Новини

08 квітня 2020, 18:26

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув низку ініціатив для економічної підтримки культури та креативних індустрій (відео)

докладніше
08 квітня 2020, 15:00

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав керівництво НАЗК про стан підготовки до запуску реєстру політичних публічних фінансів (відео)

докладніше
08 квітня 2020, 08:49

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики провів засідання в режимі відеоконференції

докладніше
07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
14 травня 2015, 18:10

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Верховна Рада України прийняла Постанову «Про Звернення до інституцій та держав-членів Європейського Союзу щодо виконання Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для України»

 

Народні депутати затвердили Звернення Верховної Ради України до інституцій та держав-членів Європейського Союзу щодо виконання Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для України.

Також Голові Верховної Ради України доручено невідкладно направити текст Звернення до Європейського Парламенту, Європейської Комісії та національних парламентів держав-членів ЄС.

У Зверненні йдеться:

«У травні 2005 року Україна в односторонньому порядку скасувала візові вимоги для громадян ЄС, вважаючи такий крок актом доброї волі та сигналом Європейському Союзу щодо готовності розвивати контакти між громадянами ЄС та України.

Фактично з цього моменту візові відносини між сторонами будувалися на основі принципу асиметричності, що породжувало різницю у забезпеченні прав громадян України та громадян ЄС на свободу пересування.

Відкритість сторін та взаємне бажання до об’єднання у спільний європейський гуманітарний простір мали наслідком укладення Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз, яка набрала чинності з 1 січня 2008 року, та подальше розширення візових спрощень, яке відбулось 1липня 2013 року.

Розцінюючи укладення Угоди про спрощення віз як підготовчий крок до взаємного скасування віз для короткострокових поїздок громадян, у листопаді 2010 року на Саміті Україна-ЄС нашій державі було надано План дій щодо лібералізації візового режиму, виконання якого було передбачено у 2 етапи (законодавча та імплементаційна фази).

Як під час виконання першої, законодавчої, фази Плану дій, так і під час його другої, імплементаційної, фази Верховна Рада України продемонструвала готовність надавати максимальне сприяння ефективному виконанню завдань, які стоять перед нашою державою в рамках безвізового діалогу з Європейським Союзом.

Виконання Плану дій стало рушійною силою масштабних перетворень та реформ в Україні. Сьогодні Україна знаходиться на завершальній стадії виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України. Європейська Комісія оцінює стан виконання нашою державою відповідних завдань. 

Цей процес ще не завершився і українське суспільство зберігає надію, що Ризький саміт Східного партнерства у травні ц.р. дозволить зафіксувати чіткі перспективи надання Україні безвізового режиму.

Зважаючи на обсяг реформ, які вже здійснила Україна у процесі виконання Плану дій, а також рішучі наміри Парламенту, Президента та Прем’єр-міністра України забезпечити виконання завдань, що залишилися, Верховна Рада України закликає інституції та держави-члени ЄС:

підтримати Україну та інші країни " Східного партнерства " на шляху реформ та інтеграції політичного, економічного та соціального устроїв з Європейським Союзом;

продемонструвати довгоочікуваний акт солідарності та підтримки українського народу, звернутися до учасників Ризького саміту з пропозицією надати позитивний сигнал щодо запровадження безвізового режиму для громадян України та Грузії і визначити при цьому чіткий термін запровадження безвізового режиму».

Відповідний проект Постанови зареєстровано за №2834.