Новини

20 лютого 2020, 19:03

У Книжковому клубі Верховної Ради України презентовано книжку "(Не)відомі українці, які змінили історію"

докладніше
20 лютого 2020, 18:01

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
20 лютого 2020, 15:33

До Міжнародного дня рідної мови Національний музей літератури України презентував фотовиставку «Українська мова: від заборон до утвердження»

докладніше
20 лютого 2020, 14:54

До Міжнародного дня рідкісних захворювань, який у світі відзначають в останній день лютого, у Верховній Раді України розгорнуто одноденну фотовиставку «Зірки на підтримку орфанних»

докладніше
20 лютого 2020, 14:43

Відбулася презентація фотовиставки «Вихід до Світла. Історії 40 Не святих»

докладніше
20 лютого 2020, 14:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув законопроект про внесення змін до Регламенту щодо підстав для відсутності народного депутата на пленарних засіданнях або засіданнях комітетів

докладніше
20 лютого 2020, 13:46

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав голову НАЗК про перебіг перезавантаження органу та хід виконання законодавства щодо викривачів корупції

докладніше
20 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо запровадження державної допомоги дитині на майбутнє

докладніше
20 лютого 2020, 10:50

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку законопроектів на відповідність їхніх положень законодавству ЄС, міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію

докладніше
20 лютого 2020, 10:40

Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні!

докладніше
20 лютого 2020, 09:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав інформацію щодо подій, що сталися 18 лютого в районі проведення операції Об’єднаних сил

докладніше
20 лютого 2020, 09:00

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 20 лютого

докладніше
19 лютого 2020, 20:21

Голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Лада Булах провела особистий прийом громадян

докладніше
19 лютого 2020, 19:07

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики взяв до відома звіти Міністерства культури, молоді та спорту і Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 квітня 2007, 20:21

Голова Верховної Ради України О.Мороз зустрівся з Генеральним секретарем Ради Європи Т.Девісом

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз у четвер, 26 квітня, зустрівся з Генеральним секретарем Ради Європи Террі Девісом.

Під час зустрічі Сторони обговорили поточну політичну ситуацію в Україні.

О.Мороз поінформував Т.Девіса про останні події в українському політикумі, зазначивши, що Україна зараз стоїть перед вибором, «чи піде вона шляхом демократії і права, чи шляхом суб‘єктивного задоволення інтересів однієї гілки влади». Ця ситуація, зазначив Голова Верховної Ради України, є наслідком «впливу на Президента тих сил, які сьогодні не попали у владу і діють у неконституційний спосіб».

Генеральний секретар Ради Європи охарактеризував політичну ситуацію в Україні як «дуже серйозну». Так, говорячи про окремі спірні моменти, зокрема щодо імперативного мандату, Т.Девіс висловив думку про недоцільність застосування цього інструменту як такого, що обмежує свободи людини. «Парламентарії можуть змінювати свою думку і в цьому немає ніяких складнощів. Політична партія не має бути в‘язницею», - сказав він.

О.Мороз, говорячи про позицію коаліції, зазначив: «Ми ні на йоту не відійдемо від норм Конституції, не відмовимося від Рекомендацій ПАРЄ і виконуватимемо рішення Конституційного Суду. Інакше ми ніколи не вийдемо з цієї ситуації». Він поінформував про свій план виходу з кризи, який був запропонований усім зацікавленим сторонам. За словами О.Мороза, створено робочу групу, яка мала напрацювати пропозиції стосовно виходу з кризи і у п‘ятницю їх мали розглянути Президент України, Прем‘єр-міністр і Голова Верховної Ради України. Проте, зазначив він, Президент, остерігаючись рішення Конституційного Суду, яке могло бути не на його користь, видав новий Указ, перекресливши можливість компромісу.

Генеральний секретар Ради Європи висловив думку, що робота такої групи є надзвичайно важливою. «Як друг України не можу не сказати, що мене турбуватиме ситуація, якщо ви матимете вибори у червні», - сказав Т.Девіс.

Він наголосив, що в основі будь-яких виборів має бути правовий підхід.

У свою чергу Голова Верховної Ради України зазначив, що дострокові вибори, які не ґрунтуються на правових засадах, «не закінчаться ніколи». За його словами, зараз ми можемо створити небезпечний прецедент, який може призвести до розколу країни. «Ми можемо втратити державу», - заявив О.Мороз.

Т.Девіс погодився із нагальною необхідністю уникнути такої ситуації.

Голова Верховної Ради України запропонував Т.Девісу як авторитетному політику, широко відомому у світі і в Україні, виступити у п‘ятницю, 27 квітня, з парламентської трибуни. Т.Девіс прийняв цю пропозицію.

 В інтерв‘ю журналістам по завершенні зустрічі Т.Девіс зазначив, що «розчарований тим, що ситуація в Україні стала ще більш складною», ніж була до видання другого Указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради.

Він поінформував, що ставить за мету у ході свого візиту до України провести перемовини з усіма суб‘єктами політичного процесу, «аби скласти для себе повну картину».

На запитання журналістів, чи є дострокові вибори виходом із ситуації і чи можуть одночасно проводитись президентські і парламентські вибори, Т.Девіс наголосив, що «проводити президентські чи парламентські вибори це справа України», а чи конституційний Указ Президента має вирішувати Конституційний Суд. При цьому Генеральний секретар Ради Європи підкреслив, що не має наміру особисто втручатися у перебіг процесу.

Т.Девіс назвав «дуже корисним» створення робочої групи з розв‘язання ситуації.