Новини

27 січня 2022, 18:00

Верховна Рада щиро вдячна Сейму Польщі за ухвалення резолюції на підтримку України, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
27 січня 2022, 17:30

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб (відео)

докладніше
27 січня 2022, 16:45

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення надання медичної допомоги

докладніше
27 січня 2022, 16:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
27 січня 2022, 14:59

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
27 січня 2022, 14:39

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про нафту і газ" щодо визначення критичних сховищ газу та критичних магістральних трубопроводів транспортування газу"

докладніше
27 січня 2022, 14:14

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку розроблення, прийняття та впровадження авіаційних правил України"

докладніше
27 січня 2022, 14:10

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав ратифікацію Угод з ЄІБ про кредити на ремонт доріг та модернізацію міського транспорту

докладніше
27 січня 2022, 14:04

Прийнято Закон "Про ратифікацію Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії щодо офіційної кредитної підтримки розвитку спроможностей Військово-Морських Сил Збройних Сил України"

докладніше
27 січня 2022, 13:49

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення завдань та основ підготовки і ведення національного спротиву"

докладніше
27 січня 2022, 13:30

Руслан Стефанчук: Парламент не зупиняє свою роботу, а лише змінює черговість пленарних тижнів

докладніше
27 січня 2022, 13:07

Прийнято Постанову "Про календарний план проведення сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання"

докладніше
27 січня 2022, 12:50

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

докладніше
27 січня 2022, 11:38

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
21 січня 2015, 18:32

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Голова Комітету з питань європейської інтеграції Ірина Геращенко та заступник голови Комітету Марія Іонова провели зустріч з Міністром закордонних справ Данії Мартіном Лідегором у м. Копенгаген (Данія)

 

Під час зустрічі 21 січня вони поінформували Міністра про загострення ситуації на Донбасі, висловили позицію щодо необхідності посилення санкцій проти Російської Федерації як країни, що підтримує тероризм.

Народні депутати України також розповіли, що Верховна Рада ухвалила звернення до парламентів та урядів країн ЄС з проханням включити "ЛНР" і "ДНР" до списку терористичних організацій, а на їх ватажків накласти санкції. Вони звернулися до данської сторони з проханням зайняти солідарну з Україною позицію в цьому питанні. Політики поінформували про реформи, що проводяться в Україні, в тому числі, в законодавчій сфері, роботу влади у вирішенні проблем переселенців.

Сторони також обговорили підготовку до міжнародної донорської конференції по відбудові Донбасу, що пройде у березні-квітні в Україні.

М.Лідегор підкреслив, що Данія і ЄС чекають від України впровадження реформ, при цьому усвідомлюють всю складність ситуації в Україні, в тому числі, в економіці, через конфлікт на Донбасі. Він висловив солідарність з позицією Президента України Петра Порошенка щодо необхідності повернення всіх сторін до виконання мінських домовленостей та реалізації мирного плану.

Також сторони обговорили можливі спільні кроки у протидії російській пропаганді і можливості підтримки України в різних міжнародних інституціях. Міністр розповів про спільну ініціативу Данії, Великобританії, Естонії, Литви в контексті створення медійного проекту, який би доносив до європейської і російської аудиторії об'єктивну інформацію. Також він підняв питання важливості реформ в енергетичному секторі.

Цього ж дня у Копенгагені українські депутати відкрили фотовиставку українських фотографів "Жінки: війна і мир. Донбас: війна і мир". Захід проходив за участі Міністра закордонних справ Данії Мартіна Лідегора та за сприяння Національної спілки журналістів України.

Ірина Геращенко під час заходу наголосила, що Україна усіма можливими способами буде протистояти російській пропаганді, де інформаційна війна залишається однією з ключових складових гібридної війни, що веде Російська Федерація проти України. Вона зазначила, що конфлікт на Сході інспірований ззовні, а терористи добре оснащені зброєю російського походження: "Ми маємо безліч фактів присутності регулярних частин російської армії на нашій території, фінансування терористів з боку Російської Федерації. І сьогодні ситуація погіршується і загострюється. Тому для України важлива як ніколи підтримка світу і посилення санкцій проти країни - агресора: Росії".

Вона подякувала за солідарність Данії після трагедії під Волновахою. І.Геращенко наголосила, що Україна наполягає на необхідності повернення всіх сторін до безумовного виконання мінських домовленостей та реалізації мирного плану Президента України П.Порошенка "як єдиного реалістичного сценарію досягнення миру на Донбасі" .

Міністр закордонних справ Данії підкреслив важливість спільної протидії ЄС і України російській пропаганді, яка спотворює реальність. Він вважає важливим проведення інформаційних заходів та акцій у контексті донесення правдивої об'єктивної інформації про Донбас. М.Лідегор назвав актуальною фотовиставку, яка дає інформацію про Схід з перших вуст. Він висловив підтримку українському народу і солідарність з Україною. Особливий наголос було зроблено на ситуації навколо Донецького аеропорту. Міністр згадав, що під час відвідин Донецька у березні 2014 був там і сьогодні його вражають масштаби руйнації цього об'єкту .

Народний депутат Марія Іонова, яка також була присутня на заході, поінформувала присутніх про гуманітарну ситуацію на Донбасі, розповіла, що від обстрілів терористів в першу чергу страждають діти і жінки. Також вона поінформувала про пріоритетні гуманітарні потреби Донбасу в сфері медицини та допомоги переселенцям.