Новини

18 листопада 2019, 17:25

Голова Верховної Ради України провів зустріч зі студентами КНУ ім. Тараса Шевченка

докладніше
18 листопада 2019, 16:43

У Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки відбулося засідання робочої групи з підготовки законопроекту про оборонні закупівлі

докладніше
18 листопада 2019, 14:02

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді врахувати всі пропозиції Президента до Виборчого кодексу

докладніше
18 листопада 2019, 10:52

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо ввезення пестицидів на митну територію

докладніше
18 листопада 2019, 10:00

Комітет з питань молоді і спорту провів ХІІ тенісний турнір серед народних депутатів усіх скликань на Кубок Верховної Ради України

докладніше
18 листопада 2019, 09:15

Верховна Рада України долучилася до глобальних заходів ЮНІСЕФ з нагоди 30-річчя Конвенції ООН про права дитини

докладніше
15 листопада 2019, 17:29

Руслан Стефанчук запропонував вибудувати дорожню карту співпраці з Парламентом Республіки Молдова

докладніше
15 листопада 2019, 16:05

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
15 листопада 2019, 15:59

У Верховній Раді створено депутатську групу з міжпарламентських зв’язків з Князівством Монако

докладніше
15 листопада 2019, 13:43

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва і обігу спирту етилового"

докладніше
15 листопада 2019, 13:38

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо запобігання несприятливому впливу забруднення повітряного середовища на здоров’я населення

докладніше
15 листопада 2019, 12:35

Робоча група з доопрацювання законопроекту щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд провела перше засідання

докладніше
15 листопада 2019, 10:00

Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська зустрілася з оглядовою місією з метою формування нового етапу програми "Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні" 2020-2025 EUACI (II фаза)

докладніше
15 листопада 2019, 09:40

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 листопада

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 квітня 2007, 14:21

Голова Верховної Ради України О.Мороз схвально оцінює Резолюцію ПАРЄ щодо функціонування демократичних інституцій в Україні та підтримує Асамблею у її переконанні про неприйнятність імперативного мандата у демократичній державі

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз у рамках робочого візиту до Страсбурга (Французька Республіка) у четвер, 19 квітня,  зустрівся з Генеральним секретарем Ради Європи Террі Девісом.

Під час зустрічі О.Мороз назвав Резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи «Функціонування демократичних інституцій в Україні» «розумною».

Він, зокрема, висловив задоволення тим, що Асамблея вважає імперативний мандат неприйнятним у демократичній державі.

Говорячи про наслідки введення в дію Указу Президента України про дострокове припинення повноважень парламенту, О.Мороз зазначив, що реалізація ідеї дострокових виборів за нинішніх умов, за відсутності відповідного законодавства, «може призвести до узурпації влади однією політичною силою».

Він наголосив, що коаліція була сформована у відповідності до Конституції України і Регламенту Верховної Ради України, а заяви про нібито неконституційність її формування були приводом для видання Указу.

Голова Верховної Ради України висловив сподівання, що «ми найближчим часом отримаємо рішення Конституційного Суду, яке буде правовою базою, щоб знайти відповіді на всі питання». «Ми будемо рухатися правовим шляхом, у нас не існує іншого вибору», - заявив він. О.Мороз також вважає необхідним, щоб Конституції України дотримувався і Президент України Віктор Ющенко.

Загалом, сказав О.Мороз, нинішня ситуація «це труднощі росту для нашої демократії, яка ще не має усталених традицій». Він висловив переконання, що Україна здатна «владнати усі проблеми».

Т.Девіс подякував О.Морозу за відвідання засідання ПАРЄ. Він не вважає, що Конституційний Суд України дискредитований. Разом з тим, за словами Т.Девіса, «важко зрозуміти, чому Конституційний Суд протягом тривалого часу не ухвалював жодних рішень». Він наголосив, що Рада Європи не займає позицію тієї чи іншої сторони, проте, за його словами, на рішення Конституційного Суду чекають і у Європі.

Голова Верховної Ради України заперечив, що Конституційний Суд не працював протягом останніх восьми місяців. За його словами, відбувалося «становлення Конституційного Суду як органу судової влади». При цьому О.Мороз зауважив, що резонансні питання, які суд має розглядати, виникли тільки тепер.

Т.Девіс і О.Мороз наголосили, що незалежність Конституційного Суду є дуже важливим чинником, який необхідно забезпечити.