Новини

04 липня 2020, 06:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Національної поліції України

докладніше
03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше
03 липня 2020, 16:18

Прийнято Постанову "Про звільнення Смолія Я.В. з посади Голови Національного банку України"

докладніше
03 липня 2020, 15:16

Прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
03 липня 2020, 14:50

Прийнято Постанову «Про урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України»

докладніше
03 липня 2020, 14:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей"

докладніше
03 липня 2020, 14:04

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 13:45

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
09 липня 2007, 16:07

Голова Верховної Ради України О.Мороз зустрівся з Головою Сенату Королівства Бельгія, віце-президентом Парламентської Асамблеї ОБСЄ А.-М.Лізен

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз у понеділок, 9 липня, зустрівся з Головою Сенату Королівства Бельгія, віце-президентом Парламентської Асамблеї ОБСЄ Анн-Марі Лізен.

На початку зустрічі А.-М. Лізен високо оцінила рівень проведення сесії ПА ОБСЄ у Києві. «Україна була на якнайвищому рівні», - зазначила вона.

У відповідь Голова Верховної Ради України зазначив, що рішення про проведення Асамблеї у Києві є знаком того, що Україну поважають у Європі. Він також наголосив на доброзичливості і налаштованості учасників Асамблеї на співпраці з Україною.

О.Мороз привітав п. Лізен з обранням на посаду віце-президента ПА ОБСЄ.

А.М. Лізен зазначила, що у Бельгії «імідж України у цілому є достатньо позитивним». У свою чергу О.Мороз підкреслив, що за ситуацією в Україні, яка, за його словами, значною мірою створена штучно, уважно спостерігають у багатьох європейських країнах.

А.-М.Лізен наголосила, що у Бельгії хотіли б розширювати і зміцнювати двосторонні стосунки на всіх рівнях, у тому числі - міжпарламентську співпрацю. Вона повідомила про наміри створення в обох палатах бельгійського парламенту групи дружби з Україною. На її думку, обмін досвідом парламентської роботи сприяв би наближенню українського законодавства до європейського.

За словами А.М. Лізен, також однією з тем, над якою могла б працювати такі групи, є енергетична співпраця.

Під час зустрічі також було обговорено питання розвитку співпраці України і Європи, зокрема в енергетичному секторі. «Система енергетичних зв‘язків перевищує бачення Європейського Союзу. Це стосується і України, і Росії, і, частково, Білорусі. Енергетичні проблеми стануть серцевиною майбутніх дій, і Україна могла б через діяльність в енергетичному секторі значно підвищити свою роль в Європі», - вважає п.Лізен.

У цьому контексті вона, зокрема, висловила думку про те, що було б доцільним розвивати співпрацю України і Франції в енергетичній галузі, враховуючи позитивний довгостроковий досвід функціонування французьких енергокомпаній у Бельгії.

Голова Верховної Ради України, підтримуючи думку п. Лізен, також висловився за необхідність враховувати позиції України в Європі як транзитної держави. Одним із основних завдань він вважає нарощування енергетичного потенціалу України.

Говорячи про диверсифікацію джерел енергопостачання, О.Мороз висловився за необхідність освоєння Чорноморського шельфу. Він також вважає перспективним розвиток атомної енергетики в Україні та розвиток виробництва біопалива. У енергетичній сфері, сказав він, у нас великі перспективи і значну роль у цьому може відігравати парламентська складова.

Під час зустрічі також відбувся обмін досвідом щодо розв‘язання проблем місцевого самоврядування.