Новини

17 вересня 2019, 09:31

Огляд головних тем «Голосу України» від 17 вересня

докладніше
16 вересня 2019, 18:10

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки провів круглий стіл на тему: «Законодавче забезпечення реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу та реформування системи оборонних закупівель»

докладніше
16 вересня 2019, 16:59

Представники New Leaders Initiative (м. Тбілісі, Грузія) ознайомилися з роботою Українського парламенту

докладніше
16 вересня 2019, 16:10

Заступник голови Комітету з питань бюджету Олександр Трухін провів особистий прийом громадян

докладніше
16 вересня 2019, 12:12

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій і груп (відео)

докладніше
16 вересня 2019, 12:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув проект Постанови про скасування рішення парламенту від 10 вересня

докладніше
16 вересня 2019, 11:18

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект про верифікацію та моніторинг державних виплат (відео)

докладніше
16 вересня 2019, 10:33

«Головне завдання, яке ставить перед собою парламент, - зробити Україну щасливою», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
14 вересня 2019, 12:32

«Конструктивні відносини між Україною та Сполученими Штатами Америки зберігатимуться і надалі», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
14 вересня 2019, 10:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано постанови Верховної Ради про включення до порядку денного другої сесії законопроектів про внесення змін до Конституції України і направлення їх до Конституційного Суду

докладніше
13 вересня 2019, 19:45

«Взаємодія між Україною та Фінляндською Республікою стане ефективнішою», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
13 вересня 2019, 15:33

Дмитро Разумков та Мірослав Лайчак обговорили питання подальшої взаємодії Верховної Ради України з ОБСЄ

докладніше
13 вересня 2019, 14:23

Ранкове засідання Верховної Ради (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:20

Народні депутати схвалили за основу законопроект про зміни до Податкового кодексу щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 січня 2015, 10:46

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань інформатизації та зв’язку провів відкрите засідання спільно з операторами ринку інформаційно-комунікаційних технологій

 

На засідання, яке відбулося  22 січня, були запрошені оператори зв’язку, загалом понад 20 компаній ринку інформаційно-комунікаційних технологій.

Голова Комітету Олександр Данченко озвучив поточні завдання Комітету, ознайомив із переліком законопроектів, над якими працюють у Комітеті, та запропонував ряд законотворчих ініціатив, які будуть включені до плану-графіку роботи Комітету. Серед таких ініціатив були озвучені: внесення змін до законодавства у сфері радіочастотного ресурсу, підготовка нового закону "Про телекомунікації", розробка проекту закону "Про державну інформаційну політику" та інші. Учасники ринку підтримали ініціативи Комітету та запропонували залучати їх до підготовки таких нормативно-правових актів.

Також під час зустрічі обговорили необхідність змін до існуючих законів, які спростять та дерегулюють ведення бізнесу в Україні. Зокрема, Олег Проживальський (МТС Україна) озвучив проблему із землевідведенням для будівництва базових станцій. Усі оператори зосередили свою увагу на подвійному ліцензуванні, яке існує у галузі ІКТ. Олександр Данченко поінформував представників операторів, що наразі розпочато активний процес імплементації національного законодавства у відповідності до європейських норм. Згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, а саме, у статті 117 "Дозволи для надання електронних комунікаційних послуг", зазначено, що:

Сторони забезпечують надання послуг після повідомлення та/чи реєстрації.

Сторони забезпечують можливість застосування ліцензій для вирішення питань щодо розподілу номерів та частот. Умови таких ліцензій повинні бути доступні громадськості.

Як підкреслювалося під час засідання, у своїй законотворчій діяльності Комітет буде керуватися виключно принципами та нормами, що зазначені в Угоді про Асоціацію, а, відповідно, буде робити все задля ліквідування подвійних стандартів та надлишкової регуляції.

Окремим пунктом учасники відкритого засідання обговорили необхідність створення єдиного профільного органу виконавчої влади. Наразі в державі працює 5 органів виконавчої влади, до відань яких належать різні сфери галузі ІКТ. Саме це створює низку проблем в галузі, серед ключових: відсутність єдиної державної стратегії розвитку ІКТ, відсутність системи забезпечення інформаційно-комунікаційної безпеки країни, тощо.

Члени Комітету та представники операторів заручилися спільною підтримкою у своїй подальшій роботі.