Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 квітня 2007, 17:40

Голова Верховної Ради України О.Мороз у рамках дводенного офіційного візиту до Литви зустрівся з міністром закордонних справ Литовської Республіки П.Вайтєкунасом

Голова Верховної Ради України Олександр Мороз у середу, 25 квітня, у рамках дводенного офіційного візиту до Литовської Республіки зустрівся з міністром закордонних справ Литовської Республіки Пятрасом Вайтєкунасом.

Глава зовнішньополітичного відомства Литовської Республіки висловив упевненість, що інтенсифікація міжпарламентського діалогу між Україною та Литвою надасть нового імпульсу розвитку двосторонніх відносин в усіх сферах.

Голова Верховної Ради України повідомив, що під час сьогоднішньої зустрічі з Прем‘єр-міністром Литовської Республіки серед іншого обговорювалося питання доцільності  проведення в Україні конференції, до участі в якій будуть запрошені фахівці з Литви у сфері євроінтеграції.

У контексті обговорення євроінтеграційних і євроатлантичних устремлінь України О.Мороз висловився за необхідність обговорення питання щодо формування нової європейської системи безпеки. Торкаючись співробітництва з НАТО, Голова Верховної Ради України наголосив, що він є прихильником виконання всіх угод з Альянсом. Проте, зазначив він, питання вступу до НАТО має бути вирішене виключно шляхом референдуму, що, до речі, записано в Універсалі національної єдності.

Говорячи про вступ до Світової організації торгівлі, О.Мороз нагадав, що парламент на минулій сесії ухвалив більш ніж 20 законів, необхідних для набуття членства у СОТ. «Необхідно врегулювати внутрішньополітичну ситуацію, тому що це може загальмувати процес вступу до цієї впливової організації», - зазначив Голова Верховної Ради України.

Сторони також обговорили питання енергетичної безпеки і зниження залежності від зовнішніх постачальників енергоносіїв. О.Мороз при цьому наголосив на необхідності державної підтримки розвитку відновлювальних джерел енергії.

Під час зустрічі Сторони обговорили питання співробітництва у транспортній сфері, зокрема щодо можливості збільшення обсягів перевезень товарів вантажним комбінованим потягом «Вікінг» за маршрутом Іллічівськ-Клайпеда.

На прохання Міністра О.Мороз поінформував його про поточну політичну ситуацію в Україні, зокрема про засідання робочої групи, яка має напрацювати пропозиції щодо виходу з кризи. При цьому він наголосив, що основою компромісу має стати шанобливе ставлення до висновків Конституційного Суду. «І Президент, і інші суб´єкти дискусії змушені знайти рішення, і воно буде знайдене», зважаючи на неможливість проведення виборів у травні, - сказав Голова Верховної Ради України. При цьому він підкреслив, що у разі проведення дострокових виборів на майбутнє закладається небезпечний прецедент, коли Президент буде достроково припиняти повноваження парламентів, склад яких його не влаштовуватиме.

Підсумовуючи, О.Мороз висловив переконання, що протягом одного-півтора  тижнів конфлікт буде розв‘язаний.