Новини

28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше
27 травня 2020, 15:43

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо окремих питань діяльності професійних спілок (відео)

докладніше
27 травня 2020, 15:00

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує ухвалити у другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до Закону про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження

докладніше
27 травня 2020, 10:30

Президент Парламентської асамблеї НАТО та українська делегація обговорили ситуацію щодо пандемії COVID-19 та триваючу агресію з боку Росії

докладніше
27 травня 2020, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 травня

докладніше
26 травня 2020, 12:52

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
21 квітня 2007, 14:51

Голова Верховної Ради України О.Мороз підготував проект Меморандуму примирення і порозуміння, котрий готовий запропонувати Президентові України та "іншим учасникам політичного дійства"

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз підготував проект Меморандуму примирення і порозуміння, котрий готовий запропонувати Президентові України та «іншим учасникам політичного дійства». Про це він сказав у виступі перед делегатами IX Всеукраїнської конференції Союзу жінок України «За майбутнє дітей», що відбулася у суботу, 21 квітня.

За словами О.Мороза, коротко меморандум «зводиться до того: давайте, зробимо два кроки назад ви відміняєте свій Указ, ми відміняємо Постанову Верховної Ради, сідаємо і домовляємося про те, що вас хвилює».

Звертаючись до учасниць жіночого форуму, Голова Верховної Ради України наголосив на важливості залучення жіноцтва до політичної діяльності. «Як правило, коли ми потребуємо підтримки від суспільства і громадськості, тоді ми згадуємо про жіночі організації», - сказав О.Мороз, підкресливши, що завдяки участі жінок відбувається сплеск активності партійного активу і громадських організацій. «Потрібно, щоб ця тема була реалізована у конкретній діяльності і під час формування виборчих списків, і під час формування структур влади, і в інших напрямках», - зазначив він.

О.Мороз висловився за розширення представництва жінок у Верховній Раді України. «Я переконаний, що до тих пір, поки ми не будемо мати  у парламенті 25-30% жінок, нормальної роботи не буде», - сказав він. О.Мороз висловив переконання, що толерантність, з якою жінки підходять до прийняття рішень, незалежно від їх політичної приналежності, сприятиме ухваленню зважених рішень.

«Цю ідею можна реалізувати у політичних рішеннях, рішеннях з‘їзду у період формування списку. Я переконаний, що ми до цієї мети будемо рухатися вже на наступних виборах», - сказав Голова Верховної Ради України.

Він вважає, що активна участь жінок у процесах, на зразок тих, що відбуваються нині на київських майданах, сприятиме розв‘язанню проблем, що постали перед суспільством. На його думку, жінки разом і з однієї сторони, і з іншої - «здатні змусити політиків домовлятися і не зводити рахунки один з одним». «Я думаю, що цим треба буде скористатися», - сказав О.Мороз.

Говорячи про політичну ситуацію у державі, Голова Верховної Ради України пояснив нагнітання конфлікту «прагненням владних повноважень для певних людей». Зокрема, він відзначив затягування роботи Конституційного Суду України з боку представників Президента.

О.Мороз відкинув можливість запровадження імперативного мандата. «Переконаний, що ми на таку авантюру не підемо, і Конституційний Суд  відмінить цю норму згодом. Тим паче, що є проект Закону, внесений Сергієм Головатим, який передбачає приведення до європейських стандартів» у цьому питанні, - сказав він.

Коментуючи ситуацію навколо Указу Президента про розпуск парламенту, О.Мороз підкреслив: «Ми виборів не боїмося, ми готові йти на вибори, але на законні вибори. Інакше ми втратимо державу». Водночас О.Мороз впевнений, що «ми повинні домовитися» і дострокових виборів не буде.