Новини

18 червня 2019, 12:03

Відбулося засідання Погоджувальної ради (відео)

докладніше
18 червня 2019, 11:03

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявляє про необхідність презентації Виборчого кодексу з метою роз’яснення його переваг суспільству

докладніше
14 червня 2019, 17:23

Голова Верховної Ради: «У тривожні періоди змін в країні корисно згадувати про свою історію»

докладніше
14 червня 2019, 16:43

А.Парубій: «Збереження національної ідентичності, вступ в НАТО і вступ в ЄС – ключові етапи програми розвитку України»

докладніше
14 червня 2019, 15:55

Андрій Парубій «Завдання Форуму «VIA CARPATIA» – побудова спільної з європейськими країнами стратегії розвитку»

докладніше
14 червня 2019, 15:24

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій передав до Конституційного Суду України документ про чисельність складу фракцій, які входили до коаліції

докладніше
14 червня 2019, 14:42

У №24 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано ряд постанов Верховної Ради України

докладніше
14 червня 2019, 13:17

«Вкрай важливо бути об’єднаними і згуртованими перед викликами, які стоять перед Україною», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на Форумі країн Центральної та Східної Європи «VIA CARPATIA»

докладніше
14 червня 2019, 12:35

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму провів слухання на тему: "Соціальний захист молоді та інших вразливих категорій населення"

докладніше
14 червня 2019, 09:30

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 червня

докладніше
13 червня 2019, 17:34

Делегація Комітету у закордонних справах перебуває з візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
13 червня 2019, 13:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» і передав його на підпис Президенту України

докладніше
13 червня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій 14-15 червня 2019 року візьме участь у Міжнародній конференції «Коло Вінценза: Україна на переломі»

докладніше
13 червня 2019, 11:07

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення порядку відшкодування шкоди, завданої громадянинові правоохоронними органами або судом, відповідно до практики Європейського суду з прав людини

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
06 лютого 2015, 11:18

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань запобігання і протидії корупції рекомендує парламенту прийняти у другому читанні та в цілому доопрацьований законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України

 

Як зазначалося на засіданні Комітету, під час доопрацювання  документа (реєстр. № 1660-д) було враховано положення законопроектів з аналогічною назвою за реєстр. №№ 1660, 1660-1, та проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення їх окремих положень з питань запобігання і протидії корупції та легалізації (відмиванню) доходів (реєстр. № 1406).

Доопрацьованим проектом, зокрема, конкретизується конкурсна процедура з відбору Директора національного антикорупційного бюро (НАБ): визначено кваліфікаційні вимоги до кандидатів на цю посаду; конкурсній комісії з відбору Директора пропонується надати право проводити інтерв’ю з будь-якою кількістю відібраних претендентів, внаслідок чого комісія має шляхом відкритого голосування відібрати двох або трьох кандидатів, з яких Президент України визначатиме кандидата, що призначається на посаду Директора. 

Пропонується також встановити, що особа не може бути прийнята на службу до НАБ у разі, якщо у її фінансовій декларації будуть виявлені недостовірні відомості, які розходяться з реальними даними більш ніж на 50 мінімальних заробітних плат.

Планується також унормувати питання взаємодії Національного антикорупційного бюро з органами внутрішніх справ, Службою безпеки України, іншими правоохоронними та державними органами. Відповідно до положень коаліційної угоди, передбачається також внесення змін, які "прив’язують" посадові оклади працівників Національного бюро до розміру мінімальної заробітної плати. Також передбачено, що на службу до бюро не можуть бути прийняті особи, які протягом останніх п’яти років до набрання чинності Законом про НАБ працювали у спеціально уповноважених підрозділах по боротьбі з корупцією в існуючих органах правопорядку.

Планується також встановити, що всередині НАБ функції слідчих та оперативних співробітників поєднуватимуться через створення інституту детективів.

Пропоновані законопроектом зміни до Кримінального процесуального кодексу також спрямовані на запровадження в НАБ інституту детективів, які б поєднували в собі функції слідчих та оперативних співробітників. Крім того, пропонується також уточнити підслідність бюро, додавши до переліку посадових осіб, щодо яких воно може вести досудове розслідування, Президента України, повноваження якого припинено. Також, щодо злочинів, які розслідуються Національним антикорупційним бюро, пропонується дозволити укладання угод зі слідством незалежно від ступеню тяжкості вчиненого злочину. Передбачається, що з метою розкриття правопорушень, які відносяться до підслідності НАБ, його детективи за рішенням Директора НАБ та відповідним погодженням прокурора можуть також розслідувати кримінальні правопорушення, які віднесені до підслідності слідчих інших органів.