Новини

02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше
30 березня 2020, 16:40

Прийнято Постанову «Про призначення Марченка С. М. Міністром фінансів України»

докладніше
30 березня 2020, 15:48

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання

докладніше
30 березня 2020, 15:02

Друге позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
30 березня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо безперервного забезпечення харчування військовослужбовців"

докладніше
30 березня 2020, 14:57

Перше позачергове засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
30 березня 2020, 14:35

Прийнято Постанову «Про звільнення Ємця І. М. з посади Міністра охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
28 травня 2015, 14:15

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендує парламенту прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання одержання копії судового рішення»

Відповідне питання було розглянуто на засіданні Комітету 20 травня. Зокрема, зазначалося, що згідно з Пояснювальною запискою законопроект №1486 розроблений з метою удосконалення положень Цивільного процесуального кодексу (ЦПК) України, Господарського процесуального кодексу (ГПК) України та Кодексу адміністративного судочинства (КАС) України, які передбачають порядок одержання копії рішення суду.

Для досягнення мети автором, народним депутатом А. Кожем’якіним, пропонується передбачити, що копії повного рішення суду надсилаються не лише особам, відсутнім під час проголошення рішення, а й тим, які були присутні під час проголошення лише вступної і резолютивної частини рішення. А також у ЦПК України та ГПК України пропонується встановити, що у разі проголошення в судовому засіданні лише вступної і резолютивної частин рішення строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання копії повного рішення суду.

Розглядаючи законопроект, Комітет вийшов з такого.

Можна погодитися з автором законопроекту, що на сьогодні не в повній мірі забезпечуються права громадян на одержання копії рішення суду та через значне навантаження судів часто порушується термін складання повного рішення, наслідком чого є порушення прав осіб, які беруть участь у справі на одержання копії судового рішення та оскарження судового рішення.

За таких обставин члени Комітету, незважаючи на наявність до законопроекту зауважень та пропозицій концептуального характеру, загалом позитивно оцінюючи законопроект, зазначили, що його прийняття сприятиме забезпеченню прав осіб, які беруть участь у судових спорах, на одержання копії рішення суду, зміцненню законності та виконанню завдань судочинства.

На думку Комітету з  питань запобігання і протидії корупції вважає,  законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Комітет з питань бюджету у наданому висновку зауважив, що законопроект не має впливу на показники бюджету та в разі  його прийняття може набрати чинності у термін, визначений авторами законопроекту.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради вважає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.

Міністерство юстиції України зазначає, що зауваження та пропозиції до зазначеного законопроекту відсутні.

На підставі викладеного, Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проект за основу.