Новини

07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 травня 2015, 17:42

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Співголова Міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» Марія Іонова бере участь в «Експертній зустрічі щодо обговорення успішних практик просування політичної участі жінок у країнах регіону ОБСЄ» у м. Варшава (Польща)

 

Захід, який триватиме 26-27 травня, організований Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (ОБСЄ/БДІПЛ), проходить за участі Майкла Джорджа Лінка, директора ОБСЄ/БДІПЛ, Посла Мелані Вервір, Спеціального радника Голови Офісу ОБСЄ з ґендерних питань та Мег Манн, колишнього міністра з питань жінок та рівності Сполученого Королівства Великої Британії та Ірландії, а також парламентаріїв країн-членів ОБСЄ та представників міжнародних організацій.

Ключовою темою обговорення ґендерних експертів та політиків стала проблема розширення політичної участі жінок в країнах регіону ОБСЄ. Зокрема, під час експертної зустрічі було порушено  питання ролі жінок у парламенті та політичних партіях, а також обговорено виклики й проблеми, які виникають на шляху становлення їхнього політичного лідерства.

«Рівноправна участь жінок у прийнятті політичних рішень є не лише запорукою зміцнення демократії та гарантування прав людини, але й ключовою умовою сталого економічного розвитку, забезпечення миру та безпеки» -  наголосила М.Іонова у виступі. Вона поінформувала учасників заходу про стан ґендерної рівності в Україні в цілому та про роль політичних партій у залученні жінок до більш активної участі у політичному житті країни. «Зважаючи на те, що жінки посідають лише 11,85% місць у Верховній Раді України, політичні партії повинні більш активно працювати над залученням жінок у свої структури та у політику в цілому» - зазначила народний депутат.

«Для політичних партій важливо і вигідно збільшити рівень залучення жінок до партійних структур та керівних органів партій, адже останні дослідження свідчать, що участь жінок зміцнює довіру громадян до політичних партій» - наголосила М.Іонова. 

Народний депутат також зауважила, що для України наразі особливо важливо збільшити доступ жінок до прийняття рішень в усіх сферах суспільства, й насамперед, у сфері національної безпеки. Адже залучення більшої кількості жінок до посередництва та мирного врегулювання конфлікту на Донбасі має ключове значення для попередження подальшої ескалації конфлікту та його вирішення. М.Іонова також поінформувала присутніх експертів та політиків про вплив конфлікту на сході України на жінок та важливу роль, яку українські жінки відіграють на сьогодні в його  врегулюванні.

Під час експертної зустрічі були обговорені ключові стратегії, які застосовуються політичними партіями та органами державної влади з метою заохочення участі жінок у політиці. Окрім того, учасники заходу поділилися успішними практиками просування жінок у країнах регіону ОБСЄ в передвиборний період та під час проведення виборів.