Новини

16 вересня 2019, 18:10

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки провів круглий стіл на тему: «Законодавче забезпечення реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу та реформування системи оборонних закупівель»

докладніше
16 вересня 2019, 16:59

Представники New Leaders Initiative (м. Тбілісі, Грузія) ознайомилися з роботою Українського парламенту

докладніше
16 вересня 2019, 16:10

Заступник голови Комітету з питань бюджету Олександр Трухін провів особистий прийом громадян

докладніше
16 вересня 2019, 12:12

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій і груп (відео)

докладніше
16 вересня 2019, 12:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув проект Постанови про скасування рішення парламенту від 10 вересня

докладніше
16 вересня 2019, 11:18

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект про верифікацію та моніторинг державних виплат (відео)

докладніше
16 вересня 2019, 10:33

«Головне завдання, яке ставить перед собою парламент, - зробити Україну щасливою», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
14 вересня 2019, 12:32

«Конструктивні відносини між Україною та Сполученими Штатами Америки зберігатимуться і надалі», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
14 вересня 2019, 10:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано постанови Верховної Ради про включення до порядку денного другої сесії законопроектів про внесення змін до Конституції України і направлення їх до Конституційного Суду

докладніше
13 вересня 2019, 19:45

«Взаємодія між Україною та Фінляндською Республікою стане ефективнішою», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
13 вересня 2019, 15:33

Дмитро Разумков та Мірослав Лайчак обговорили питання подальшої взаємодії Верховної Ради України з ОБСЄ

докладніше
13 вересня 2019, 14:23

Ранкове засідання Верховної Ради (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:20

Народні депутати схвалили за основу законопроект про зміни до Податкового кодексу щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:02

Народні депутати схвалили за основу проект Закону про внесення змін до законодавства щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 квітня 2007, 14:21

Голова Верховної Ради України О.Мороз схвально оцінює Резолюцію ПАРЄ щодо функціонування демократичних інституцій в Україні та підтримує Асамблею у її переконанні про неприйнятність імперативного мандата у демократичній державі

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз у рамках робочого візиту до Страсбурга (Французька Республіка) у четвер, 19 квітня,  зустрівся з Генеральним секретарем Ради Європи Террі Девісом.

Під час зустрічі О.Мороз назвав Резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи «Функціонування демократичних інституцій в Україні» «розумною».

Він, зокрема, висловив задоволення тим, що Асамблея вважає імперативний мандат неприйнятним у демократичній державі.

Говорячи про наслідки введення в дію Указу Президента України про дострокове припинення повноважень парламенту, О.Мороз зазначив, що реалізація ідеї дострокових виборів за нинішніх умов, за відсутності відповідного законодавства, «може призвести до узурпації влади однією політичною силою».

Він наголосив, що коаліція була сформована у відповідності до Конституції України і Регламенту Верховної Ради України, а заяви про нібито неконституційність її формування були приводом для видання Указу.

Голова Верховної Ради України висловив сподівання, що «ми найближчим часом отримаємо рішення Конституційного Суду, яке буде правовою базою, щоб знайти відповіді на всі питання». «Ми будемо рухатися правовим шляхом, у нас не існує іншого вибору», - заявив він. О.Мороз також вважає необхідним, щоб Конституції України дотримувався і Президент України Віктор Ющенко.

Загалом, сказав О.Мороз, нинішня ситуація «це труднощі росту для нашої демократії, яка ще не має усталених традицій». Він висловив переконання, що Україна здатна «владнати усі проблеми».

Т.Девіс подякував О.Морозу за відвідання засідання ПАРЄ. Він не вважає, що Конституційний Суд України дискредитований. Разом з тим, за словами Т.Девіса, «важко зрозуміти, чому Конституційний Суд протягом тривалого часу не ухвалював жодних рішень». Він наголосив, що Рада Європи не займає позицію тієї чи іншої сторони, проте, за його словами, на рішення Конституційного Суду чекають і у Європі.

Голова Верховної Ради України заперечив, що Конституційний Суд не працював протягом останніх восьми місяців. За його словами, відбувалося «становлення Конституційного Суду як органу судової влади». При цьому О.Мороз зауважив, що резонансні питання, які суд має розглядати, виникли тільки тепер.

Т.Девіс і О.Мороз наголосили, що незалежність Конституційного Суду є дуже важливим чинником, який необхідно забезпечити.