Стенограма пленарного засідання

01 квітня 2010

ЗАСІДАННЯ ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМЕ

Сесійна зала Верховної Ради України

1 квітня 2010 року, 16:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, прошу підготуватися до реєстрації. Увімкніть систему „Рада”.

16:03:45

Зареєструвалися картками в сесійній залі 428 народних депутатів. Вечірнє засідання Верховної Ради України оголошую відкритим. Шановні колеги, ми з вами до перерви розглядали проекти постанов Верховної Ради України про призначення позачергових виборів. У нас є два тут підходи. Перше, продовжити і завершити розгляд цих питань, або зробити перерву, розглянути питання про призначення на конституційні посади осіб, які, щодо яких… (Шум у залі)  Ні, одну хвилинку, ну, я ж раджусь з Верховною Радою. …щодо яких є подання відповідне Верховної Ради, Кабінету Міністрів України.

От, так готовий Кабінет Міністрів? Кабінет Міністрів готовий? (Шум у залі)  Одну хвилинку. Так я вас, з вами раджусь. Ми можемо…? (Шум у залі)  Тому, ну, послухайте, ну, я ж хочу, як краще зробити, а не як гірше – як найкраще. Тому давайте таким чином, я поставлю на голосування цю пропозицію, щоб перервати розгляд питання про призначення позачергових виборів. Якщо Верховна Рада підтримає, то будемо діяти. Якщо ні, так тоді завершимо розгляд цього питання. Оскільки така пропозиція була, я ставлю на голосування про те, щоб перервати розгляд проектів постанов про призначення позачергових виборів до місцевих органів влади і розглянути Подання Кабінету Міністрів про призначення голови Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення, Антимонопольного комітету і Фонду державного майна. А потім повернутися до розгляду проектів постанов.

Ставлю на голосування. Прошу голосувати.

 

16:05:56

За-236

Рішення прийнято. Дякую.

Доповідати з цих питань буде Перший віце-прем’єр-міністр України Клюєв Андрій Петрович.

 

КЛЮЄВ А.П.

Шановний Володимире Михайловичу,  шановні народні депутати України! За дорученням Прем'єр-міністра України Азарова Миколи Яновича та відповідно до пункту 12 частини першої статті 85 Конституції України та пункту 3 частини першої статті 44 Закону України "Про Кабінет Міністрів України” вношу подання щодо призначення: Костусєва Олексія Олексійовича на посаду голови Антимонопольного комітету України; Рябченка Олександра Володимировича на посаду голови Фонду державного майна України і Плаксюка Юрія Олександровича на посаду голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, запитання до Першого віце-прем’єра? Немає? Сідайте, будь ласка.

Є? запишіться, будь ласка, тоді. Андрію Петровичу, будуть запитання до вас. Запишіться, будь ласка.

А? Метал у голосі? Сьогодні Чистий четвер, який метал може бути?

Будь ласка. Пилипенко, народний депутат, будь ласка.

Олег Ляшко, будь ласка.

 

16:08:07

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, "Блок Юлії Тимошенко".

Шановний Володимир Михайлович! Шановний пане Перший віце-прем’єр-міністр, шановні кандидати на важливі державні посади! Мені видається, що це питання, яке ми обговорюємо кадрове, зокрема призначення у Фонд державного майна, Антимонопольний комітет, має бути  обов’язково ретельно обговорено в цій залі. Адже це – ключові посади у державі. Я думаю, що і  фракція комуністів та інші фракції захочуть знати, яким чином держава далі буде розпоряджатися державним майном. Нехай пан Рябченко, кандидат на цю посаду, розкаже свою філософію, своє бачення, розпорядження державним майном. Чи, наприклад, як бути з тим майном, яке вже розбазарено. Те саме за Антимонопольний комітет, я думаю, що мільйони громадян України хотіли почути від кандидата на голову Антимонопольного комітету, що його комітет робитиме, щоб знизити ціни на цукор, знизити ціни на бензин. Чому ці ціни ростуть…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, завершуйте.

 

16:09:19

ЛЯШКО О.В. Я думаю, що мільйони громадян України хочуть знати чому в усьому світі ціна на  нафту падає, а в Україні росте ціна на бензин. Чому при тому, що 300 тисяч тонн цукру вироблено в Україні минулого року, у нас сьогодні дефіцит цукру, завищені ціни на цукор.

От я думаю, це якраз ті питання, на які мають відповісти і  кандидати на голову Фонду майна…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, досить. Будь ласка.

Це побажання було, давайте наступне запитання Олександр Бондар, фракція "Наша Україна - Народна Самооборона".

 

16:09:55

БОНДАР О.М.

Олександр Бондар, фракція "Наша Україна - Народна Самооборона".

Андрій Петрович! У мене до вас абсолютно конкретне питання, я з цього приводу вже висловлювався в пресі. Збори акціонерів „Турбоатому”, у мене два питання, я їх задавав Рябченку на комітеті чи підписували ви письмові розпорядження Рябченку не приймати участь у зборах акціонерів, тому що Рябченко сказав, що таких  розпоряджень не було.

І друге. Якщо вони все ж таки були, як ви надалі думаєте будувати роботу  з керівником Фонду держмайна, який ігнорує ваше розпорядження, не  виконує рішення уряду? І як далі він може робити у виконавчій владі? У мене дуже  велике питання, тому що я працював багато років і я собі уявити не можу, щоб я не виконав розпорядження Кабміну і після того мене подають, і призначають фракція, представником якої ви є, на цю посаду. Це для мене нонсенс взагалі сильної виконавчої влади. Будь ласка, дайте відповідь на це питання.

 

КЛЮЄВ А.П.  Все что касается работы Фонда госимущества не вижу никаких проблем в работе, если будет возглавлять Фонд государственного имущества Рябченко Алексей Алексеевич.

Все, что касается «Турбоатома», то была ситуация, когда... была фактически попытка поменять руководство предприятия, но это была попытка не со стороны Фонда государственного имущества, а со стороны некоторых наших предпринимателей. Кабинет Министров здесь сделал, именно государственная позиция у Кабинета Министров, значит государственные предприятия должны принадлежать государству и управлять государственными предприятиями  через Фонд госимущества будет Кабинет Министров.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сергій Шевчук, фракція "Блок Юлії Тимошенко".

 

16:11:57

ШЕВЧУК С.В.

Прошу передати слово Андрію Шевченко.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Андрій Шевченко, прошу вас.

 

ШЕВЧЕНКО А.В.

Андрій Петрович, в мене запитання стосується вашої кандидатури на посаду голови державного Комітету з питань телебачення і радіомовлення. Два тижні тому Кабмін призначив там іншого виконуючого обов’язки. Я хотів би поцікавитися логікою, чому ви зараз змінили кандидата. Я зараз питаю, тому що для країни мабуть важливі не тільки прізвища претендентів, а й інформаційна політика уряду. І в умовах, коли ми бачимо, що ухвалюються сумнівні рішення, які стосуються Національної телекомпанії України, коли оголошуються плани про зміну керівництва в Національній радіокомпанії України, в умовах коли поки що програми дій уряду, яка б нам пояснила логіку дій уряду в цьому напрямку, важливо знати пріоритети для вашої команди. Дякую.

 

КЛЮЄВ А.П. Все что касается руководителя Государственного комитета по телевидению и радиовещанию Плаксюк Юрия Александровича, это кандидатура от коалиции и мы выполняем волю коалиции. Мы знаем что это серьезный специалист. А все, что касается предшественника, то он был Кабинетом Министров назначен исполняющим обязанности. После этого он будет работать первым заместителем.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Микола Катеринчук.

 

16:13:22

КАТЕРИНЧУК М.Д.

Микола Катеринчук, Європейська партія „Україна”, фракція "Наша Україна-Народна Самооборона". 

Шановний Андрій Петрович! Скажіть, будь ласка, два дуже простих питання, розуміючи, що зараз  вирішується доля людей яких ви призначаєте.

Перше. Хто із політичних сил бере відповідальність саме політичну за, скажімо, ці кандидатури, які зараз висунуті?

І друге  питання. За якими критеріями вони їх висували?

 

КЛЮЄВ А.П. Значит все, что касается предложенных кандидатур Кабинетом Министров, то за все будет отвечать  коалиция. Это предложение коалиции и Кабинет Министров поддержал эти кандидатуры.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Бондаренко, фракція "Блок Юлії Тимошенко".

 

16:14:12

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко, "Блок Юлії Тимошенко" , Партія „Реформи і порядок”.

У мене декілька, але невеличких питань. Перше, все-таки, чітко скажіть по чиїй квоті представлені ці кандидати в самій коаліції? Очевидно, коаліція ж не єдина, хоча діє як єдиний механізм, де вже ніхто, всі перестали думати, а просто виконуються команди. Це перше.

Друге. Скажіть, будь ласка, які підприємства плануються подати на приватизацію в цьому році, які об’єкти будуть в системі приватизації?

І, можливо, третє питання воно стосується не зовсім ваших проблем, але Регламенту Верховної Ради. Ми якось звикли працювати в рамках Регламенту і  питання, яке розпочате до розгляду, як правило, закінчували. Нічого не горить на вулиць, нічого не падає на голову, і 30 хвилин, які залишилося, можливо, на те питання вони заслуговують того, що ми його   розглянули – це вибори десятка і сотні з лишком сільських, міських, місцевих рад. Тому чому така поспішність в розв’язанні цього питання і таке зневажливе ставлення  до того, що ми робили тут? Дякую.

 

КЛЮЄВ А.П. Я уже на первый вопрос ответил. Предложенные кандидатуры – это кандидаты от коалиции. И отвечать будут за работу этих кандидатов, когда они станут руководителями, в первую очередь, сами руководители, естественно Кабинет Министров, но и люди, которые фактически  проголосуют сейчас за эти кандидатуры,  а это народные депутаты входящие  в коалицию, это первый  вопрос.

Все, что касается приватизации, мы подготовим программу приватизации, фактически сейчас уже приступили к ее подготовке, программа действий правительства   и бюджет будут представлены  через неделю, на следующей сессионной неделе. После принятия бюджета и программы действий правительства будет и представлена программа приватизации.

Ну а все, что касается Регламента,  здесь я не в праве, как говорится, обсуждать, потому что депутат, это прежде всего Верховный  Совет, это работодатель Кабинета Министров, как решил  зал, как решили народные депутаты, так оно и будет. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Павло Мовчан,  фракція "Блоку Юлії Тимошенко".

 

16:16:30

МОВЧАН П.М.

Шановний Андрію Петровичу! Андрію Петровичу, я хотів  запитати, щодо другого призначення, яке ви сьогодні будете зреалізовувати, це стосується інформаційної сфери. Я не маю жодних застережень щодо Юрія Плаксюка, який    запропонований, бо я знаю, він тривалий час працює, знає цю інформаційну сферу.

Але в мене запитання, яке стосується безпосередньо Національного телеканалу, якому буде підпорядкований. Кого ви вже призначили? Я хотів би бачити, по-перше, і це, очевидно переадресувати це до Юрія Плаксюка, до  голови, я переконаний, що він буде проголосований сьогодні.

Але чому такий поквап був із національним каналом, де призначили людей, які не володіють державною мовою, особливо віце-президент, громадянином України став він зовсім недавно. Яка зневага до всіх нас, до держави, до історії. Якщо те завдання, яке вони…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.    Будь ласка, завершуйте виступ.

 

16:17:45

МОВЧАН П.М. … ставили перше завдання провести Євроконкурс, який відбудеться,  ви знаєте, незабаром у Скандинавській  державі. Чому взагалі це сталося, просто я не знаю, за якими такими принципами, наче це приватна контора. Як ми можемо  спокійно спостерігати за тим, що може далі творитися на тому каналі. Отже, очевидно, національний канал перестане бути національним. Дякую.

 

КЛЮЄВ А.П. Дякую. Плаксюк Юрій Олександрович – це дуже порядна людина, і на мою думку, він наведе порядок у цій сфері. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, час вичерпаний.

 

КЛЮЄВ А.П. Порядна людина, і він дуже гарний фахівець.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Андрій Петрович, дякую, сідайте, будь ласка.

Шановні колеги, одну хвилиночку, шановні народні депутати, порядок, одну хвилинку, порядок призначення на посаду за поданням Прем’єр-міністра України та звільнення з посад голови Антимонопольного комітету України, голови Фонду державного майна України, голови Державного комітету телебачення, радіомовлення України регулюється 212 статтею. Передбачено доповідь від уряду або Прем’єр-міністр України, або уповноважений віце-прем’єр-міністр України, постановка питань до представника Кабінету Міністрів, після того виступ від комітету з висновками комітету, і після того голосування.

І я хочу сказати, я ще раз хочу вам сказати, написано: „під час розгляду питання про призначення на посади, кандидатам надається можливість відповісти на запитання від депутатських фракцій, від народних депутатів”. Так буде можливість.

Зараз виступить представник комітету, а потім питання поставимо кандидатам. (Шум у залі)

Ну, я прошу вас, не вчіть вченого.

Будь ласка, від Комітету з питань економічної політики хто буде виступати? Ткаченко Олександр Миколайович. Будь ласка,  щодо двох кандидатур. Андрій Шевченко буде представляти кандидатуру на Державний Комітет з питань телебачення, радіомовлення. Потім – питання.

Антимонопольний, а потім - цей.

 

16:20:29

ТКАЧЕНКО О.М.

Шановні колеги! Відповідно до пункту 12 частини першої статті 85 Конституції України до повноважень Верховної Ради належить питання щодо призначення за поданням Прем’єр-міністра України кандидатури голови Антимонопольного комітету.

Згідно зі статтею 212 Закону України  „Про Регламент Верховної Ради України” за дорученням Голови Верховної Ради України Комітет з питань економічної політики на засіданні 30 березня 2010 року розглянув відповідне подання Прем’єр-міністра України Миколи Яновича Азарова щодо призначення на посаду голови Антимонопольного комітету України  Костусєва Олексія Олексійовича (реєстраційний номер 6226 від 26.03.2010 року) і прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України підтримати зазначену пропозицію і призначити Костусєв Олексія Олексійовича  головою Антимонопольного комітету.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. І по другій кандидатурі також зразу, і по Фонду держмайна.

 

ТКАЧЕНКО О.М. По Фонду державного майна.

Відповідну до пункту 12 частини першої статті 85  Конституції України до повноважень Верховної Ради України належить питання щодо  призначення за поданням Прем’єр-міністра України голови Фонду державного майна України.

Згідно зі статтею 212  Закону України „Про Регламент Верховної Ради України” за дорученням Голови Верховної Ради України Комітет з питань  економічної політики на засіданні 01 квітня 2010 року розглянув відповідне подання Прем’єр-міністра України Миколи Яновича Азарова щодо призначення на посаду голови Фонду державного майна України  Рябченка Олександра Володимировича  (реєстраційний номер  6255) від 01.04.2010  року  і прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України підтримати зазначену пропозицію і призначити Рябченка Олександра Володимировича Головою Фонду державного майна.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Олександре  Миколайовичу. Сідайте, будь ласка. Ну ми ж домовилися.  Олександре Миколайовичу, дякую, сідайте.

Андрій Шевченко від  Комітету з питань свободи слова. А після того почергово будемо  запитання, якщо виникнуть, ставити до кандидатів.

 

16:23:41

ШЕВЧЕНКО А.В.

Всім доброго здоров’я. Наш комітет  розглянув  кандидатуру Юрія Олександровича Плаксюка. Членам комітету претендент  добре відомий і по роботі в  мас-медіа  і по роботі в  Національній раді  з питань телебачення і радіомовлення, де до 18 березня Юрій Плаксюк представляв  Верховну Раду. Кандидат серед своїх  пріоритетів   на засіданні комітету назвав сприяння медіаринку,  захист прав  журналістів і просування вперед суспільного мовлення.

Результати голосування у комітеті:  з  9 присутніх членів комітету  8  голосів - за, один утримався. Рішення комітету позитивне.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги,  давайте домовимося,  скільки  нам потрібно на запитання  до кандидатів, якщо такі виникнуть? (Шум у залі)  Шановні колеги,  ніде не написано 45 хвилин. Давайте так… (Шум у залі)  Шановні колеги,  оскільки Регламентом  не передбачено, є пропозиція  45, є пропозиція 10  і є пропозиція  7. Давайте почнемо з найменшої, а потім  підемо далі. 

На  7 хвилин запитання  до кожного  доповідача. Прошу голосувати

 

16:25:13

За-227

Будь ласка, Костусєв Олексій Олексійович. Давайте, будь ласка, на трибуну.

Шановні народні депутати, поки Олексій Олексійович іде на трибуну, прошу  записатися на запитання до кандидата. Проводиться запис. Прошу прізвища народних депутатів вивести на табло. Михайло Чечетов. Потім Григорій Смітюх.

 

16:25:51

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Алексей Алексеевич! Мы знаем вас как талантливого политика, как мудру людыну. Человек, который много работал и в парламенте, и был главой комитета по экономической политике, и возглавлял антимонопольный комитет, причем стоял у истока создания мощной государственной институции, именуемой антимонопльным комитетом. Поэтому у нас нет сомнения в том, что на сегодняшний день это лучшая кандидатура, которая может играть в правительственном ансамбле ключевую скрипку в наведении порядка и на ценовом рынке с ценами, да.

Я думаю, вам и просто будет работать и с командой Премьер-министра, поскольку со многими людьми вы знакомы, вместе с ним прошли по жизни значительную часть в том числе и в органах управления государством. Я думаю, что и работая в парламенте, работа с депутатами тоже вам знакома и вам будет, вы будете на одной ноте, это самое. Поэтому хочется пожелать вам успеха на вашей должностной работе, да.

 

КОСТУСЄВ О.О. Спасибо.

 

Веде засідання заступник Голови Верховної Ради України

М.В.ТОМЕНКО

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Михайло Васильович.

 

КОСТУСЄВ О.О. Спасибо, спасибо большое Михаил Васильевич. Если мне будет оказано такое высокое доверие парламентом, постараюсь работать так, чтобы это доверие оправдать не хуже, чем я работал первые семь лет, возглавляя Антимонопольный комитет. Спасибо большое за добрые слова.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Григорій Смітюх, фракція Партії регіонів. Друзі, і прохання, і побажання, і вітання давайте після того, як проголосуєм. А зараз запитання ставимо. Будь ласка, Григорій Смітюх.

 

16:27:11

СМІТЮХ Г.Є.

Уважаемый Алексей Алексеевич! Я лично очень рад, что ваша кандидатура сегодня рассматривается именно на этот ответственный, ответственный, важный пост в государстве. Потому что роль Антимонопольного комитета как никогда в это время должна быть ощутима. Чтобы ее чувствовали каждый гражданин и каждое предприятие, которое работает на нашем внутреннем рынке. Особенно, особенно в период, когда мы открыли границы, вступивши в СОТ. Особенно когда стоит вопрос интеграции в европейское и другие сообщества.

Поэтому у меня следующий вопрос. Я хотел бы, чтобы прокомментировали ситуацию, ваше видение в том плане, что по двум важным продуктам, которые сегодня на рынке население сталкивается. Это топливо. А у нас накануне аграрная пора так называемая, и уже в южных частях находится, и что у нас творится постоянно за последних несколько лет, особенно  почувствовали  граждане Украины это в отношении сахарных, так сказать, продуктов питания, сахара, как такового. И ваша точка зрения, какая политика будет    Антимонопольного комитета  в этих двух важнейших  секторах…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка,  відповідайте.

 

КОСТУСЄВ О.О. Спасибо большое за очень важные вопросы. Вы знаете,  в Украине мы уже знаем, что  наступают определенные периоды и происходят  ценовые  колебания. Поэтому в случае, если я буду  избран председателем Антимонопольного комитета, мы не  будем дожидаться повышения  цен, мы будем работать на опережение.

Скажем,  с топливом все понятно, все графики есть, они выписаны. Начинается посевная, вы правы, начинаются вот эти спекулятивные процессы. Мы будем работать так, чтобы этого не допускать. Мы не будем бить по хвостам, мы будем    причины и не  допускать такие явления.

Что касается  сахара, то мое глубокое убеждение и как депутата, и как   человека, которые не один  год возглавлял Антимонопольный        комитет Украины, здесь чаще всего, я подчеркиваю, чаще всего имеем место картельный сговор, спекуляция. И Антимонопольный комитет резко пресекал такие явления, накладывались  многомиллионные  штрафы на тех, кто участвует на этом рынке. И в дальнейшем  этот рынок также, как рынок хлеба и других важнейших…

 

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Олег Ляшко. Право на запитання передає Олександр Стешенко, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”.

 

16:29:43

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, „Блок Юлії Тимошенко”.

Зараз ми є свідками продовження  антиукраїнської політики нинішнього  уряду. Перший – це був Табачник, який ненавидить все українське, він  став міністром освіти в уряді українському; далі, віце-прем’єр Семиноженко  розказав про створення, агітує про створення, відродження союзної держави  Україна-Росія-Білорусь; потім у Запоріжжі вже пам’ятник Сталіну  збираються ставити; завтра, я думаю, що  вулиці будуть перейменовувать на героїв російської історії.

От Олексій Олексійович каже, що він визначний фахівець  у боротьбі зі зростанням цін. На жаль, люди цього не пам’ятають, бо за  7 років, коли ви керували комітетом, ціни весь час росли і росли. Але натомість усі памятають, що партія, яку ви чи очолювали, чи продовжуєте очолювати, теж агітувала за союз з Росією. Це був передвиборчий ваш лозунг на одній із виборчих кампаній. Скажіть мені, будь ласка, Олексій Олексійович, чим ви будете більше займаться на цій посаді. Нема сумніву, що вас оберуть, і на 7 років. Це досить тривалий термін. Чи справді дбати про те…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ну завершуйте, тільки ви ж в виступ перетворюєте це.

 

ЛЯШКО О.В. Чи справді дбати про те, щоб реально знижувати ціни, як цього чекають міліони громадян, особливо малонужденних. Чи…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.  Будь ласка.

 

КОСТУСЄВ О.О. Безусловно я буду заниматься выполнением обязанностей председателя Антимонопольного комитета. А вам, уважаемый коллега, я хочу напомнить один факт из работы Антимонопольного комитета, когда я им руководил. Благодаря именно Антимонопольному комитету Украины компания «Вестерн Юнион» в 4 раза снизила тарифы на переводы денег физическими лицами из тех стран, где сегодня не от лучшей жизни работает 7 миллионов наших сограждан на Украину. И с тех пор ежегодно в украинских семьях остается 150 миллионов долларов, которые раньше уплывали как сверхприбыль этой американской компании. Но сегодня не место говорить, вы мне такой вопрос задали: «Что вы сделали?» Я мог бы сказать многое. Ну, а буду стараться, безусловно, работать еще лучше. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Маньковський дає передає право на постановку питання Олександру Пеклушенку, фракція Парії регіонів.

 

16:32:10

ПЕКЛУШЕНКО О.М.

Уважаемый Алексей Алексеевич, я принимаю предложение нашего коллеги не поздравлять вас. Я вас не поздравляю. Я поздравляю отечественный бизнес, отечественных производственников с учетом того, что такие профессионалы, такие замечательные, нравственные люди, как вы, возвращаются во власть. Слава Богу.

И в это время вопрос и к вам. Вы прекрасно понимаете, что сегодня, кроме очевидных монополий, есть еще теневые монополии. Как вы намерены действовать в этом ключе?

И второй вопрос. Скажите, пожалуйста, как вы оцениваете кадровый потенциал того ведомства, в которое вы идете? Сохранился он или же его нужно наполнять? Спасибо.

 

КОСТУСЄВ О.О. Спасибо за вопрос. К счастью, большая часть специалистов Антимонопольного комитета сохранилась. Это высококвалифицированные и порядочные, деполитизированные люди, это сильная команда. Конечно, нужно будет привести еще новых людей. Но костяк, безусловно, останется старый.

А что касается скрытых монополий, вы знаете, я третий раз избран народным депутатом Украины, я понимаю, какую огромную роль играет парламент. И если меня изберут, я надеюсь решать эти вопросы в самом тесном контакте с вами, с народными депутатами, с профильным комитетом. И я очень рассчитываю на вашу помощь. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Час вичерпаний. Сідайте, будь ласка.

Запрошую до трибуни… Давайте ми всіх зараз прослухаємо… Гаразд. Шановні колеги, прошу підготуватись до голосування.

Так, шановні колеги, ставлю на голосування… Готові до голосування проект Постанови Верховної Ради України, реєстраційний номер 6226 про призначення Костусєва Олексія Олексійовича на посаду Голови Антимонопольного комітету України. Прошу голосувати.

 

16:34:41

За-242

Рішення прийнято.

Я запрошую до трибуни Плаксюка Юрія Олександровича, будь ласка.

Прошу записатися на запитання. Прошу прізвища народних депутатів вивести на інформаційне табло. Андрій Шевченко, фракція "Блоку Юлії Тимошенко".

 

16:35:12

ШЕВЧЕНКО А.В.

Юрію Олександровичу, я хотів би повернутися до ситуації, повязаної з Національною телекомпанією та Національною радіокомпанією України.

Ми з вами обговорювали цю ситуацію впродовж останніх днів і раніше, і я би хотів би, щоб ми зараз в залі почули вашу позицію, що робити в майбутньому. Нагадаю для колег і для наших зараз слухачів, що у нас не врегульовано питання про призначення керівника Національної телекомпанії і радіокомпанії України. Ми знаємо, що уряд пішов шляхом, який, на нашу думку, є ігноруванням Конституції. Коли він, не маючи на те передбачених Конституцією повноважень, самовільно призначив керівника Національної телекомпанії України. Ми памятаємо про рішення Конституційного Суду від 15 вересня минулого року, яке прямо зобовязує Верховну Раду ухвалити спеціальний закон про призначення керівників національного телебачення і радіо. І памятаємо, що він заборонив Президенту, Верховній Раді  втручатися в цю справу. Хотів би почути вашу думку, як можливого керівника Держтелерадіо, що нам далі робити з державним телебаченням і радіо. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Закон….

 

ПЛАКСЮК Ю.О.  Дякую. Ну, перед всім хочу сказати, що формування керівного складу Національної телекомпанії завершується. Як ми всі бачимо, за ці два тижні  кардинальних змін в мовній політиці Національної  телерадіо… телекомпанії не відбувається. Щодо призначень, то, на скільки мені відомо, призначення відбулися за тими нормативними документами, які були уже напрацьовані і Верховною Радою, і попередніми політичними коаліціями, силами. І тому, я думаю, що давайте ми зараз придивимося до стилю роботи, методів роботи керівництва. Якщо будуть якісь, як то кажуть, відхилення від загальновизначеної політичної лінії, а Верховна Рада  визначає державну політику у сфері телебачення і радіомовлення, є всі можливості поправити керівництво національної телекомпанії і комітетом, і Верховною Радою, тим більше і вашим профільним комітетом.

Я думаю, що на всіх посадах існує умовно випробувальний термін. Треба придивитися.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народний депутат Пудов, фракція "Блоку Юлії Тимошенко". Просто прошу у межах хвилини формулювати відповідь.

 

16:37:25

ПУДОВ Б.М.

Владимир Михайлович, я прошу передати слово народному депутату Яворівському.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Володимир Олександрович Яворівський, будь ласка.

 

16:37:37

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Шановний пане Юрію! Володимир Яворівський, "Блок Юлії Тимошенко".

Ви знаєте, яка колосальна проблема у нас сьогодні в Україні  з книговиданням. Куди не кинь – все, звичайно, українська книга не конкурентноздатна. Чи думаєте ви реформувати все-таки систему, яка сьогодні є, щоб консолідувати ті жалюгідні кошти, які виділяються урядом, консолідувати, скажімо, в одному, в двох якихось державних видавництвах для того, щоб ці гроші давали все-таки повну віддачу. Це перше моє питання.

Друге запитання. Ми маємо сьогодні, з моєї точки зору, прекрасних професіональних, скажімо, президента тієї ж самої радіокомпанії, ви знаєте. Люди, які вже мають колосальний досвід, які, звичайно, сформували вже хоч трішечки наш український інформаційний простір. Що ви думаєте з ними зробити? Я дуже стривожений про те, що йдуть балачки про те, що все це буде зараз…

 

ПЛАКСЮК Ю.О. Дякую. Щодо української книжки. Передусім, безумовно, потрібно звернути увагу на якість української книжки. Передусім, треба звернути, щоб програма, українська книга не стала лише київською книгою, а стала українською книгою.

І якщо ми досягнемо в тому плані, що ми залучимо фахівців саме до видавничої, до редакційної політики, то я думаю, що наші літератори, які мають ще, мабуть, невидані книжки обов’язково найдуть шлях до нашого читача. І це повірте мені, я так думаю не мають бути лише київські, лише відомі, яких теж треба підтримувати, як то кажуть, і люди в літах, які пишуть, але ми повинні підтримувати нову генерацію української літератури.

Щодо пана  Набрузка, я з Віктором Івановичем Набрузком працював багато років, ми по суті, друзі, я вважаю, що він дійсно стабілізував ситуацію на українському радіо, яка як то кажуть відмінна сьогодні від, раніше від української Національної телекомпанії. І та палітра мовлення, яку він сього втримує, вона мані здається задовольняє все наше суспільство, вона працює в інтересах…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ксенія Ляпіна, фракція "Наша Україна - Народна Самооборона".

 

16:39:54

ЛЯПІНА К.М.

Ксенія Ляпіна, група „За Україну!”. Прошу передати слово Ірині Геращенко.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ірина Геращенко, мікрофон, будь ласка.

 

16:41:07

ГЕРАЩЕНКО І.В.

Шановний пане Юрію! У мене до вас два запитання, перше, ви працювали в Нацраді з питань телебачення і радіомовлення,  знаєте, як важливим тут є співпраця з Держтелерадіо, зараз є ротація в Нацраді. Чи вважаєте ви, що під час ротації має бути представлена  від Верховної Ради кандидати не тільки від правлячої коаліції до Нацради, а  дві кандидатури від опозиції. Це перше питання. І будьте ви це відстоювати від коаліції.

І друге. Ми бачимо, що на канал сьогодні повертаються повзуча цензура, новини нагадують програму „Время” радянських часів, або ОРТ і РТР. Що зробите ви для того, щоб на державних каналах ми бачили прямі ефіри, чи вважаєте ви нормальним, що на УТ-1 сьогодні, яка працює веде політичне ток-шоу, вона є прес-секретарем одного з віце-прем’єрів, чи це  є нормальним. Які є запобіжники для того, щоб на національн…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити думку.

 

ПЛАКСЮК Ю.О.  Пані Ірино, я погоджуюсь.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Які є запобіжники, щоб на державні канали не повернулася цензура, як це було в 2004 році, бо вашому попереднику пану Наливайку, під час виборчої кампанії президентської вдалося запобігти, щоб Держтелерадіо працювало просто як професійний комітет.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка.

 

ПЛАКСЮК Ю.О.  Щодо Національної ради, я підтримую вашу пропозицію, що дійсно повинні бути представлені всі коаліції, всі політичні сили, тим більше що монополія в будь-якій діяльності це негативно позначається на діяльності органу і в цілому на системі. Але це компетенція передусім Верховної Ради, комітету профільного, які мають провести цю процедуру досить кваліфіковано і головне зважено, і з урахуванням всіх пропозицій.

Щодо Національної телекомпанії, ви знаєте, не будемо вдаватися хто до цього ким працював, давайте дивитися по справах, як люди сьогодні будуть відноситись до своїх обов’язків, повноважень. Тим більше ми знаємо, що і попередній президент телекомпанії також працював в ток-шоу неодноразово. І я хотів би сказати так, що розумієте ми дуже багато значення надаємо „Євробаченню”, от вся країна збурилася „Євробаченням”, а на виході ми маємо три хвилини пісні і все, і не більше, навіть не космонавта направляємо в стратосферу, а лише співака.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Час вичерпаний, сідайте будь ласка. Прошу, шановні колеги, підготуватися до голосування.

Ставлю на голосування проект Постанови Верховної Ради України про призначення Плаксюка Юрія Олександровича на посаду голову Державного комітету телебачення та радіомовлення України (реєстраційний номер 6243). Прошу голосувати.

 

16:43:23

За-237

Рішення прийнято.

По фракціях, будь ласка. Давайте привітаємо Юрія Олександровича з призначенням на високу посаду. Партія регіонів – 165, "Блок Юлії Тимошенко" – 10, "Наша Україна - Народна Самооборона" – 11, комуністів – 27, "Блок Литвина" – 20, позафракційні – 4.

Я запрошую до трибуни Рябченко Олександра Володимировича, кандидата на посаду голови Фонду державного майна України. Прошу, шановні колеги, записатися на запитання.

Так, прізвище на табло, будь ласка, Кульчинський Микола Георгійович, фракція "Наша Україна-Народна Самооборона".

 

16:44:13

КУЛЬЧИНСЬКИЙ М.Г.

Микола Кульчинський, депутатська  група „Наша Україна”. Пане Рябченко, знаєте скільки галасу і шуму було навколо приватизації Одеського припортового заводу? І мабуть розумієте його значення для національної безпеки України. От яке ваше  ставлення  до цього всього процесу і чи будете ви погоджуватися на приватизацію цієї важливої... аміакопроводу важливого для української національної безпеки, економічної безпеки України? Дякую.

 

РЯБЧЕНКО О.В. Я вважаю, що Одеський припортовий був приватизований погано і помилково як об’єкт. Аміакопровод взагалі не підлягає приватизації як газопровідна система України, тому він не може бути приватизований ніколи. І це є норма закону України. Те, що стосується майбутнього Одеського припортового заводу, то як більшість підприємств, які є стратегічно важливі для України, це повноваження  уряду і тільки він може приймати рішення з цього приводу. Але я думаю, що за певний час він буде потребувати просто інвестицій. Це дуже цікаво і необхідно для держави підприємство і  вирішальний вплив держави на ньому має бути збережений.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Романович Мойсик, фракція "Наша Україна-Народна Самооборона".

 

16:45:29

МОЙСИК В.Р.

Володимир Мойсик, депутатська група „За Україну!”. Прошу передати слово колезі Бондарю Олександру.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олександр Бондар, фракція "Наша Україна-Народна Самооборона"

 

16:45:40

БОНДАР О.М.

Олександр Бондар, фракція "Наша Україна-Народна Самооборона". Олександре Володимировичу! Я вам задаю питання. От з’ясовували по чиїй квоті ви йдете? Ви йдете по квоті Комуністичної партії України. Це    для всіх відомо, і  в мене от питання виникає. Зараз  Комуністична партія України, вперше, в історії української і світової приватизації бере на себе відповідальність за весь процес. Тобто ви голова фонду, комітет економічної політики належить комуністам, Спеціальна контрольна комісія теж комуністам, тобто ви працюєте в повному оточенні комуністичної партії. Як ви збираєтесь виконувати завдання уряду по приватизації? Вам треба продавати об’єкти, проти цього категорично виступає комуністична партія.  Як ви будете діяти в цій ситуації?    Для мене це повна загадка.  Дякую.

 

РЯБЧЕНКО О.В. Спасибі. Я висунений парламентською більшістю  і саме парламентська більшість висунула мене на цю посаду і саме парламентська більшість приймає разом з вами  закони і ми будемо їх виконувати. Які закони будуть прийняті  українським парламентом, ми будемо працювати в межах цих законів і не будемо від них відхилятися.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народний депутат Маньковський передає  право на запитання Михайлу Васильовичу Чечетов, фракція Партії регіонів.

 

16:47:13

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Александр Владимирович, мы вас знаем, как опытного парламентария, первый раз вы избирались в парламент по мажоритарному округу по Днепропетровску      в 1994 году. Вы возглавляли контрольную комиссию по приватизации, глубоко сидите в теме, в этой проблематике. Вы доктор наук, возглавляете институт и занимаетесь довольно длительное время этими процессами, и мы знаем как науковця вас  хорошего.

Поэтому хотелось бы пожелать, чтобы  вы очень слажено работали и в правительстве, и с большинством, потому что именно вот от работы этого ключевого ведомства Фонда майна конечно будет зависеть  успех в целом, прежде всего наполнение бюджета, а отсюда и финансирование, и  прежде всего социальных программ.

Я желаю вам  успешной работы, консолидированной работы вместе и с депутатами, и с правительством. Я не сомневаюсь, что вы справитесь. Спасибо.

 

РЯБЧЕНКО О.В. Спасибі, Михайло Васильович! Дійсно, фонд працює  консолідовано  з урядом, у нас є повне порозуміння, бо уряд приймає найважливіші рішення в приватизаційному процесі і фонд їх виконує, через те ефективність може бути у загальній співпраці.

Так що я сподіваюся, ще й на підтримку парламенту, бо  законодавча база буде оновлюватися, буде пропозиція стосовно нової програми приватизації, яка відповідає сучасним   потребам України, пошуку ефективних інвесторів. І я сподіваюся,  що за вашої підтримки ми побудуємо весь економічний процес такий, який держава потребує.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Іван Олександрович Заєць,  фракція  "Наша Україна - Народна  Самооборона".

 

16:48:46

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван  Заєць, Українська Народна Партія.

Шановний пане Олександре, тут якась така таємниця над вами нависла, ніхто не хоче сказати, від якої фракції ви проходите. Ні віце-премєр, ні ви не говорите, нам би хотілося дуже знати. Тому, що має бути політична відповідальність тієї чи іншої політичної сили – це перше питання.

І друге питання програмового такого характеру. От скільки ви думаєте в цьому році можна приватизувати державного майна? Що це за державне майно має бути? В якій кількості? Які заводи? І так ділі, і так далі. Тобто ми б хотіли побачити ваше бачення стратегії приватизації. Чи ви будете приватизовувати стратегічний обєкт такий як, газотранспортна система? Чи, наприклад, той же південний припортовий завод? Чи все-таки якісь, там, дрібні обєкти? Яка це доля буде у надходження до бюджету?

Я хотів би все-таки більше почути від вас про  стратегію, і від якої політичної сили ви йдете?

 

РЯБЧЕНКО О.В. Я вважаю, що політична відповідальність у більшості спільна, і вона не розподіляється між політичними силами, які її складають. Це моє розуміння, хоча я не політик і безпартійна людина.

Стосовно продажів. Як ви визначите в Законі про державний бюджет, там буде визначено обсяг надходжень. Ми маємо його виконувати. І будемо пропонувати підприємства, які ми будемо продавати.

Вчора оголошений конкурс з продажу контрольного пакету акцій „Луганськтепловоз”. Скажу вам, що коли це було підприємство вперше приватизовано, воно працювало якісно, мало замовлення, потім його повернули в державну власність, і це була величезна помилка. Бо зараз в ньому 40 мільйонів гривень боргу по заробітній платі працівникам. Я вважаю, що це неприпустимо. Через це перший мій наказ, який як я зявився і очолив фонд як виконуючий обов’язки – це пошук ефективного інвестора на «Луганськтепловоз». Бо ці люди мають не заборгованості, а нормальні заробітні плати. І так я буду працювати.

І те, що стосується методології, то вона вам моя методологія відома, але вона буде концентровано  представлена в Програмі приватизації, яку ми відразу після бюджету винесемо на розгляд парламенту. Там все буде, і буде велике обговорення.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Євген Мармазов, фракція комуністів.

 

16:51:05

МАРМАЗОВ Є. В.

Александр Владимирович, ну, я тоже поддерживаю, что вы действительно профессионал в области приватизации. Вы известный эксперт в области приватизации.

И вот наша фракция, фракция коммунистов при определении кандидатуры на должность председателя  Фонда держмайна исходило прежде всего, чтобы кандидат был профессионалом, а не главное партийность.

В этом плане у меня к вам  такой вопрос. Вот здесь уже поднимали мои коллеги про проблему «Турбоатом». Вы знаете наша комиссия, Специальная контрольная комиссия по приватизации располагает документами ГлавКРУ о том, что финансовые потоки этого предприятия работают не на государство, а на частный банк председателя нынешнего правления завода.  Это первое.

Второе. 76 процентов акций принадлежат государству.  76 процентов.  А в Наблюдательном совете  представители от …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка думку.

 

16:52:18

МАРМАЗОВ Є.В.  … представителей от Фонда держмайна минимум, который ничего не могут сделать, чтобы отстоять интересы государства. Вот вы как профессионал как будете  решать вот эти проблемы.  Спасибо.

 

РЯБЧЕНКО О.В. По-перше, я дякую вам за те, що  у вас є документи і, я думаю, що ми з вами листуємося між фондом і комісією дуже ретельно і ці документи будуть у нас.  Ми їх просто будемо мати  можливість перевірити хто там і, що вкрав, і скільки, і куди. Це буде дуже цікаво і ми винесемо до сесійної зали цю інформацію. Нехай всі знають.

Те, що стосується позиції держави.  Я завжди стояв на позиції. Якщо держава є головний власник, вона має бути при всіх важелях управління. Більшість державних представників всюди, якщо є державний контрольний пакет акцій.   І, я думаю, що таку саму позицію має уряд. Він прийме рішення і ми це рішення виконаємо, і там буде все гаразд на цьому підприємстві. Як і на багатьох інших підприємствах по яких є також дуже сильні зауваження. Спасибі.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, час вичерпаний для постановки запитань. Олександр Володимирович, сідайте, будь ласка. Прошу підготуватись до голосування.

З мотивів, будь ласка,  Анатолій Гриценко, мікрофон з мотивів голосування. Відмініть голосування, а готовність залишається.

 

16:53:41

ГРИЦЕНКО А.С.

Шановний Володимире Михайловичу! Я рідко беру слово, але зараз хочу звернути вашу увагу як головуючого.  У нас є рішення Верховної Ради, яке було затверджено при формуванні, яке закріплювало розсадку депутатів.

Я прошу звернути увагу. В першому ряду нашої фракції  сидять 5 представників Партії  регіонів, які беруть вже не перший  раз  участь у голосуванні. Я прошу дати їм рекомендацію залишити місця нашої фракції і не тиснути на кнопки, які належать депутатам нашої фракції.  Немає жодного сумніву, що Рябченка оберуть, але давайте робити не так нахабно. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Я прошу, будь ласка,  з мотивів голосування Олександр Єфремов.  Прошу, шановні колеги, спокійно.

 

16:54:30

ЄФРЕМОВ О.С.

По поводу предыдущего замечания я хотел бы учесть, что у нас ряд депутатов вошли в коалицию, и сегодня места рассадки по залу они находятся в  произвольном порядке. Поэтому на тех местах, где сидят люди и имеют карточки, они имеют право это делать, потому что  у них есть карточка… (Шум у залі)  А  коллеги, которые  не хотели бы находится там рядом, не хотели бы находиться, они   голосуют в наших рядах  здесь.  Поэтому нет никакой  инсинуации здесь…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги,  одну хвилинку. Один, Анатолій Матвієнко  і голосуємо, від фракції. Ну він раніше підняв руку Іван Олександрович. І голосуємо зараз, все.  З мотивів.. Ну з мотивів… Я прошу вас,  не критикуйте, бо всі критикуєте мене.

 

16:55:19

МАТВІЄНКО А.С.

Українська республіканська партія „Собор”, блок "Наша Україна - Народна Самооборона".  Володимире Михайловичу, я звертаюся до голови комітету профільного, який мав би стояти на сторожі Закону про Регламент, а він нам розказує, що можна виявляється фракцією  голосувати за коаліцію людина, яка не присутня у цьому залі.  Ну Володимире Михайловичу,  давайте тоді наведемо порядок, так… Це взагалі компрометує  Верховну Раду. І я просив би, щоб цього ніколи  дійсно не було. Якщо треба перерозподіл місць, давайте хай внесе відповідний комітет пропозицію по перерозподілу місць,  тоді ми приймемо рішення. А це виявляється  якійсь  абсурд порушення  Конституції і закону.  Я прошу вас як Голову Верховної Ради  припинити такі не правові дії. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги… Шановні колеги,  то у вас друге питання після голосування.  Шановні колеги,  прошу уваги!

Я вношу на голосування проект Постанови Верховної Ради  України про призначення Рябченка Олександра Володимировича на посаду Голови Фонду державного майна України. Реєстраційний номер 6255. Прошу голосувати.

 

16:56:52

За-245

Рішення прийнято.

Давайте привітаєм Олександра Володимировича з призначенням на високу відповідальну посаду. І загальне звернення до трьох призначених керівників конституційного органу. Щоб співпраця з Верховною Радою України не завершилась голосуванням Верховної Ради України за ваше призначення.

Тепер щодо зауваження народних депутатів України. І пропозиція, яка звучала від Анатолія Сергійовича Матвієнко. Я прошу Регламентний комітет разом з фракціями опрацювати цю проблему. І народних депутатів прошу триматися по можливості закріплених місць під час голосування. З процедури? Будь ласка, Кармазін Юрій Анатолійович.

 

16:57:43

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни, "Наша Україна - Народна Самооборона". Шановний Володимир Михайлович! У відповідності до Закону України про Регламент, у відповідності до рішення Конституційного Суду України про тлумачення статті 10 Конституції України я хочу, щоб ви самі собі зробили зауваження, Володимир Михайлович. Тому що є абсолютно неприпустимим, коли на вищі державні посади ми розглядаєм кандидатури і дозволяєм відповідати іншою, ніж державна мова. Це перше.

Друге. Я хотів би, щоб ми чисто виконували це рішення Конституційного Суду. Воно зобов’язує всіх державних службовців, всіх народних депутатів при виконанні службових обов’язків, наголошую на слові, при виконанні службових обов’язків послуговуватися виключно українською мовою. І саме про це, приймаючи присягу, вони говорили всі українською мовою з трибуни. Всі знали, всі написали, що знають. Але…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати! Я думаю, зауваження абсолютно правильне, давайте  будемо прислуховуватись і вчитись. Ви зверніть увагу, перший віце-прем’єр виступав блискучою українською мовою, представляв кандидатів на високі посади.

Будь ласка, Олександр Єфремов.

 

16:59:11

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые коллеги, чтобы выполнить и поручение Владимира Михайловича и то, что совершенно справедливо говорите, должно соответствовать норме Регламента – рассадка депутатов в зале, Владимир Михайлович, мы просили бы поставить на голосование проект Постановления по вхождению депутатов в комитеты. Потому что мы не можем провести данное решение, учитывая  то, что большое количество депутатов  сегодня не определили свое рабочее  место, и  это никуда не годится прежде всего  согласно норм Регламента.

Данный вопрос прошел заседание комитета, и мы просим  вас поставить его сегодня на рассмотрение в зале. И,  Владимир Михайлович, мы просили бы поставить еще раз, вернуться к рассмотрению  вопроса по законопроектам 6122 и 6222, потому что они нужны  экономике  нашего государства. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, давайте домовимся таким чином. Ми з вами прийняли рішення, перервали розгляд питання  про  призначення позачергових виборів. Зараз ми завершим  розгляд цього питання, а потім, коли буде у нас час,  повернемось до розгляду всіх інших питань, Нема   заперечень.

Тепер, шановні колеги, продовжуєм нашу роботу. Сергій Подгорний є? Я буду ставити на голосування  наступні проекти постанво.

Шановні колеги, це  проект Постанови (5110-33)  про призначення    позачергових виборів Металістського сільського голови (Металістська сільська рада Слов’яносербського району Луганської області).

 

17:01:13

За-288

Рішення прийнято.

Оголошується проект постанови (5110-34) про призначення позачергових виборів Терніївського сільського голови (Терніївська сільська рада Смілянського району Черкаської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Шановні депутати, даний випадок за рішенням суду позбавлений повноважень.

 

17:01:44

За-267

Рішення прийнято.

Ну шановні колеги, ну по табло ж бачим ми, ну що по фракціям? Давайте таким чином домовимося, коли не буде підтримано рішення, тоді будемо дивитися, хто з фракцій не підтримує. (Шум у залі)

 Ставлю на голосування проект Постанови  (реєстраційний номер 5110-35) про призначення позачергових виборів Малокопанівського сільського голови (Малокопанівська сільська рада Голопристанського району Херсонської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Голова позбавлений повноважень за рішенням ради.

 

17:02:35

За-266

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Рішення прийнято.

Шановні колеги, у нас дуже багато постанов, так що в нас… давайте будемо працювати, щоб ми встигли їх за сьогодні. Я розумію…

Проект Постанови Верховної Ради України (реєстраційний номер 5110-36) про призначення позачергових виборів Загірянського сільського голови (Загірянська сільська рада Зборівського району Тернопільської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Рішення прийнято за власним бажанням голови.

 

17:03:21

За-246

Я зрозумів. „За” – 246. Рішення прийнято. Іван Григорович, ну, я почув!

Давайте таким чином: зараз я буду називати постанову, і від комітету говорить причину, і дальше голосуємо. Влаштовує вас? Ну, все тоді.

Проект Постанови (5110-37) про призначення позачергових виборів Котівського сільського голови (Котівська сільська рада Радомишльського району Житомирської області). Причина, будь ласка.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Підставою дострокового припинення повноважень голови Гаращук була заява: за власним бажанням, за станом здоровя.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Прошу голосувати.

 

17:04:21

За-270

Рішення прийнято.

Реєстраційний номер 5110-38: про призначення позачергових виборів Надеждинського сільського голови (Надеждинська сільська рада Приазовського району Запорізької області). Причина?

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Підставою дострокового припинення повноважень голови Мамонова є смерть, людина померла.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:04:58

За-99

Постанову не прийнято.

 

ІЗ ЗАЛУ. По фракціях.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ну, будь ласка, по фракціях. Ну, я… Давайте працювати. Партія регіонів – 27, "Блок  Юлії Тимошенко" – 28, "Наша Україна - Народна Самооборона" – 23, комуністів – 1, „Блок Литвина” – 19, позафракційні – 1.

Шановні колеги, давайте краще проголосуємо всі ці постанови, щоб їх потім не повертатися до голосування. Реєстраційний номер 5110-39, про призначення позачергових виборів Краснопільського сільського голови Краснопільська сільська рада Березанського району Миколаївської області.

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Підставою для дострокового припинення повноважень була заява голови  Тіщенка за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:05:57

За-89

Рішення не прийнято. (Шум у залі)

Шановні колеги, прошу заспокоїтись всіх. Нам залишилося працювати 55 хвилин. Прошу заспокоїтись. Ну давайте результативно працювати.

Реєстраційний номер 5110-40, про призначення позачергових виборів Девладівського сільського голови (Девладівська  сільська рада Софіївського району Дніпропетровської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Підставою розгляду цього питання є заява голови Неліна за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:06:48

За-251

Рішення прийнято.

Проект Постанови 5110-41 про призначення позачергових виборів Висиповецього сільського голови (Висиповецька сільська рада Зборівського району Тернопільської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Підставою дострокового припинення голови Ясинівка є вирок суду, який вже набрав чинності. Тому рада відповідно позбавила його повноважень.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:07:30

За-257

Рішення прийнято.

5110-42 – про призначення позачергових виборів Серебрінецького сільського голови (Серебринецька сільська рада Могилів-Подільського району Вінницької області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Підставою дострокового припинення повноважень є заява голови Вележинського за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Прошу голосувати.

 

17:08:06

За-256

Рішення прийнято.

5110-43 – про призначення позачергових виборів Новобурлуцького сільського голови (Новобурлуцька сільська рада Печенізького району Харківської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Підставою дострокового припинення повноважень голови Карацюби також є заява за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Прошу голосувати.

 

17:08:42

За-269

Рішення прийнято.

5110-44 – про призначення позачергових виборів Багриновецького сільського голови (Багриновецька сільська рада Літинського району Вінницької області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Рішення прийнято відповідною радою у зв’язку зі смертю голови Шостак.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування про прийняття цієї постанови. Прошу голосувати 5110-44.

 

17:09:22

За-270

Рішення прийнято.

5110-45 – про призначення позачергових виборів Пилипівського сільського голови (Пилипівська сільська рада Коломийського району Івано-Франківської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження достроково припинені у зв’язку з поданням заяви голови Герман.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Прошу голосувати.

 

17:09:54

За-277

Рішення прийнято.

5110-46 – про призначення позачергових виборів Гонтарівського сільського голови (Гонтарівська сільська рада Вовчанського району Харківської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Рішення також прийнято про дострокове припинення повноважень на підставі заяви голови Микитюк за власним  бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:10:30

За-271

Рішення прийнято.

5110-47 – про призначення позачергових виборів Георгіївського селищного голови (Георгіївська селищна рада Лутугинського району Луганської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Достроково припиненні повноваження рішенням відповідної ради за заявою за власним бажанням, голова Орт.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:11:07

За-262

Рішення прийнято.

6107 - про призначення позачергових виборів Червоного сільського голови (Червона сільська рада Великобілозерського району Запорізької області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Також підставою дострокового припинення повноважень є заява, яку написав голова Давиденко, за власним бажанням. Прошу голосувати.

 

17:11:41

За-83

Рішення не прийнято.

6107-1 – про призначення позачергових виборів Прудівського сільського голови (Прудівська сільська рада Совєтского районну Автономної Республіки Крим).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Освяннікова припинені достроково у зв’язку зі смертю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:12:17

За-247

Рішення прийнято.

6107-2 – про призначення позачергових виборів Мартинівського сільського голови (Мартинівська сільська рада Червоноармійського району Житомирської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Рішення про дострокове припинення повноважень прийнято на підставі заяви голови Скрицька за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:12:50

За-247

Рішення прийнято.

6107-3- про призначення позачергових виборів Пісківського сільського голови (Пісківська сільська рада Бахмацького району Чернігівської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Також рішення про дострокове припинення повноважень прийнято на підставі заяви голови Криклива за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:13:24

За-251

Рішення прийнято.

6107-4 – про призначення позачергових виборів Червонослобідського сільського голови (Червонослобідська сільська рада Недригайлівського району Сумської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Також рішення про дострокове припинення повноважень голови Буца прийнято на підставі заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування. Прошу голосувати.

 

17:13:59

За-256

Рішення прийнято.

6107-5 – про призначення позачергових виборів Морозівського сільського голови (Морозівська сільська рада Баришівського району Київської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Рішення про дострокове припинення повноважень голови Солодкого прийнято у зв’язку зі смертю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:14:30

За-101

Рішення не прийнято.

6107-6 – про призначення позачергових виборів Клекотинського сільського голови (Клекотинська сільська рада Шаргородського району Вінницької області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Рішення про дострокове припинення повноважень прийнято на підставі заяви голови Шпак за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:15:04

За-234

Рішення прийнято.

6107-7 – про призначення позачергових виборів Малинського сільського голови (Малинська сільська рада Млинівського району Рівненської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Рішення про дострокове припинення повноважень прийнято у зв’язку зі смертю голови Мінаржик.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Прошу голосувати.

 

17:15:35

За-95

„За” – 94. Рішення не прийнято.

Шановні колеги!  Я прошу звернути увагу на аргументацію – людина померла. От уже два таких питання, ми не голосуємо.

6107-8 – про призначення позачергових виборів Софіївського сільського голови (Софіївська сільська рада Первомайського району Миколаївської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Рішення про дострокове припинення повноважень голови Бебік прийнято на підставі вироку суду, який вже набрав чинності.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:16:20

За-264

Рішення прийнято.

6107-9 – про призначення позачергових виборів Молодійвського сільського голови (Молодійвська сільська рада Глибоцького району Чернівецької області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Рішення про дострокове  припинення повноважень прийнято на підставі заяви голови Гросу за  власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:16:54

За-262

Рішення прийнято.

6107-10 – про призначення позачергових виборів Штормівського сільського голови (Штормівська сільська рада Сакського району Автономної Республіки Крим).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Рішення  про дострокове припинення повноважень прийнято на підставі вироку суду голові Романюк, який набрав чинності вже.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:17:29

За-266

Рішення прийнято.

6107-11 – про призначення позачергових виборів Постав-Муківського сільського голови (Постав-Муківська сільська рада Чорнухинського  району Полтавської області).

 

 ПОДГОРНИЙ С.П. Рішення про дострокове припинення повноважень  голови Кривоший також прийнято на підставі вироку суду, який набрав чинності.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Прошу голосувати.

 

17:18:06

За-257

Рішення прийнято.

6107-12 - про призначення позачергових виборів Калінівського сільського   голови (Калінівська сільська рада Красногвардійського району Автономної Республіки Крим).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Достроково припинені повноваження голови Гончарові за власним бажанням. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Прошу голосувати.

 

17:18:41

За-247

Рішення прийнято.

6107-13 – про призначення позачергових виборів Радухівського сільського голови (Радухівська сільська рада Рівненського району Рівненської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Рішення про дострокове припинення повноважень голови Жарського на підставі рішення ради.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Прошу голосувати.

 

17:19:15

За-109

Рішення не прийнято.

6107-14 - про призначення позачергових виборів Озерненського сільського голови (Озерненська сільська рада Козелецького району Чернігівської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження припинені достроково голови Мацуй в зв’язку з вироком суду, який набрав чинності.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Прошу голосувати.

 

17:19:50

За-257

Рішення прийнято.

6107-15 - про призначення позачергових виборів Олександрівського сільського голови (Олександрівська сільська рада Красногвардійського району Автономної Республіки Крим).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Рішення про дострокове припинення повноважень голови Главатий прийнято на підставі заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:20:28

За-243

Рішення прийнято.

6107-16 – про призначення позачергових виборів Червонокостянтинівського сільського голови (Червонокостянтинівська сільська рада Петрівського району Кіровоградської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Також рішення про дострокове припинення повноважень  голови Лавриненка було прийнято на підставі заяви про складання повноважень.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати

 

17:21:06

За-109

Рішення не прийнято.

6107-17 – про призначення позачергових виборів Богданського сільського голови (Богданська сільська рада Рахівського району Закарпатської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Також рішення про дострокове припинення повноважень голови Грапенюк було прийнято в зв’язку зі сметрю голови.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування.

Прошу голосування. В зв’язку зі смертю.

 

17:21:42

За-251

Рішення прийнято.

6107-18 – про призначення позачергових виборів Соснівського сільського голови (Соснівська сільська рада Ярмолинецького району Хмельницької області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження припинені достроково голови Чайковського на підставі його заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування. Прошу голосувати.

 

17:22:20

За-253

Прийнято.

6107-19 - про призначення позачергових виборів Давидковецького  сільського голови (Давидковецька сільська рада Хмельницького району Хмельницької області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Підставою дострокового припинення повноважень голови Білорусиць є вирок суду, який набрав чинності.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:22:58

За-247

Прийнято рішення.

6107-20 - про призначення позачергових виборів Чернилівського сільського голови (Чернилівська сільська рада Підволочиського району Тернопільської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Також повноваження припиненні достроково голови Богуш в зв’язку зі смертю.  Прошу голосувати.

 

17:23:31

За-248

Рішення прийнято.

6107-21 - про призначення позачергових виборів Зарубинецького сільського голови (Зарубинецька сільська рада Підволочиського району Тернопільської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Також повноваження голови Біч достроково припинені в зв’язку з його смертю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування. Прошу голосувати.

 

17:24:07

За-243

Рішення прийнято.

6107-22 – про призначення позачергових виборів Злинського сільського голови (Злинська сільська рада Маловисківського району Кіровоградської області).

 

 ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження припиненні за вироком суду.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування. Прошу голосувати.

 

17:24:42

За-245

Рішення прийнято.

6107-23 – про призначення позачергових виборів Біївецького сільського голови (Біївецька сільська рада Богуславського району Київської області)

 

ПОДГОРНИЙ С.П.  Повноваження голови Васильєва припинено за вироком суду.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:25:15

За-242

Прийнято рішення.

6107-24 -  про призначення позачергових виборів Павлівського сільського голови (Павлівська сільська рада Арцизького району Одеської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Достроково припинені  повноваження голови Алексєєва на підставі заяви  за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:25:56

За-237

Прийнято.

6107-25 - про призначення позачергових виборів Почапівського сільського голови (Почапівська сільська рада Золочівського району Львівської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження припинено достроково голови Присяжна  на підставі  заяви  за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:26:34

За-241

Прийнято рішення.

6107-26 – про призначення  позачергових виборів  Михальчино-Слобідського сільського голови (Михальчино-Слобідська сільська рада Новгород-Сіверського району Чернівецької області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П.  Повноваження голови  Шкалаберда припинено достроково у зв'язку  зі смертю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:27:15

За-248

Прийнято рішення.

6107-27 - про призначення позачергових виборів Снітківського сільського голови (Снітківська сільська рада Мурованокуриловецького району Вінницької області).

 

ПОДГОРНИЙ С. П. Повноваження голови Моргун припинені достроково на підставі його заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:27:55

За-259

Рішення прийнято.

6107-28 - про призначення позачергових виборів червоно… Червонохвильського сільського голови (Червонохвильська сільська рада Великобурлуцього району Харківської області). 6107-28.

 

ПОДГОРНИЙ С. П. Повноваження голови Пристенського припинені достроково по заяві за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:28:51

За-243

Рішення прийнято.

6107-29 - про призначення позачергових виборів Новомар’ївського сільського голови (Новомар’ївська сільська рада Братського району Миколаївської області).

 

ПОДГОРНИЙ С. П. Повноваження голови Кравець припинені достроково на підставі заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:29:27

За-85

Рішення не прийнято.

6107-30 - про призначення позачергових виборів Нижньоворітського сільського голови (Нижньоворітська сільська рада Воловецького району Закарпатської області).

 

ПОДГОРНИЙ С. П. Повноваження голови Векліч припинені достроково на підставі заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:30:04

За-239

Рішення прийнято.

6107-31 – про   призначення позачергових  виборів Смолигівського сільського голови (Смолигівська сільська рада Ріпкинського  району Чернігівської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Брагида припинені достроково на підставі  заяви  за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Прошу голосувати.

 

17:30:41

За-246

Рішення прийнято.

6107-32 – про призначення позачергових виборів Білашівського сільського голови (Білашівська сільська рада Ковельського району Волинської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Підставою  дострокового припинення повноважень  голови Костянчук – його заява написана власноручно, як-то кажуть, і за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:31:17

За-243

Рішення прийнято.

6107-33 – про призначення позачергових виборів  Іллічівського сільського голови (Іллічівська сільська рада Братського району Миколаївської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Криптюк припинені достроково  на підставі заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  прошу голосувати.

 

17:31:50

За-58

Рішення не прийнято.

6107-34 - про призначення позачергових виборів Семенівського сільського голови (Семенівська сільська рада Глухівського району Сумської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Шульженка припинено достроково на підставі заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:32:28

За-239

Рішення прийнято.

6107-35 - про призначення позачергових виборів Зеленецького сільського голови (Зеленецька сільська рада Кельменецького району Чернігівської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Голова Коцюба написав заяву за власним бажанням, на підставі чого припинено його повноваження.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:33:11

За-237

Рішення прийнято.

Одну хвилинку! Я зібюся і без підказок. Так, рішення по постанові 6107-35 прийнято.

6107-36 – про призначення позачергових виборів Добрянського сільського голови (Добрянська сільська рада Вільшанського району Кіровоградської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Підставою дострокового припинення повноважень голови Дехтярьова була його заява за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:34:03

За-237

Рішення прийнято.

6107-37 – про призначення позачергових виборів Новозлатопільського сільського голови (Новозлатопільська сільська рада Гуляйпільського району Запорізької області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Жовніренка припинені достроково у звязку зі смертю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:34:39

За-235

Рішення прийнято.

6107-38 – про призначення позачергових виборів Олександрівського сільського голови (Олександрівська сільська рада Широківського району Дніпропетровської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Пензов припинено достроково на підставі заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:35:14

За-240

Рішення прийнято.

6107-39 – про призначення позачергових виборів Колодязненського сільського голови (Колодязненська сільська рада Дворічанського району Харківської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Величко припинено достроково на підставі заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:35:49

За-243

Рішення прийнято.

6107-40 – про призначення позачергових виборів Зернівського сільського голови (Зернівська сільська рада Сакського району Автономної Республіки Крим).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Асманова також припинено достроково на підставі заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:36:24

За-237

Рішення прийнято.

6107-41 - про призначення позачергових виборів Олександрійського сільського голови (Олександрівська сільська рада Валківського району Харківської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Рада прийняла рішення про припинення достроково повноважень голови Ромась, ну, на підставі іменно рішення ради за порушення Конституції.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:37:00

За-236

Рішення прийнято.

6107-42 – про призначення позачергових виборів Попівського сільського голови (Попівська сільська рада Онуфріївського району Кіровоградської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Косенка припинені достроково на підставі заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Прошу голосувати.

 

17:37:33

За-236

Рішення прийнято.

6107-43 – про призначення позачергових виборів Олексіївської сільського голови (Олексіївська сільська рада Сумського району Сумської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Садовського припинені достроково на підставі заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Прошу голосувати.

 

17:38:09

За-228

Рішення прийнято.

6107-44 – про призначення позачергових виборів Яблунівського сільського голови (Яблунівська сільська рада Прилуцького району Чернігівської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Підставою дострокового припинення повноважень голови Михалко – вирок суду, який набрав чинності.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Прошу голосувати.

 

17:38:45

За-251

Рішення прийнято.

6107-45 – про призначення позачергових виборів Богданівського сільського голови (Богданівська сільська рада Вишгородського району  Київської області).

 

ПОДГОРНИИЙ С.П. Повноваження голови Ручик припинені достроково у зв’язку зі смертю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:39:19

За-74

Рішення не прийнято.

6107-1 – про призначення позачергових виборів Фастовецького сільського голови (Фастовецька сільська рада Бахмацького району Чернігівської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Павлюченка припинені достроково на підставі його заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:39:52

За-252

Рішення прийнято.

6107-47 – про призначення позачергових виборів Грінченківського сільського голови (Грінченківська сільська рада Охтирського району Сумської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Сільська рада припинила достроково повноваження голови Кияшко у зв’язку зі смертю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:40:26

За-252

Рішення прийнято.

6107-48 – про призначення позачергових виборів Приворотського сільського голови (Приворотська сільська рада Кам’янець-Подільського району Хмельницького області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Слободян припинено достроково за заявою за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:41:03

За-253

Рішення прийнято.

6107-49 – про призначення позачергових виборів Надбузького сільського голови (Надбузька сільська рада Миколаївського району Миколаївської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Шиш припинені достроково Надбузською сільською радою на підставі заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:41:37

За-82

Рішення не прийнято.

6107- 50 – про призначення позачергових виборів Тетірського сільського голови (Тетірська сільська рада Червоноармійського району Житомирської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Мамедова припинено достроково на підставі заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:42:11

За-250

Рішення прийнято.

6107-51 – про призначення позачергових виборів Маркеєвського сільського голови (Маркеєвська сільська рада Чаплинського району Херсонської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Антонюк припинені достроково на підставі заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:42:44

За-242

Рішення прийнято.

6107-52 – про призначення позачергових виборів Гаврилівського сільського голови (Гаврилівська сільська рада Покровського району Дніпропетровської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження  голови Драний припинено достроково в зв’язку зі смертю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:43:16

За-246

Рішення прийнято.

6107-53 – про призначення позачергових виборів Чапліївського сільського голови (Чапліївська сільська рада Шосткінського району Сумської області)

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Якимович припинено достроково за вироком суду, який набрав чинності.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:43:49

За-243

Рішення прийнято.

Номер реєстраційний 6107-54 – про призначення  позачергових виборів Баницького сільського голови (Баницька сільська рада Глухівського району Сумської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Біркас припинено достроково на підставі заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:44:26

За-243

Рішення прийнято.

6107-55 – про призначення позачергових виборів Буглівського сільського голови (Буглівська сільська рада Лановецького району Тернопільської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Також повноваження голови Пенцак припинено були достроково на підставі заяви за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:44:59

За-245

Рішення прийнято.

6107-56 - про призначення позачергових виборів Андріївського селищного голови (Андріївська селищна рада Сніжнянської міської ради Донецької області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження  голови Чучук  були припинені  достроково у зв’язку з поданою заявою за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Прошу  голосувати.

 

17:45:34

За-243

Рішення прийнято.

6107-57 – про призначення  позачергових виборів Борівського селищного голови (Борівська селищна рада Фастівського району Київської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Воробей були припинені за рішенням ради.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Ставлю на голосування. Прошу голосувати.

 

17:46:10

За-249

Рішення прийнято.

6107-58 – про призначення позачергових виборів Наддніпрянського селищного голови (Наддніпрянська селищна рада Дніпровського району міста Херсон Херсонської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Кріштопа були припинені достроково на підставі заяви  за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Прошу голосувати.

 

17:46:45

За-246

Рішення прийнято.

6107-59 – про призначення позачергових виборів  Кириківського селищного голови (Кириківська селищна рада Великописарівського району Сумської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Мірошниченка були припинені достроково у зв’язку зі смертю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:47:18

За-244

Рішення прийнято.

6107-60 – про призначення позачергових виборів Базалійського селищного  голови (Базалійська селищна рада Теофіпольського району Хмельницької області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження голови Чечевич було припинено достроково в зв’язку з поданою заявою за власним бажанням.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:47:55

За-298

Рішення прийнято.

6107-61 – про призначення позачергових виборів Сіверського міського голови (місто Сіверськ Артемівського району Донецької області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Значить, повноваження голови Лисенка були припинені  достроково на підставі вироку суду, який набрав чинності.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати

 

17:48:28

За-245

Рішення прийнято.

6107-62 – про призначення позачергових виборів Підгородненського міського голови (Підгородненська міська рада Дніпропетровського району Дніпропетровської області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П.  Здесь также повноваження голови Курочка були припинені на підставі вироку суду, який набрав сили.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:49:05

За-75

Рішення не прийнято.

По фракціях, будь ласка. Партія регіонів – 5, „Блок Тимошенко” – 20, "Наша Україна-Народна Самооборона" – 24, комуністів – 6, „Блок Литвина” – 19, позафракційні – 1.

6107-63 – про призначення позачергових виборів Кіцманського міського голови (місто Кіцмань Кіцманського району Чернівецької області).

 

ПОДГОРНИЙ С.П. Повноваження припинено достроково голови Мельниченка на підставі заяви за власним бажанням.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.

 

17:49:49

За-257

Дякую. Рішення прийнято.

Постанови ми всі проголосували.  (Оплески)

Іван Кириленко, будь ласка.

 

17:50:05

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановний головуючий! Шановні колеги! Ми не проголосували близько 20 постанов на самому початку. Якісь були політичні мотиви,  якісь, може, інші мотиви. Ми пропонуємо, ну в 100 регіонах вибори проведемо, а в 20 не проведемо. Ну які мотиви? Давайте ще раз повернемося до цих постанов і ще раз проголосуємо. У нас така практика була. Фракція наполягає на цьому.  Прошу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати!  В зв’язку з таким наполяганням продовжимо роботу на 15 хвилин.

І друге. Я ставлю на голосування пропозицію, прошу уваги, про повернення до розгляду проектів постанов, які Верховна Рада  України не підтримала. Будь ласка,  про повернення до розгляду проектів постанов, які не підтримала Верховна Рада України.  Прошу голосувати.

 

17:51:14

За-203

Рішення не підтримано.

По фракціях, будь ласка. Партія регіонів – 1,  „Блок Юлії Тимошенко” – 134, "Наша Україна - Народна Самооборона" – 48, комуністів – 0,  „Блок Литвина” – 19. позафракційні – 1.

Шановні колеги,  ми з вами домовлялися, що розглянемо питання   про включення до порядку денного… Ви ж не знаєте про що мова іде.  Проекту  Постанови  6119 „Про надання  заявки на членство України  в Європейському Союзі”. Ми на  Погоджувальній раді домовлялися, що поставимо на голосування про включення до порядку  денного цієї постанови. (Шум у залі)  Підождіть, ну  давайте проголосуємо… (Шум у залі) Чи повернення до  нерозглянутих законопроектів 6222, 6122.

Слово Катеринчук  має, будь ласка. (Шум у залі)

 

ІЗ ЗАЛУ. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Яку? Так до мене  якісь претензії є? Я не ставлю,  я ще нічого не ставлю, я ставлю на розгляд питання от які є. Ну що ви хочете з мене. 

 

17:52:53

КАТЕРИНЧУК М.Д. Микола Катеринчук…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я  ще раз хочу сказати, це було рішення Погоджувальної ради, щоб поставити про включення до порядку денного. Підождіть, я  йду по порядку денному.

Будь ласка, Микола Катеринчук.

 

17:53:07

КАТЕРИНЧУК М.Д.

Микола Катеринчук,  Європейська  партія  України, фракція  "Наша Україна - Народна Самооборона".

Шановні  телеглядачі! Я хотів би зараз, щоб ви звернули увагу, що опозиція вимагає навіть блокуванням саме, щоб ми включили в порядок денний Постанову Верховної Ради про подання заявки на членство в Європейському Союзі. Я думаю, що Верховна Рада, виконуючи свої повноваження, відповідно до пункту 5 частини 1 статті 85 Конституції України належить визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики. І саме реакція на рішення Європейського парламенту від 25 числа цього року, де Європейський Союз визначив можливість України на подання такої заявки, я і спрямував нашу законодавчу ініціативу.

В цій постанові йдеться про те, що враховуючи пріоритетність інтеграційних процесів зобов’язати Президента України організувати… Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте.

 

17:54:17

КАТЕРИНЧУК М.Д. Організувати керівництво зовніполітичної діяльності держави з метою якнайшвидшої подачі заявки на членство в Європейському Союзі в строки, визначені Міністерством закордонних справ України та Європейським Союзом…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Леонід Кожара. Мова йде про включення тільки, не розгляд, а включення до порядку денного.

 

17:54:38

КОЖАРА Л.О.

Ну, я хочу сказати, що пан Катеринчук має знати, що подача такої заявки, це не односторонній акт, а двосторонній. Тобто для того, щоб Україна вступила в переговори про членство, має бути запрошення Європейського Союзу, яке до цього часу не надходило. А в такому вигляді, як це подається, це або пан Катеринчук не знає, як працює Європейський Союз, або це просто провокація проти Президента України і проти Верховної Ради. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Михайло Чечетов, будь ласка. Потім Сергій Терьохін і будемо голосувати.

 

17:55:19

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые коллеги!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. А репліка – після завершення.

 

ЧЕЧЕТОВ М.В. Конечно, можно по-серьезному было обсудить проект Катеринчука о интеграции в Европейский Союз. Партия регионов, она не только декларирует, но реальными шагами подкрепляет свои намерения в кратчайшие сроки войти в Европейский  Союз. И мы протестуем, протестуем против беспрецедентного демарша фракции БЮТ, которая не дает возможность обсудить  важнейшую проблему внешней политики по евроинтеграции, которая выступила категорически против и фактически своими действиями  вскрыла, показала свое истинное лицо. Они не хотят в Европу. Мало, что сами не хотят   и не дают Украине, да. А вчера Тарасюк рассказывал  красиво по телевидению, что они  двужутся в Европу. В какую Европу? Заблокировали всю Европу.

Поэтому, поскольку нет  возможности хорошо обговорить, надо вопрос снять.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сергій Терьохін.

 

17:56:27

ТЕРЬОХІН С.А.

Дякую дуже. Сьогодні, от  зараз ми  почули такий пламенний виступ  пана Чечетова,  але, мені здається, що йому треба все-таки  подивитися, що таке міжнародні відносини і що таке міжнародне право.

Більш за те, пан Кожара,  який є, мені здається, одногрупником моїм з факультету міжнародних відносин, міжнародного права   Шевченківського університету, теж неправду сказав. Для того, щоби ми визначили, куди рухається Україна, давайте все-таки  поставимо на голосування те питання, яке виноситься. Давайте все-таки будемо йди не в ЄЄП, не в …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати,   репліка по завершенню питання. Ми перейшли вже з вами  в  обговорення законопроекту.

Тому я ставлю на  голосування тільки про включення до порядку денного проекту Постанови Верховної Ради України про надання заявки на членство в Європейському Союзі. Хай у Європейському Союзі тепер болить голова. (Шум у залі) Я поставив про включення до порядку денного, йде голосування. Прошу голосуйте.

 

17:58:18

За-92

Рішення не прийняли.

Тепер, шановні колеги, була пропозиція повернутися до розгляду проектів законів про включення їх до порядку денного, проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо кредитування та стимулювання іноземних інвестицій. Я ставлю на … Прошу підготуватись до голосування про повернення до включення до порядку денного проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо кредитування  та стимулювання іноземних інвестицій (реєстраційний номер 6122). Прошу голосувати. Прошу голосувати, йде голосування.

 

17:59:14

За-243

Включили. Шановні колеги, я перепрошую. Ми повернулись до включення питання до порядку денного.

А тепер я ставлю пропозицію про включення проекту закону реєстраційний номер 6122 до порядку денного. Прошу голосувати.

 

17:59:52

За-236

Рішення прийнято.

Тепер, шановні колеги, законопроект 622. Вноситься пропозиція про повернення до розгляду питання про включення проекту закону до порядку денного, а саме: про внесення змін до Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” (щодо оподаткування дивідендів).

А де написано, що блокувати треба? Так от, стійте собі спокійно. Регламент я жодним чином не порушив, не треба, та… Шановні колеги, напишіть і покажіть, де я порушив Регламент.

 

18:00:31

За-238

Повернулися  до розгляду порядку денного, повернулися до розгляду питання про включення до порядку денного. А тепер я ставлю на голосування про включення до порядку денного проекту Закону про внесення змін до Закону України про оподаткування прибутку підприємств (щодо оподаткування дивідендів), реєстраційний номер 6222. Прошу голосувати. (Шум у залі)  А?  ….продовжу на 15, я все контролюю. Да.

 

18:01:11

За-233

Рішення прийнято.

Шановні народні депутати, в звязку із тим, що далі, я розумію, що неможливо продовжувати засідання. (Шум у залі)  Репліку, будь ласка.

Шановні колеги, не треба, подати треба заяву, а не з блокування при… Репліка. Заспокойтесь. Репліка, будь ласка. Репліка  у Миколи Катеринчука, він має право, його прізвище згадувалося.

 

18:01:42

КАТЕРИНЧУК М.Д.

Я з мотивів голосування хотів сказати наступне, що, насправді, сьогодні ви побачили справжнє ставлення до євроінтеграційних процесів Партії регіонів. Я думаю, що це дуже негативно відобразиться на всіх процесах, пов’язаних з тим, що в Україні , як задекларовано, в напрямку збереження і розвитку демократичних цінностей.

Справа в тім, що ми сьогодні, відхиливши цю постанову, фактично перекреслили все те, що Янукович сказав у Брюсселі і те, що пан Кожара так само говорив у Брюсселі. І кожний, хто приїжджає в Брюссель і говорить, що Євросоюз є пріоритетом для України. Це ганьба, панове! Ганьба!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні… Час. Кожара, репліка. Скільки ми обмінюватися репліками?

 

18:02:33

КОЖАРА Л.О.

Я, по-перше, хотів би відреагувати на те, що мій однокашник Терьохін казав. Сергій Терьохін навчався на міжнародних економічних відносинах, а міжнародне право – це моя спеціальність якраз.

Так от я хочу сказати, якби ми ухвалили постанову, то ми б членство України в Європейському Союзі відсунули б на невизначену перспективу, бо в такому випадку Євросоюз мав би нам відповісти „ні”.

Тому я ще раз наполягаю, що така постанова – це провокацією проти Президента і уряду, і Верховної Ради  України. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні народні депутати, ми вичерпали цю тему.

А при чому тут він, я не  розумію. Здрастуйте, хто його згадував? Не треба.

Шановні народні депутати! Оскільки далі ми не можемо працювати, зараз я оголошу про закриття сьогоднішнього засідання, завтра ми розпочнемо - прошу уваги! – ви заспокойтеся. Завтра ми розпочнемо з розгляду тих питань, які  залишилися у нас нерозглянутими із четверга. Да. А першим у розкладі стоїть законопроект 6246 – для стенограми. 6246.

Таким чином, шановні колеги, вечірнє засідання Верховної Ради  оголошую закритим, дякую за плідну роботу. Завтра ми розпочнемо засідання о 10 годині. Зі  святом вас Чистого четверга. Все.