Новини

16 вересня 2019, 18:10

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки провів круглий стіл на тему: «Законодавче забезпечення реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу та реформування системи оборонних закупівель»

докладніше
16 вересня 2019, 16:59

Представники New Leaders Initiative (м. Тбілісі, Грузія) ознайомилися з роботою Українського парламенту

докладніше
16 вересня 2019, 16:10

Заступник голови Комітету з питань бюджету Олександр Трухін провів особистий прийом громадян

докладніше
16 вересня 2019, 12:12

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій і груп (відео)

докладніше
16 вересня 2019, 12:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув проект Постанови про скасування рішення парламенту від 10 вересня

докладніше
16 вересня 2019, 11:18

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект про верифікацію та моніторинг державних виплат (відео)

докладніше
16 вересня 2019, 10:33

«Головне завдання, яке ставить перед собою парламент, - зробити Україну щасливою», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
14 вересня 2019, 12:32

«Конструктивні відносини між Україною та Сполученими Штатами Америки зберігатимуться і надалі», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
14 вересня 2019, 10:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано постанови Верховної Ради про включення до порядку денного другої сесії законопроектів про внесення змін до Конституції України і направлення їх до Конституційного Суду

докладніше
13 вересня 2019, 19:45

«Взаємодія між Україною та Фінляндською Республікою стане ефективнішою», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
13 вересня 2019, 15:33

Дмитро Разумков та Мірослав Лайчак обговорили питання подальшої взаємодії Верховної Ради України з ОБСЄ

докладніше
13 вересня 2019, 14:23

Ранкове засідання Верховної Ради (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:20

Народні депутати схвалили за основу законопроект про зміни до Податкового кодексу щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:02

Народні депутати схвалили за основу проект Закону про внесення змін до законодавства щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
24 квітня 2007, 13:47

Успішна реалізація програми виробництва біопалива в Україні потребує налагодження контрольованої та регульованої державою системи, - Голова Верховної Ради України О.Мороз

Успішна реалізація програми виробництва біопалива в Україні, розвиток виробництва та споживання біопалив потребує налагодження контрольованої та регульованої державою системи.

Таке переконання висловив Голова Верховної Ради України Олександр Мороз у ході Конференції з питань виробництва та споживання біопалива в Україні, що відбулася у вівторок, 24 квітня.

 «Потрібна система у державі - контрольована, регульована, спрямована державою. Тоді буде результат, тоді буде потрібний ефект, якого ми намагаємося досягнути за рахунок реалізації програми, а не спроб окремих ентузіастів на окремій ділянці. Це повинна бути велика державна справа, тоді тільки вона буде не втрачена, тоді вона дасть справжній результат», - підкреслив О.Мороз. Він вважає, що успішна реалізація програми виробництва біопалива здатна вплинути на ситуацію не тільки в аграрному, енергетичному секторі, а й на економіку взагалі.

На його думку, внаслідок реалізації закону про розвиток виробництва та споживання біологічних видів палива, проект якого готується до розгляду у другому читанні парламентським Комітетом з питань аграрної політики та земельних відносин, «повинна бути створена серйозна державна структура, яка буде займатися проблемою виробництва біопалива».

 «Ми стоїмо біля джерел стратегічного напрямку, ми повинні цей напрямок забезпечити обов‘язково», - наголосив О.Мороз. Він закликав відкласти при цьому корпоративні та політичні інтереси, ситуативні обставини. «Ми повинні цим скористатися, бо іншого виходу немає для України», - підкреслив Голова Верховної Ради. «Давайте вирішимо цю частину проблеми і побачимо, які відкриються перспективи для України щодо зайнятості, щодо зміцнення економіки, щодо зняття залежності енергетичної, а, значить, і політичної», - сказав О.Мороз.

Він висловився за те, щоб виробництво біопалива було чітко зорієнтована на мету одержати біопаливо на основі спеціальних технологій. При цьому О.Мороз наголосив, що категорично проти того, щоб ці виробництва поєднувалися з іншими наприклад з виробництвом спирту тощо.

О.Мороз висловив сподівання, що результати обговорення на сьогоднішній конференції ляжуть в основу відповідних документів, які і регулюватимуть взаємини у державі, пов‘язані з реалізацією програми виробництва біопалива та вирішенням проблеми енергетичної залежності України взагалі.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Михайло Гладій, так само як і О.Мороз, наголосив, що забезпечення енергетичної безпеки України має стати пріоритетним завданням держави. При цьому він навів приклад США, де виробництва біопалива є одним з державних пріоритетів.

За словами М.Гладія, Україна в змозі повністю забезпечити себе біоетанолом і біодизельним паливом. При цьому він підкреслив, що окрім розв‘язання проблеми енергозалежності, виробництво біопалив дає змогу створити нові робочі місця, спрямувати кошти до бюджетів усіх рівнів тощо.

М.Гладій  поінформував про напрацювання робочої групи, створеної за дорученням Голови Верховної Ради України О.Мороза. За його словами, через два тижні на розгляд парламенту робочою групою та Комітетом буде винесено доопрацьований законопроект «Про розвиток виробництва та споживання біологічних видів палива».

У своєму виступі народний депутат України, голова Селянської спілки України Григорій Калетник високо оцінив те, що питання щодо розгортання виробництва біопалива в Україні взяв під свій особистий контроль Голова Верховної Ради. Він звернувся до учасників Конференції з пропозицією визначитися, що у напрямі виробництва біопалив може вироблятися в Україні, аби максимально скоротити обсяги закупівель технологій, техніки за кордоном.

Учасники Конференції ухвалили Резолюцію, у котрій звернулися до Верховної Ради України з проханням законодавчо визначити прискорений розвиток нетрадиційних відновлювальних джерел енергії, зокрема біопалив, найважливішим державним пріоритетом в економіці України на найближчі 10 років та законодавчо закріпити низку пропозицій щодо розвитку таких виробництв.

Учасники конференції також звернулися до Кабінету Міністрів України з проханням посилити роль нетрадиційних відновлювальних джерел енергії, зокрема біопалив, при доопрацюванні Енергетичної стратегії України до 2030 року. Зокрема, вони запропонували розробити та прийняти до кінця 2007 року державні програми розвитку виробництва і використання біопалив, передбачивши кошти державного бюджету на ці цілі.