Новини

01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше
30 березня 2020, 16:40

Прийнято Постанову «Про призначення Марченка С. М. Міністром фінансів України»

докладніше
30 березня 2020, 15:48

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання

докладніше
30 березня 2020, 15:02

Друге позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
30 березня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо безперервного забезпечення харчування військовослужбовців"

докладніше
30 березня 2020, 14:57

Перше позачергове засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
30 березня 2020, 14:35

Прийнято Постанову «Про звільнення Ємця І. М. з посади Міністра охорони здоров'я України»

докладніше
30 березня 2020, 14:32

Прийнято Постанову "Постанови про звільнення Уманського І. І. з посади Міністра фінансів України"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
27 травня 2015, 11:07

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Перспективи розвитку новітніх технологій в українській медицині обговорено під час «круглого столу» у Комітеті з питань охорони здоров’я

26 травня відбувся «круглий стіл» на тему: «Інформатизація охорони здоров’я України", організований Комітетом з питань охорони здоров’я спільно з громадською організацією "IT Альянс". На заході розглядалися перспективи розвитку новітніх технологій в українській медицині.

Цю актуальну і складну тему обговорили більш ніж 60 учасників, серед яких -  члени Комітету з питань охорони здоров'я, представники Міністерства охорони здоров’я, Академії медичних наук України, Київської міської державної адміністрації, Посольства США в Україні, Світового банку, керівники американських і європейських компаній-розробників і постачальників медичних інформаційних систем, керівники обласних відділів охорони здоров’я, юристи та інші фахівці.

Ті, хто не зміг бути присутнім на засіданні "круглого столу", мали змогу дивитися його пряму трансляцію.

Доповідачі відзначили важливість створення єдиної бази даних усіх громадян країни, тому що жодна з тих, що використовуються на сьогодні, не відповідає вимогам часу. Але зважаючи на сучасні реалії, думка про єдину інформаційну базу виглядає фантастикою, тому що, як влучно сказав один з учасників дискусії: "Медики вросли в тотальний документообіг – і цінність  цифрових даних поки що не усвідомлюють, а документація на папері давно вже потребує переходу на цифровий формат".


За словами промовців, IT-компанії мають зрозуміти, що, конкуруючи одна з одною в цьому питанні, неможливо просунутися ані на крок. Важливу пропозицію висловив президент громадської організації "IT Альянс" Андрій Бірюков. Він зазначив: "Треба об’єднати ресурси й зусилля представників бізнесу і практикуючих медиків, і тоді буде ясно, що саме робити – і за що".

Незважаючи на висновки учасників заходу, що розв'язання проблеми інформатизації охорони здоров’я України є непростим процесом, оптимістичний настрій переміг і втілився в такий висновок - потрібно змінювати саму систему. Те, що нова асоціація, яка об’єднує IT-фахівців України, взялася за організацію цього "круглого столу", – це новий імпульс. На думку присутніх на зустрічі, наша країна приречена на успіх попри велику кількість складнощів. Головний меседж заходу  такий - або ми залишимо після себе руїни, або створимо те, на чому наступні покоління будуватимуть країну європейського зразка.

Підсумком роботи "круглого столу" стало рішення щодо створення ініціативної групи, до якої запросили долучитися всіх небайдужих  з метою розробки стратегічних завдань для реалізації проектів з інформатизації охорони здоров’я України національного масштабу.