Новини

15 жовтня 2019, 18:02

Пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
15 жовтня 2019, 17:53

Схід завжди буде українським, - Голова Верховної Ради Дмитро Разумков

докладніше
15 жовтня 2019, 17:34

У Верховній Раді України відкрилася виставка «Сучасний український космос», присвячена діяльності КБ «Південне»

докладніше
15 жовтня 2019, 17:21

До Дня захисника України відбулася презентація нової книги Валентини Розуменко «Нескорені»

докладніше
15 жовтня 2019, 17:01

Виставка картин художниці Роксолани Йолич

докладніше
15 жовтня 2019, 16:51

У Верховній Раді України презентовано виставку проекту «Жіноче століття: українки, які створили державу»

докладніше
15 жовтня 2019, 16:34

З нагоди козацького свята Покрови Пресвятої Богородиці Асоціацією майстрів народного мистецтва України розгорнуто експозицію «Обереги України»

докладніше
15 жовтня 2019, 13:14

Прийнято Постанову "Про внесення змін до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання"

докладніше
15 жовтня 2019, 11:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 15 жовтня

докладніше
15 жовтня 2019, 11:19

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (груп)

докладніше
15 жовтня 2019, 10:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив склад робочої групи із впровадження концепції «Зелений офіс» у Верховній Раді

докладніше
14 жовтня 2019, 05:00

Звернення Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня захисника України

докладніше
11 жовтня 2019, 17:00

Інформація про особистий прийом громадян головами комітетів у приймальні Верховної Ради України за період з 3 по 11 жовтня

докладніше
11 жовтня 2019, 16:50

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
10 лютого 2015, 17:39

 Прес-служба 

В.Гройсман: Російська агресія щодо України має бути засуджена усім цивілізованим світом

 

Російська агресія щодо України має бути засуджена усім цивілізованим світом. Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман у вівторок під час зустрічі з Міністром закордонних справ і співробітництва Королівства Іспанія Хосе Мануелем Гарсіа-Маргайо і Марфілем.

«Проти громадян України воює російська армія, це війна на території суверенної держави», - сказав В.Гройсман.

«Агресора потрібно зупинити, оскільки проблеми матиме не тільки Україна, а й увесь цивілізований світ», - наголосив він, зазначивши, що Україна вітає рішення Ради Європейського Союзу щодо продовження дії санкцій проти Російської Федерації.

У цьому контексті керівник Парламенту подякував пану Міністру за послідовну підтримку з боку Іспанії суверенітету і територіальної цілісності України.

В.Гройсман також висловив вдячність членам іспанської делегації в ПАРЄ за підтримку України в ході нещодавньої сесії. «Це потужний сигнал для нас», - зазначив він.

Голова Верховної Ради привернув увагу до провокаційних намірів російської сторони включити до складу своєї делегації у ПА ОБСЄ так званого «сенатора» від Криму, і висловив сподівання на підтримку іспанськими парламентаріями позиції нашої держави щодо неприпустимості такого кроку.

В.Гройсман також зазначив, що Україна сподівається на переговори у Мінську у «нормандському форматі», які мають відбутися 11 лютого, підкресливши, що конфлікт на Сході нашої держави можна розв’язати тільки дипломатичним шляхом на основі Мирного плану Президента України Петра Порошенка. Він поінформував співрозмовника, що цей план передбачає негайне припинення вогню, виведення іноземних військ з України, відведення важкої техніки та озброєнь, закриття кордону і звільнення всіх заручників, а також проведення місцевих виборів згідно з українським законодавством.

Мінські домовленості, підкреслив В.Гройсман, заклали гарну основу для деескалації конфлікту. «Ми сподіваємося, що буде узгоджений план дій щодо реалізації Мінських угод, і позиція Російської Федерації буде об’єктивною», - сказав він.

Разом з тим, зазначив він, якщо Російська Федерація не вживатиме зустрічних кроків, «залишається єдиний вихід - посилення санкцій». «Україна готова до діалогу, але не за рахунок територіальної цілісності», - підкреслив В.Гройсман.

Під час зустрічі Керівник Парламенту наголосив на готовності української Сторони до налагодження та підтримання активної співпраці на всіх рівнях між Верховною Радою України та Парламентом Іспанії, і повідомив, що нині завершується процес формування депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Королівством Іспанія.

В.Гройсман висловив сподівання на підтримку з боку Іспанії процесу лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, а також на те, що ближчим часом буде знайдено компроміс, який дозволить розблокувати підписання Угоди про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС.

Серед першочергових внутрішньополітичних завдань, які стоять перед нашою державою, Голова Верховної Ради назвав запровадження широкомасштабних реформ та боротьбу з корупцією. За його словами, нині триває робота над Планом відновлення країни на 2015-2017 роки і підготовкою донорської конференції щодо України.

Особливу увагу Сторони приділили питанню децентралізації врядування.

В.Гройсман зазначив, що ця реформа є ключовою, спрямованою на створення якісної системи управління державою, і передбачає субсидіарність, повсюдність місцевого самоврядування та фінансову самодостатність громад «Цей рівень децентралізації є абсолютно прийнятним для будь-якого регіону, у тому числі, для східних областей», - заявив він, додавши, що розмови про федералізацію є неприпустимими з огляду на те, що Україна є «єдиною державою».

Своєю чергою, пан Міністр зазначив, що Уряд Іспанії займає чітку та послідовну позицію щодо недопущення порушення суверенітету та територіальної цілісності України: офіційний Мадрид не визнає так звані «референдум» в Криму та «вибори» на Донбасі, підтримує санкції ЄС проти Російської Федерації, які, за словами Міністра, можуть бути «відкликані» тільки у разі досягнення домовленостей з деескалації ситуації у Мінську 11 лютого.

***