Новини

22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше
21 жовтня 2021, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:20

Прийнято за основу проект Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
27 січня 2015, 17:58

 Прес-служба 

А.Парубій: Верховна Рада налаштована на реформування країни

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Андрій Парубій у вівторок провів зустріч з депутатами Сейму Литовської Республіки та представниками Міжнародного республіканського інституту.

А.Парубій поінформував, що сьогодні Верховна Рада ухвалила рішення щодо визнання Російської Федерації країною-агресором, розглянула законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання організацій терористичними, звернулася із закликом до країн-партнерів щодо посилення санкцій щодо Росії та надання допомоги Україні у військовій сфері.

«На сьогодні ці питання набувають нагальної актуальності», - наголосив він, додавши, що дії країни-агресора є «викликом європейській системі безпеки, сформованої після Другої світової війни, та реальною загрозою не тільки для України, а й для інших країн».

Перший заступник Голови Верховної Ради України підкреслив, що «в Україні відбувається не громадянська війна, як це хоче показати російська пропаганда, а відкрита агресія з боку Росії, і світ має знати про це правду».

У цьому контексті він наголосив на важливій ролі депутатського корпусу в інформуванні міжнародної спільноти про реальні події, які відбуваються в Україні, зокрема, на Сході держави.

«Нам сьогодні доводиться одночасно проводити реформи всередині країни і вести нав’язану нашій країні війну, - підкреслив А.Парубій.  - Разом з тим, Парламент налаштований дуже реформаторські щодо розгляду ряду законопроектів, спрямованих на відновлення і розвиток країни». За його словами, Верховна Рада зробила вже багато важливих кроків у напрямку здійснення конституційної та судової реформи і створення Антикорупційного бюро.

Під час зустрічі йшлося про важливість обміну досвідом розбудови парламентаризму. Зокрема, члени делегації поінформували про те, що на базі Сейму Литовської Республіки розпочав роботу тренінговий центр під патронатом Міжнародного республіканського інституту, в якому вже набували досвіду розбудови парламентаризму депутати Грузії та Молдови. Вони запропонували долучитися до участі у цій програмі й українським колегам.

У цьому контексті А.Парубій наголосив, що це питання є вкрай важливим з огляду на те, що Верховній Раді «потрібен новий європейський досвід, оскільки в оновленому Парламенті багато вперше обраних депутатів».

Під час зустрічі також йшлося про важливість активізації роботи тристоронньої українсько-польсько-литовської Міжпарламентської асамблеї, а також євроінтеграційного та євроатлантичного співробітництва.

***