Новини

08 квітня 2020, 18:26

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув низку ініціатив для економічної підтримки культури та креативних індустрій (відео)

докладніше
08 квітня 2020, 15:00

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав керівництво НАЗК про стан підготовки до запуску реєстру політичних публічних фінансів (відео)

докладніше
08 квітня 2020, 08:49

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики провів засідання в режимі відеоконференції

докладніше
07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 травня 2015, 13:18

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк узяв участь у відкритих дебатах на тему: «Чи є висока частка сільського господарства запорукою бідності?»

Який шлях має обрати Україна, щоб стати заможною та успішною: промисловий чи сільськогосподарський?

Про це представники українського бізнесу, політикуму та громадськості поспілкувалися в рамках організованих Київським міжнародним економічним форумом (КМЕФ) дебатів на тему: «Чи є висока частка сільського господарства запорукою бідності?».

Верховну Раду на заході представляв голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва В.Галасюк.

Позиція народного депутата полягала в тому, що стимулювання підйому вітчизняної промисловості та збільшення частки саме цієї галузі економіки в структурі національного ВВП є життєво необхідними. «Коли в економіці превалює сільське господарство – це шлях до бідності. Економіка України сьогодні, на жаль, переважно сировинна. Це сталося тому, що ми пройшли ганебний шлях деіндустріалізації. Нас навіть Білорусь випередила за ВВП на душу населення, бо там більша частка переробної промисловості», - пояснив голова Комітету. Разом з тим, В.Галасюк наголосив на суттєвому моменті, що стосується перспектив розвитку сільського господарства. «Не варто відмовлятися від ресурсів, що дісталися Україні від природи. На фоні сильного індустріального сектору мають міцніти і аграрії», - зазначив голова Комітету.

В продовження теми, обговорюючи дослідження, проведене проектом «Успішна країна» в рамках КМЕФ, В.Галасюк відзначив чітко окреслену негативну кореляцію між ВВП на душу населення і часткою сільськогосподарського сектору в економіці. «Країна, в якій слабка переробна промисловість, приречена на скніння та пробуксовування. Як ми вже добре знаємо це на прикладі України, Грузії, Молдови.... Але прагнемо ми інших прикладів: Польщі, Туреччини, Малайзії, Китаю, Казахстану, Білорусі», - заявив народний депутат.


«Ми маємо та будемо змінювати цю ситуацію. Є коло однодумців, які гуртуються навколо ідеї нової індустріалізації та технологічної модернізації України. Для досягнення цієї мети ми маємо одночасно рятувати залишки високотехнологічного виробництва, вбудовуватися в міжнародні виробничі ланцюги та робити селективне імпортозаміщення», - закликав В.Галасюк, поінформувавши при цьому, що разом з однодумцями послідовно втілює в життя модель промислової політики.