Новини

16 вересня 2021, 18:02

Питання екологічного порядку денного Верховної Ради України та адаптації законодавства України до законодавства ЄС обговорювались підчас зустрічі з представниками Європейської Комісії

докладніше
16 вересня 2021, 16:00

ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду ініціюватиме створення Державної служби України у справах дітей

докладніше
16 вересня 2021, 14:33

«Жінки повинні стати невід’ємною частиною стратегії та керівництва процесами відновлення країни після пандемії COVID-19», – Олена Кондратюк

докладніше
16 вересня 2021, 10:41

Руслан Стефанчук розповів, як оцінюватиметься ефективність прийнятих законів

докладніше
16 вересня 2021, 10:37

Комітет з питань екологічної політики та природокористування заслухав Національну доповідь про стан навколишнього природного середовища в Україні у 2020 році

докладніше
16 вересня 2021, 10:30

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до Закону України "Про всеукраїнський референдум" щодо підписних електронних даних

докладніше
15 вересня 2021, 18:01

Голова Парламенту підписав Розпорядження про призначення стипендій курсантам і слухачам вищих військових навчальних закладів

докладніше
15 вересня 2021, 17:45

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує прийняти у першому читанні за основу законопроект щодо розмежування повноважень між центральними органами виконавчої влади у сфері цивільного захисту

докладніше
15 вересня 2021, 15:53

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення порядку використання та застосування заходів примусу, бойової техніки та озброєння особовим складом Державної прикордонної служби України

докладніше
15 вересня 2021, 14:40

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про забезпечення можливості закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу

докладніше
15 вересня 2021, 14:00

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув законопроекти про збільшення розміру виплат при народженні дитини (відео)

докладніше
15 вересня 2021, 12:30

Дмитро Разумков: Сьогодні важко уявити галузь у нашій державі, де жінка не могла б проявити себе, і це - добрий знак

докладніше
15 вересня 2021, 11:53

Руслан Стефанчук: Планування правотворчої діяльності забезпечить передбачуваність розвитку державної політики

докладніше
15 вересня 2021, 11:27

«Успішне жіноче лідерство впроваджує в життя країни нову етику та культуру взаємодії жінок та чоловіків», - Олена Кондратюк

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Огляд газети «Голос України»

03 серпня 2021, 10:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Огляд головних тем «Голосу України» від 3 серпня

Сьогодні у «Голосі України»:

Зовнішньополітичний курс визначено

Музей Тараса Шевченка в Каневі матиме новий фасад

Можливість зрозуміти, чого ми навчилися за роки становлення держави, і чого ще маємо навчитися

РНБО ухвалила рішення про низку заходів із нейтралізації загроз в енергетичній сфері

 

Зовнішньополітичний курс визначено

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав історичним документом ухвалену днями Радою національної безпеки та оборони Стратегію зовнішньополітичної діяльності України.

«Це перший в історії України систематизований стратегічний документ найвищого рівня щодо зовнішньої політики нашої держави», — заявив він.

Дмитро Кулеба зауважив, що до розробки Стратегії були залучені експерти та науковці, представники провідних аналітичних центрів у сфері зовнішньої політики, Національного інституту стратегічних досліджень, експерти високого рівня з числа колишніх керівників дипломатичної служби. (читайте у «Голосі України» на 1, 5 стор. >>> article/349300).

Музей Тараса Шевченка в Каневі матиме новий фасад

Голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко під час своєї поїздки на Черкащину побував на Чернечій горі в Каневі.

«Тут ми не просто так, — зауважив парламентарій. — Звичайно, ми віддали данину і поклали квіти до пам’ятника Кобзареві, ще раз переосмислили його творчість та відвідали музейну експозицію. Але ми тут ще й для того, щоб подивитися, як проходитиме «Велика реставрація» Національного музею імені Тараса Григоровича Шевченка. Тому що заклад має деякі проблеми і їх треба вирішувати». За словами О. Корнієнка, у рамках проекту «Велика реставрація» хоч і невеликий кошт, але все ж спрямується на те, щоб розв’язати ці проблеми. Народний депутат пообіцяв, що музей фактично отримає «нове обличчя». Його фасад буде облаштовано так, як це планувалося в попередньому проекті — він буде більш яскравим, щоб більше приваблювати туристів. «Ми виконуємо свої обіцянки, — наголосив О. Корнієнко. — Дбаємо про українську культуру і створюємо туристичні магніти, які дозволять зробити нашу країну ще більш відвідуваною і привабливою для зовнішніх туристів. Але, звісно, ми закликаємо і всіх українців у цьому та наступному році відвідати Чернечу гору, відвідати Канів та інші локації в Черкасах. Мандруйте Україною».

О. Корнієнко також відвідав громаду в Єрках. Звідси родом один із фундаторів нашої держави і борець за її незалежність — В’ячеслав Чорновіл. Тут шанують В. Чорновола і працюють над тим, щоб встановити пам’ятник видатному співвітчизнику. Держава також не залишиться осторонь цього процесу, пообіцяв О. Корнієнко. «Маємо шанувати своїх героїв і далі просувати ідею української державності крізь віки, — сказав він. — Тим більше напередодні тридцятиліття нашої Незалежності».

Окрім того, Олександр Корнієнко відвідав Ліплявську територіальну об’єднану громаду. У 2017 році вона об’єднала кілька сіл, в яких проживає майже чотири тисячі громадян. Тут є багато інфраструктурних проблем, зауважив парламентарій. Треба ремонтувати внутрішні дороги і дорогу обласного значення, яка веде сюди з Канева. Але люди налаштовані дуже позитивно. Працюють на повну — наповнено дві школи, працюють амбулаторії, реконструюють ФАП. (читайте у «Голосі України» на 2 стор. >>> article/349280).

Можливість зрозуміти, чого ми навчилися за роки становлення держави, і чого ще маємо навчитися

У рамках Всеукраїнського форуму «Україна-30», який цього тижня присвячено іміджу України, відбулася презентація заходів до ювілейного Дня Незалежності.

«Зовсім скоро ми відзначимо тридцяту річницю Незалежності, — зауважив Президент Володимир Зеленський, відкриваючи форум. — Це не просто великий парад, концерт чи салют. Це можливість зрозуміти, чого ми навчилися за ці роки і чого ще маємо навчитися, щоб ніколи не втратити свою незалежність».

За тиждень до святкового дня і вперше в нашій історії в Україну потрапить оригінал Конституції Пилипа Орлика, повідомив глава держави. Усі громадяни із 16 серпня зможуть побачити фоліант у Софійському соборі. «Пам’ятка нашого права, написана понад 300 років тому, і пам’ятка нашої архітектури, збудована понад тисячу років тому, — це історія нашої державності. Вона багатовікова, і тридцять років тому вона не почалася, а відновилася. Ми маємо добре вивчити її уроки, щоб вона збереглася на наступні 30, 300 і тисячу років» , — наголосив В. Зеленський.

А 22 серпня ми вшануємо тих, завдяки кому наша державність збереглася в 2014 році — учасників бойових дій на Донбасі. Йдеться про ветеранів, добровольців, медиків, волонтерів — усіх, хто захищав країну, ризикуючи своїм життям, та про родини тих, хто віддав своє життя, захищаючи її.

«Із 1991 року унікальність незалежної України формували не лише державні, а й наші національні символи, — продовжив В. Зеленський. — Особистості, яких в країні знають усі. І завдяки яким усі знають про Україну. Про наш живопис, музику, театр, балет, літературу, кіно, науку та спорт. Лобановський, Ступка, Яремчук, Амосов, Патон, Каденюк, Брондуков, Биков Квітка Цісик і багато інших, які починаючи із 1991 року приносили незалежній Україні славу, і світ казав їм: «Браво»! Тож 22 серпня презентуватимуть нову премію — Національна легенда. Це нова державна нагорода і нова традиція. Україна шануватиме своїх геніїв і аплодуватиме їм тоді, коли оплески будуть їм потрібні, коли вони їх ще зможуть почути.

У день Державного прапора 23 серпня в географічному центрі України буде зведено монумент єдності України. (читайте у «Голосі України» на 3 стор. >>> article/349313).

РНБО ухвалила рішення про низку заходів із нейтралізації загроз в енергетичній сфері

Вісім питань увійшло до порядку денного виїзного засідання Ради національної безпеки і оборони, що вперше проходило у Краматорську Донецької області під головуванням Президента Володимира Зеленського.

«Це буде практика виїзних засідань, тому що ми повинні залучати органи місцевого самоврядування. Крім Києва, є велика кількість місць, на які ми повинні звертати увагу», — наголосив під час брифінгу секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов.

Одним із найважливіших рішень засідання стало ухвалення Стратегії зовнішньополітичної діяльності України: вперше за 30 років Незалежності ми отримали чітку і зрозумілу стратегію діяльності в цьому напрямі. Іншими рішеннями запроваджено санкції щодо низки фізичних та юридичних осіб та врегульовано низку питань у сферах економічної та державної безпеки.

Рада національної безпеки та оборони розглянула також питання щодо реалізації державної політики у сфері захисту державного кордону.

А під час обговорення стану національної системи охорони здоров’я та невідкладних заходів щодо забезпечення громадян України медичною допомогою зазначалося: вітчизняна система охорони здоров’я має бути готова до тих викликів, що можуть постати перед Україною та світом через пандемію. Володимир Зеленський поставив завдання щодо підвищення з 1 січня 2022 року грошового забезпечення медичного персоналу, на який припадає найбільше навантаження в умовах зростання захворюваності в країні. Йшлося і про подальші заходи з реформування системи охорони здоров’я, зокрема створення сучасних медзакладів. (читайте у «Голосі України» на 3 стор. >>> article/349314).

Повний випуск «Голосу України» від 03.08.2021 на сайті http://www.golos.com.ua