Новини

07 грудня 2019, 17:15

Товариський футбольний матч між командами Верховної Ради України та Великих Національних Зборів Туреччини завершився нічиєю

докладніше
07 грудня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Житомирської області

докладніше
07 грудня 2019, 09:30

Вітання Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2019, 09:00

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
16 серпня 2007, 13:57

Голова Верховної Ради України О.Мороз: необхідно обов'язково завершити політичну реформу і поставити крапку у питанні: чи йдемо ми до Європи

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз переконаний у необхідності завершення конституційної реформи. Про це він заявив, виступаючи на засіданні 11-ї сесії Житомирської обласної ради 5-го скликання.

За словами О.Мороза, необхідно обов‘язково завершити політичну реформу і поставити крапку у питанні: чи йдемо ми до Європи.

Із запровадженням політреформи, зазначив він, будуть вирішені проблемні питання і зняті штучні напруження, які наразі існують у міжвладних стосунках.

Також, за словами О.Мороза, це дозволить вирішити надумане питання щодо скасування депутатської недоторканності. Він нагадав, що відповідні норми містяться у законопроекті про внесення змін до Конституції України.

«Зараз необхідні стабільність, довіра до влади, практична робота влади в інтересах суспільства», - наголосив О.Мороз. Він додав, що політичне протистояння вкрай шкідливе для суспільства, оскільки воно роз‘єднує людей. О.Мороз також відзначив необхідність ліквідації двовладдя на місцях та надання представницьким органам влади реальних повноважень.

Голова Верховної Ради України висловився за необхідність внесення змін до виборчого законодавства, які передбачають ротацію партійних еліт. Він пояснив, що пропонується поєднати вибори за партійними списками із закріпленням кожного кандидата у депутати за конкретним виборчим округом.

О.Мороз піддав критиці запровадження імперативного мандату для депутатів місцевих рад, зазначивши, що це є спробою перекласти на суспільство відповідальність за нездатність партій сформувати виборчі списки з відповідальних людей.

 О.Мороз вручив відзнаки Верховної Ради України представникам місцевого самоврядування області.