Новини

20 лютого 2020, 19:03

У Книжковому клубі Верховної Ради України презентовано книжку "(Не)відомі українці, які змінили історію"

докладніше
20 лютого 2020, 18:01

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
20 лютого 2020, 15:33

До Міжнародного дня рідної мови Національний музей літератури України презентував фотовиставку «Українська мова: від заборон до утвердження»

докладніше
20 лютого 2020, 14:54

До Міжнародного дня рідкісних захворювань, який у світі відзначають в останній день лютого, у Верховній Раді України розгорнуто одноденну фотовиставку «Зірки на підтримку орфанних»

докладніше
20 лютого 2020, 14:43

Відбулася презентація фотовиставки «Вихід до Світла. Історії 40 Не святих»

докладніше
20 лютого 2020, 14:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув законопроект про внесення змін до Регламенту щодо підстав для відсутності народного депутата на пленарних засіданнях або засіданнях комітетів

докладніше
20 лютого 2020, 13:46

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав голову НАЗК про перебіг перезавантаження органу та хід виконання законодавства щодо викривачів корупції

докладніше
20 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо запровадження державної допомоги дитині на майбутнє

докладніше
20 лютого 2020, 10:50

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку законопроектів на відповідність їхніх положень законодавству ЄС, міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію

докладніше
20 лютого 2020, 10:40

Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні!

докладніше
20 лютого 2020, 09:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав інформацію щодо подій, що сталися 18 лютого в районі проведення операції Об’єднаних сил

докладніше
20 лютого 2020, 09:00

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 20 лютого

докладніше
19 лютого 2020, 20:21

Голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Лада Булах провела особистий прийом громадян

докладніше
19 лютого 2020, 19:07

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики взяв до відома звіти Міністерства культури, молоді та спорту і Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
02 квітня 2007, 13:54

Голова Верховної Ради України О.Мороз провів зустріч з керівниками дипломатичних місій держав - членів Європейського Союзу та "великої вісімки"

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз у понеділок, 2 квітня, провів зустріч з керівниками дипломатичних місій держав членів Європейського Союзу та «великої вісімки».

Під час зустрічі Голова Верховної Ради України звернув увагу на неконституційний характер втручання інституту Президента у діяльність Верховної Ради України і судової гілки влади.

О.Мороз назвав таку практику недопустимою. Він особливо підкреслив, що у діяльності Верховної Ради України немає жодної дії, яка б виходила за межі Конституції України. «Верховна Рада України і надалі діятиме винятково в межах Конституції і в порядку, передбаченому Основним законом», - заявив О.Мороз.

Він також підкреслив, що всі конфронтаційні моменти можуть бути з‘ясовані у демократичний спосіб. «Ми постараємося знайти компроміс з питань, які не виходять за межі Конституції», - підкреслив Голова Верховної Ради.

О.Мороз наголосив, що парламент у своїй законодавчій діяльності діє і діятиме винятково у межах Конституції. Законодавча робота Верховної Ради спрямована на приведення всіх правовідносин до Основного закону. Це, за словами О.Мороза, не є посяганням на повноваження Президента і не є узурпацією влади.

Аналізуючи зміст листа Глави держави до Верховної Ради і його виступ на з‘їзді «Нашої України», О.Мороз зазначив, що претензії Президента щодо неконституційності формування коаліції неправові і неконституційні. Він пояснив, що коаліція створена на основі Конституції, рішень фракцій і відповідних індивідуальних заяв народних депутатів. Окрім цього, зазначив він, у Регламенті Верховної Ради є норма, згідно з якою індивідуально позафракційні народні депутати можуть входити або до коаліції, або до опозиції - на основі індивідуальних заяв.

Президент, сказав О.Мороз, вимагає також законодавчо затвердити Універсал національної єдності. На переконання Голови Верховної Ради, це нелогічно, бо це є політичним документом, документом про наміри.

Основна вимога Президента, сказав О.Мороз, це введення імперативного мандата для народних депутатів України. Конституція, заявив він, цього не передбачає.

 Він особливо наголосив, що Венеціанська комісія зробила жорсткі зауваження щодо Закону про введення імперативного мандату для депутатів місцевих рад як такого, що суперечить демократичним принципам Євросоюзу.

О.Мороз також заявив, що парламент не зверне з норм права і позицій Конституції. «Ми будемо тримати ситуацію під контролем, вона буде відбуватися у правовому полі», - заявив Голова Верховної Ради.

Він підкреслив, що парламент і Уряд стабільно працюють, що позитивно відбивається на показниках економічного росту. Критична ситуація в Україні, наголосив Голова Верховної Ради, має суб‘єктивний, навіть персональний характер, і пояснюється бажанням деяких політиків задовольнити свої владні амбіції і отримати владні повноваження. При цьому, наголосив він, будь-які дії за межами Конституції отримуватимуть адекватну оцінку.

Голова Верховної Ради України також поінформував, що Погоджувальна рада на сьогоднішньому засіданні ухвалила рішення  розглянути не пленарному засіданні у вівторок першим питання про політичну ситуацію в Україні. Він запросив послів відвідати це пленарне засідання.

 Висловлюючи офіційну позицію Євросоюзу щодо ситуації в Україні, Посол Німеччини, яка зараз головує в ЄС, зазначив, що Євросоюз закликає всі сторони до компромісу. «Ми б хотіли, щоб не було жодних кроків, які призвели б до ескалації політичної ситуації», - наголосив він. Від імені ЄС він закликав усі сторони до відповідальності і до пошуку спільного розв‘язання ситуації. За його словами, Європа очікує, що в Україні будуть дотримані демократичні принципи.

Цю позицію також поділяє і Посол США в Україні.