Новини

18 вересня 2019, 18:30

Орієнтовний графік розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2020 рік відповідно до Регламенту Верховної Ради України

докладніше
18 вересня 2019, 18:10

У Комітеті з питань транспорту та інфраструктури відбулася зустріч з представниками Європейського Союзу в Україні

докладніше
18 вересня 2019, 18:02

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради розглянув законопроект щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури

докладніше
18 вересня 2019, 17:57

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки прийняв рішення про створення спільної міжфракційної робочої групи з підготовки проекту закону щодо реформування СБУ

докладніше
18 вересня 2019, 16:30

Представники депутатської фракції Політичної партії «Європейська Солідарність» провели особистий прийом громадян

докладніше
18 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань свободи слова розглянув питання забезпечення прав акредитованих журналістів і працівників ЗМІ на здійснення професійної діяльності у Верховній Раді України

докладніше
18 вересня 2019, 13:22

Ранкове засідання Верховної Ради

докладніше
18 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії»

докладніше
18 вересня 2019, 12:52

До Дня безпеки пацієнта українським медикам передали 20 “швидких”

докладніше
18 вересня 2019, 11:30

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню»

докладніше
18 вересня 2019, 11:26

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес»

докладніше
18 вересня 2019, 11:20

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду»

докладніше
18 вересня 2019, 10:00

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова провела зустріч з представниками Міжнародної організації праці

докладніше
18 вересня 2019, 09:32

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 вересня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
04 березня 2015, 12:37

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань інформатизації та зв’язку розглянув ряд законопроектів та обговорив інші питання порядку денного

 

Чергове засідання Комітету відбулося 2 березня.

Законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних (реєстр.№2171), поданий Президентом України, передбачає створення Центральним органом виконавчої влади у сфері електронного врядування єдиного державного веб-порталу відкритих даних. Оприлюднена на такому веб-порталі інформація має стати дозволеною для використання та поширення. Комітет вважає, що, відповідно до своїх предметів відань, має стати головним з опрацювання цього законопроекту, а також вважає за доцільне отримати додаткове обґрунтування необхідності створення дублюючого механізму забезпечення доступу до інформації, визначеної проектом закону, зважаючи на те, що всі державні органи вже мають свої офіційні веб-сайти, через які забезпечується доступ до цієї інформації. На думку Комітету, законопроект потребує фінансово-економічного обґрунтування та висновку Кабінету Міністрів України. Таким чином, Комітет підтримує прийняття зазначеного законопроекту за основу з урахуванням зауважень.

Законопроект про внесення змін до Закону "Про Регламент Верховної Ради України" (щодо народної експертизи законопроектів) (реєстр.№1152) Комітет не підтримує через невідповідність до вимог нормопроектувальної техніки. Згідно із запропонованими змінами, до підготовки до першого читання усі законопроекти мають пройти народну експертизу.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо уточнення деяких положень, що регулюють порядок здійснення державних закупівель) (реєстр.№1127) Комітетом не підтримано.

Комітет не підтримує проект закону про зміну системи регулювання економіки (реєстр.№1069). Законопроектом пропонується призупинення дії окремих положень 87 законодавчих актів в частині отримання суб’єктами підприємницької діяльності дозвільних документів та інших норм, що регулюють господарську діяльність, в тому числі, Закону "Про радіочастотний ресурс України" та Закону "Про телекомунікації". Головне науково-експертне управління у своєму висновку зазначає, що у проекті закладаються передумови для появи правових прогалин. НКРЗІ в своєму висновку наводить ряд зауважень та зазначає, що прийняття законопроекту несе загрозу монополізації ринку надання телекомунікаційних послуг та використання радіочастотного ресурсу України. Свої зауваження також надала і Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації, зокрема зазначили, що у законопроекті слід враховувати європейський досвід щодо системності реформування дозвільної системи при встановленні нових процедур регулювання економіки, зокрема, забезпечення балансу інтересів держави, підприємця та споживачів.

Також Комітет не підтримує законопроект про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо внесення проектів законів України до Верховної Ради України) (реєстр.№1121). Члени Комітету погодилися із висновком Головного науково-експертного управління, в якому зазначено, що запропонована у проекті вимога до депутатів парламентської більшості погоджувати з Урядом свої законопроекти та надавати позитивний висновок Кабінету Міністрів України при реєстрації такого законопроекту ставить реалізацію депутатами свого права законодавчої ініціативи у залежність від волі й рішення іншого суб’єкта і таким чином встановлює не передбачене Конституцією України обмеження права законодавчої ініціативи народних депутатів України.

Окрім розгляду законопроектів, члени Комітету погодили план роботи на березень, який розміщено на офіційному сайті Комітету, та обговорили інші питання роботи Комітету.