Новини

19 вересня 2019, 18:28

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів обговорив низку законодавчих ініціатив щодо підвищення розміру прожиткового мінімуму

докладніше
19 вересня 2019, 18:13

Засідання Верховної Ради

докладніше
19 вересня 2019, 17:26

Голова Верховної Ради України обговорив з Головою Представництва НАТО в Україні можливості підтримки та розширення співпраці

докладніше
19 вересня 2019, 16:40

Верховна Рада призначила Дмитра Сенниченка головою Фонду державного майна України

докладніше
19 вересня 2019, 16:20

Члени Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провели особистий прийом громадян

докладніше
19 вересня 2019, 15:34

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі США

докладніше
19 вересня 2019, 14:03

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади»

докладніше
19 вересня 2019, 14:00

Обрано керівництво депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією

докладніше
19 вересня 2019, 13:12

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб»

докладніше
19 вересня 2019, 13:11

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Канадою

докладніше
19 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

докладніше
19 вересня 2019, 13:07

До складу міжфракційного об’єднання «Українці в світі» увійшли 49 народних депутатів

докладніше
19 вересня 2019, 13:02

Розпочне роботу Книжковий клуб Верховної Ради України «Саміт з книгою»

докладніше
19 вересня 2019, 13:01

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
10 лютого 2015, 10:05

Комітет з питань запобігання і протидії корупції визнав таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства, законопроект про вільну (спеціальну) економічну зону "Умань"

 

Проектом (реєстр. № 1369) пропонується в адміністративних межах міста Умань Черкаської області утворити вільну економічну зону з метою залучення додаткових інвестицій, розвитку туристичних можливостей міста.

На думку членів Комітету, законопроект суперечить Закону "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон", у тому числі і вимогам статті 5 (Порядок створення спеціальної (вільної) економічної зони).

У проекті акта виявлено такі невідповідності.

Корупціогенними факторами є неналежне визначення в статтях 4, 5 функцій, прав, обов’язків і відповідальності „органу господарського розвитку і управління СЕЗ "Умань", повноважень Уманської міської ради та її виконавчого комітету із „забезпечення необхідних умов функціонування державних органів, розташованих на території СЕЗ "Умань". Норма статті 6 чітко не визначає адміністративну процедуру і принципи формування та джерела фінансування органу господарського розвитку і управління СЕЗ "Умань".

Наслідком вказаного може бути невиправдане, надмірне розширення дискреційних повноважень і створення умов для виникнення конфлікту інтересів та можливостей для зловживання наданими повноваженнями.

Наприклад, у пункті 10 частини 3 статті 4, пункті 11 частини 2 статті 5, законопроекту, Уманська міська рада і її виконавчий комітет та орган господарського розвитку і управління СЕЗ "Умань" наділяються дискреційними повноваженнями з формулюванням – "здійснення інших повноважень…" і „виконання інших функцій та повноважень, визначених в положенні (статуті) та переданих до його компетенції іншими органами управління СЕЗ "Умань", а у нормі частини 2 статті 6 на орган СЕЗ повкладається дискреційна адміністративна процедура з видачі свідоцтва про реєстрацію, тоді як базовим Законом "Про загальні засади створення та функціонування спеціальних (вільних) економічних зон" не передбачається видача таких свідоцтв.

До законопроекту не додається рішення і належне фінансово-економічного обґрунтування (хоча б попередніх розрахунків) Черкаської облдержадміністрації, щодо доцільності створення спеціальної (вільної) економічної зони ( у тому числі і створення нових робочих місць, залучення інвестицій і надходжень до бюджетів мають бути відповідним чином обґрунтовані). Необхідність вказаних вимог пов’язана з комплексом питань державної (бюджетної, податкової тощо) підтримки діяльності відповідних суб’єктів в межах СЕЗ.

Відповідно, комітет ухвали рішення про те, що пов‘язані із зазначеним документом законопроекти (реєстр. № 1370, 1371) не відповідають вимогам антикорупційного законодавства.