Новини

19 січня 2022, 17:31

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо уточнення завдань та основ підготовки і ведення національного спротиву

докладніше
19 січня 2022, 17:02

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України рекомендує прийняти за основу та в цілому законопроект щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді

докладніше
19 січня 2022, 16:18

Комітет з питань цифрової трансформації затвердив пропозиції до порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше
19 січня 2022, 15:25

Віцеспікерка Олена Кондратюк привітала Роберту Мецолу з обранням на посаду Президента Європейського Парламенту

докладніше
19 січня 2022, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 січня

докладніше
18 січня 2022, 15:13

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів щодо відповідності вимогам антикорупційного законодавства

докладніше
18 січня 2022, 13:09

Руслан Стефанчук привітав Роберту Мецолу з обранням на посаду Президента Європейського Парламенту

докладніше
18 січня 2022, 10:20

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе виступила на позачерговому спільному засіданні Комітету із закордонних справ та Підкомітету з питань безпеки і оборони Європейського Парламенту

докладніше
18 січня 2022, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 січня

докладніше
17 січня 2022, 17:14

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Грузії в Україні Георгієм Закарашвілі

докладніше
17 січня 2022, 16:30

У Парламенті відбулася урочиста церемонія відкриття стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2022, 14:45

Комітет з питань економічного розвитку протягом 2021 року опрацював близько 100 проектів законів і постанов

докладніше
16 січня 2022, 08:00

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам'яті захисників Донецького аеропорту

докладніше
15 січня 2022, 09:00

У Верховній Раді України пройшли урочисті заходи з нагоди 30-річчя створення Управління державної охорони України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
21 січня 2015, 14:04

 Прес-служба 

Оксана Сироїд: Україна ініціюватиме продовження обмеження повноважень російської парламентської делегації в ПАРЄ

 

«Україна ініціюватиме продовження обмеження повноважень російської парламентської делегації в ПАРЄ на найближчій сесії Асамблеї, що відбудеться у період 26-30 січня цього року», - заявила Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд у рамках зустрічі з грузинською парламентською делегацією на чолі з Головою Комітету Парламенту Грузії у закордонних справах Тедо Джапарідзе.

З огляду на спільні прагнення України та Грузії стати невід’ємною частиною цивілізованої європейської сім’ї, вона звернулася до грузинських колег із проханням підтримати цю ініціативу.

Тедо Джапарідзе заявив, що Грузія підтримає відповідні пропозиції української делегації на зимовій сесії ПАРЄ.

Сторони також підтвердили спільність позиції щодо неприпустимості порушень державного суверенітету та територіальної цілісності України і Грузії.

Під час зустрічі заступник керівника українського Парламенту висловила сподівання на поглиблення українсько-грузинського політичного діалогу, зокрема, в рамках роботи міжпарламентських альянсів. На її думку, це може стати дієвим механізмом на шляху євроінтеграції обох країн. О.Сироїд повідомила, що «до парламентської українсько-грузинської групи дружби, яка нині формується, виявили бажання увійти вже 28 народних обранців».

Заступник Голови Верховної Ради висловила подяку за надану Грузією гуманітарну допомогу, оздоровлення 110 українських дітей в «Таборі майбутнього» в м. Анакліа, а також готовність прийняти на лікування та реабілітацію військовослужбовців української армії.

Стосовно внутрішньополітичної ситуації О.Сироїд наголосила на консолідованій позиції Президента, Парламенту та Уряду щодо реформування країни. На її думку, Верховна Рада 8-го скликання повинна надати потужний імпульс відродженню українського парламентаризму.

За словами О.Сироїд, Україна зараз опинилася у надскладній ситуації, оскільки має водночас протистояти російській агресії та терористичним формуванням на Сході країни, розвивати економіку та розбудовувати якісно нове суспільство, аби посісти гідне місце суверенної та правової держави на політичній мапі світу.

Тедо Джапарідзе, у свою чергу, висловив стурбованість нав’язаним Україні збройним конфліктом на Сході та анексією Криму. Разом із тим, він наголосив на зацікавленості офіційного Тбілісі поглиблювати українсько-грузинські міждержавні стосунки, зокрема, у питаннях регіональної безпеки та реалізації Угод про Асоціацію з ЄС.

Сторони також наголосили на актуальності міжпарламентської складової українсько-грузинського політичного діалогу. Зокрема, обговорювалося питання обміну парламентськими делегаціями.

У зустрічі взяв участь Надзвичайний та Повноважний Посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба.

***