Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
20 квітня 2007, 14:48

ПАРЄ на засіданні 19 квітня 2007 року ухвалила Висновки щодо Меморандуму про порозуміння між Радою Європи та Європейським Союзом

Парламентська Асамблея Ради Європи на засіданні 19 квітня 2007 року ухвалила Висновки щодо Меморандуму про порозуміння між Радою Європи та Європейським Союзом.

За словами головних доповідачів Комітету з політичних питань Асамблеї, Меморандум визначає головні пріоритетні галузі співробітництва між Радою Європи та Європейським Союзом. Зокрема, наголошували парламентарії, окрім фундаментальної тріади Ради Європи - захист прав людини, верховенство права та плюралістична демократія - співпраця торкатиметься питань боротьби проти ксенофобії та усіх форм дискримінації, за соціальну єдність, міжкультурний діалог, а також освіти, молодіжних програм, сприяння контактам між людьми.

На думку європейських законодавців, стосунки між Радою Європи та Європейським Союзом мають особливу важливість, виходячи з того, що вони охоплюють схожі сфери повноважень та об´єднують, певною мірою,  ті ж самі європейські держави.

         Крім того, серед іншого дебатувалося питання щодо „скорішого приєднання ЄС до Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ)», що, на думку європейських парламентаріїв, значною мірою сприяло б досягненню більшої єдності у галузі прав людини в Європі. 

         На думку фахівців, для України укладання Меморандуму набуває стратегічного  значення, оскільки країна проголосила і послідовно рухається курсом євроінтеграції, кінцевим результатом якого повинно стати членство в Європейському Союзі.

Водночас учасники Асамблеї піддали критиці текст Меморандуму, оскільки, на їхню думку, він досі недосконалий. Зокрема, зазначалося, що Асамблея розчарована загальним змістом проекту  Меморандуму.

За словами учасників дебатів, Меморандум не містить жодного точного і конкретного зобов´язання щодо залучення сторін, які б доклали нових вагомих зусиль для підсилення співпраці, не пропонує нових амбітних і новаторських підходів для того, щоб протистояти викликам європейської розбудови; не спонукає жодну політичну волю сприяти просуванню процесу співпраці. Внаслідок цього, вважають європейські парламентарії, виникає сумнів, чи відкриватиме Меморандум шлях більш широкому й більш інтенсивному напрямку співпраці між двома інституціями.

Учасники дебатів наголошували на необхідності завершення опрацювання оновленої остаточної редакції тексту документа найближчим часом. Разом із тим підкреслювалася необхідність залишити без змін остаточну редакцію тексту  Меморандуму після його ухвалення і підписання, принаймні впродовж п´яти років.

За результатами дебатів Асамблея ухвалила поправки до Висновків щодо проекту Меморандуму про порозуміння між Радою Європи та Європейським Союзом.

Робота над текстом Меморандуму триває.