Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
02 квітня 2007, 13:54

Голова Верховної Ради України О.Мороз провів зустріч з керівниками дипломатичних місій держав - членів Європейського Союзу та "великої вісімки"

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз у понеділок, 2 квітня, провів зустріч з керівниками дипломатичних місій держав членів Європейського Союзу та «великої вісімки».

Під час зустрічі Голова Верховної Ради України звернув увагу на неконституційний характер втручання інституту Президента у діяльність Верховної Ради України і судової гілки влади.

О.Мороз назвав таку практику недопустимою. Він особливо підкреслив, що у діяльності Верховної Ради України немає жодної дії, яка б виходила за межі Конституції України. «Верховна Рада України і надалі діятиме винятково в межах Конституції і в порядку, передбаченому Основним законом», - заявив О.Мороз.

Він також підкреслив, що всі конфронтаційні моменти можуть бути з‘ясовані у демократичний спосіб. «Ми постараємося знайти компроміс з питань, які не виходять за межі Конституції», - підкреслив Голова Верховної Ради.

О.Мороз наголосив, що парламент у своїй законодавчій діяльності діє і діятиме винятково у межах Конституції. Законодавча робота Верховної Ради спрямована на приведення всіх правовідносин до Основного закону. Це, за словами О.Мороза, не є посяганням на повноваження Президента і не є узурпацією влади.

Аналізуючи зміст листа Глави держави до Верховної Ради і його виступ на з‘їзді «Нашої України», О.Мороз зазначив, що претензії Президента щодо неконституційності формування коаліції неправові і неконституційні. Він пояснив, що коаліція створена на основі Конституції, рішень фракцій і відповідних індивідуальних заяв народних депутатів. Окрім цього, зазначив він, у Регламенті Верховної Ради є норма, згідно з якою індивідуально позафракційні народні депутати можуть входити або до коаліції, або до опозиції - на основі індивідуальних заяв.

Президент, сказав О.Мороз, вимагає також законодавчо затвердити Універсал національної єдності. На переконання Голови Верховної Ради, це нелогічно, бо це є політичним документом, документом про наміри.

Основна вимога Президента, сказав О.Мороз, це введення імперативного мандата для народних депутатів України. Конституція, заявив він, цього не передбачає.

 Він особливо наголосив, що Венеціанська комісія зробила жорсткі зауваження щодо Закону про введення імперативного мандату для депутатів місцевих рад як такого, що суперечить демократичним принципам Євросоюзу.

О.Мороз також заявив, що парламент не зверне з норм права і позицій Конституції. «Ми будемо тримати ситуацію під контролем, вона буде відбуватися у правовому полі», - заявив Голова Верховної Ради.

Він підкреслив, що парламент і Уряд стабільно працюють, що позитивно відбивається на показниках економічного росту. Критична ситуація в Україні, наголосив Голова Верховної Ради, має суб‘єктивний, навіть персональний характер, і пояснюється бажанням деяких політиків задовольнити свої владні амбіції і отримати владні повноваження. При цьому, наголосив він, будь-які дії за межами Конституції отримуватимуть адекватну оцінку.

Голова Верховної Ради України також поінформував, що Погоджувальна рада на сьогоднішньому засіданні ухвалила рішення  розглянути не пленарному засіданні у вівторок першим питання про політичну ситуацію в Україні. Він запросив послів відвідати це пленарне засідання.

 Висловлюючи офіційну позицію Євросоюзу щодо ситуації в Україні, Посол Німеччини, яка зараз головує в ЄС, зазначив, що Євросоюз закликає всі сторони до компромісу. «Ми б хотіли, щоб не було жодних кроків, які призвели б до ескалації політичної ситуації», - наголосив він. Від імені ЄС він закликав усі сторони до відповідальності і до пошуку спільного розв‘язання ситуації. За його словами, Європа очікує, що в Україні будуть дотримані демократичні принципи.

Цю позицію також поділяє і Посол США в Україні.