Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 квітня 2007, 20:21

Голова Верховної Ради України О.Мороз зустрівся з Генеральним секретарем Ради Європи Т.Девісом

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз у четвер, 26 квітня, зустрівся з Генеральним секретарем Ради Європи Террі Девісом.

Під час зустрічі Сторони обговорили поточну політичну ситуацію в Україні.

О.Мороз поінформував Т.Девіса про останні події в українському політикумі, зазначивши, що Україна зараз стоїть перед вибором, «чи піде вона шляхом демократії і права, чи шляхом суб‘єктивного задоволення інтересів однієї гілки влади». Ця ситуація, зазначив Голова Верховної Ради України, є наслідком «впливу на Президента тих сил, які сьогодні не попали у владу і діють у неконституційний спосіб».

Генеральний секретар Ради Європи охарактеризував політичну ситуацію в Україні як «дуже серйозну». Так, говорячи про окремі спірні моменти, зокрема щодо імперативного мандату, Т.Девіс висловив думку про недоцільність застосування цього інструменту як такого, що обмежує свободи людини. «Парламентарії можуть змінювати свою думку і в цьому немає ніяких складнощів. Політична партія не має бути в‘язницею», - сказав він.

О.Мороз, говорячи про позицію коаліції, зазначив: «Ми ні на йоту не відійдемо від норм Конституції, не відмовимося від Рекомендацій ПАРЄ і виконуватимемо рішення Конституційного Суду. Інакше ми ніколи не вийдемо з цієї ситуації». Він поінформував про свій план виходу з кризи, який був запропонований усім зацікавленим сторонам. За словами О.Мороза, створено робочу групу, яка мала напрацювати пропозиції стосовно виходу з кризи і у п‘ятницю їх мали розглянути Президент України, Прем‘єр-міністр і Голова Верховної Ради України. Проте, зазначив він, Президент, остерігаючись рішення Конституційного Суду, яке могло бути не на його користь, видав новий Указ, перекресливши можливість компромісу.

Генеральний секретар Ради Європи висловив думку, що робота такої групи є надзвичайно важливою. «Як друг України не можу не сказати, що мене турбуватиме ситуація, якщо ви матимете вибори у червні», - сказав Т.Девіс.

Він наголосив, що в основі будь-яких виборів має бути правовий підхід.

У свою чергу Голова Верховної Ради України зазначив, що дострокові вибори, які не ґрунтуються на правових засадах, «не закінчаться ніколи». За його словами, зараз ми можемо створити небезпечний прецедент, який може призвести до розколу країни. «Ми можемо втратити державу», - заявив О.Мороз.

Т.Девіс погодився із нагальною необхідністю уникнути такої ситуації.

Голова Верховної Ради України запропонував Т.Девісу як авторитетному політику, широко відомому у світі і в Україні, виступити у п‘ятницю, 27 квітня, з парламентської трибуни. Т.Девіс прийняв цю пропозицію.

 В інтерв‘ю журналістам по завершенні зустрічі Т.Девіс зазначив, що «розчарований тим, що ситуація в Україні стала ще більш складною», ніж була до видання другого Указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради.

Він поінформував, що ставить за мету у ході свого візиту до України провести перемовини з усіма суб‘єктами політичного процесу, «аби скласти для себе повну картину».

На запитання журналістів, чи є дострокові вибори виходом із ситуації і чи можуть одночасно проводитись президентські і парламентські вибори, Т.Девіс наголосив, що «проводити президентські чи парламентські вибори це справа України», а чи конституційний Указ Президента має вирішувати Конституційний Суд. При цьому Генеральний секретар Ради Європи підкреслив, що не має наміру особисто втручатися у перебіг процесу.

Т.Девіс назвав «дуже корисним» створення робочої групи з розв‘язання ситуації.