Новини

16 серпня 2019, 15:37

Програма РАДА провела для новообраних народних депутатів тренінг, присвячений Регламенту Верховної Ради України

докладніше
15 серпня 2019, 19:40

Підготовча депутатська група вивчила пропозиції, напрацьовані підгрупами з організації роботи Верховної Ради IX скликання (відео)

докладніше
15 серпня 2019, 10:00

Проводиться акредитація до Верховної Ради України IX скликання

докладніше
14 серпня 2019, 18:54

І. Геращенко та А. Герасимов висловились проти ліквідації Комітету у справах ветеранів та створення Комітету з прав людини та реінтеграції окупованих територій

докладніше
14 серпня 2019, 12:40

У Верховній Раді відбулося чергове засідання Підготовчої депутатської групи (відео)

докладніше
13 серпня 2019, 16:00

Комітет з питань культури і духовності у Верховній Раді VIII скликання було визначено головним з опрацювання 322 проектів законів та постанов

докладніше
12 серпня 2019, 16:00

Комітет у закордонних справах у Верховній Раді VIII скликання проводив роботу з оновлення й вдосконалення законодавчої бази зовнішньополітичної діяльності України, включаючи парламентську експертизу та підготовку до ратифікації міжнародних договорів

докладніше
09 серпня 2019, 18:00

29 серпня відбудеться урочисте засідання Верховної Ради України IX скликання (відео)

докладніше
09 серпня 2019, 17:55

Перший заступник голови Верховної Ради, представник ПП «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко взяла участь роботі засідання депутатської групи з підготовки до роботи Верховної Ради ІХ-го скликання

докладніше
09 серпня 2019, 15:01

Програма РАДА розпочала серію тренінгів для новообраних народних депутатів

докладніше
08 серпня 2019, 15:31

Перше засідання Підготовчої депутатської групи

докладніше
07 серпня 2019, 16:32

Комітет з питань охорони здоров’я протягом своєї діяльності у Верховній Раді VIII скликання провів 70 засідань «круглих столів» з обговорення суспільно значущих проблем

докладніше
06 серпня 2019, 16:04

Комітет з питань запобігання і протидії корупції під час роботи Верховної Ради VIII скликання підготував 7039 експертних висновків до законопроектів щодо їх відповідності вимогам антикорупційного законодавства

докладніше
05 серпня 2019, 16:00

Заява Комітету у закордонних справах у зв’язку з припиненням дії Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
06 лютого 2015, 11:32

 Прес-служба 

В.Гройсман та І.Канерва обговорили ситуацію на Донбасі та підготовку до зимової сесії ПА ОБСЄ

 

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман та Президент ПА ОБСЄ Ілкка Канерва під час зустрічі у п’ятницю обговорили ситуацію на Донбасі та підготовку до зимової сесії ПА ОБСЄ.

На початку зустрічі В.Гройсман подякував за підтримку з боку ПА ОБСЄ та її Президента нашій протидії російській агресії, наголосивши, що така позиція має велике значення для стабілізації ситуації в Україні.

На нинішньому етапі, заявив він, актуальним є питання консолідації тиску міжнародного співтовариства на Росію з метою припинення відправки російських озброєнь, найманців і регулярних військових частин в Донецьку та Луганську області.

Керівник Парламенту наголосив, що Україна високо цінує схвалення на щорічній сесії ПА ОБСЄ у 2014 році в Баку резолюції «Очевидне, грубе та невиправлене порушення Російською Федерацією Гельсінських принципів».

Голова Верховної Ради також підкреслив, що український Парламент «постійно вживає заходів до консолідації зусиль щодо міжнародної підтримки» нашої країни.

Сторони наголосили, що основою процесу пошуку політичного врегулювання ситуації у Донбасі є Мінські домовленості, констатувавши їх невиконання російською стороною. За словами В.Гройсмана, російська сторона також використовує дипломатичні інструменти і для дискредитації парламентських асамблей Ради Європи і ОБСЄ, намагаючись «підірвати їхню єдність».

У зв’язку з цим Голова Верховної Ради Україні привернув увагу до провокаційних намірів російської сторони включити до складу своєї делегації представника від Криму. В.Гройсман доручив українській делегації в ПА ОБСЄ оскаржити повноваження цієї особи, підкресливши, що Крим був і залишається територією України.

«Як ніколи, зараз потрібно зберегти єдність і не допустити деструктивних тенденцій», - заявив керівник Парламенту.

Своєю чергою, Президент ПА ОБСЄ заявив, що Асамблея підтримує незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. «Ситуація в Україні є нині номером один в ОБСЄ», - сказав він. «Ми бачимо військову ситуацію, гуманітарну ситуацію і, на жаль, ми бачимо дії Російської Федерації на східному кордоні України», - зазначив І.Канерва.

За його словами, під час зимового засідання ПА ОБСЄ 18-20 лютого ц.р. у Відні будуть проведені дебати щодо ситуації на Сході нашої держави. «Маємо всіляко заохочувати мирне врегулювання, сподіваємося на запровадження дипломатичного рішення розв’язання проблеми», - наголосив пан І.Канерва. Він зазначив, що ПА ОБСЄ продовжить обговорювати «українське питання» і під час щорічної сесії влітку в Хельсінки.

Пан І.Канерва зазначив, що ПА ОБСЄ «збільшує тиск на Росію, щоб домогтися конструктивного підходу з її боку». Він також висловився за необхідність розширення мандату Спостережної місії ОБСЄ на території України, аби її діяльність була «більш успішною». Голова Верховної Ради, своєю чергою, вважає за необхідне приділити першочергову увагу мандату місії ОБСЄ на території Російської Федерації, зокрема поширення її діяльності на всю протяжність українсько-російського кордону, аби припинити постачання зброї на територію нашої країни й унеможливити перехід через кордон бойовиків.

Сторони також обговорили ініціативу про створення міжпарламентської контактної групи з питань України, рішення щодо якої було прийнято торік під час щорічної сесії ПА ОБСЄ у Баку. В.Гройсман зазначив, що склад та модальності роботи такої групи мають бути погоджені з українською Стороною, оскільки в іншому разі її діяльність буде неефективною.

***