Новини

19 вересня 2019, 18:28

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів обговорив низку законодавчих ініціатив щодо підвищення розміру прожиткового мінімуму

докладніше
19 вересня 2019, 18:13

Засідання Верховної Ради

докладніше
19 вересня 2019, 17:26

Голова Верховної Ради України обговорив з Головою Представництва НАТО в Україні можливості підтримки та розширення співпраці

докладніше
19 вересня 2019, 16:40

Верховна Рада призначила Дмитра Сенниченка головою Фонду державного майна України

докладніше
19 вересня 2019, 16:20

Члени Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провели особистий прийом громадян

докладніше
19 вересня 2019, 15:34

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі США

докладніше
19 вересня 2019, 14:03

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади»

докладніше
19 вересня 2019, 14:00

Обрано керівництво депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією

докладніше
19 вересня 2019, 13:12

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб»

докладніше
19 вересня 2019, 13:11

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Канадою

докладніше
19 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

докладніше
19 вересня 2019, 13:07

До складу міжфракційного об’єднання «Українці в світі» увійшли 49 народних депутатів

докладніше
19 вересня 2019, 13:02

Розпочне роботу Книжковий клуб Верховної Ради України «Саміт з книгою»

докладніше
19 вересня 2019, 13:01

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
09 лютого 2015, 11:41

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань промислової політики та підприємництва рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект про внесення змін до розділу VIІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці)

 

Під час обговорення члени Комітету констатували, що боротьба з тіньовим сектором за рахунок використання адміністративних заходів є малоефективною. Водночас, народні депутати погодилися з тим, що одним з дієвих способів боротьби з тіньовим сектором є усунення причин та умов його існування, а саме високого навантаження на фонд оплати праці, що значною мірою припадає на роботодавців. За інформацією авторів документу, загальне навантаження на фонд оплати праці в нашій державі складає понад 55%, в той час як в країнах Європи цей показник становить 36%.

Як наголошувалося під час засідання, законопроект (реєстр. №1863) покликаний зменшити дане навантаження та стимулювати легалізацію платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування їх доходів.

Відтак, умови застосування знижувального коефіцієнту, зазначені в Законі "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці", надають можливість з 01.01.2015 року зменшити навантаження на фонд оплати праці із застосуванням коефіцієнту 0,4 до розміру єдиного внеску, за умови одночасного виконання певних умов, однією з яких є нарахування середньої заробітної плати по підприємству на рівні не менше трьох мінімальних заробітних плат, тобто 3 654 грн. станом на 01.01.2015 року. Таким чином, роботодавець отримає змогу легально сплачувати заробітну плату, винагороду за цивільно-правовими договорами, оплату допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.

Члени Комітету за результатами обговорення підтримали законопроект, прийняття якого сприятиме покращенню умов ведення бізнесу, забезпечення соціального захисту громадян, легалізації заробітної плати, боротьби з тіньовим сектором економіки.