Новини

10 грудня 2019, 19:25

Заступник голови Комітету з питань антикорупційної політики Олена Мошенець провела особистий прийом громадян

докладніше
10 грудня 2019, 18:08

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування провів круглий стіл на тему: «Результати реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення надання медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах НАМН України»

докладніше
10 грудня 2019, 17:31

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів у порядку контролю розглянув питання "Про стан виконання рішень Конституційного Суду України"

докладніше
10 грудня 2019, 17:20

У Комітеті з питань економічного розвитку відбулася зустріч із учасниками міжнародної конференції "Малі медіа в Україні та Німеччині"

докладніше
10 грудня 2019, 16:10

Про прийом пропозицій депутатських фракцій (депутатських груп) щодо кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя

докладніше
10 грудня 2019, 15:15

Питання жінок, миру та безпеки мають стати однією з тем парламентської Асамблеї НАТО в Україні, - Олена Кондратюк під час зустрічі зі спецпредставницею НАТО Клер Хатчінсон

докладніше
10 грудня 2019, 14:16

ЄС-ПРООН розпочала серію тренінгів з мистецтва публічних виступів для народних депутатів України

докладніше
10 грудня 2019, 13:08

За результатами роботи Восьмої пленарної сесії ПА ЄВРОНЕСТ ухвалено надзвичайну резолюцію, присвячену майбутньому «Стратегії Тріо Плюс 2030»

докладніше
10 грудня 2019, 12:15

Верховна Рада вже зробила стрімкий ривок стосовно забезпечення гендерної рівності, - Дмитро Разумков

докладніше
10 грудня 2019, 10:31

Ми боремось не проти когось, а за кращий світ та нові можливості для всіх, - Олена Кондратюк на третьому Українському жіночому конгресі

докладніше
10 грудня 2019, 09:29

У Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки відбулася зустріч з Помічником заступника Генерального секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій Гордоном "Скіп" Девісом

докладніше
09 грудня 2019, 17:58

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулась робоча зустріч з делегатами Представництва НАТО в Україні

докладніше
09 грудня 2019, 17:25

Невеликі міста України розвиватимуться завдяки реформі децентралізації, - Дмитро Разумков

докладніше
09 грудня 2019, 17:04

Відбулася зустріч керівництва Верховної Ради та комітетів з делегацією Вестмінстерської фундації за демократію на тему: «Парламентський контроль: нагляд за реалізацією законодавства»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
09 липня 2007, 16:07

Голова Верховної Ради України О.Мороз зустрівся з Головою Сенату Королівства Бельгія, віце-президентом Парламентської Асамблеї ОБСЄ А.-М.Лізен

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз у понеділок, 9 липня, зустрівся з Головою Сенату Королівства Бельгія, віце-президентом Парламентської Асамблеї ОБСЄ Анн-Марі Лізен.

На початку зустрічі А.-М. Лізен високо оцінила рівень проведення сесії ПА ОБСЄ у Києві. «Україна була на якнайвищому рівні», - зазначила вона.

У відповідь Голова Верховної Ради України зазначив, що рішення про проведення Асамблеї у Києві є знаком того, що Україну поважають у Європі. Він також наголосив на доброзичливості і налаштованості учасників Асамблеї на співпраці з Україною.

О.Мороз привітав п. Лізен з обранням на посаду віце-президента ПА ОБСЄ.

А.М. Лізен зазначила, що у Бельгії «імідж України у цілому є достатньо позитивним». У свою чергу О.Мороз підкреслив, що за ситуацією в Україні, яка, за його словами, значною мірою створена штучно, уважно спостерігають у багатьох європейських країнах.

А.-М.Лізен наголосила, що у Бельгії хотіли б розширювати і зміцнювати двосторонні стосунки на всіх рівнях, у тому числі - міжпарламентську співпрацю. Вона повідомила про наміри створення в обох палатах бельгійського парламенту групи дружби з Україною. На її думку, обмін досвідом парламентської роботи сприяв би наближенню українського законодавства до європейського.

За словами А.М. Лізен, також однією з тем, над якою могла б працювати такі групи, є енергетична співпраця.

Під час зустрічі також було обговорено питання розвитку співпраці України і Європи, зокрема в енергетичному секторі. «Система енергетичних зв‘язків перевищує бачення Європейського Союзу. Це стосується і України, і Росії, і, частково, Білорусі. Енергетичні проблеми стануть серцевиною майбутніх дій, і Україна могла б через діяльність в енергетичному секторі значно підвищити свою роль в Європі», - вважає п.Лізен.

У цьому контексті вона, зокрема, висловила думку про те, що було б доцільним розвивати співпрацю України і Франції в енергетичній галузі, враховуючи позитивний довгостроковий досвід функціонування французьких енергокомпаній у Бельгії.

Голова Верховної Ради України, підтримуючи думку п. Лізен, також висловився за необхідність враховувати позиції України в Європі як транзитної держави. Одним із основних завдань він вважає нарощування енергетичного потенціалу України.

Говорячи про диверсифікацію джерел енергопостачання, О.Мороз висловився за необхідність освоєння Чорноморського шельфу. Він також вважає перспективним розвиток атомної енергетики в Україні та розвиток виробництва біопалива. У енергетичній сфері, сказав він, у нас великі перспективи і значну роль у цьому може відігравати парламентська складова.

Під час зустрічі також відбувся обмін досвідом щодо розв‘язання проблем місцевого самоврядування.