Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
09 липня 2007, 16:07

Голова Верховної Ради України О.Мороз зустрівся з Головою Сенату Королівства Бельгія, віце-президентом Парламентської Асамблеї ОБСЄ А.-М.Лізен

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз у понеділок, 9 липня, зустрівся з Головою Сенату Королівства Бельгія, віце-президентом Парламентської Асамблеї ОБСЄ Анн-Марі Лізен.

На початку зустрічі А.-М. Лізен високо оцінила рівень проведення сесії ПА ОБСЄ у Києві. «Україна була на якнайвищому рівні», - зазначила вона.

У відповідь Голова Верховної Ради України зазначив, що рішення про проведення Асамблеї у Києві є знаком того, що Україну поважають у Європі. Він також наголосив на доброзичливості і налаштованості учасників Асамблеї на співпраці з Україною.

О.Мороз привітав п. Лізен з обранням на посаду віце-президента ПА ОБСЄ.

А.М. Лізен зазначила, що у Бельгії «імідж України у цілому є достатньо позитивним». У свою чергу О.Мороз підкреслив, що за ситуацією в Україні, яка, за його словами, значною мірою створена штучно, уважно спостерігають у багатьох європейських країнах.

А.-М.Лізен наголосила, що у Бельгії хотіли б розширювати і зміцнювати двосторонні стосунки на всіх рівнях, у тому числі - міжпарламентську співпрацю. Вона повідомила про наміри створення в обох палатах бельгійського парламенту групи дружби з Україною. На її думку, обмін досвідом парламентської роботи сприяв би наближенню українського законодавства до європейського.

За словами А.М. Лізен, також однією з тем, над якою могла б працювати такі групи, є енергетична співпраця.

Під час зустрічі також було обговорено питання розвитку співпраці України і Європи, зокрема в енергетичному секторі. «Система енергетичних зв‘язків перевищує бачення Європейського Союзу. Це стосується і України, і Росії, і, частково, Білорусі. Енергетичні проблеми стануть серцевиною майбутніх дій, і Україна могла б через діяльність в енергетичному секторі значно підвищити свою роль в Європі», - вважає п.Лізен.

У цьому контексті вона, зокрема, висловила думку про те, що було б доцільним розвивати співпрацю України і Франції в енергетичній галузі, враховуючи позитивний довгостроковий досвід функціонування французьких енергокомпаній у Бельгії.

Голова Верховної Ради України, підтримуючи думку п. Лізен, також висловився за необхідність враховувати позиції України в Європі як транзитної держави. Одним із основних завдань він вважає нарощування енергетичного потенціалу України.

Говорячи про диверсифікацію джерел енергопостачання, О.Мороз висловився за необхідність освоєння Чорноморського шельфу. Він також вважає перспективним розвиток атомної енергетики в Україні та розвиток виробництва біопалива. У енергетичній сфері, сказав він, у нас великі перспективи і значну роль у цьому може відігравати парламентська складова.

Під час зустрічі також відбувся обмін досвідом щодо розв‘язання проблем місцевого самоврядування.