Новини

19 січня 2022, 17:31

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо уточнення завдань та основ підготовки і ведення національного спротиву

докладніше
19 січня 2022, 17:02

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України рекомендує прийняти за основу та в цілому законопроект щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді

докладніше
19 січня 2022, 16:18

Комітет з питань цифрової трансформації затвердив пропозиції до порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше
19 січня 2022, 15:25

Віцеспікерка Олена Кондратюк привітала Роберту Мецолу з обранням на посаду Президента Європейського Парламенту

докладніше
19 січня 2022, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 січня

докладніше
18 січня 2022, 15:13

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів щодо відповідності вимогам антикорупційного законодавства

докладніше
18 січня 2022, 13:09

Руслан Стефанчук привітав Роберту Мецолу з обранням на посаду Президента Європейського Парламенту

докладніше
18 січня 2022, 10:20

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе виступила на позачерговому спільному засіданні Комітету із закордонних справ та Підкомітету з питань безпеки і оборони Європейського Парламенту

докладніше
18 січня 2022, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 січня

докладніше
17 січня 2022, 17:14

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Грузії в Україні Георгієм Закарашвілі

докладніше
17 січня 2022, 16:30

У Парламенті відбулася урочиста церемонія відкриття стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2022, 14:45

Комітет з питань економічного розвитку протягом 2021 року опрацював близько 100 проектів законів і постанов

докладніше
16 січня 2022, 08:00

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам'яті захисників Донецького аеропорту

докладніше
15 січня 2022, 09:00

У Верховній Раді України пройшли урочисті заходи з нагоди 30-річчя створення Управління державної охорони України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
21 січня 2015, 15:18

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань податкової та митної політики відбулися слухання на тему: "Про підсумки роботи Державної фіскальної служби України щодо реалізації державної митної політики у 2014 році та завдання по удосконаленню цієї роботи на 2015 рік"

 

Голова Комітету Роман Насіров, відкриваючи слухання, зазначив, що цей захід відкриває низку зустрічей, які Комітет проводитиме з представниками профільних органів виконавчої влади. "Минулий рік був дуже важким. Тому нам потрібно подивитися на цифри і спланувати роботу на поточний рік, подивитися на ті проблеми, які були, й на те, що вдалося вирішити", - підкреслив він.

Про результати діяльності Державної фіскальної служби у напрямку реалізації державної митної політики та про основні завдання, що стоять перед ДФС у 2015 році, поінформував учасників слухань заступник голови Державної фіскальної служби Анатолій Макаренко. Він повідомив, що на 2014 рік митницям було доведено показник надходжень у сумі 136,9 млрд. гривень. Всього за рік надходження до бюджету від зовнішньоекономічних операцій склали 135,7 млрд. грн., що становить 99,1%, і недовиконання складає близько 1,2 млрд. гривень.

За словами А.Макаренка, в цілому показники надходжень зросли до минулого року на 15,4%, в тому числі по загальному фонду надходження зросли на 11% або на 11,9 млрд. гривень (2013 рік - 108,4 млрд. грн.). "Ці показники були б значно більшими, але Україна опинилась у важкій ситуації, що негативно вплинуло на бюджетний процес і повноту адміністрування податкових надходжень, в тому числі, від зовнішньоекономічної діяльності платників", - наголосив урядовець.

Головними чинниками, які негативно вплинули на невиконання плану, А.Макаренко назвав анексію АР Крим, у зв'язку з чим від Кримської та Севастопольської митниць бюджет недоотримав прямих податкових надходжень у сумі 1,8 млрд. грн., та події в Південно-Східному регіоні, які призвели до зменшення находжень від Східної та Луганської митниці в сумі 3,5 млрд. гривень.

Іншими чинниками, які вплинули на надходження до бюджету, за словами заступника ДФС, стали: зміна структури імпорту та падіння цін на світових ринках, що призвело до зменшення обсягів оподаткованого імпорту на 21% (в доларах США); фактична відсутність імпорту сирої нафти (мінус 93% обсягів ввезення і 400 млн. грн. втрат) та падіння світових цін на нафту і, як наслідок, на нафтопродукти і продукти їх переробки, що прямо пропорційно вплинуло на їх ціну.

А.Макаренко також зазначив, що початок року - перший квартал - був провальний, що пов'язано як з подіями на Майдані, так і з існуванням контрабандних та інших нелегальних схем ввезення нафтопродуктів - понад 3 млрд. грн. втрат за 2,5 місяці.

Говорячи про надходження до бюджету, заступник ДФС зазначив, що вжиття урядом заходів, направлених на усунення таких схем, тільки за період з кінця березня призвело до отримання бюджетом додатково 15 млрд. гривень.

Учасники слухань також ознайомилися з підсумками діяльності органів фіскальної служби щодо протидії контрабанді та порушенню митних правил у 2014 році та з основними завданнями у 2015 році.

Зазначалося, що минулого року ДФС здійснювалася системна робота щодо виявлення та ліквідації каналів контрабанди шляхом проведення комплексу організаційних, контрольних та аналітично-пошукових заходів.

Всього упродовж 2014 року митницями до правоохоронних органів направлено 1 128 повідомлень про виявлення ознак кримінальних правопорушень та розглянуто 5 294 справи про порушення митних правил та застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафів.

Під час слухань також було обговорено питання визначення митної вартості товарів, запровадження додаткового імпортного збору, стану роботи з подолання корупції в митних органах та інші питання удосконалення роботи цих органів.