Новини

16 липня 2020, 18:56

Промова Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова під час Урочистого засідання з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України

докладніше
16 липня 2020, 18:36

У ДНК українського народу поряд з українською мовою, культурою, прагненням до свободи є ще один ключовий елемент - це народовладдя. Україна починається з парламенту, - Олена Кондратюк

докладніше
16 липня 2020, 17:41

Урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України (відео)

докладніше
16 липня 2020, 15:18

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
16 липня 2020, 15:14

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства"

докладніше
16 липня 2020, 13:20

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті»

докладніше
16 липня 2020, 13:08

Прийнято Постанову "Про призначення Уруського О. С. Віце-прем’єр-міністром України - Міністром з питань стратегічних галузей промисловості України"

докладніше
16 липня 2020, 11:54

Прийнято Постанову "Про призначення Піщанської О.С. на посаду Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше
16 липня 2020, 11:22

Прийнято Постанову "Про звільнення Штучного В.В. з посади Керівника Апарату Верховної Ради України"

докладніше
16 липня 2020, 11:15

Прийнято Постанову "Про призначення Шевченка К.Є. на посаду Голови Національного банку України"

докладніше
16 липня 2020, 10:39

Прийнято за основу проект Закону «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові»

докладніше
16 липня 2020, 10:00

Про звернення громадян до Верховної Ради України у січні –червні 2020 року

докладніше
16 липня 2020, 09:42

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки затвердили План роботи на період четвертої сесії та заслухав інформацію про стан виконання державного оборонного замовлення у 2020 році

докладніше
16 липня 2020, 09:33

Огляд головних тем «Голосу України» від 16 липня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
11 серпня 2007, 18:50

Голова Верховної Ради України О.Мороз: останнє телезвернення Президента України базується на напівправді та відвертих інсинуаціях і спрямоване на свідому дискредитацію парламенту

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз наголошує, що останнє телезвернення Президента України Віктора Ющенка, виголошене ним 9 серпня, базується на напівправді та відвертих інсинуаціях і спрямоване на свідому дискредитацію парламенту.

Зокрема, на запитання журналістів про враження від телевізійного звернення В.Ющенка, Голова Верховної Ради України сказав: «Прикро, що Президент країни свідомо вдається до дискредитації парламенту. Прикро, що послуговується при тому напівправдою і відвертими інсинуаціями. Ще прикріше, що вдається до дешевої демагогії, фактично ведучи незаконну агітацію на боці однієї політичної сили. Бідна, звичайно, та політична сила, котра такою дешевинкою хоче купити довіру виборців».

«Дві теми, виявляється, не просто змушують хвилюватися главу держави, вони видаються йому основними для розв´язання усіх негараздів у країні», - сказав О.Мороз. Він наголосив, що «подібне вже звучало не раз з вуст його попередника і «батька» та навів деякі факти щодо недоторканності і пільг.

Зокрема, говорячи про недоторканність народних депутатів, О.Мороз зазначив, що за ініціативою соціалістів у парламенті давно зареєстрований проект змін до Конституції України, в якому статус депутата, його імунітет приводяться у відповідність до європейських стандартів, суттєво обмежуються депутатські пільги. «Його треба проголосувати, всього-лиш, і не треба демонстративно присягатись, вивішувати тисячі біг-бордів, збирати мільйони підписів... Це все лицедійство. І творять його ті, хто ніколи не виступав з подібною ініціативою в парламенті, хто, в т.ч. будучи Президентом, мав би не лукавити, а подати до парламенту проект відповідного закону, передбачивши в ньому, до речі, обмеження імунітету для Президента, тисяч і тисяч суддів, прокурорів і т.д.», - наголошує О.Мороз. На його думку, виступ Президента в цій частині розрахований на простака. «Це повторюсь, дешевинка», - додав він.

Такою ж «дешевинкою» Голова Верховної Ради України назвав  агітацію В.Ющенка за скасування пільг. «Що це слід робити - сумніву не викликає. Але ж ми вже розглядали в парламенті це питання. Чиїх голосів не вистачило для результативного голосування? "Нашої України", третина їх не голосували, кількох членів БЮТ. У сумі - 32 голоси разом із 215-ма голосами депутатів "за" (комуністи і соціалісти - одностайно) були б достатніми, щоб зараз не займатися балачками», - зазначив О.Мороз у коментарі.

 «Відвертою брехнею» він називає те, що до пільг В.Ющенко відносить утримання парламенту, в якому 450 народних депутатів і на яких бюджет «витрачає у півтора рази менше коштів, ніж на одного Президента».

«Дивно, але глава держави ніби не знає практичних речей, якщо хоче збудувати школу за 2 млн. грн., чи на 20% підвищити пенсії», - сказав О.Мороз. Він наголосив: «На це - на пенсії - потрібно мінімум 19 млрд. грн., і якщо його радники не приятелюють з арифметикою, то основна професія Президента не дозволила б йому робити такі огріхи». «Порівняльний масштаб цих цифр вражає», - каже Президент. Це правда, помилитися в 40-50 разів може не кожний», - сказав О.Мороз.

Подібні заяви В.Ющенка він розцінив як «свідомо напущений туман на обивателя». «Чи він спрацює? Можливо. На те і розрахунок», - сказав Глава парламенту.

 «Переконаний, краще все робити по суті, а не шляхом політичної тріскотні», - наголосив він, порадивши переглянути зарплати чиновникам і депутатам, введені 2005 року тодішнім Прем‘єр-міністром Юлією Тимошенко за згодою В.Ющенка. Також, на думку О.Мороза, краще витратити 250 млн. грн. на будівництво службового тимчасового житла депутатам, як це робиться в інших країнах, а не дарувати разом із мандатом квартири. При цьому він акцентував, що «провідники боротьби "за правду" з боку НУ і БЮТ тут як тут, в т.ч. найближчі до глави держави». О.Мороз нагадав, що у 1994-1998 роках, коли він очолював парламент, у депутатів були квартири службові.

 «А головне, не вішати локшину на вуха виборця, а оглянутися довкола і хоч би подумати, яке зло несе суспільству і країні штучно насаджувана ворожнеча між людьми. Особливо, якщо це йде від очільників держави», - зазначив О.Мороз.