Новини

28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше
27 травня 2020, 15:43

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо окремих питань діяльності професійних спілок (відео)

докладніше
27 травня 2020, 15:00

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує ухвалити у другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до Закону про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження

докладніше
27 травня 2020, 10:30

Президент Парламентської асамблеї НАТО та українська делегація обговорили ситуацію щодо пандемії COVID-19 та триваючу агресію з боку Росії

докладніше
27 травня 2020, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 травня

докладніше
26 травня 2020, 12:52

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
29 березня 2007, 20:59

Перший заступник Голови Верховної Ради України А.Мартинюк: у разі ініціювання Президентом України консультацій щодо дострокового припинення повноважень Верховної Ради України на пленарне засідання Верховна Рада України збереться невідкладно

З  метою  забезпечення конституційного правопорядку в Україні у разі  ініціювання  Президентом  України консультацій щодо  дострокового припинення повноважень Верховної Ради України на пленарне засідання   Верховна   Рада   України збереться невідкладно, без скликання.

Про це сказав Перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк під час 4-х зборів народних депутатів України, що проходили у другій половині дня четверга, 29 березня, посилаючись на положення Постанови Верховної Ради України «Про проведення спеціального пленарного засідання Верховної Ради України» (№25-V від 24 липня 2006 р.).

Він також нагадав, що у випадку,  передбаченому п.1 цієї Постанови, Голова Верховної Ради України невідкладно поінформує  народних депутатів України про час і місце проведення пленарного засідання.

«Якщо Президент буде ініціювати консультації керівництва Верховної Ради України і голів фракцій відповідно до ст. 90 Конституції про дострокове  припинення повноважень, то ми з вами зберемося без будь-яких додаткових рішень на позачергове засідання Верховної Ради України», - сказав А.Мартинюк.

Водночас він підкреслив, що «оскільки у найближчі дні немає пропозицій збиратися на предмет дострокового припинення повноважень Верховної Ради, то відповідно немає й необхідності проводити такі пленарні засідання».

Говорячи про конституційність входження до Коаліції національної єдності окремих депутатів, А.Мартинюк закликав дочекатися рішення Конституційного Суду України з цього приводу. Водночас він підкреслив, що «ніде в Конституції не написано, що індивідуально народні депутати не можуть входити до коаліції. А добрі юристи знають можна все те, що не заборонено законом. Нехай, все-таки, дасть відповідь Конституційний Суд».

Перший заступник Голови Верховної Ради України підтримав думку  Володимира Сивковича та Тараса Чорновола про те, що «не є самоціллю коаліції довести її до 300 народних депутатів». «У нас є коаліція, і якщо є бажаючі інші народні депутати, які хотять її підтримати, ми лише їм дякуємо, що вони голосують так, як треба для блага українського народу», - підкреслив А.Мартинюк.

Коментуючи звернення Президента, А.Мартинюк зазначив: «За великим рахунком там написано все правильно занепокоєність гаранта Конституції тим, щоб усі дотримувались Конституції. Ми повинні лише вітати подібні звернення. Думаю, треба підтримати звернення Президента, що всі органи влади діють у рамках Конституції. Це найкраща думка, і ми підтверджуємо, що ми готові у цьому Президента підтримати і будемо підтримувати завжди».

Коментуючи позицію Василя Волги стосовно створення комітету по запобіганню державному перевороту в Україні, А.Мартинюк сказав, що не бачить необхідності у створенні такого комітету. «Ми з вами законно обраний конституційний орган держави і не треба нам ніяких антиконституційних комітетів», - зазначив він.

З приводу пропозиції Миколи Кравченка переглянути склад Центральної виборчої комісії Перший заступник Голови Верховної Ради України зазначив, що її буде розглядати профільний Комітет, а «коли виникне така необхідність - сесійне засідання» парламенту.

Підбиваючи підсумки обговорення, А.Мартинюк сказав: «Мене радує, що абсолютна більшість, а практично кожен, хто брав участь у обговоренні, говорив про те, що треба діяти виважено і підтримати пропозицію Президента, а саме апелювати до Закону, діяти в рамках Конституції, в рамках Закону».

А.Мартинюк підтримав ідею, висловлену на зборах, щодо рішень сесій місцевих рад про розпуск Верховної Ради України. «Я хотів би нашим молодшим колегам, які приймають такі рішення, сказати якщо хочуть, нехай пишуть папери, але я хотів би нагадати їм норму Конституції, що немає в органу місцевого самоврядування права приймати рішення про розпуск Верховної Ради». Разом з тим він зацитував п.30 ст.85 Конституції України, де говориться, що до повноважень Верховної Ради належить призначення чергових та позачергових виборів до органів місцевого самоврядування. «Тобто, якщо деякі сесії виходитимуть за межі своїх конституційних повноважень, то Верховна Рада прийме на основі Конституції рішення про дострокове припинення повноважень тих рад, які приймають антиконституційні рішення», - пояснив А.Мартинюк.

Він поінформував про домовленість у понеділок, о 14.00 провести зустріч з Президентом України керівництва Верховної Ради України та керівників фракцій. «Думаю, що у ході цієї зустрічі ми проведемо розмову із Главою держави з тих питань, які хвилюють нас і Президента. Думаю, що ми там знайдемо мудрі, а, найголовніше правильні рішення».