Новини

19 січня 2022, 17:31

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо уточнення завдань та основ підготовки і ведення національного спротиву

докладніше
19 січня 2022, 17:02

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України рекомендує прийняти за основу та в цілому законопроект щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді

докладніше
19 січня 2022, 16:18

Комітет з питань цифрової трансформації затвердив пропозиції до порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше
19 січня 2022, 15:25

Віцеспікерка Олена Кондратюк привітала Роберту Мецолу з обранням на посаду Президента Європейського Парламенту

докладніше
19 січня 2022, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 січня

докладніше
18 січня 2022, 15:13

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів щодо відповідності вимогам антикорупційного законодавства

докладніше
18 січня 2022, 13:09

Руслан Стефанчук привітав Роберту Мецолу з обранням на посаду Президента Європейського Парламенту

докладніше
18 січня 2022, 10:20

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе виступила на позачерговому спільному засіданні Комітету із закордонних справ та Підкомітету з питань безпеки і оборони Європейського Парламенту

докладніше
18 січня 2022, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 січня

докладніше
17 січня 2022, 17:14

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Грузії в Україні Георгієм Закарашвілі

докладніше
17 січня 2022, 16:30

У Парламенті відбулася урочиста церемонія відкриття стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2022, 14:45

Комітет з питань економічного розвитку протягом 2021 року опрацював близько 100 проектів законів і постанов

докладніше
16 січня 2022, 08:00

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам'яті захисників Донецького аеропорту

докладніше
15 січня 2022, 09:00

У Верховній Раді України пройшли урочисті заходи з нагоди 30-річчя створення Управління державної охорони України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
12 січня 2015, 17:33

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Питання державно-приватного партнерства обговорювалися під час зустрічі членів Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства з представниками Американської торговельної палати в Україні

 

Заступник голови Комітету Альона Бабак ознайомила гостей з діяльністю Комітету, акцентувавши увагу на тих актуальних законопроектах, над якими триває робота в Комітеті, зокрема, у сферах забудови територій і планування, житлово-комунального господарства тощо.

А.Бабак зазначила, що Комітет також готовий розглядати законодавчі ініціативи, які будуть орієнтовані на вдосконалення законодавства щодо оренди і водо- та теплопостачання та водовідведення.

За словами заступника голови Комітету, є велика кількість ініціатив, орієнтованих на спрощення процедур у будівництві, і Комітет готується їх розглядати. Це - питання децентралізації повноважень містобудівного, архітектурного нагляду і впорядкування питань землі під об'єкти забудови.

Одним із пріоритетних напрямів роботи Комітету, за словами А.Бабак, є енергоефективність і робота приватного сектору, зокрема, залучення приватного капіталу у житловий сектор. Народний депутат поінформувала гостей про вже напрацьовані і розглянуті Комітетом законопроекти за реєстр. №№1565 і 1566, які готові до розгляду парламентом.

Директор Державного приватного партнерства Професійні послуги (USAID - Publik Private Partnership Development Program (P3DP), голова Ескпертного центру з державно-приватного партнерства та інфраструктури Американської торговельної палати в Україні Тетяна Коротка зазначила, що міжнародні компанії зацікавлені в розвитку інфраструктури, в сферах співробітництва між бізнесом і публічним сектором в Україні. За її словами, однією з найбільш потенційно-інвестиційно привабливою є сфера житлово-комунального господарства. І тут можна визначитися з напрямками майбутньої співпраці.

Міжнародні експерти висловили зацікавленість у підтримці членами Комітету законопроекту про внесення змін до Закону "Про державно-приватне партнерство" (реєстр. №1058). На їхню думку, прийняття цього законопроекту сприятиме залученню інвестицій загалом у ту сферу, де публічні послуги можуть бути реалізовані.

Представники Американської торговельної палати в Україні також зазначали, що сьогодні бізнес цікавлять питання, пов'язані з розвитком портового господарства, з будівництвом доріг, з управлінням аеропортів тощо.

Їх, зокрема, цікавило: чи є запит у суспільстві стосовно розвитку територій, щоб залучати приватні інвестиції у покращення та надання публічних послуг на цих територіях.

Окремо під час зустрічі було обговорено питання розвитку Донецької і Луганської областей.

Заступник голови Комітету А.Бабак повідомила, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства надало Комітету інформацію про ініціативи уряду щодо розвитку тих територій, які є підконтрольними. Вона повідомила, що ще в жовтні минулого року був прийнятий план заходів по відновленню пошкоджених та зруйнованих об'єктів соціально-транспортної інфраструктури, житлового фонду та систем життєзабезпечення на території цих областей. Відповідно до цього плану, було виділено 535 млн. гривень на виконання цих заходів. За останньою інформацією Міністерства, ці кошти повністю не освоєні, але вони спрямовані на державні обласні адміністрації.

А.Бабак зазначила: як будуть залучатися приватні компанії до реалізації цих заходів, ще невідомо. "Обладміністрації, скоріше за все, будуть обирати будівельні компанії. Також будуть залучені приватні компанії за міжнародними процедурами по лінії Міжнародної кредитної програми, підписаної минулого року у Брюсселі", - повідомила народний депутат.

Члени Комітету під час зустрічі зазначали, що вони готові працювати над законодавчим удосконаленням технічних умов у сфері будівництва житла і автомобільних доріг.

На думку народних депутатів, найбільш привабливою для вкладення великих інвестицій є сфера будівництва. Зацікавленість у вкладенні значних капіталів можуть проявити й іноземні інвестори.

Представники Американської торговельної палати виступили з ініціативою запросити членів Комітету взяти участь у "круглому столі", на якому разом з бізнесменами і підприємцями обговорити широке коло питань.

 

Довідково:

Американська торговельна палата в Україні нараховує 650 членів-компаній. Її завданням є встановлення діалогу з урядом, законодавчими та виконавчими органами влади.