Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
21 квітня 2007, 14:51

Голова Верховної Ради України О.Мороз підготував проект Меморандуму примирення і порозуміння, котрий готовий запропонувати Президентові України та "іншим учасникам політичного дійства"

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз підготував проект Меморандуму примирення і порозуміння, котрий готовий запропонувати Президентові України та «іншим учасникам політичного дійства». Про це він сказав у виступі перед делегатами IX Всеукраїнської конференції Союзу жінок України «За майбутнє дітей», що відбулася у суботу, 21 квітня.

За словами О.Мороза, коротко меморандум «зводиться до того: давайте, зробимо два кроки назад ви відміняєте свій Указ, ми відміняємо Постанову Верховної Ради, сідаємо і домовляємося про те, що вас хвилює».

Звертаючись до учасниць жіночого форуму, Голова Верховної Ради України наголосив на важливості залучення жіноцтва до політичної діяльності. «Як правило, коли ми потребуємо підтримки від суспільства і громадськості, тоді ми згадуємо про жіночі організації», - сказав О.Мороз, підкресливши, що завдяки участі жінок відбувається сплеск активності партійного активу і громадських організацій. «Потрібно, щоб ця тема була реалізована у конкретній діяльності і під час формування виборчих списків, і під час формування структур влади, і в інших напрямках», - зазначив він.

О.Мороз висловився за розширення представництва жінок у Верховній Раді України. «Я переконаний, що до тих пір, поки ми не будемо мати  у парламенті 25-30% жінок, нормальної роботи не буде», - сказав він. О.Мороз висловив переконання, що толерантність, з якою жінки підходять до прийняття рішень, незалежно від їх політичної приналежності, сприятиме ухваленню зважених рішень.

«Цю ідею можна реалізувати у політичних рішеннях, рішеннях з‘їзду у період формування списку. Я переконаний, що ми до цієї мети будемо рухатися вже на наступних виборах», - сказав Голова Верховної Ради України.

Він вважає, що активна участь жінок у процесах, на зразок тих, що відбуваються нині на київських майданах, сприятиме розв‘язанню проблем, що постали перед суспільством. На його думку, жінки разом і з однієї сторони, і з іншої - «здатні змусити політиків домовлятися і не зводити рахунки один з одним». «Я думаю, що цим треба буде скористатися», - сказав О.Мороз.

Говорячи про політичну ситуацію у державі, Голова Верховної Ради України пояснив нагнітання конфлікту «прагненням владних повноважень для певних людей». Зокрема, він відзначив затягування роботи Конституційного Суду України з боку представників Президента.

О.Мороз відкинув можливість запровадження імперативного мандата. «Переконаний, що ми на таку авантюру не підемо, і Конституційний Суд  відмінить цю норму згодом. Тим паче, що є проект Закону, внесений Сергієм Головатим, який передбачає приведення до європейських стандартів» у цьому питанні, - сказав він.

Коментуючи ситуацію навколо Указу Президента про розпуск парламенту, О.Мороз підкреслив: «Ми виборів не боїмося, ми готові йти на вибори, але на законні вибори. Інакше ми втратимо державу». Водночас О.Мороз впевнений, що «ми повинні домовитися» і дострокових виборів не буде.