Новини

14 червня 2019, 17:23

Голова Верховної Ради: «У тривожні періоди змін в країні корисно згадувати про свою історію»

докладніше
14 червня 2019, 16:43

А.Парубій: «Збереження національної ідентичності, вступ в НАТО і вступ в ЄС – ключові етапи програми розвитку України»

докладніше
14 червня 2019, 15:55

Андрій Парубій «Завдання Форуму «VIA CARPATIA» – побудова спільної з європейськими країнами стратегії розвитку»

докладніше
14 червня 2019, 15:24

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій передав до Конституційного Суду України документ про чисельність складу фракцій, які входили до коаліції

докладніше
14 червня 2019, 14:42

У №24 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано ряд постанов Верховної Ради України

докладніше
14 червня 2019, 13:17

«Вкрай важливо бути об’єднаними і згуртованими перед викликами, які стоять перед Україною», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на Форумі країн Центральної та Східної Європи «VIA CARPATIA»

докладніше
14 червня 2019, 09:30

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 червня

докладніше
13 червня 2019, 17:34

Делегація Комітету у закордонних справах перебуває з візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
13 червня 2019, 13:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» і передав його на підпис Президенту України

докладніше
13 червня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій 14-15 червня 2019 року візьме участь у Міжнародній конференції «Коло Вінценза: Україна на переломі»

докладніше
13 червня 2019, 11:07

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення порядку відшкодування шкоди, завданої громадянинові правоохоронними органами або судом, відповідно до практики Європейського суду з прав людини

докладніше
13 червня 2019, 09:46

Ірина Геращенко: «Збільшення представництва жінок у секторі безпеки та оборони та посилення їх ролі у миротворчих процесах - мета нової платформи «Безпека.Жінки.Мир»»

докладніше
13 червня 2019, 05:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вітає жителів Маріуполя з п’ятою річницею звільнення міста від російської окупації

докладніше
12 червня 2019, 17:30

Відбувся тренінг "Основи громадянської парламентської освіти"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
06 лютого 2015, 11:32

 Прес-служба 

В.Гройсман та І.Канерва обговорили ситуацію на Донбасі та підготовку до зимової сесії ПА ОБСЄ

 

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман та Президент ПА ОБСЄ Ілкка Канерва під час зустрічі у п’ятницю обговорили ситуацію на Донбасі та підготовку до зимової сесії ПА ОБСЄ.

На початку зустрічі В.Гройсман подякував за підтримку з боку ПА ОБСЄ та її Президента нашій протидії російській агресії, наголосивши, що така позиція має велике значення для стабілізації ситуації в Україні.

На нинішньому етапі, заявив він, актуальним є питання консолідації тиску міжнародного співтовариства на Росію з метою припинення відправки російських озброєнь, найманців і регулярних військових частин в Донецьку та Луганську області.

Керівник Парламенту наголосив, що Україна високо цінує схвалення на щорічній сесії ПА ОБСЄ у 2014 році в Баку резолюції «Очевидне, грубе та невиправлене порушення Російською Федерацією Гельсінських принципів».

Голова Верховної Ради також підкреслив, що український Парламент «постійно вживає заходів до консолідації зусиль щодо міжнародної підтримки» нашої країни.

Сторони наголосили, що основою процесу пошуку політичного врегулювання ситуації у Донбасі є Мінські домовленості, констатувавши їх невиконання російською стороною. За словами В.Гройсмана, російська сторона також використовує дипломатичні інструменти і для дискредитації парламентських асамблей Ради Європи і ОБСЄ, намагаючись «підірвати їхню єдність».

У зв’язку з цим Голова Верховної Ради Україні привернув увагу до провокаційних намірів російської сторони включити до складу своєї делегації представника від Криму. В.Гройсман доручив українській делегації в ПА ОБСЄ оскаржити повноваження цієї особи, підкресливши, що Крим був і залишається територією України.

«Як ніколи, зараз потрібно зберегти єдність і не допустити деструктивних тенденцій», - заявив керівник Парламенту.

Своєю чергою, Президент ПА ОБСЄ заявив, що Асамблея підтримує незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. «Ситуація в Україні є нині номером один в ОБСЄ», - сказав він. «Ми бачимо військову ситуацію, гуманітарну ситуацію і, на жаль, ми бачимо дії Російської Федерації на східному кордоні України», - зазначив І.Канерва.

За його словами, під час зимового засідання ПА ОБСЄ 18-20 лютого ц.р. у Відні будуть проведені дебати щодо ситуації на Сході нашої держави. «Маємо всіляко заохочувати мирне врегулювання, сподіваємося на запровадження дипломатичного рішення розв’язання проблеми», - наголосив пан І.Канерва. Він зазначив, що ПА ОБСЄ продовжить обговорювати «українське питання» і під час щорічної сесії влітку в Хельсінки.

Пан І.Канерва зазначив, що ПА ОБСЄ «збільшує тиск на Росію, щоб домогтися конструктивного підходу з її боку». Він також висловився за необхідність розширення мандату Спостережної місії ОБСЄ на території України, аби її діяльність була «більш успішною». Голова Верховної Ради, своєю чергою, вважає за необхідне приділити першочергову увагу мандату місії ОБСЄ на території Російської Федерації, зокрема поширення її діяльності на всю протяжність українсько-російського кордону, аби припинити постачання зброї на територію нашої країни й унеможливити перехід через кордон бойовиків.

Сторони також обговорили ініціативу про створення міжпарламентської контактної групи з питань України, рішення щодо якої було прийнято торік під час щорічної сесії ПА ОБСЄ у Баку. В.Гройсман зазначив, що склад та модальності роботи такої групи мають бути погоджені з українською Стороною, оскільки в іншому разі її діяльність буде неефективною.

***