Новини

20 червня 2019, 10:15

Розпочалось засідання Верховної Ради України

докладніше
20 червня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 20 червня

докладніше
20 червня 2019, 09:15

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 20 червня

докладніше
19 червня 2019, 17:31

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики розглянув зміни до Закону «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації»

докладніше
19 червня 2019, 16:54

Члени депутатської фракції Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» провели особистий прийом громадян

докладніше
19 червня 2019, 15:30

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття у зв’язку з трагічною смертю народного депутата України Дмитра Тимчука

докладніше
19 червня 2019, 14:04

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
19 червня 2019, 13:02

Ірина Геращенко: «Українські дипломати мають донести міжнародним партнерам інформацію про застосування Росією і бойовиками сексуального насильства на Донбасі в якості знаряддя війни та катування українців»

докладніше
19 червня 2019, 12:07

Закон про мову і практична законотворчість: Інститут законодавства Верховної Ради долучився до гуманітарних проектів з популяризації української мови

докладніше
19 червня 2019, 09:42

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 червня

докладніше
19 червня 2019, 09:13

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 19 червня

докладніше
18 червня 2019, 18:20

Відбулися пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
18 червня 2019, 18:02

Члени депутатської фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» провели особистий прийом громадян

докладніше
18 червня 2019, 16:45

Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України на своєму засіданні розглянув ряд законопроектів

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
04 березня 2015, 12:37

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань інформатизації та зв’язку розглянув ряд законопроектів та обговорив інші питання порядку денного

 

Чергове засідання Комітету відбулося 2 березня.

Законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних (реєстр.№2171), поданий Президентом України, передбачає створення Центральним органом виконавчої влади у сфері електронного врядування єдиного державного веб-порталу відкритих даних. Оприлюднена на такому веб-порталі інформація має стати дозволеною для використання та поширення. Комітет вважає, що, відповідно до своїх предметів відань, має стати головним з опрацювання цього законопроекту, а також вважає за доцільне отримати додаткове обґрунтування необхідності створення дублюючого механізму забезпечення доступу до інформації, визначеної проектом закону, зважаючи на те, що всі державні органи вже мають свої офіційні веб-сайти, через які забезпечується доступ до цієї інформації. На думку Комітету, законопроект потребує фінансово-економічного обґрунтування та висновку Кабінету Міністрів України. Таким чином, Комітет підтримує прийняття зазначеного законопроекту за основу з урахуванням зауважень.

Законопроект про внесення змін до Закону "Про Регламент Верховної Ради України" (щодо народної експертизи законопроектів) (реєстр.№1152) Комітет не підтримує через невідповідність до вимог нормопроектувальної техніки. Згідно із запропонованими змінами, до підготовки до першого читання усі законопроекти мають пройти народну експертизу.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо уточнення деяких положень, що регулюють порядок здійснення державних закупівель) (реєстр.№1127) Комітетом не підтримано.

Комітет не підтримує проект закону про зміну системи регулювання економіки (реєстр.№1069). Законопроектом пропонується призупинення дії окремих положень 87 законодавчих актів в частині отримання суб’єктами підприємницької діяльності дозвільних документів та інших норм, що регулюють господарську діяльність, в тому числі, Закону "Про радіочастотний ресурс України" та Закону "Про телекомунікації". Головне науково-експертне управління у своєму висновку зазначає, що у проекті закладаються передумови для появи правових прогалин. НКРЗІ в своєму висновку наводить ряд зауважень та зазначає, що прийняття законопроекту несе загрозу монополізації ринку надання телекомунікаційних послуг та використання радіочастотного ресурсу України. Свої зауваження також надала і Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації, зокрема зазначили, що у законопроекті слід враховувати європейський досвід щодо системності реформування дозвільної системи при встановленні нових процедур регулювання економіки, зокрема, забезпечення балансу інтересів держави, підприємця та споживачів.

Також Комітет не підтримує законопроект про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо внесення проектів законів України до Верховної Ради України) (реєстр.№1121). Члени Комітету погодилися із висновком Головного науково-експертного управління, в якому зазначено, що запропонована у проекті вимога до депутатів парламентської більшості погоджувати з Урядом свої законопроекти та надавати позитивний висновок Кабінету Міністрів України при реєстрації такого законопроекту ставить реалізацію депутатами свого права законодавчої ініціативи у залежність від волі й рішення іншого суб’єкта і таким чином встановлює не передбачене Конституцією України обмеження права законодавчої ініціативи народних депутатів України.

Окрім розгляду законопроектів, члени Комітету погодили план роботи на березень, який розміщено на офіційному сайті Комітету, та обговорили інші питання роботи Комітету.