Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
27 січня 2015, 10:45

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Заява Голови Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорія Немирі до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

 

 

ЗАЯВА

Голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Немирі Г.М. до

Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

 

Шановні співвітчизники!

 

27 січня, у річницю звільнення військами Першого Українського фронту в'язнів концентраційного табору "Аушвіц-Біркенау" в Освенцимі за рішенням Організації Об'єднаних Націй світ вшановує пам'ять жертв Голокосту.

Державна політика нацистського рейху, побудована на ненависті, расизмі та упередженості, призвела до знищення мільйонів євреїв у роки Другої світової війни.

Ми низько у жалобі схиляємо голови, вшановуючи пам’ять невинних жертв, які загинули, звинувачені лише у своїй етнічній приналежності, котру, як і життя, дарує кожній людині Всевишній.

Голокост єврейського народу – це трагедія не лише однієї національності, а й усього цивілізованого людства. Це наслідок такого ганебного і страшного у своїх кривавих проявах явища, як геноцид. Співчуваючи жертвам трагічної катастрофи – Голокосту єврейського народу, ми згадуємо і про жертв трагедії Бабиного Яру і про українців, які померли страшною смертю від Голодомору.

Трагедія Голокосту має бути попередженням для всіх людей про небезпеку, яка виникає через зверхність, ненависть та ксенофобію.

Хотілось вірити, що у ХХІ столітті такого ніколи не повториться, і з нами і нашими нащадками буде залишатися тільки пам'ять про ці трагічні сторінки історії. Але на жаль, події  останніх днів на сході України свідчать, що імперська антигуманна ідеологія не перетнула межі неповернення.  Жахливі злочини проти людяності, розстріл мирних жителів у Маріуполі, знущання над полоненими - на жаль, реалії.

Смерть навіть однієї людини - це трагедія. Смерті мирних жителів, жінок і дітей - це жахливий злочин.

В цей день, вшановуючи пам'ять жертв Голокосту, всім нам варто усвідомити, що надважливим завдання світової спільноти є об'єднання у справі збереження миру та не допущення повторення жахливих сторінок історії.

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, віддаючи данину пам'яті жертвам нацизму, закликає усіх людей доброї волі до порозуміння, взаємної поваги і толерантності.