Новини

18 вересня 2019, 18:30

Орієнтовний графік розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2020 рік відповідно до Регламенту Верховної Ради України

докладніше
18 вересня 2019, 18:10

У Комітеті з питань транспорту та інфраструктури відбулася зустріч з представниками Європейського Союзу в Україні

докладніше
18 вересня 2019, 18:02

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради розглянув законопроект щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури

докладніше
18 вересня 2019, 17:57

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки прийняв рішення про створення спільної міжфракційної робочої групи з підготовки проекту закону щодо реформування СБУ

докладніше
18 вересня 2019, 16:30

Представники депутатської фракції Політичної партії «Європейська Солідарність» провели особистий прийом громадян

докладніше
18 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань свободи слова розглянув питання забезпечення прав акредитованих журналістів і працівників ЗМІ на здійснення професійної діяльності у Верховній Раді України

докладніше
18 вересня 2019, 13:22

Ранкове засідання Верховної Ради

докладніше
18 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії»

докладніше
18 вересня 2019, 12:52

До Дня безпеки пацієнта українським медикам передали 20 “швидких”

докладніше
18 вересня 2019, 11:30

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню»

докладніше
18 вересня 2019, 11:26

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес»

докладніше
18 вересня 2019, 11:20

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду»

докладніше
18 вересня 2019, 10:00

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова провела зустріч з представниками Міжнародної організації праці

докладніше
18 вересня 2019, 09:32

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 вересня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 квітня 2007, 13:24

Голова Верховної Ради України О.Мороз у ході дводенного офіційного візиту до Литовської Республіки зустрівся з Головою Сейму Литовської Республіки В.Мунтянасом

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз у ході дводенного офіційного візиту до Литовської Республіки у середу, 25 квітня, зустрівся з Головою Сейму Литовської Республіки Вікторасом Мунтянасом.

Голова Сейму Литовської Республіки підкреслив, що Україна є стратегічним партнером Литви. Він високо оцінив рівень двосторонніх відносин в усіх сферах, зокрема в економічній.

В.Мунтянас зазначив, що Литва підтримує євроінтеграційні і євроатлантичні прагнення України, і висловив готовність його країни поділитися з Україною досвідом євроінтеграції, зокрема шляхом проведення регулярних консультацій з питань ролі парламентів у цьому процесі.

Голова Верховної Ради України висловив зацікавленість досвідом євроінтеграції Литовської Республіки, зазначивши, що європейський вибір є стратегічною метою для всіх партій, представлених у Верховній Раді, незалежно від їхніх політичних уподобань.

Враховуючи ситуацію в Україні, О.Мороз сказав, що «нас також цікавить досвід коаліційного співвідношення інтересів у парламенті і в уряді» та шляхи узгодження позицій коаліційної більшості та меншості у парламенті.

У цьому контексті відбувся обмін думками щодо організації роботи більшості і меншості у парламенті, а також стосовно співпраці між парламентом та коаліційним урядом.

В.Мунтянас, зокрема, зауважив, що «іншого шляху, ніж співпраця, для вирішення завдань немає».

Під час зустрічі також було обговорено широкий спектр питань міжпарламентської співпраці. О.Мороз, зокрема, наголосив на необхідності активізації роботи на рівні Українсько-литовської міжпарламентської асамблеї, засідання якої, як очікується, відбудеться цього тижня у Вільнюсі, та на рівні парламентських комітетів.

На думку Голови Верховної Ради України, серед перспективних напрямків спільної роботи, які потребують законодавчого супроводу, - реформування системи місцевого самоврядування, співпраця у сфері аграрно-промислового комплексу та в енергетичній галузі, зокрема підтримка на державному рівні розвитку відновлювальних джерел енергії.

У свою чергу, Голова Сейму Литовської Республіки підтримав думку О.Мороза щодо того, що «місцеве самоврядування має особливу цінність для демократії».