Новини

06 червня 2020, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем журналіста

докладніше
05 червня 2020, 19:10

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права

докладніше
05 червня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 1 - 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 15:16

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту

докладніше
05 червня 2020, 13:57

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 червня 2020, 12:35

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства»

докладніше
05 червня 2020, 12:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати, депутата місцевої ради"

докладніше
05 червня 2020, 12:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
05 червня 2020, 10:04

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:34

На засіданні ТСК народні депутати заслухали питання про втрати державного бюджету України через «схеми» формування податкового кредиту на відшкодування ПДВ

докладніше
05 червня 2020, 09:00

Комітет з питань бюджету рекомендує взяти до відома звіт Кабінету Міністрів про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»

докладніше
05 червня 2020, 08:30

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про додаткові гарантії прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб

докладніше
04 червня 2020, 18:05

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг визначився із кандидатами до складу Конкурсної комісії НКРЕКП

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
10 лютого 2015, 17:39

 Прес-служба 

В.Гройсман: Російська агресія щодо України має бути засуджена усім цивілізованим світом

 

Російська агресія щодо України має бути засуджена усім цивілізованим світом. Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман у вівторок під час зустрічі з Міністром закордонних справ і співробітництва Королівства Іспанія Хосе Мануелем Гарсіа-Маргайо і Марфілем.

«Проти громадян України воює російська армія, це війна на території суверенної держави», - сказав В.Гройсман.

«Агресора потрібно зупинити, оскільки проблеми матиме не тільки Україна, а й увесь цивілізований світ», - наголосив він, зазначивши, що Україна вітає рішення Ради Європейського Союзу щодо продовження дії санкцій проти Російської Федерації.

У цьому контексті керівник Парламенту подякував пану Міністру за послідовну підтримку з боку Іспанії суверенітету і територіальної цілісності України.

В.Гройсман також висловив вдячність членам іспанської делегації в ПАРЄ за підтримку України в ході нещодавньої сесії. «Це потужний сигнал для нас», - зазначив він.

Голова Верховної Ради привернув увагу до провокаційних намірів російської сторони включити до складу своєї делегації у ПА ОБСЄ так званого «сенатора» від Криму, і висловив сподівання на підтримку іспанськими парламентаріями позиції нашої держави щодо неприпустимості такого кроку.

В.Гройсман також зазначив, що Україна сподівається на переговори у Мінську у «нормандському форматі», які мають відбутися 11 лютого, підкресливши, що конфлікт на Сході нашої держави можна розв’язати тільки дипломатичним шляхом на основі Мирного плану Президента України Петра Порошенка. Він поінформував співрозмовника, що цей план передбачає негайне припинення вогню, виведення іноземних військ з України, відведення важкої техніки та озброєнь, закриття кордону і звільнення всіх заручників, а також проведення місцевих виборів згідно з українським законодавством.

Мінські домовленості, підкреслив В.Гройсман, заклали гарну основу для деескалації конфлікту. «Ми сподіваємося, що буде узгоджений план дій щодо реалізації Мінських угод, і позиція Російської Федерації буде об’єктивною», - сказав він.

Разом з тим, зазначив він, якщо Російська Федерація не вживатиме зустрічних кроків, «залишається єдиний вихід - посилення санкцій». «Україна готова до діалогу, але не за рахунок територіальної цілісності», - підкреслив В.Гройсман.

Під час зустрічі Керівник Парламенту наголосив на готовності української Сторони до налагодження та підтримання активної співпраці на всіх рівнях між Верховною Радою України та Парламентом Іспанії, і повідомив, що нині завершується процес формування депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Королівством Іспанія.

В.Гройсман висловив сподівання на підтримку з боку Іспанії процесу лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, а також на те, що ближчим часом буде знайдено компроміс, який дозволить розблокувати підписання Угоди про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС.

Серед першочергових внутрішньополітичних завдань, які стоять перед нашою державою, Голова Верховної Ради назвав запровадження широкомасштабних реформ та боротьбу з корупцією. За його словами, нині триває робота над Планом відновлення країни на 2015-2017 роки і підготовкою донорської конференції щодо України.

Особливу увагу Сторони приділили питанню децентралізації врядування.

В.Гройсман зазначив, що ця реформа є ключовою, спрямованою на створення якісної системи управління державою, і передбачає субсидіарність, повсюдність місцевого самоврядування та фінансову самодостатність громад «Цей рівень децентралізації є абсолютно прийнятним для будь-якого регіону, у тому числі, для східних областей», - заявив він, додавши, що розмови про федералізацію є неприпустимими з огляду на те, що Україна є «єдиною державою».

Своєю чергою, пан Міністр зазначив, що Уряд Іспанії займає чітку та послідовну позицію щодо недопущення порушення суверенітету та територіальної цілісності України: офіційний Мадрид не визнає так звані «референдум» в Криму та «вибори» на Донбасі, підтримує санкції ЄС проти Російської Федерації, які, за словами Міністра, можуть бути «відкликані» тільки у разі досягнення домовленостей з деескалації ситуації у Мінську 11 лютого.

***