О.Мороз. Він наголосив, що «подібне вже звучало не раз з вуст його попередника і «батька» та навів деякі факти щодо недоторканності і пільг.

Зокрема, говорячи про недоторканність народних депутатів, О.Мороз зазначив, що за ініціативою соціалістів у парламенті давно зареєстрований проект змін до Конституції України, в якому статус депутата, його імунітет приводяться у відповідність до європейських стандартів, суттєво обмежуються депутатські пільги. «Його треба проголосувати, всього-лиш, і не треба демонстративно присягатись, вивішувати тисячі біг-бордів, збирати мільйони підписів... Це все лицедійство. І творять його ті, хто ніколи не виступав з подібною ініціативою в парламенті, хто, в т.ч. будучи Президентом, мав би не лукавити, а подати до парламенту проект відповідного закону, передбачивши в ньому, до речі, обмеження імунітету для Президента, тисяч і тисяч суддів, прокурорів і т.д.», - наголошує О.Мороз. На його думку, виступ Президента в цій частині розрахований на простака. «Це повторюсь, дешевинка», - додав він.

Такою ж «дешевинкою» Голова Верховної Ради України назвав  агітацію В.Ющенка за скасування пільг. «Що це слід робити - сумніву не викликає. Але ж ми вже розглядали в парламенті це питання. Чиїх голосів не вистачило для результативного голосування? "Нашої України", третина їх не голосували, кількох членів БЮТ. У сумі - 32 голоси разом із 215-ма голосами депутатів "за" (комуністи і соціалісти - одностайно) були б достатніми, щоб зараз не займатися балачками», - зазначив О.Мороз у коментарі.

 «Відвертою брехнею» він називає те, що до пільг В.Ющенко відносить утримання парламенту, в якому 450 народних депутатів і на яких бюджет «витрачає у півтора рази менше коштів, ніж на одного Президента».

«Дивно, але глава держави ніби не знає практичних речей, якщо хоче збудувати школу за 2 млн. грн., чи на 20% підвищити пенсії», - сказав О.Мороз. Він наголосив: «На це - на пенсії - потрібно мінімум 19 млрд. грн., і якщо його радники не приятелюють з арифметикою, то основна професія Президента не дозволила б йому робити такі огріхи». «Порівняльний масштаб цих цифр вражає», - каже Президент. Це правда, помилитися в 40-50 разів може не кожний», - сказав О.Мороз.

Подібні заяви В.Ющенка він розцінив як «свідомо напущений туман на обивателя». «Чи він спрацює? Можливо. На те і розрахунок», - сказав Глава парламенту.

 «Переконаний, краще все робити по суті, а не шляхом політичної тріскотні», - наголосив він, порадивши переглянути зарплати чиновникам і депутатам, введені 2005 року тодішнім Прем‘єр-міністром Юлією Тимошенко за згодою В.Ющенка. Також, на думку О.Мороза, краще витратити 250 млн. грн. на будівництво службового тимчасового житла депутатам, як це робиться в інших країнах, а не дарувати разом із мандатом квартири. При цьому він акцентував, що «провідники боротьби "за правду" з боку НУ і БЮТ тут як тут, в т.ч. найближчі до глави держави». О.Мороз нагадав, що у 1994-1998 роках, коли він очолював парламент, у депутатів були квартири службові.

 «А головне, не вішати локшину на вуха виборця, а оглянутися довкола і хоч би подумати, яке зло несе суспільству і країні штучно насаджувана ворожнеча між людьми. Особливо, якщо це йде від очільників держави», - зазначив О.Мороз.