Новини

03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше
03 липня 2020, 16:18

Прийнято Постанову "Про звільнення Смолія Я.В. з посади Голови Національного банку України"

докладніше
03 липня 2020, 15:16

Прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
03 липня 2020, 14:50

Прийнято Постанову «Про урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України»

докладніше
03 липня 2020, 14:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей"

докладніше
03 липня 2020, 14:04

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 13:45

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше
03 липня 2020, 10:43

Комітет з питань свободи слова розглянув звернення представників ЗМІ

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
06 лютого 2015, 11:32

 Прес-служба 

В.Гройсман та І.Канерва обговорили ситуацію на Донбасі та підготовку до зимової сесії ПА ОБСЄ

 

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман та Президент ПА ОБСЄ Ілкка Канерва під час зустрічі у п’ятницю обговорили ситуацію на Донбасі та підготовку до зимової сесії ПА ОБСЄ.

На початку зустрічі В.Гройсман подякував за підтримку з боку ПА ОБСЄ та її Президента нашій протидії російській агресії, наголосивши, що така позиція має велике значення для стабілізації ситуації в Україні.

На нинішньому етапі, заявив він, актуальним є питання консолідації тиску міжнародного співтовариства на Росію з метою припинення відправки російських озброєнь, найманців і регулярних військових частин в Донецьку та Луганську області.

Керівник Парламенту наголосив, що Україна високо цінує схвалення на щорічній сесії ПА ОБСЄ у 2014 році в Баку резолюції «Очевидне, грубе та невиправлене порушення Російською Федерацією Гельсінських принципів».

Голова Верховної Ради також підкреслив, що український Парламент «постійно вживає заходів до консолідації зусиль щодо міжнародної підтримки» нашої країни.

Сторони наголосили, що основою процесу пошуку політичного врегулювання ситуації у Донбасі є Мінські домовленості, констатувавши їх невиконання російською стороною. За словами В.Гройсмана, російська сторона також використовує дипломатичні інструменти і для дискредитації парламентських асамблей Ради Європи і ОБСЄ, намагаючись «підірвати їхню єдність».

У зв’язку з цим Голова Верховної Ради Україні привернув увагу до провокаційних намірів російської сторони включити до складу своєї делегації представника від Криму. В.Гройсман доручив українській делегації в ПА ОБСЄ оскаржити повноваження цієї особи, підкресливши, що Крим був і залишається територією України.

«Як ніколи, зараз потрібно зберегти єдність і не допустити деструктивних тенденцій», - заявив керівник Парламенту.

Своєю чергою, Президент ПА ОБСЄ заявив, що Асамблея підтримує незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. «Ситуація в Україні є нині номером один в ОБСЄ», - сказав він. «Ми бачимо військову ситуацію, гуманітарну ситуацію і, на жаль, ми бачимо дії Російської Федерації на східному кордоні України», - зазначив І.Канерва.

За його словами, під час зимового засідання ПА ОБСЄ 18-20 лютого ц.р. у Відні будуть проведені дебати щодо ситуації на Сході нашої держави. «Маємо всіляко заохочувати мирне врегулювання, сподіваємося на запровадження дипломатичного рішення розв’язання проблеми», - наголосив пан І.Канерва. Він зазначив, що ПА ОБСЄ продовжить обговорювати «українське питання» і під час щорічної сесії влітку в Хельсінки.

Пан І.Канерва зазначив, що ПА ОБСЄ «збільшує тиск на Росію, щоб домогтися конструктивного підходу з її боку». Він також висловився за необхідність розширення мандату Спостережної місії ОБСЄ на території України, аби її діяльність була «більш успішною». Голова Верховної Ради, своєю чергою, вважає за необхідне приділити першочергову увагу мандату місії ОБСЄ на території Російської Федерації, зокрема поширення її діяльності на всю протяжність українсько-російського кордону, аби припинити постачання зброї на територію нашої країни й унеможливити перехід через кордон бойовиків.

Сторони також обговорили ініціативу про створення міжпарламентської контактної групи з питань України, рішення щодо якої було прийнято торік під час щорічної сесії ПА ОБСЄ у Баку. В.Гройсман зазначив, що склад та модальності роботи такої групи мають бути погоджені з українською Стороною, оскільки в іншому разі її діяльність буде неефективною.

***