Новини

20 червня 2019, 10:19

Розпочалось засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
20 червня 2019, 10:14

Голова Верховної Ради підкреслив, що необхідно мобілізувати всі державницькі сили, щоб зупинити реванш і не допустити перегляду демократичних перетворень

докладніше
20 червня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 20 червня

докладніше
20 червня 2019, 09:15

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 20 червня

докладніше
19 червня 2019, 17:31

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики розглянув зміни до Закону «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації»

докладніше
19 червня 2019, 16:54

Члени депутатської фракції Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» провели особистий прийом громадян

докладніше
19 червня 2019, 15:30

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття у зв’язку з трагічною смертю народного депутата України Дмитра Тимчука

докладніше
19 червня 2019, 14:04

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
19 червня 2019, 13:02

Ірина Геращенко: «Українські дипломати мають донести міжнародним партнерам інформацію про застосування Росією і бойовиками сексуального насильства на Донбасі в якості знаряддя війни та катування українців»

докладніше
19 червня 2019, 12:07

Закон про мову і практична законотворчість: Інститут законодавства Верховної Ради долучився до гуманітарних проектів з популяризації української мови

докладніше
19 червня 2019, 09:42

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 червня

докладніше
19 червня 2019, 09:13

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 19 червня

докладніше
18 червня 2019, 18:20

Відбулися пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
18 червня 2019, 18:02

Члени депутатської фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» провели особистий прийом громадян

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
10 лютого 2015, 10:05

Комітет з питань запобігання і протидії корупції визнав таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства, законопроект про вільну (спеціальну) економічну зону "Умань"

 

Проектом (реєстр. № 1369) пропонується в адміністративних межах міста Умань Черкаської області утворити вільну економічну зону з метою залучення додаткових інвестицій, розвитку туристичних можливостей міста.

На думку членів Комітету, законопроект суперечить Закону "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон", у тому числі і вимогам статті 5 (Порядок створення спеціальної (вільної) економічної зони).

У проекті акта виявлено такі невідповідності.

Корупціогенними факторами є неналежне визначення в статтях 4, 5 функцій, прав, обов’язків і відповідальності „органу господарського розвитку і управління СЕЗ "Умань", повноважень Уманської міської ради та її виконавчого комітету із „забезпечення необхідних умов функціонування державних органів, розташованих на території СЕЗ "Умань". Норма статті 6 чітко не визначає адміністративну процедуру і принципи формування та джерела фінансування органу господарського розвитку і управління СЕЗ "Умань".

Наслідком вказаного може бути невиправдане, надмірне розширення дискреційних повноважень і створення умов для виникнення конфлікту інтересів та можливостей для зловживання наданими повноваженнями.

Наприклад, у пункті 10 частини 3 статті 4, пункті 11 частини 2 статті 5, законопроекту, Уманська міська рада і її виконавчий комітет та орган господарського розвитку і управління СЕЗ "Умань" наділяються дискреційними повноваженнями з формулюванням – "здійснення інших повноважень…" і „виконання інших функцій та повноважень, визначених в положенні (статуті) та переданих до його компетенції іншими органами управління СЕЗ "Умань", а у нормі частини 2 статті 6 на орган СЕЗ повкладається дискреційна адміністративна процедура з видачі свідоцтва про реєстрацію, тоді як базовим Законом "Про загальні засади створення та функціонування спеціальних (вільних) економічних зон" не передбачається видача таких свідоцтв.

До законопроекту не додається рішення і належне фінансово-економічного обґрунтування (хоча б попередніх розрахунків) Черкаської облдержадміністрації, щодо доцільності створення спеціальної (вільної) економічної зони ( у тому числі і створення нових робочих місць, залучення інвестицій і надходжень до бюджетів мають бути відповідним чином обґрунтовані). Необхідність вказаних вимог пов’язана з комплексом питань державної (бюджетної, податкової тощо) підтримки діяльності відповідних суб’єктів в межах СЕЗ.

Відповідно, комітет ухвали рішення про те, що пов‘язані із зазначеним документом законопроекти (реєстр. № 1370, 1371) не відповідають вимогам антикорупційного законодавства.