Новини

18 листопада 2019, 17:25

Голова Верховної Ради України провів зустріч зі студентами КНУ ім. Тараса Шевченка

докладніше
18 листопада 2019, 16:43

У Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки відбулося засідання робочої групи з підготовки законопроекту про оборонні закупівлі

докладніше
18 листопада 2019, 14:02

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді врахувати всі пропозиції Президента до Виборчого кодексу

докладніше
18 листопада 2019, 10:52

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо ввезення пестицидів на митну територію

докладніше
18 листопада 2019, 10:00

Комітет з питань молоді і спорту провів ХІІ тенісний турнір серед народних депутатів усіх скликань на Кубок Верховної Ради України

докладніше
18 листопада 2019, 09:15

Верховна Рада України долучилася до глобальних заходів ЮНІСЕФ з нагоди 30-річчя Конвенції ООН про права дитини

докладніше
15 листопада 2019, 17:29

Руслан Стефанчук запропонував вибудувати дорожню карту співпраці з Парламентом Республіки Молдова

докладніше
15 листопада 2019, 16:05

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
15 листопада 2019, 15:59

У Верховній Раді створено депутатську групу з міжпарламентських зв’язків з Князівством Монако

докладніше
15 листопада 2019, 13:43

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва і обігу спирту етилового"

докладніше
15 листопада 2019, 13:38

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо запобігання несприятливому впливу забруднення повітряного середовища на здоров’я населення

докладніше
15 листопада 2019, 12:35

Робоча група з доопрацювання законопроекту щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд провела перше засідання

докладніше
15 листопада 2019, 10:00

Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська зустрілася з оглядовою місією з метою формування нового етапу програми "Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні" 2020-2025 EUACI (II фаза)

докладніше
15 листопада 2019, 09:40

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 листопада

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
24 квітня 2007, 13:47

Успішна реалізація програми виробництва біопалива в Україні потребує налагодження контрольованої та регульованої державою системи, - Голова Верховної Ради України О.Мороз

Успішна реалізація програми виробництва біопалива в Україні, розвиток виробництва та споживання біопалив потребує налагодження контрольованої та регульованої державою системи.

Таке переконання висловив Голова Верховної Ради України Олександр Мороз у ході Конференції з питань виробництва та споживання біопалива в Україні, що відбулася у вівторок, 24 квітня.

 «Потрібна система у державі - контрольована, регульована, спрямована державою. Тоді буде результат, тоді буде потрібний ефект, якого ми намагаємося досягнути за рахунок реалізації програми, а не спроб окремих ентузіастів на окремій ділянці. Це повинна бути велика державна справа, тоді тільки вона буде не втрачена, тоді вона дасть справжній результат», - підкреслив О.Мороз. Він вважає, що успішна реалізація програми виробництва біопалива здатна вплинути на ситуацію не тільки в аграрному, енергетичному секторі, а й на економіку взагалі.

На його думку, внаслідок реалізації закону про розвиток виробництва та споживання біологічних видів палива, проект якого готується до розгляду у другому читанні парламентським Комітетом з питань аграрної політики та земельних відносин, «повинна бути створена серйозна державна структура, яка буде займатися проблемою виробництва біопалива».

 «Ми стоїмо біля джерел стратегічного напрямку, ми повинні цей напрямок забезпечити обов‘язково», - наголосив О.Мороз. Він закликав відкласти при цьому корпоративні та політичні інтереси, ситуативні обставини. «Ми повинні цим скористатися, бо іншого виходу немає для України», - підкреслив Голова Верховної Ради. «Давайте вирішимо цю частину проблеми і побачимо, які відкриються перспективи для України щодо зайнятості, щодо зміцнення економіки, щодо зняття залежності енергетичної, а, значить, і політичної», - сказав О.Мороз.

Він висловився за те, щоб виробництво біопалива було чітко зорієнтована на мету одержати біопаливо на основі спеціальних технологій. При цьому О.Мороз наголосив, що категорично проти того, щоб ці виробництва поєднувалися з іншими наприклад з виробництвом спирту тощо.

О.Мороз висловив сподівання, що результати обговорення на сьогоднішній конференції ляжуть в основу відповідних документів, які і регулюватимуть взаємини у державі, пов‘язані з реалізацією програми виробництва біопалива та вирішенням проблеми енергетичної залежності України взагалі.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Михайло Гладій, так само як і О.Мороз, наголосив, що забезпечення енергетичної безпеки України має стати пріоритетним завданням держави. При цьому він навів приклад США, де виробництва біопалива є одним з державних пріоритетів.

За словами М.Гладія, Україна в змозі повністю забезпечити себе біоетанолом і біодизельним паливом. При цьому він підкреслив, що окрім розв‘язання проблеми енергозалежності, виробництво біопалив дає змогу створити нові робочі місця, спрямувати кошти до бюджетів усіх рівнів тощо.

М.Гладій  поінформував про напрацювання робочої групи, створеної за дорученням Голови Верховної Ради України О.Мороза. За його словами, через два тижні на розгляд парламенту робочою групою та Комітетом буде винесено доопрацьований законопроект «Про розвиток виробництва та споживання біологічних видів палива».

У своєму виступі народний депутат України, голова Селянської спілки України Григорій Калетник високо оцінив те, що питання щодо розгортання виробництва біопалива в Україні взяв під свій особистий контроль Голова Верховної Ради. Він звернувся до учасників Конференції з пропозицією визначитися, що у напрямі виробництва біопалив може вироблятися в Україні, аби максимально скоротити обсяги закупівель технологій, техніки за кордоном.

Учасники Конференції ухвалили Резолюцію, у котрій звернулися до Верховної Ради України з проханням законодавчо визначити прискорений розвиток нетрадиційних відновлювальних джерел енергії, зокрема біопалив, найважливішим державним пріоритетом в економіці України на найближчі 10 років та законодавчо закріпити низку пропозицій щодо розвитку таких виробництв.

Учасники конференції також звернулися до Кабінету Міністрів України з проханням посилити роль нетрадиційних відновлювальних джерел енергії, зокрема біопалив, при доопрацюванні Енергетичної стратегії України до 2030 року. Зокрема, вони запропонували розробити та прийняти до кінця 2007 року державні програми розвитку виробництва і використання біопалив, передбачивши кошти державного бюджету на ці цілі.