Стенограма пленарного засідання

04 лютого 2016
 

ЗАСІДАННЯ ТРЕТЄ

Сесійний зал Верховної Ради України

04 лютого 2016 року, 10 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України ГРОЙСМАН В.Б.

 

09:59:49

ГОЛОВУЮЧИЙ. Добрий ранок, шановні колеги народні депутати.  Прошу заходьте до зали, займайте свої місця, готуйтесь до реєстрації.

Шановні колеги,  сьогодні у мене відбулась фінальна зустріч з представником місії,  керівником  Місії Європарламенту в рамках  оціночної місії потреб Верховної Ради  України з паном  Петом Коксом. Хочу  висловити  і передати його слова вдячності всім керівникам фракцій, груп українського парламенту, народним депутатам, які плідно  співпрацювали над тим, щоб вийти на оцінку, якісну оцінку потреб трансформацій  українського парламенту    в справжній  європейський парламент. В кінці цього  місяця в Брюсселі  спільно на "Українському тижні" буде презентований цей звіт, і ми  зможемо з вами  приступити до узгоджених  дій, пов'язаних з впровадженням самих сучасних практик в нашу роботу, роботу українського парламенту. 

Сьогодні, шановні колеги,  я на брифінгу сказав і хочу ще раз повторити. Я сказав про те, що, і хочу  сейчас повторити  це в залі, вельмишановні колеги, не помічати, що ми заходимо в серйозну політичну кризу просто неможливо. Робити вигляд, що нічого не відбувається, думаю, що неприпустимо. Це черговий  виклик для українських політиків дати адекватну відповідь, не піаровську, а  адекватну відповідь того, що ми будемо з вами робити, щоб вийти з цієї кризи, щоб забезпечити розвиток країни і дати людям дуже чітку відповідь, як вони будуть жити завтра і післязавтра, бо в невизначеності і постійній  депресії   жити неможливо. Тому  я  вважаю, що  сьогодні наше спільне з вами  завдання: запропонувати план виходу з цієї ситуації. Перше – оновити коаліційну угоду і план дій. Друге – оновити уряд під план дій. Але конкретний план дій, не якісь плани про те, що колись  щось зміниться, а дуже чіткі позиції. Щоби  взяли на себе відповідальність ті особи, які хочуть працювати в новому уряді. І я вважаю, що треба вирішити не тільки питання уряду, а й врешті-решт поставити крапку в питаннях ЦВК, судової системи, посилити інституційно всі ті напрямки, які сьогодні в нас занадто ослаблені. Тому це наше з вами спільне завдання, і я як Голова Верховної Ради буду продовжувати консультації зі всіма політичними партіями, щоби знайти цей вихід із складної ситуації, в якій ми сьогодні знаходимося. Тому, шановні колеги, я всіх закликаю до відповідальної позиції і до прийняття відповідальних рішень.

Шановні колеги, прошу підготуватися до реєстрації. Прошу включити систему "Рада" для реєстрації народних депутатів. Реєструємося.


10:03:47

Зареєструвалося -305

Добре, давайте 5 хвилин.

Шановні колеги, я прошу всіх підготуватися ще раз до реєстрації. З засідання фракції повертаються народні депутати.

Будь ласка, прошу включити систему реєстрації, систему "Рада".

 

10:07:00

332 народних депутати у залі Верховної Ради України. Оголошую засідання Верховної Ради України,  ранкове пленарне засідання відкритим.

Шановні колеги народні депутати, за доброю традицією хочу вас проінформувати, що ми вітаємо іменинників. Сьогодні день народження відзначає наш колега народний депутат України Сергій Іванович Скуратовський. Давайте його привітаємо. Вітаємо, Сергій Іванович, з днем народження. (Оплески)

Шановні колеги народні депутати, надійшла заява двох фракцій про оголошення перерви в пленарному засіданні Верховної Ради України, а саме Радикальної партії  Олега Ляшка і фракції "Самопоміч". Є прохання замінити це трьоххвилинним виступом цю заяву і перерву.

Прошу, Олег Валерійович.

 

10:08:24

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, Радикальна партія.  Сьогодні Україна і парламент внаслідок бездіяльності  перебуває в глибокій політичній кризі. Ми є свідками не лише кризи коаліції,  ми є свідками глибокої кризи влади. Причини цієї кризи очевидні: невідповідність тому, що декларує влада її справам.

Учорашні заяви міністра економічного розвитку Абромавичуса, коли він подав у відставку, звинувативши у корупції найближчу людину до Президента, це нашого колегу Ігоря Кононенка, є надзвичайно потужним сигналом не лише для українського суспільства і для всього світу, а, в першу чергу, це набат для Президента Порошенка. Це тест на відповідність заяв Президента, декларацій про боротьбу з корупцією його реальним справам.

Абромавичус подав у відставку, тому що він звинувачує нашого колегу Ігоря Кононенка у корупції, у зловживаннях, у лобіюванні призначень людей на ті чи інші хлібні посади. Робити вигляд, що нічого не відбулося, не звертати на це увагу –  це лише поглиблювати кризу, яка призведе до розвалу коаліції, до дострокових парламентських виборів, до відставки нинішніх керівників, і, як наслідок, до дестабілізації ситуації в Україні, до реваншу банди Януковича.

Я звертаю увагу українського суспільства, я звертаю увагу українського політикуму, що події, які зараз відбуваються, загрожують майбутньому країни, національній безпеці країни, загрожують європейському вектору країни. Чому? Не Путін винуватий у тому, що влада декларує реформи і їх не проводить, не Путін винуватий у тому, що нам говорять про боротьбу з корупцією, а насправді влада продовжує займатися корупцією, не Путін винуватий у тому, що мільйони людей, мільйони українців перетворились у жебраків унаслідок політики, яку проводить нинішній уряд.

Я звертаюся до Президента, до уряду, до парламентської більшості. Схаменіться! Ваша політика веде до розколу країни, ваша політика веде до знищення майбутнього України.

Я звертаюся до колеги Ігоря Кононенка, який зараз є в залі і чує мене. Вас звинуватили в корупції, вас звинуватили у зловживаннях. Ігор, кажуть, що ви нормальна людина як людина, але ви бізнес-партнер Президента Порошенка, вас звинуватили в корупції, складіть депутатський мандат і дайте можливість розслідувати ті звинувачення, які вам висунули, будьте чесним…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, 20 секунд, завершуйте.

 

ЛЯШКО О.В. Будьте чесним, не ховайтесь за мандатом, не ховайтесь за депутатською недоторканністю, дайте можливість антикорупційному бюро розслідувати звинувачення проти вас.

Я звертаюся до Президента Порошенка. Шановний Петро Олексійовичу, справа Кононенка –  це ваш тест. Якщо ви будете…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, шановні колеги.

Ну, ви вже взяли 4 хвилини. 4 хвилини, Олег Валерійович. 30 секунд, завершуйте, будь ласка.

 

ЛЯШКО О.В. Шановний Петро Олексійовичу, я звертаюся до вас, не покривати свого давнього друга і бізнес-партнера Ігоря Кононенка. Дати можливість розслідувати цю справу і показати всьому світу, що ми реально боремося з корупцією, а не лише на словах.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка, прозвучала фракція. Юрій Віталійович Луценко. Прошу. 

 

10:12:47

ЛУЦЕНКО Ю.В.

Шановний пане Голово! Шановні народні депутати! Ми щиро вдячні керівнику фракції, депутати якої раз за разом затримуються на гарячому при отриманні хабарів, про нагадування необхідності боротьби з корупцією. Але справа набагато серйозніша, ніж гасла партії "Надо денег, дай 15 тысяч за запрос". Справа насправді системна. По-перше, вчорашня заява про відставку Абромавичуса є дуже поганим сигналом для в цілому системи парламентсько-президентської республіки і в цілому для курсу України на реформи. Це дійсно дуже поганий знак.

Сьогодні ми зібрали фракцію, запросили на неї міністра економіки. На жаль, він заявив, що він на лікарняному і не прибув. Але тим не менше попереднє рішення фракції полягає в тому, що ми підтримуємо крок Кононенка, який особисто зробив заяву до Національного антикорупційного бюро з вимогою перевірити висунуті проти нього звинувачення і готовність Кононенка відповідати по закону в разі встановлення…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка, завершуйте, Юрій Віталійович.

 

ЛУЦЕНКО Ю.В. Друге. Наша фракція не вважає за можливе відставляти міністра економіки Абромавичуса до розгляду відставки в цілому уряду.

Третє. Ми вимагаємо від Прем'єр-міністра в місячний термін провести відкриті кадрові конкурси на ТОП-30 державних підприємств, які є головним джерелом корупції в усій країні.   

Це питання, про яке дебатують так багато і яке лежить в корні заяви Абромавичуса, має бути вирішено керівником  уряду у місячний термін. І зрештою  туди мають прийти не ставленики тих чи інших фракцій, а професіонали, безпартійні, які будуть давати   прибутки у державну казну. Крапка.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, для справедливості, добре, добре.  Будь ласка,  Максим Бурбак.  Я не знаю, він… Вас назвали? Вас назвали?  (Шум у залі) Колеги, ну що ми полеміку будемо влаштовувати зараз. Стоп. Регламент. Домовились.

Є заява двох фракцій "Батьківщина" і  "Самопоміч", теж виступ. Максим  Юрійович, Максим Юрійович. Будь ласка,  заява  Альона Бабак.

 

10:15:46

БАБАК А.В.

Шановні колеги,  поки зараз іде  обмін політичними  заявами, в державі зривається реалізація Закону "Про ринок природного газу". На грані дефолту у нас стоять сьогодні об'єднання співвласники багатоквартирних  будинків, теплопостачальні підприємства і газопостачальні  підприємства, яким відповідно до кодексів, які були затверджені  національною комісією, постала вимога сьогодні вже з  лютого цього місяця робити попередню оплату за транспортування природного газу.  Я маю перші ластівки ОСББ, яким сьогодні вже  запропонували, якщо вони не розрахуються попередньо за транспортування газу, їм пропонують самостійно відключитись від газових мереж і підготуватись  до  пломбування.

Шановні колеги,  я прошу вас всіх, вашої підтримки, щоб за звернення  Голови Верховної Ради  до НКРЕКП сьогодні    прозвучало звернення  внести терміново зміни до  Кодексу транспортування   газу в частині  скасування вимоги  попередньої оплати за транспортування природного газу. Що фактично відбувається? Це ОСББ говорить про те, що  35 відсотків квартир  сьогодні мають субсидії, решта – на межі виживання. Як людям, які ще не отримали заробітну плату за газ за лютий, вірніше, зарплату за лютий, розрахуватися попередньо за транспортування газу?

Шановні, зараз до кожного з вас, в регіонах почнуться такі звернення. Почалося свавілля, розумієте, на виконання кодексу. Прошу вас всіх підтримати таке звернення від Верховної Ради. І прошу моє… цей виступ врахувати як таке звернення.

Що відбувається? Просто об'єднання співвласників просять стати… приєднатись до умов договору і… який є публічним, і одночасно сплатити попередньо за газ. Не зможе кожен ОСББ боротися самостійно проти цієї махіни. Ми мусимо захистити людей, населення, яке має сьогодні попередньо фінансувати транспорт газу.

Прошу вас сьогодні підтримати цю ініціативу і звернутись від імені Верховної Ради із скасуванням… з вимогою НКРЕКП скасувати попередню оплату вартості транспортування газу для ОСББ, теплопостачальних та газопостачальних підприємств, яка по факту перекладається на кінцевого споживача – населення. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Я хочу вас поінформувати, що за цим зверненням я уже доручив Апарату Верховної Ради, вже зв'язались з НАКом. Але я підпишу це звернення, я не думаю, що його треба голосувати. Ви підтримуєте? І з вимогою негайно врегулювати цю ситуацію. Да. Будь ласка. Я його підпишу сьогодні. Доручаю підготувати таке звернення, узгодити з виступаючою і надати мені негайно на підпис.

Колеги, в мене є одне питання. Ми з вами фізичного його не проголосували. Увага! Ми з вами 25 грудня… Увага! Ми з вами 25 грудня ухвалили Закон про публічні закупівлі (3559). Пам'ятаєте, весь зал аплодував, що він був ухвалений. Там були дві норми, які протирічать одна одній. Зараз комітет підготував узгодження, і я в рамках 131 статті, 131 статті, подаю ці поправки до Верховної Ради України. Треба ваше голосування. Ми обговорювали з фракціями на минулому засіданні.  

Якщо є необхідність, я готовий ще раз надати слово Іванчуку, голові комітету,  щоб він коротко проінформував. Надати слово?

Андрій Іванчук., 3559, поправка по 131-й, проінформуйте,  будь ласка депутатів. Все начебто узгоджено.

Єдине, що  я прошу, займіть свої місця. шановні народні депутати, для голосування  за поправку до Закону про  публічні закупівлі. 

 

10:19:52

ІВАНЧУК А.В.

Шановний пане Голово, шановні народні депутати! У нас  немає права сьогодні не прийняти результативне рішення. Закон повинен бути підписаний і вступити в дію з 1 квітня, тому  що треба всім підготуватись.  Ми виправили всі неточності, всі  неузгодження прибрали, по 131-й статті прийняли всі рішення.

Володимире Борисовичу, я вас закликаю, ми сьогодні не  можемо відступити, щоб не прийняти ці зміни і уточнення. Тому що ви повинні підписати закон і  віддати його на підпис Президенту, і з 1 квітня ми  повинні перейти на електронні закупівлі. Ви бачите, як працює ця модель прозоро: півмільярда за неповних півроку зекономили. Дякую за увагу.

Дуже прошу всі  фракції  і групи без обговорення  підтримати дане питання.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги,  будь ласка, прошу підтримати. Увага! Займіть свої місця.  Поправка в порядку 131 статті  до Закону про  публічні закупівлі, це дасть можливість  мені підписати цей закон і направити його на підпис Президенту України. Я прошу підтримати.

Готові голосувати, колеги?  Колеги, будь ласка, я прошу голосувати і підтримати цю поправку. Це ж не обговорюється 131-а. Колеги, прошу підтримати. Займайте свої місця.

Готові голосувати, колеги? Закон про публічні закупівлі, підготовлений комітетом, поправка,  я її вношу в рамках 131 статті.

Колеги, готові? Будь ласка, займайте свої місця. Прошу, займайте свої місця. Давайте сигнальне голосування 3559 в порядку 131 статті врегулювати поправку, дасть можливість підписати цей закон антикорупційний. Прошу всіх народних депутатів підтримати. Голосуємо сигнальне. Прошу всіх підтримати 3559, голосуємо, прошу підтримати.

 

10:22:31

За-223

Колеги, 223 голоси. Я ще раз наголошую, я бачу, це було рейтингове голосування. Я прошу всіх підтримати, але дуже уважно, будь ласка, колеги.

Готові? 131 стаття Регламенту не передбачає обговорення по поправці, обговорювати треба в комітеті. Прошу ще раз, прошу голосувати 131 стаття, поправка до Закону про публічні закупівлі, публічні закупівлі. Голосуємо. Ми не проголосували. Голосуємо 3559, 131 поправка. Можна ставити на голосування? В цілому прошу підтримати цю поправку. Прошу голосувати, прошу всіх підтримати. Будь ласка, колеги, голосуємо. Прошу всіх підтримати.

 

10:23:28

За-227

Ухвалено. Я закон підпишу, направлю Президенту.

Ідемо далі, шановні колеги. Дякую за підтримку.

Шановні колеги, як ми знаємо з вами, є проблема, яка потребує врегулювання щодо фінансування професійно-технічної освіти. Ми пропрацювали з вами це питання в комітеті, зараз є п'ять законопроектів, які є альтернативними, і я пропоную приступити до розгляду цього питання.

Але, перше, ми будемо вносити зміни до Бюджетного кодексу України, це 3831, 2831-1-2-3-4 відповідно і 5. І далі будемо переходити  до голосувань.

У мене є пропозиція розглянути ці законопроекти за скороченою процедурою. Всі автори виступлять, потім буде узагальнююча співдоповідь комітету і  обміняємося думками "за" і "проти" цього законопроекту. Немає заперечень? Прошу підтримати за 3831, -1-2-3-4-5. Прошу голосувати, колеги, прошу підтримати розгляд за скороченою процедурою. Голосуємо. Прошу підтримати. Скорочену, там п'ять законопроектів.

 

10:24:59

За-180

Рішення ухвалено.

Будь ласка,  Віктор Бондар, так я розумію, 3831. Будь ласка,  народний депутат…

Будь ласка,  народний депутат Кулініч.

 

10:25:37

КУЛІНІЧ О.І.

Доброго дня, шановні колеги! Олег Кулініч, 147 виборчий округ, депутатська група "Партія "Відродження", Полтавщина.

Шановний пане Голово, шановні колеги,  шановні виборці! На сьогодні фінансування профтехосвіти стало величезною проблемою для місцевих рад,  і це стосується кожної області. Коштів у місцевих бюджетах на її фінансування катастрофічно не вистачає, адже по всій країні потрібно приблизно 6 мільярдів гривень на рік. Я думаю, що це розуміє кожен депутат, який працює на окрузі, який спілкується із громадами, який спілкується із представниками профтехосвіти. І тому цю проблему потрібно вирішувати негайно всім разом, незалежно від політичної сили і політичних вподобань.

Законопроект 3831-1 системно пов'язаний із законопроектом 3831-2. Ми пропонуємо скасувати запроваджену з 1 січня 2016 року норму статті 89 Бюджетного кодексу України, якою видатки на професійно-технічну освіту,  включно до видатків бюджету міст обласного значення, включено та обласних бюджетів.

Також пропонуємо запровадити новий трансферт з державного бюджету місцевим бюджетам у вигляді субвенції на підготовку робітничих кадрів. І  видатки на цю субвенцію мають бути передбачені Кабінетом Міністрів України в державному бюджеті протягом місяця з моменту набрання чинності цього закону.

Шановні колеги, депутатська група "Партії "Відродження" переконливо просимо вас підтримати цей проект і зберегти державну підтримку системи професійно-технічної освіти. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка, займайте своє місце.

Лілія Михайлівна Гриневич, будь ласка, доповідь.

 

10:27:28

ГРИНЕВИЧ Л.М.

Доброго дня, шановні колеги! Ми розуміємо, що необхідне реформування професійно-технічної освіти, але воно має бути цивілізоване, сплановане, відповідне до регіональних ринків праці із виконанням всіх функцій, які покладаються на професійно-технічну освіту. Тому наша пропозиція, яка узгоджена з більшістю представників фракцій, полягає в тому, щоб до Бюджетного кодексу ми заклали дві основні зміни.

Перша зміна, управління профтехосвітою і її фінансування може здійснюватися тільки з міст обласних центрів, які мають, справді, більші надходження до бюджету, а також всі інші вищі... всі інші професійні навчальні заклади мають фінансуватися з рівня області. Тобто ми виключаємо міста обласного значення, залишаємо управління тільки на обласних центрах і на рівні області.

Друга позиція, в межах професійно-технічної освіти діти отримують загальну середню освіту, це означає, що вона має бути підтримана з освітньої субвенції, звідти, звідки фінансується здобуття загальної середньої освіти для  кожної дитини в Україні. Тому ця освітня субвенція також вноситься до Бюджетного кодексу.

І ще одне, інша субвенція має називатися: на підтримку підготовки робітничих кадрів. Це означає, що це не буде повне покриття цієї підготовки, воно буде здійснюватися з бюджетів обласного рівня і міст обласних центрів. Але частково ця субвенція теж потрібна, адже є гостродефіцитні спеціальності. Держава має право також регулювати, яким чином які…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка, Лілія Михайлівна.

 

ГРИНЕВИЧ Л.М. …підготовку яких робітничих кадрів необхідно підтримати.

Тому прошу підтримати цей закон. Ми вважаємо, що це той закон, який дає нам саме системні рішення, для того щоб ми могли далі спокійно, витримано і розумно реформувати професійно-технічну освіту.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Лілія Михайлівна.

Будь ласка, Лілія Михайлівна.

 

ГРИНЕВИЧ Л.М. Ще раз оголошую, я доповіла Закон за  номером 3831-2.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, Антон Яценко.

 

10:30:44

ЯЦЕНКО А.В.

Шановний пане Голово, шановні колеги! Дійсно, та ситуація, яка вперше склалася за 20 років незалежності України, коли професійно-технічна освіта фактично поставлена на межу виживання, і фінансування передали замість державного бюджету на рахунок місцевих бюджетів, це взагалі абсурдно. І місцеві бюджети не мають такої можливості фінансувати.

І тому всі ці діти, які навчаються зараз, можуть просто піти на вулицю, а гірше – це збільшити рівень злочинності, безробіття і все таке інше. Тобто велике прохання підтримати закон, який передбачає знову повернути фінансування закладів професійно-технічної освіти за рахунок субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам. Хочу сказати на прикладі, наприклад, міста Умані, де є два таких коледжі, і навчається багато людей, і дуже великий викладацький штат. І якщо це буде закрито, то це фактично тисячі безробітних. Ще раз, я прошу всіх, незалежно від  політичних поглядів, мобілізуватися і підтримати цей закон. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка,  Сергій Міщенко, народний депутат України.

 

10:32:07

МІЩЕНКО С.Г.

Сергій Міщенко, 98 округ, Київщина. Оце називається "приймати закони вночі", не читаючи їх. Щоб  ми зараз робили і приймали реформи для того, щоб країна далі рухалася в Європу, ми зараз робимо те, що називається "виправленням помилок".

Я вважаю,  що то, що наробила більшість і коаліція, прийнявши бюджет, не тільки зруйнувавши систему технічно-професійних  закладів і інших заходів, але і інші сфери життя. Є такий старий анекдот, коли один чоловік питає іншого: "А які у тебе самі гарні домашні тварини?" Він каже: "У мене, напевне, акваріумні рибки". А він каже: "А чому акваріумні рибки?" –  "А вони помирають тихо".

Оце говорить про те, що бюджетом, який зруйнував професійно-технічні заклади, самоусунувшись від їх фінансування, фактично дивилися, а будуть лі ці працівники цих закладів оцими акваріумними рибками. Але повірте мені, що після Революції гідності в цій країні ніхто рибками вже не буде: ні міністр економіки, ні освітяни, ні фермери. Тому що  якщо прийдуть під Кабінет Міністрів чи під парламент 100 комбайнів чи тракторів, то побачите, що буде з цією країною, з цим парламентом. Тому я вважаю, що якщо ви вже помилки ці наробили і зараз бачите, як відбувається в суспільстві збурення,  то давайте виправляти їх негайно і по іншим галузям.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка,   Михайло Головко, народний депутат України.

 

10:34:21

ГОЛОВКО М.Й.

Михайло Головко, Всеукраїнське об'єднання "Свобода". Шановні депутати колеги, у нас 3831-5д  законопроект відрізняється неодмінно від тих законопроектів, які подали мої колеги депутати, те, що він повністю пропонує передати професійно-технічне училище освіту на фінансування з державного бюджету. Не з обласних бюджетів, не з міських, а з державного.

Я хочу наголосити, що це питання і ця проблема, чому ми сьогодні зібралися і голосуємо, і розглядаємо це велике питання через те, що ми ухвалили цей ганебний бюджет. Бюджет антисоціальний, бюджет, який поврізував фінансування освіти. медицини, соціальні виплати населенню, бюджет, який практично знищує місцеве самоврядування.

Ми говоримо про децентралізацію, але децентралізація це не те, щоб передати – живіть як знаєте, фінансуйте самі медицину, фінансуйте собі освіту, фінансуйте самі собі дороги, а всі ці кошти будуть іти до центру до Києва. Децентралізація це є правильний розподіл як бюджетних надходжень і податкових надходжень, так і видатків. Нна жаль, ми цього не побачили.

Професійно-технічна освіта це є дуже важливо, і це є питання не місцевого самоврядування, це питання держави і державної безпеки. Адже підготовка професійних кадрів, в першу чергу слюсарів, сантехніків, зварників, а у нас їх скоро немає, тому що у нас масово випускаються економісти, юристи і так далі. А крановика сьогодні неможливо знайти, і люди, дійсно, покидають Україну в пошуках роботи закордоном, бо тут неможливо себе реалізувати. І тому завдання держави в першу чергу –  правильно розставити акценти, забезпечити відповідною освітою і надати для молоді. Особливо це сім'ї… незабезпечених сімей діти, бо тому що вони не мають змоги навчатися в дорогих навчальних закладах.

І тому ми повинні з державного бюджету дати цю субвенцію в розмірі 6 мільярдів гривень і для того якраз і збережемо робочі місця, і будемо навчати наших діток, які отримують професійно-технічну освіту для того, щоб працювати в тих галузях, яких сьогодні гостро потребує не тільки Україна і, звісно…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, шановні колеги, виступи по законопроектам завершено. Прошу, запишіться: два – "за", два – "проти".

Два – "за", два – "проти", будь ласка, запишіться.

Іван Крулько, "Батьківщина".

 

КРУЛЬКО І.І.

Іван Крулько, фракція "Батьківщина". Не буду втомлюватися, виходячи на цю трибуну і казати одну і ту ж саму тезу, що процедура прийняття будь-якого законопроекту, який ми тут розглядаємо, однаково важливо і з самою суттю законопроекту.

Саме через те, що з року в рік уряд, який прийшов після Майдану не відповідно до процедури подає до цього парламенту Закон про Державний бюджет, саме через це, що ми це толеруємо і голосуємо за цей закон у порушення процедури, яка передбачена Регламентом, і виходять такі випадки, що ми повинні потім, ще не почався другий місяць, а вже виправляти ті помилки, які були.

Питання з ПТУ. Кинули на місцеві бюджети усі профтехучилища. Що вийшло? А вийшла ситуація, що в деяких районних центрах бюджет ПТУ складає 70 або навіть 80 відсотків від бюджету міста на цілий рік. Така ситуація в Острозі, така ситуація в Коломиї, така ситуація в усіх інших містах, які знаходяться в Україні. Чому це сталося? А це сталося по одній простій причині, що замість того, щоб дослухатися до фракції "Батьківщина", яка казала, що давайте розглядати бюджет відповідно до процедури, ми розглядаємо не відповідно до процедури. Чуємо на адресу патріотичних сил звинувачення, що ми розвалюємо коаліцію, що ми рука кремля і інші нісенітниці, а потім з опущеною головою ось тут виправляємо ці помилки.

Тому, безумовно, що ці закони треба голосувати, і "Батьківщина" буде голосувати. Але давайте дослухатися до тих правильних пропозицій, які вносяться до цього парламенту, не тоді, коли треба виправляти помилки, а тоді, коли це потрібно робити відповідно до Конституції і Регламенту Верховної Ради.

Голосуємо за ПТУ. І ще будемо виправляти ці помилки і стосовно аграріїв, і стосовно пенсіонерів, і стосовно всіх інших питань, які сьогодні цим бюджетом  не виправлені в продовжують діяти.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат  Гуляєв, "Партія  "Відродження". Будь ласка.

 

10:39:15

ГУЛЯЄВ В.О.

Всем добрый день. Василий Гуляев, группа  партии  "Відродження",  140 избирательный округ, Одесская область.   Группа  партии  "Відродження" будет поддерживать  все законы, которые  будут приняты по  ПТО, но конечно бы хотелось, чтобы вернули опять  с государственного бюджета, потому что сегодня  областные бюджеты тоже это  как бы не потянут.    И мы считаем, что конечно была совершенна и сделана такая  ошибка, и эту ошибку надо исправлять.

На сегодняшний  день  многие дети могут остаться без образования.  К чему это может привести? Потому что в ПТУ учатся в основном  малообеспеченные дети, дети-сироты. И конечно же все депутаты должны сконсолидироваться в этом вопросе, принять взвешенное правильное решение.  И конечно же  нам  ПТУ  нужны, но должны обеспечивать с государственного бюджета, и за это  партия "Відродження" будет голосовать  и  группа  партии  "Відродження" поддерживает  любые законы, которые  позволят ПТУ дальше работать и получать стипендию детям. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка,  Ігор Насалик, "Блок Петра Порошенка".

 

10:40:26

НАСАЛИК І.С.

Слава Ісусу Хресту! Шановні друзі, перш за все  хочу сказати, що фракція   "Блоку Петра Порошенка"   підтримую ці законопроекти. Але хотілось б маленький  екскурс в часі. Ну і перше, ще до прийняття бюджету я говорив про те,  що така норма приведе до  повної диспропорції. На жаль, до неї не прислухались. 

Я хочу підтримати  депутата з фракції БЮТ про те, що процедуру, яку  ми приймаємо бюджет, є неприйнятною. І саме вона  спонукає ті норми і проблеми, які ми маємо на сьогоднішній день. Зупиняючись на ПТУ, повинен сказати, що не тільки дуже багато  звернень з усіх кутків України, не тільки  Коломия, Калуш (Франківщина) і на сході  України, які поставили місцеві  бюджети на грань виживання щодо фінансування ПТУ.  Але ми втрачаємо    не тільки тих дітей, які малозабезпечені, ми втрачаємо цілу   галузь зварників, будівельників, саме ті професійні спеціальності, які на сьогоднішній день напевно першочергово потрібні  нашій державі.  

Тому ще раз хочу підтвердити, що фракція "Блоку Петра Порошенка" підтримує даний законопроект, щоб цю диспропорцію повністю зняти.

Крім того, особливо хочу акцентувати, що фінансування повинно проходити через субвенції. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, Федорук Микола Трохимович, "Народний фронт".

 

10:41:54

ФЕДОРУК М.Т.

Прошу передати Максиму Бурбаку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Максим Бурбак, "Народний фронт".

 

10:42:00

БУРБАК М.Ю.

Шановні колеги, фракція "Народного фронту" буде підтримувати законопроект 3831-2, тому що він більш комплексний і охоплює повністю і займається вирішенням цієї проблеми.

Але хотів би сказати ще, що відповідальна фракція "Народного фронту" якби в усьому підтримує коаліційний уряд все ж таки звертається до деяких наших колег з інших фракцій, які роблять гучні заяви і перекладають внутрішньо фракційні проблеми на іншу… на здорову голову, що все ж таки ми будемо підтримувати кожного міністра, який відповідально ставиться і професійно працює на своїй роботі. І все ж таки хочу нагадати, що міністр Абромавичус підтримував ідею щодо приватизації і розпочатку процесу приватизації великих підприємств, для того щоб подолати політичну корупцію і зупинити розподіл сфер впливу на деякі державні підприємства з призначеннями своїх голів туди. І тоді треба підтримувати і голосувати за приватизацію і розпочинати цей процес. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, народний депутат Папієв.  Папієв, потім – Володимир Литвин, по хвилині.

 

10:43:12

ПАПІЄВ М.М.

Дякую. Дякую. Шановні народні депутати України, я звертаюся зараз до представників правлячої коаліції. Шановні, а де ви такі розумні були, коли голосували Закон про Державний бюджет України? Чому ви зараз згадали і так переймаєтеся проблемою професійно-технічної освіти і тих дітей, які сьогодні навчаються?

Я хочу вам нагадати, що це в більшості своїй діти соціально незахищених сімей, дітей з малозабезпечених сімей, діти-сироти. Ви вже добралися до дітей, ви вже хочете знищити взагалі майбутнє України. Де ваша совість? І ми закликаємо вас до совісті і, коли ви виправляєте помилки, то треба, в першу чергу, прийти і покаятися, і вибачитися перед українським народом. Не знищуйте майбутнє  України!

Шановні колеги,  "Опозиційний блок"  послідовно виступав проти цієї норми ,  і ми будемо підтримувати цей закон і захищати професійно-технічну освіту. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Володимир Михайлович Литвин, хвилина. Потім – Маркевич, народний депутат України від "Самопомочі".          

 

10:44:31

ЛИТВИН В.М.  

Шановний Голово, шановні народні депутати! Трохи статистики до теми, яку ми обговорюємо. Профтехучилища:  навчається 392 тисячі учнів.   Якщо навіть брати міста обласного значення без обласних центрів, це 174 тисячі. Але послухайте,  будь ласка,  що це за діти: 8 тисяч 400 сиріт, 2 тисячі 600 розумово відсталих, майже 25 тисяч із неповних сімей, 3 тисячі з неблагополучних сімей, 9 тисяч із сімей малозабезпечених. І те, що ви зробили, прийнявши бюджет, ви здійснили злочин пере наступними поколіннями.

Зараз звучать прокльони і стогони з намаганням виправити, і найгучніше виступають ті, які сліпо приймали це рішення.  Не можна нам сьогодні проголосувати  за половинчасте рішення в якому звучить формулювання: частково підтримати  підготовку.

Можна, я завершу?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Будь ласка, завершуйте, Володимире Михайловичу. 

 

ЛИТВИН В.М. Я пропоную, шановні колеги, треба нам знайти 5 мільярдів і відновити повністю субвенцію на функціонування  професійно-технічних училищ. Кошти ці є. І просив би вас, щоб ми не знущалися над такими сім'ями і дітьми. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги народні депутати, запрошую до слова, народний депутат  Маркевич  від  "Самопомочі".

І хочу нагадати, колеги, перед тим як народний депутат буде виступати, об 11 годині ми будемо голосувати з вами за порядок денний сесій, вчора ми прийняли з вами рішення, що будемо переголосовувати. Тому,  будь ласка, об 11 годині я це зроблю, так як вчора ми це проговорили.   

Будь ласка,  народний депутат  Маркевич.

 

10:46:22

МАРКЕВИЧ Я.В.

Маркевич,  фракція  "Самопоміч". Наша фракция будет поддерживать законопроект  3831-2. При этом мы бы хотели обратить внимание.

Первое. Кабмин, огромная просьба, наконец, начните делать нормальные законы, чтобы мы потом через неделю, месяц, два месяца не начинали исправлять ошибки.

Второе. У меня большое предложение к нам, ко всем депутатам, перестать голосовать за сокращенную процедуру. То, что мы тоже уделяем законопроектам 5 минут, это позволяет выходить достаточно сырому продукту наружу, да.

И третий момент. К Минфину, просим вас после принятия этого законопроекта, немедленно приступить к формированию инструкции, так как некоторые ПТУ будут финансироваться из разных бюджетов, чтобы не было заранее, чтобы не было путаницы, и мы потом сами не исправляли уже в Верховной Раде эти ошибки. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, Олег Ляшко Радикальна партія, хвилина.

 

10:47:28

ЛЯШКО О.В.

Передача на місцеві бюджети системи професійно-технічної освіти означає поставити на ній хрест. Це показує відсутність в Україні довготривалої стратегії і політики, спрямованої на культивування, на підтримання виробничих професій. У нас сьогодні днем з вогнем не знайдеш ні столяра, ні муляра, ні тракториста, ні інших людей робочих професій, всі хочуть бути юристами, економістами, соціологами. Хто буде будувати країну? Хто буде годувати країну? Якщо ми хочемо мати майбутнє, ми повинні робити ставку на власну промисловість, на власне сільськогосподарське виробництво.

І в цьому контексті я хотів би звернути увагу і уряду, і парламентської більшості на те, що сьогодні в загоні переслідується аграрна наука. Видатки на аграрну науку катастрофічно зменшені, навіть у порівнянні з минулим роком, тисячі людей, науковців залишаються без роботи. Україна – це сільськогосподарська країна. Ми маємо годувати весь світ, а не знищувати систему профтехосвіти чи аграрну науку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, будь ласка, завершальне слово народний депутат Співаковський і переходимо до голосування, колеги, прошу, будь ласка. І від комітету потім буде…

 

10:48:59

СПІВАКОВСЬКИЙ О.В.

Шановні колеги, ще раз хочу звернути увагу, ви зараз будете голосувати 3831-2. Це найбільш збалансований законопроект, який відпрацьований з бюджетним комітетом, з Комітетом з питань науки та освіти і надає можливість в легальний спосіб надати 2 мільярди гривень для фінансування професійно-технічної освіти. Так ми погоджуємося з тим, що Міністерство освіти і науки України повинно мати чітке стратегічне бачення, де знаходиться професійна технічна освіта.

Але це проблема стратегії. Сьогодні ми повинні вирішити терміново, щоб наші діти отримали стипендії, отримали заробітну плату наші вчителі, які працюють в ПТУ. І таким чином ми терміново вирішимо це питання.

Але ще раз звертаюсь до МОНу. Будь ласка,  вирішить питання, це не можна передавати на місцеві бюджети ПТУ. Це стратегічна галузь системи освіти і взагалі економіки України. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка,  від комітету Сергій Мельник. Сергій Іванович, будь ласка.

І займаємо свої місця для голосування, будь ласка.

 

 

10:50:16

МЕЛЬНИК С.І.

Шановний Голово! Шановні народні депутати! Як ми і домовлялись, враховуючи, що при прийнятті державного бюджету не було знайдено єдиного алгоритму щодо вирішення питання фінансування професійної технічної освіти, відбулось спільне засідання Комітету з питань освіти, бюджетного комітету і Міністерства освіти, знайдено алгоритм фінансування, який підтриманий всіма професійно-технічної освіти. Освітній компонент ми фінансуємо за рахунок освітньої субвенції і Законом 3831-3 даємо вирішення цього питання.  Субвенція на підтримку професійної освіти ми за рахунок стабдотацій вирішуємо.

Тому комітетом прийнято рішення, враховуючи, що законопроект 3831-2 спільно з законопроектом 3830-3 дає комплексне вирішення цього питання. Комітет ухвалив таке рішення: рекомендувати Верховній Раді законопроект 3831-2 прийняти за основу та в цілому як закон. В разі прийняття цього законопроекту інші альтернативні законопроекти втрачають свою актуальність. Дякую за увагу. Прошу підтримати в комплексі 3831-2 і 3830-3.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги народні депутати, я прошу займати свої місця у залі Верховної Ради України. Ми зараз вирішимо надзвичайно важливе питання і прошу тут консолідованої підтримки. Всі законопроекти добрі, всі гарні, але нам треба на одному зупинитися для того, щоб врегулювати це питання.

Хочу ще раз, поки народні депутати заходять до зали Верховної Ради, сказати наступне, те, що місцева влада буде впливати на якість освіти технічної, це правильно. Область, міста, обласні центри – вони можуть це робити і будуть це робити спільно з підприємствами, навчати гарні кадри. Але те, що було допущено те, щоби навіть ці ПТУ перейшли на рівень маленьких громад, от тут є біда. І ми зараз маємо це виправити так, як це передбачено концепцією з реформи місцевого самоврядування, яку уряд ще затвердив в 2014 році.

Тому прошу, прошу всіх зайняти зараз свої місця і в порядку надходження… Будь ласка, займайте свої місця, шановні колеги. Я буду ставити на голосування в порядку надходження. Тридцять секунд Анатолій Гіршфельд. Я… Можливо, щось по суті? Прошу, будь ласка.

 

10:53:08

ГІРШФЕЛЬД А.М.

Уважаемый Владимир Борисович, уважаемые коллеги! Я абсолютно согласен со всем, что говорили. Прошу обратить внимание на один очень важный момент, нужно посмотреть: сколько на одного участника ПТУ выделено по областям. Потому что мне сейчас позвонили с Харькова и говорят, что выделено в несколько раз меньше, чем выделялось раньше. Давайте мы внесем, подождите, хотя бы со слуха, чтобы было одинаковое финансирование учащегося ПТУ по областям. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я звертаю вашу увагу, будь ласка, уже виступ був від вашої групи, я думав, що є щось додаткове. Це наступний, до речі, закон, це правда.

Шановні колеги, будь ласка, ще Віктор Бондар, хвилину.

І завершимо, переходимо до голосування.

 

10:53:57

БОНДАР В.В.

Шановні колеги, дуже прошу ще раз звернути увагу: п'ять законопроектів. Наш законопроект, 3831-1, пропонує залишити на цей рік все так, як було до цього, тобто фінансування профтехосвіти залишити на бюджеті країни, і не залазити в бюджети обласні, міські, не робити там сьогодні перерозподіл коштів, яких і так, по суті, немає. Бо якщо інші законопроекти пропонують фінансувати профтехосвіту за рахунок обласних та міських бюджетів, то це говорить про те, що ми вимушені будемо зняти ці кошти в обласних і міських бюджетів з ремонтів доріг, з комунальних задач і так далі. По суті, ми залазимо в кишеню знову міських і обласних громад. Наш законопроект, партії "Відродження", пропонує фінансувати профтехосвіту, як і було раніше, за рахунок державного бюджету України. Просимо підтримати 3831-1. Дякуємо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, шановні колеги.

Є узгоджений проект закону, 3831-2, який всі проговорили. Але я за процедурою, якщо немає розуміння в цьому питанні, я за процедурою маю послідовно поставити їх на голосування в порядку надходження. Колеги, я пропоную сконцентруватись на прийнятті закону 3831-2.

Увага! Я ставлю на голосування за основу і в цілому 38… Увага!  Ще раз: консолідований проект закону 3831-2. Але їх є 5 законів, і ми маємо всі 5 законів пройти. Тому 3831 прошу голосувати.

 

10:56:02

За-67

Не набрав необхідної кількості голосів: 67.

3831-1.

 

10:56:26

За-122

Не набрав необхідної кількості.

А тепер, шановні колеги, 3831-2. Це спільний законопроект, який узагальнює всі пропозиції. І прошу його підтримати.  Голосуємо 3831-2 за основу і в цілому. Прошу голосувати, друзі.  Прошу підтримати. Голосуємо. Відповідно до рішення комітету. Голосуємо. Давайте до конституційної більшості. Ну!

 

10:56:55

За-305

Є! Закон ухвалено. 

Колеги, як я і обіцяв, я маю тримати слово… хвилину, ніхто не розходьтесь. 3855, це затвердження  порядку денного, відповідно переголосування  вчорашньої моєї процедури.

Прошу звернути увагу на годинник. 10 годин 57 хвилин. Я обіцяв це зробити до 11  години. Тому, шановні колеги, прошу 3855…  Зараз підем далі!

3855, всі зайдіть на свої місця, будь ласка. Затвердження порядку денного відповідної до моєї процедури. Заходьте всі до залу! 3855 – затвердження порядку денного сесії. Вчора ми набрали  241 голос. Прошу всіх голосувати. 3855 – затвердження порядку денного відповідно до моєї пропозиції вчорашньої. Всі закони. Які зареєстровані на момент прийняття рішення, включені в порядок денний сесії. Голосуємо! Прошу підтримати. Голосуємо.

 

10:58:14

За-248

248 народних депутатів затвердили порядок денний сесії. Дякую, шановні колеги.  Йдемо далі. Вчора було 241.

Шановні колеги, на ваш розгляд внесено проект Закону (реєстраційний номер 3830, 3830-1, 3830-2, 3830-3, 3830-4 і 3830-5 відповідно). Є пропозиція розглянути цей проект закону за скороченою процедурою. Прошу голосувати.

 

10:59:00

За-182

Шановні колеги, 3830. Будь ласка, доповідає народний депутат Сергій Міщенко. Будь ласка.

 

10:59:15

МІЩЕНКО С.Г.

Сергій Міщенко, 98 округ, Київщина. Я хочу пояснити всім громадянам україни і тим депутатам, що вважають, що ми зараз вирішили проблему з фінансуванням технічних, професійно-технічних училищ, що ми її вирішили тільки частково, тому що той закон, яким ми проголосували, передбачає, що тільки 2 мільярди з 5 мільярдів будуть фінансуватися субвенціями, а 3 мільярди на місцеві бюджети будуть покладені. Тому ми тільки загасили це збурення на якийсь час. А далі що, місцеві бюджети будуть виживати і знову шукати ці 3 мільярди для того, щоб погасити заборгованість? Всі інші законопроекти вирішували цю проблему. Цей законопроект і комітетський законопроект, вони тільки частково приглушують цю проблему.

Ви знаєте, що те, що ми пішли за комерціалізацією  освіти показало, що на 1 місце 20 юристів, а в якихось містах 40 юристів, але немає електрика, немає сантехніка, немає швачки. Зараз в той час, коли ми воюємо, хто на заводі Малишева буде танки збирати? Хто кулі буде робити, снаряди? Хто шити буде одяг для наших військовослужбовців? Ви за це подумали? Це ж саботаж, прямий саботаж. За це хтось повинен відповісти, тому що це не перша галузь, яка потерпає від цього.

Ви знаєте, є таке смачне українське прислів'я, може воно не дуже літературне, але дуже смачне: весна покаже хто де срав.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка,

Сергій Мельник. Будь ласка, Сергій Іванович. 3830-1. Прошу. Сергій Мельник, 3830-1. Прошу.

 

11:01:41

МЕЛЬНИК С.І.

Шановні колеги, я прошу підтримати 3830-3. Як я раніше доповідав, прийняття цих двох законопроектів дасть можливість застосувати абсолютно правильний алгоритм фінансування професійно-технічної освіти. З трьох рівнів: місцеві бюджети і дві субвенції:  освітня субвенція – на освітній компонент і субвенція – на підтримку професійних. Таким чином ми збережемо профтехосвіту. Спільно Міністерство освіти і місцеві органи влади проведуть оптимізацію, переглянуть мережу, і буде трирівнева відповідальність. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Будь ласка, Віктор Бондар.

Народний депутат Кулініч.

 

11:02:39

КУЛІНІЧ О.І.

Олег Кулініч, депутатська група "Відродження", 147 виборчий округ, Полтавщина.

Шановний пане Голово! Шановні колеги! Шановні виборці! І ще раз хочу підкреслити, що фінансування профтехосвіти стає величезна проблема. І я думаю, парламент єдиний в думці, що закладені в Держбюджеті 2016 року механізм фінансування, він недосконалий, його треба змінювати. Якраз саме депутатська група партії "Відродження", ми своїм законопроектом, 3830-2, намагалися цю проблему вирішити комплексно. Тобто ми пропонували виключити статтю 27 із Закону України "Про Державний бюджет" і повернутися до звичайного і зрозумілого механізму фінансування, який існував до 1 січня 2016 року, шляхом виділення субвенції із держаного бюджету. Тому що цей механізм фінансування він близький і зрозумілий освітянам, він відпрацьований на практиці роками. Немає зараз в обласних бюджетах і в бюджетах міст обласного значення 6 мільярдів на це фінансування. Зрозумійте, немає таких коштів. Ми постійно спілкуємося і з громадами і знаємо цю ситуацію. Але незалежно від того, який законопроект буде проголосований, ми будемо голосувати, наша група "Партії "Відродження" , за всі  законопроекти, щоб цю проблему вирішити сьогодні і негайно. Тому я підтримую всі законопроекти і наша  депутатська група, і пропонуємо проголосувати  за  всі, який  набере більшість, я думаю, що ми  проблему  цю вирішимо. Дякую  за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народний депутат  Гриневич Лілія Михайлівна, будь ласка.

 

11:04:38

ГРИНЕВИЧ Л.М.

Шановні колеги,  звісно було б добре, якщо б  в державному бюджеті ми зараз знайшли 5,8 мільярда і віддали на професійно-технічну освіту. Тільки  треба жити в реальному вимірі. Ми проводимо реформу  децентралізації. Ми дали більше надходжень  в міста, обласні центри, в   них вагомо  збільшуються їхні бюджети, так само надходження  на рівень областей. Тому давайте  розкладати реально, що ми можемо, чим підтримати з державного бюджету і що  зобов'язані зробити на місцях, щоб сформувати  відповідно свою  регіональну мережу професійно-технічних навчальних закладів. 

Цей законопроект, який ми пропонуємо, фактично на даний момент розрахований на фінансування в обсязі  освітня субвенція –  870,9 мільйона  і за рахунок  стабілізаційного фонду субвенція  на підтримку підготовки робітничих кадрів –  997,9 мільйона.

Шановні колеги,   є ще одна позиція, до якої я хочу привернути вашу увагу.  Ми розуміємо, що при оптимізації органи місцевого самоврядування  будуть також розпоряджатися майном. І для нас важливо, щоб це майно було  збережено для використання освітньої діяльності, і навіть за умови віддання в оренду цього майна кошти від оренди надходили теж на розвиток освіти в місцевих бюджетах. Тому це є додаткова позиція в цьому законопроекті надзвичайно важлива.

І тепер. Сьогодні об 11 годині розпочинається засідання уряду. Поки буде проголосований закон підписаний Президентом і впроваджений в дію пройде ще достатньо багато часу…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, Лілія Михайлівна.

 

ГРИНЕВИЧ Л.М. …а нам треба вирішити проблему вже. Тому уряд прийняв рішення, щоб сьогодні на засіданні уряду розподілити між областями вже 500 мільйонів гривень, щоб вже починалося фінансування там, де не взяті ці ПТНЗ на фінансування і не отримали відповідних коштів своєчасно.

Отже, у зв'язку з цими коштами, які будуть сьогодні терміново виділені урядом, нам треба провести корекцію додатку до цього закону, колеги, бо в додатку є перерозподіл коштів на всі населені пункти.

Тому в нас є прохання, шановний пане Голово, шановні колеги народні депутати, проголосувати цей закон в першому читанні, а уряд має розробити нам корективи до додатку відповідно з врахуванням 500 мільйонів, які сьогодні терміново будуть розподілені на Кабміні. І тоді чи завтра, можливо, так, ми зможемо… Чи навіть на наступному пленарному тижні, це вже не принципово, ми можемо проголосувати це в другому читанні, бо терміново проблема, вона буде вирішена за рахунок сьогоднішнього рішення уряду. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, якщо ми знаємо, яке буде сьогодні рішення уряду, можемо зразу прийняти за основу і в цілому з урахуванням…

 

ГРИНЕВИЧ Л.М. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Техніко-юридичні правки зробимо і все. Головне юридичне управління спільно з техніко-юридичними правками і поставимо крапку в цьому питанні.

В цьому ж не питання. Правильно? З техніко-юридичними. Що ми будемо відкладати на місяць, на два? 

Все, 500 мільйонів, ми зараз рахуємо. Зараз формулює  бюджетний комітет цю пропозицію. В цілому голосувати, звісно.

Колеги, йдемо далі. Яценко Анон Володимирович,  будь ласка.

 

11:09:11

ЯЦЕНКО А.В.

Шановний пане Голово, шановні друзі! Відмінність мого законопроекту полягає в тому, що я пропоную, на 100 відсотків щоб бюджет  України давав субвенцію обласному бюджету на покриття видатків, на утримання професійно-технічних закладів.

Хочу сказати, що сьогодні, от на прикладі міста Умані, де  в мене округ, там багато навчається студентів взагалі з інших областей і з інших районів, але чомусь має утримувати  бюджет міста Умані. Це неправильно. І він не має такої  можливості, і ніколи не планувались ці видатки  в контексті того,  що буде перекинуто на  бюджет міста.

Тому, вважаю, що це законопроект найбільш збалансований, оскільки дасть можливість  знову повернути систему, коли заклади такі будуть фінансуватись за рахунок  бюджету, державного бюджету. Прошу всіх небайдужих депутатів підтримати цей закон. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.     

Будь ласка, Михайло Головко.

 

11:10:27

ГОЛОВКО М.Й.

Михайло Головко,  Всеукраїнське об'єднання  "Свобода". Шановні колеги, відмінність нашого законопроекту 3830-5д  якраз і полягає в тому, що ми не пропонуємо поділити відповідальність і утримувати  професійно-технічні училища як з місцевого бюджету, так і з державного. Ми пропонуємо  повернути так, як це було  до 2015 року. Адже професійно-технічна освіта – це відповідальність всієї країни, і це фінансування має бути виключно з державного бюджету.

Цю проблему, яку ви створили, голосуючи за цей ганебний бюджет,  сьогодні поставили  під загрозу тисячі людей залишитись викинутими на вулицю, без роботи, і реально студенти мають  загрозу не отримувати ті самі стипендії. 

А я хочу наголосити, хто навчається в професійно-технічних закладах і в техучилища? Це діти з неблагополучних сімей, це діти з малозабезпечених сімей, які не мають змоги в дорогих навчальних закладах навчатися. Вони йдуть здобувати ту освіту, а потім йдуть працювати на найбільш не  потрібніші сьогодні робочі місця, бо країна реально є дефіцит і потребує, і в першу чергу це сантехніках, слюсарях, зварщиках, будівельниках, крановщиках і так далі. І тому сьогодні державне завдання будувати цю професійно-технічну освіту. Якщо ми її знищимо, то країни завтра не буде. Хто буде забезпечувати життєдіяльність нашої держави? Тому це було, в першу чергу, великою помилкою голосувати за такий бюджет.

І те, що ви перекинули це фінансування на місцевий бюджет це є ганьба. Бо місцеві бюджети не витягнуть освіту, медицину, дороги, інфраструктуру, соціальні послуги, все фінансувати з місцевого бюджету. Тоді для чого получається потрібен цей уряд і для чого потрібна тоді наша влада? Я закликаю все ж таки підтримати наш проект закону, який передбачає виключно тільки з державного бюджету фінансувати професійно-технічну освіту, а не з місцевих бюджетів. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, Василь Васильович Амельченко, перший заступник голови Комітету з питань бюджету.

 

11:12:39

АМЕЛЬЧЕНКО В.В.

Шановні колеги, зважаючи на гостру проблему з фінансовим забезпеченням закладів професійно-технічної освіти, що склалася на початку року, Комітет з питань бюджету оперативно розглянув законопроекти про внесення змін до державного бюджету на 2016 рік щодо врегулювання зазначеного питання. Цим законопроектом, зокрема, серед поданих законопроектів комплексне вирішення проблеми запропоновано законопроектом за номером 3830, я звертаю вашу увагу, 3, який підтримується профільним Комітетом з питань науки і освіти. Цим законопроектом зокрема планується здійснити перерозподіл бюджетних, міжбюджетних трансфертів, що не вимагає вишукання додаткових джерел з державного бюджету.

Отже, законодавча ініціатива є збалансованою.

Сьогодні на уряді ви почули голову комітету, буде розглянуто це питання. Але це не вирішує питання на весь рік, і тому воно частково знімає напругу по січню місяцю. Тому, я сподіваюсь, що ми приймемо законопроект і за основу, і в цілому, а потім внесемо юридичні правки, як це передбачено чинним законодавством.

І взагалі уряду треба, під час обговорення народні депутати були одностайні у загальній позиції щодо цілісного підходу до розвитку профтехосвіти і освіти в цілому. Тому що сьогодні так, як вирішує питання Міністерство освіти, як вони об'єднують навчальні заклади, вже 140 студентів із Чернівецького державного фінансово-економічного університету їдуть до Києва, обурені тим, що їх незаконно приєднали до Чернівецького національного університету. Тому в системі освіти в цілому і в Україні треба наводити порядок, і ми це з вами всі усвідомлюємо.

Шановні колеги, нарешті, треба…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Завершуйте, будь ласка,  Василь Васильович.

 

АМЕЛЬЧЕНКО В.В. Шановні колеги, нарешті, нам треба зробити, щоб Міністерство економіки давало державне замовлення Міністерству освіти, моніторило і разом вони дбали про підготовку робітничих кадрів, кадрів середньої ланки та кадрів високої кваліфікації. Якщо цього не буде, ми будемо постійно з вами утримувати навчальні заклади, а не готувати фахівців для народного господарства України.

Прийняття змін до бюджету 2016 року є проміжним заходом, але розвиток цієї ланки освіти залежить не тільки від вишукання бюджетного ресурсу. Перш за все від модернізації як самої системи в цілому з врахуванням потреб ринку праці, так і окремо взятих бюджетних установ.

Крім того, при розгляді законопроекту комітетом була підтримана пропозиція народного депутата Мушака Олексія Петровича щодо доповнення "Прикінцевих положень" законопроекту положенням про визнання такою, що втратила чинність стаття 32 Закону про Державний бюджет на 2016 рік.

За наслідками розгляду комітету ми прийняли таке рішення: рекомендувати Верховній Раді законопроект 3830-3 прийняти за основу та в цілому як закон з урахуванням пропозиції комітету, викладеної у листі-висновку. Відповідно комітет разом з Головним юридичним управлінням при оформленні на підпис відповідного закону мають внести необхідні редакційні  та техніко-юридичні уточнення...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Тридцять  секунд, завершуйте, Василь Васильович.

 

АМЕЛЬЧЕНКО В.В.  ...до цього проекту.  У разі підтримки Верховною Радою законопроекту 3830-3 інші альтернативні законопроекти втратять свою актуальність. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, обговорення завершено. Я все ж таки... Точніше, доповіді завершено, зараз  буде: два – "за", два – "проти". Я все ж таки пропоную, щоб ми зараз ухвали за основу і в цілому 3830-3 як узгоджена правова пропозиція, з деякими уточненнями, які не будуть суперечити прийняттю  рішення.

Будь ласка, запишіться: два – "за", два – "проти", прошу записатися. Володимир Михайлович Литвин, будь ласка, з трибуни.

 

11:17:35

ЛИТВИН В.М.

Молоток.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Молоток.

 

11:17:41

МОЛОТОК І.Ф.

Шановний Володимир Борисович, шановні колеги, я неодноразово піднімав питання проблеми фінансування професійно-технічної освіти, адже для місцевих громад це дуже нагальне питання. Я вважаю, що передача ПТУ на місцевий рівень – це приклад імітації децентралізації, держава намагається скинути з себе фінансування на місцевий рівень. Адже ми не повинні забувати, що отримання середньої освіти гарантується Конституцією нашої держави. Сімдесят вісім професійно-технічних закладів після отримання бюджету на 2016 рік залишилися без засобів для існування. Це заробітна платня, це комунальні платежі. 15 відсотків учнів професійно-технічних закладів – це діти з неповних сімей, діти-сироти, яких ми з вами позбавляли можливості отримати освіту.

Сьогодні економіка нашої держави в занепаді, але не вірити в економічне відродження і потенціал наших дітей – це верх антипатріотизму. І хоча дане рішення не передбачає виділення, вірніше, передбачає виділення лише третини від необхідної суми – це лише початок. І я вважаю, що ми будемо і надалі вимагати від уряду вирішення даного питання в повному обсязі.

Прошу колег підтримати законопроект, узгоджений між бюджетним комітетом і Комітетом освіти, 3830-3. Прошу підтримати. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, народний депутат Сергій Євтушок, "Батьківщина".

 

11:19:57

ЄВТУШОК С.М.

Сергій Євтушок, Рівненщина, фракція "Батьківщина". Шановні колеги, я продовжу риторику мого колеги по фракції Крулька про те, що вже могли би, то обтерли би ноги об нинішній парламент, об нас, шановні колеги народні депутати. Я буду говорити про те, що процедура не має бути порушена, як і не має бути помилок у самому тексті законодавства, щоб не, прийшовши потім після ганебного голосування, яке було за державний бюджет, потім сидіти і виправляти ці помилки, які зараз ми виправляємо з вами.

Я скажу, що фракція "Батьківщина", дійсно, буде підтримувати даний законопроект. Проте в парламентсько-президентській державі немає такого бути, щоб… Має бути таке, щоб навіть сонце вставало тільки тоді, коли буде засідання українського парламенту! Тільки тоді буде порядок, коли ми будемо дотримуватися процедури і все інше.

Що ж пропонує даний законопроект? Законопроектом пропонується надати субвенцію з державного бюджету обласним бюджетам, бюджету Києва та бюджетам міст обласного значення у сумі  997,9 мільйонів  гривень. Така пропозиція передбачає залучення додаткових… не передбачає залучення додаткових коштів.

Зовсім недавно на  засіданні, вірніше, на "годині уряду" я звертався до пані Яресько. Запитав: "Скажіть, будь ласка,   що ви будете робити з професійно-технічною освітою". І вона сказала: "Ми будемо моніторити. Ми будемо дивитися, які ж все-таки заклади освіти, які передбачають навчання і виховання професійної освіти, напевно будуть скрочувати". Тому хочу зафіксувати, крім того, що  уряд передбачає  скорочувати дані заклади освіти, напевне потрібно подумати, щоби не дозволити і передачу майна, яке є на балансі державному, міністерств держави  на баланс обласних або місцевих бюджетів. Тому що зараз уже звертаються  керівники  закладів  профтехосвіти з тим, щоби…

 

ПАРУБІЙ А.В. 10 секунд. Завершуйте, будь ласка.

 

ЄВТУШОК С.М. З тим, щоби не дозволити передати на обласні або місцеві бюджети, бо є великий ризик, що дане майно буде відчужене в непрозорий спосіб.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Папієв Михайло, "Опозиційний блок".

Замість Папієва Бондар. Добре.

Почекайте, почекайте! Ну Папієв не передає слово. Папієв!

 

11:22:33

ПАПІЄВ М.М.

Прошу передати слово депутату Матвієнкову.

 

11:22:42

МАТВІЄНКОВ С.А.

Спасибо.  57 округ, Матвиенков, "Оппозиционный блок". Уважаемые коллеги! В этом вопросе самое печальное, наверное,  то, что мы все прекрасно понимаем, что мы снивелировали рабочую профессию. И на сегодняшний день вошли в наш лексикон такие выражения, как "дерибан", "передел",  а вот о рабочем человеке – о том, кто своими руками, действительно, создает благо  для Украины, все меньше и меньше  звучит слов  и в этом зале, и в прессе, и вообще по Украине у нас на сегодняшний день.

Мы говорим на сегодняшний день о ситуации, которой  практически могло бы и не быть. Вы знаете, я вот сейчас не хочу не говорить о значимости этих законов. По большому счету, ведь если говорить, этот парламент никогда  не будет безработным.  Смотрите, что происходит. Принимается бюджет, никто не читает, все происходит с колен, с каких-то эмоций, под политической доцільністю. Потом, в конце концов, проходит время, выясняется, что на местах люди попадают в критическую ситуацию, оказываются без заработных плат, без перспектив развития. После этого начинаются пылкие выступления с трибуны, начинаем поправлять ситуацию, выходим и рассказываем народу: "Ура, мы решили вопрос". Извините, два часа мы потратили на то, что должны были сделать при принятии бюджета,  и понимать, если бы не говорили на это тему, я бы понял. Но когда мы здесь говорили и кричали, нельзя этого делать, никто, к сожалению, этого не слышал и не понимал. Очень хотелось, чтобы здесь сейчас сидел и Премьер, и министр финансов, и другие члены правительства, которые толкали більшість на голосование за этот бюджет необдуманно. Это один вопрос.

И второй вопрос. Я еще раз подчеркиваю, два часа потраченного времени парламента дорогого стоит. За это время мы могли бы сделать определенный шаг действительно в реформировании экономики и так далее. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Віктор Бондар, будь ласка.

 

11:24:39

БОНДАР В.В.

Шановні колеги, шановні друзі, ви знаєте, у нас, дійсно, якась унікальна сьогодні ситуація. Діюча влада, діюча коаліція за два роки змогли зробити все, щоб профукати Державний бюджет України, і тепер на 2016 рік зайшли з іншої позиції: давай передавати на місцеві бюджети все, що тільки можна. З'їли гроші з загального бюджету, давайте будемо під'їдати гроші місцевих громад і обласних бюджетів. Передали на місця фінансування профтехосвіти, культури, освітянські програми, соціальні програми і так далі. А тепер, як шулери, намагаються знову закрутити законопроекти, якимось чином не передати з державного бюджету кошти, а знову за рахунок обласних бюджетів фінансувати профтехосвіту та інші заходи, які сьогодні відбуваються на місцях.

По суті це шулерство, по суті це неправильно, але ви робите вигляд, і зараз тут всі фракції коаліції роблять вигляд, що вони виправляють стратегічно велику вирішують проблему, а самі ж цю проблему і настворювали.

Тому "Партія "Відродження" закликає вас, хватить грабувати країну. Ви за минулий рік набрали 500 мільярдів гривень кредитів і не знайшли один відсоток від цієї суми – 6 мільярдів –  на фінансування профтехосвіти.

Дорогі мої, хватить проїдати гроші народу. Хватить набиратися боргів наступним поколінням. Сядьте, зупиніться, зробіть нову нормальну економічну політику. Не лізьте в кармани обласних, міських і районних бюджетів. Не залазьте, не перекладайте туди свої функції. Бо з таким темпом, з таким темпом, я бачу, що ви скоро будете перекладати на місцеві бюджети і виплати пенсій, як я вже казав, і заробітні плати, і тоді тільки можна сидіти спокійно в Києві, проїдати всі залишки коштів державного бюджету і ні за що не відповідати. Така політика вам подобається, і ми це бачимо.

Тому "Партія "Відродження" категорично проти таких підходів, категорично проти вашого шулерства, і давайте вирішувати питання. Ми будемо голосувати це. Але ще на порядку денному…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, шановні колеги.

Будь ласка, Олесь Довгий, "Воля народу", хвилина.

 

11:26:58

ДОВГИЙ О.С.

Народний депутат Довгий, фракція "Воля народу". Шановні колеги, ми звертаємося зараз, наша промова більше не по суті, а по формі того, що відбувається в залі. Вчора ми цілий день спостерігали за тим, як всі розказували з ефірів як вони підтримують міністра економіки. Вчора цілий день обговорювали про те, що він прийняв рішення іти з посади із-за того, що не дають можливості прийняти реформи.

Я звертаюсь до коаліції. Шановні друзі! Найважливіший закон і реформа міністра економіки про публічні закупівлі був сьогодні коаліцією успішно провалений. І тільки після того, як ми та інші депутати позафракційні і групи підключились, був проголосований. Хоча голосів у коаліції достатньо. Те саме зараз відбувається з Законом про профтехучилища. Шановні колеги! Дві години іде обговорення. Лілія Гриневич виступає з трибуни, всі стоять до неї спиною.

Шановна коаліція! Шановні колеги! Меньше слов, а больше дела. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Юрій Соловей. Будь ласка, хвилина.

Колеги, давайте будемо голосувати. Будь ласка, займайте свої місця.

 

11:28:14

СОЛОВЕЙ Ю.І. Юрій Соловей, 89 виборчий округ.

Шановні колеги! Ланка профтехосвіти, точніше, її відсутність, належна відсутність в нашій державі –  це  серйозна перешкода для розвитку економіки. Я мав розмову неодноразово  з багатьма людьми, які  зацікавлені  в інвестиціях, але однією з основних проблем у  цьому напрямку вони бачать відсутність належної кількості кваліфікованих кадрів. І тому, коли ми говоримо про реформи освіти, то,  на моє глибоке переконання, ми повинні говорити не про  скорочення видатків на галузь профтехосвіти, а про  їх серйозне збільшення. Натомість  нам  серйозно треба переглядати саме вищу освіту в нашій державі. Бо  сьогодні ми маємо ситуацію, коли  люди, які раніше  віддавали своїх дітей на економіста і юриста, вже задумуються  чи варто це робити,   чи не краще віддати  на медсестру, на муляра, на столяра, а потім у випадку, якщо все добре   і дитина добре вчиться, передати її  у вищу освіту. Тому закликаю підтримати законопроект  3830-3. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Будь ласка, Володимир Парасюк, потім – Олег Барна від позафракційних.

 

11:29:32

ПАРАСЮК В.З.

Шановні колеги,  професіонали, коли ви приймали бюджет цього  року, ніхто не згадав а  півсловом того, що ми в принципі вже майже знищили профтехосвіту.  І зараз  у даний момент  ми можемо  відновити повне фінансування. Але ні, ми знову стаємо  на ті самі граблі. Ми частково перекриваємо і понижуємо температуру, але вона  знову буде набиратись, тому що  грошей немає. Я не знаю, який дурак може  під час війни знищувати технічну освіту.  Ви подивіться, "Укроборонпром" не може знайти нормальних спеціалістів, тому що  їх немає.  Тому  я вас дуже прошу, давайте повністю відновимо фінансування профтехосвіти і на наступний рік будемо дивитися, як правильно її оптимізувати, а не робити ці цирки, які зараз  є. Дякую  за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Олег Барна, будь ласка.  Хвилина.  Давайте, займайте свої місця, шановні колеги. Будь ласка.

 

11:30:46

БАРНА О.С.

Доброго дня, колеги, український народе. Зараз ми стали всі свідками, коли виявилися всі промахи бюджетного процесу, некомпетенції уряду, який формував цей бюджет, чи приватна фірма, якій заплатили кошти, але зараз ми повинні це все виправляти в авральному порядку. Чи потрібний такий нам уряд, час покаже. Але чому це сталося неналежне планування, воно сталося із-за того, що в нас відсутня, у уряду була відсутня стратегія розвитку країни, зокрема розвитку економіки, виробничої сфери країни. І якщо ми зараз говоримо, що передаємо кошти на місцеві бюджети, то треба спочатку спитати, а чи це рівноцінна передача коштів і чи вони повністю відповідають переданим повноваженням.

І, якщо колеги із "Народного фронту" говорять про коаліційну відповідальність, то я звертаюся до них в першу чергу, про коаліційну мужність і розум, відправити цей уряд разом коаліційно у відставку. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Підводимо риску. Будь ласка, Олександр Співаковський.

Займайте свої місця, колеги. Будь ласка, займайте місця, будемо зараз голосувати.

 

11:31:55

СПІВАКОВСЬКИЙ О.В.

Шановні колеги, голосуючи за 3830-3, ми розуміємо, що це просто тушіння пожежі. Все, що зараз відбувається, це є наслідком відсутності стратегічного бачення того, де повинна бути професійно-технічна освіта. А професійно-технічна освіта, дійсно, знаходиться в зоні стратегічних інтересів держави. Це означає, що ми повинні зрозуміти, що фінансування цієї освіти повинно йти за рахунок державного бюджету, але воно повинно бути збалансоване з інтересами громад, бо у нас є професійно-технічні училища, які в першу чергу обслуговують регіони.

Тому я просто звертаюсь, звертаюсь до всіх вас, давайте проголосуємо, закриємо ту проблему, яка зараз існує, і доручимо Міністерству освіти і науки України зрозуміти і підготувати виважені пропозиції щодо фінансування професійно-технічної системи освіти, яка є стратегічною галуззю розвитку системи освіти України. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, займаємо свої місця. Хочу ще раз одну річ сказати. Це, насправді, стратегічне питання для держави. Зараз у нас стан професійно-технічної освіти, м'яко кажучи, є незадовільним. Тому в системі треба робити відповідні зміни. І якщо місцеві громади, а вони як господарі територій включаються в процес,  це тільки  єдине: вони будуть інвестувати  в якість кадрів, які готує професійно-технічна освіта. І це є очевидним. Але місцеві бюджети різні не можна в село передавати ПТУ! Що це незрозуміло? І оце була сама головна стратегічна помилка, що передали на самий базовий рівень, там, де просто немає грошей. Зараз ми  з вами відновимо цю справедливість. Ми зробимо, врегулюємо парламентом це питання і дамо можливість розвивати профтехосвіту. Я хочу, щоби та людина, яка закінчила ПТУ, мала високі якості  своїх професійних здібностей. От це важливо. І от такими  рішеннями ми цього доб'ємося. Інакше система, яка  зараз є, вона буде і далі викидувати  на узбіччя ПТУ.

Будь ласка, колеги, прошу, займайте свої місця. Я пропоную  відповідно до пропозицій  двох комітетів:   профільного, Лілія Михайлівна Гриневич, і бюджетного комітету – прийняти  3830 за основу та в цілому з техніко-юридичними   правками і коригуванням додатків. Тоді це все  буде співпадати… Три. 3830-3. Це все буде співпадати того, що ми      синхронізували це питання. 

В редакції  комітету, з техніко-юридичними правками і коригуванням додатків – це те, що було щойно озвучено Лілією Михайлівною Гриневич і Сергієм Мельником. І я думаю, що це повністю  співпадає з інтересами.  І Василь Васильович Амельченко. Правильно.

Колеги, тоді голосуємо 3830, відповідно до пропозиції, яка була озвучена під стенограму, за основу і в цілому. Але  прошу всіх підготуватись і зайняти свої місця. Тире 3. Тире 3.

Готові? Колеги, голосуємо. Прошу підтримати. Голосуємо. Три. Голосуємо. Давайте конституційну більшість.

 

11:35:50

За-297

Вітаю з прийняттям закону.

Але хочу сказати, ви знаєте, яка б не була турбулентність в політичному житті, от зараз парламент, я оце говорив 5 хвилин назад Андрію Володимировичу, повністю демонструє островок стабільності, який здатний приймати державницькі рішення, з чим я вас і вітаю. Колеги, це треба утверджувати і далі. Дякую. Дякую.

Да, колеги, ми вчора з вами обговорювали два питання… Закон ухвалено. 0080 між Урядом України та Урядом Японії щодо Кредитної Угоди про Другу позику на політику розвитку, на здійснення економічних реформ між Кабінетом Міністрів України та Японським агентством міжнародного співробітництва 0080. Ми вчора його обговорили, але вчора багато нам не вдалося його прийняти. Я прошу в цілому проголосувати цей проект Закону про ратифікацію 0080.

Будь ласка, займайте свої місця. Колеги, верніться. Готові голосувати 3830? Ой, 0080, вибачте, 0080 в цілому. Ратифікуємо, приймаємо закон. Голосуємо? В цілому. Голосуємо, прошу підтримати всіх, голосуємо.

 

11:37:33

За-267

Хвилину, і НАТО. Закон ухвалено: 267 голосів.

І 0082: проект Закону про ратифікацію Угоди між Урядом України та Організацією Північноатлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні. Теж прошу підтримати в цілому 0082. Голосуємо. Прошу підтримати, колеги. Голосуємо, прошу підтримати.

 

11:38:10

За-251

Ще один доказ острівця стабільності. Дякую, шановні колеги.

Йдемо далі. У нас з вами є закон 3854: проект Постанови про перейменування окремих населених пунктів та районів. Давно потрібно прийняти це рішення, це пропозиція Комітету з питань місцевого самоврядування і державного будівництва, 3854.

Є необхідність доповідати? Немає? Немає, так? Там немає конфліктних питань, це суто технічне рішення за рішенням громад, 3854. (Шум у залі) Немає Кіровограду там. За основу і в цілому. Є пропозиції? (Шум у залі)

 Що? Добре, немає питань. Давайте за скороченою процедурою, голосуйте. Скорочена процедура розгляду Постанови, будь ласка.

Микола Трохимович, давайте коротко, дві хвилини і голосуємо.

 

11:39:16

За-194

Будь ласка,  прошу. Це перейменування на виконання рішення громад, там все написано, ось тут.  Будь ласка. 

 

11:39:27

ФЕДОРУК М.Т.

Шановний Голово! Шановні народні депутати!  Комітет з питань державного будівництва регіональної політики та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради на своїх засіданнях 23 грудня 2015, 27 січня та 3 лютого 2016 року розглянув пропозицію окремих органів місцевого самоврядування про перейменування населених пунктів та районів у зв'язку з необхідністю приведення їх назв у відповідність із вимогами Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного, нацистського тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Загалом комітет розглянув 175 пропозицій окремих органів місцевого самоврядування про перейменування населених пунктів та районів, зокрема: з Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернігівської областей. Серед вищевказаних пропозицій запропоновано перейменувати один район – Артемівський Донецької області; п'ять міст: Артемів, Дзержинськ, Красний Лиман, Іллічівськ, Червонозаводське; і 169 сіл і селищ.

Зазначені пропозиції, хочу особливо підкреслити, органів місцевого самоврядування підтримані Українським інститутом національної пам'яті. І, всебічно обговоривши, ніяких тут протиріч таких от, якихось нюансів немає. Тому що всі ці рішення, вони відповідають пропозиціям громад. Комітет пропонує прийняти цю постанову за основу і в цілому.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, ви почули. Я пропоную голосувати 3854, дати громадам реалізувати своє право. Комітет ретельно розглядав і Інститут національної пам'яті все перевірив, узгодив – все нормально.

3854 в цілому, готові? Колеги, давайте підтримаємо, прошу, ініціативу громад. 3854 – за основу і в цілому готові голосувати? Голосуємо, прошу підтримати за основу і в цілому. Голосуємо.

 

11:41:47

За-230

Постанова ухвалена. 

Прошу бути колег більш уважними.

Колеги, Постанова про віднесення міста Балта Балтського району Одеської області до категорії міст обласного значення. Вважаю, що можна навіть це без обговорення, ми вже обговорювали не один раз, але балтська громада зробила величезний крок вперед до об'єднання територіальних громад. Дев'ятнадцять громад об'єдналися добровільно. Це один із самих, я думаю, що буде успішних прикладів об'єднання громад. Тому давайте їх підтримаємо, якщо немає заперечень, 3183. (Шум у залі)  Це так, це правильно, до категорії міст обласного значення. 

Давайте голосуємо, я прошу підтримати. Я поясню, в чому проблема... позиція, вони будуть центром, вони на майбутнє будуть центром. Давайте підтримаємо.

Анатолій Сергійович Матвієнко, хвилина.

 

11:43:09

МАТВІЄНКО А.С.

Матвієнко, "Блок Петра Порошенка". 

Шановні колеги, ми маємо розуміти, що Балта є районний центр, а Балтський район є один із депресивних районів. Якщо сьогодні Балта як місто зробило великий крок до об'єднання, то об'єднана громада має такі самі повноваження, як місто обласного значення. І в такий спосіб нам не потрібно ніяких додаткових преференцій, бо об'єднана громада має повноваження міст обласного значення. Але тоді і інші села, які не об'єдналися, мають велику проблему, бо вони залишаться в обозі. Тому не варто це робити з точки зору розвитку регіону. Нічого статус міста обласного значення не додає Балті, якщо воно має сьогодні статус об'єднаної громади. І тому нам не потрібно створювати прецедент для інших територій і для інших областей.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я можу з цим не згодитися, з єдиною позицією. Вони об'єдналися, вони створили дуже яскравий прорив в цьому питанні, і сьогодні переведення їх в категорію міст обласного значення дасть їм статус лідера регіонального там, на місці. І це є нормально абсолютно, і це треба підтримувати.

Я вважаю, що давайте ми проголосуємо, підтримаємо. Це ініціатива людей. Що ми будемо її стримувати? Приймемо рішення – вони будуть мати статус міста обласного значення, це додасть їм можливості і по терорганах, і так далі. І це буде громада-лідер. Давайте підтримаємо. 3183 за основу і в цілому: проект Постанови про віднесення міста Балта Балтського району Одеської області до категорії міст обласного значення. Я вважаю, що це є абсолютно нормально. Давайте підтримаємо. Голосуємо. Прошу всіх підтримати. Це крок вперед, а не назад.  Анатолій Сергійович, давайте підтримаємо. Прошу підтримати.

 

11:45:17

За-235

Рішення ухвалено. Дякую, шановні колеги, за вашу позицію, за підтримку цієї постанови і цієї пропозиції.

Шановні колеги народні депутати, йдемо далі. Проект Закону про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України. Це теж безвізовий пакет, наскільки я розумію, друге читання. Будь ласка, голова комітету Руслан Князевич. Це друге читання, колеги. Руслан Петрович Князевич.

Стоп, стоп! Руслан Петрович, у нас ще є один Закон по першому читанню, 2093. Одну хвилину, будь ласка, я його пропустив.

Шановні колеги, проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо соціального захисту постраждалих осіб), проект Закону 2093.

Прошу, пропозиція автора за скороченою процедурою її розглянути, прошу підтримати. Колеги, це питання розгляду питання чорнобильців, я просив би всіх залишатися на своїх місцях.

 

11:46:51

За-170

2093, народний депутат Арешонков, доповідайте, будь ласка. Прошу.

 

11:47:05

АРЕШОНКОВ В.Ю.

Шановний головуючий, шановні народні депутати, на ваш розгляд пропонується проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (реєстраційний номер 2093).

Остаточна редакція законопроекту напрацьована робочою групою з авторів суміжних законопроектів та представників Мінсоцполітики і Мінфіну. Тому законопроект виважений і узгоджений, він зберіг у собі лише ті норми, які можна реалізувати у нинішній економічній ситуації. Законопроект направлений на відновлення конституційних прав постраждалих громадян, які були скасовані Законом України  (від 28.12.14-го року) за номером 76-8.

Зупинюсь на основних положеннях законопроекту. Передбачається часткове відновлення редакції статті 2 Закону України про статус і соціальний захист громадян в частині визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій. Оскільки скасування цієї статті з 76 законом, створили плутанину в трактуванні та реалізації інших норм закону.

Законопроектом надається відкориговане визначення потерпілих осіб IV категорії без прив'язки до території. Відновлення цієї категорії постраждалих не потягне за собою поновлення четвертої зони, що в свою чергу не призведе до розширення кола потерпілих осіб. Тобто відновлення соціальних пільг та гарантій передбачається для вже визнаних потерпілих осіб, які в свій час зазнали впливу радіоактивного випромінювання. Окрема увага приділяється потерпілим дітям. Окремі моменти врегульовуються щодо пенсійного забезпечення.

Шановні колеги народні депутати! Я вас прошу підтримати цей законопроект. Він був розглянутий і схвалений на засіданні профільного комітету, і є спільна позиція Міністерства із соціальної політики і праці і Міністерства фінансів.

Нагадую! 30 річниця Чорнобильської катастрофи, яку ми в квітні, до якої…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Завершуйте, 30 секунд, будь ласка.

 

АРЕШОНКОВ В.Ю. …вимагає наших з вами зобов'язань перед людьми. Соціальні норми ніхто не відміняв, а ті, які були призупинені, мають бути відновлені і працювати в повному обсязі.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Будь ласка, співдоповідь, Микола Томенко.

 

11:49:45

ТОМЕНКО М.В.

Шановні колеги! Після того як в минулому році ціла низка соціальних програм була призупинена, і я звертаю увагу на те, що призупинка соціальних програм була пояснена відповідно військовою ситуацією і кризовою ситуацією в країні, ми у комітеті створили робочу групу. І я хочу подякувати авторам законопроекту і представникам Міністерства соціальної політики, Міністерства екології, всіх, хто долучився. Фактично це результат річної роботи, це вже нова версія законопроекту, де шукали компроміси, як виконати указ Президента і постанову Верховної Ради України про те, що нинішній рік, рік пошанування ліквідаторів і чорнобильців, і як можна в цей рік пошановувати, коли в попередньому році їх забули, що вони взагалі існують. Я хочу вам сказати, що сьогодні смертність в категорії ліквідаторів одна з найвищих в країні.  І коли  я зустрічаюся з цими людьми, вони  говорять, може це задум  такий, щоб призупинити на момент, поки вони вимруть. Тому у законі    ми зробили лише ті речі, які стосуються ліквідаторів і сімей, де ліквідатор уже помер.  Тобто ми не брали якісь загальні речі, які дискутуються. Тобто якщо вже  брати якісь інші позиції, то звичайно виникають проблеми.

Я нагадаю, про що йдеться. Тобто це йдеться  про  4 позиції для дітей неповнолітніх або дружини померлих  ліквідаторів. Це одноразова допомога, це медична допомога, це допомога на  оздоровлення дітей. Тобто медична частина і підтримка родини, де ліквідатор нас захищав, і  його  вже немає.

І  ще одна важлива позиція – це внесок з пенсії ліквідаторів. Вони заробили здоров'я  свою цю пенсію, щоб ми    ще забирали у них 15 відсотків.  Тому базові позиції, ще раз я кажу, ми повертаємось до прав ліквідаторів і їх родин. Прохання підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Шановні колеги,   будь ласка,  запишіться два –  "за", два – "проти".  Сергій Євтушок, будь ласка.

 

11:52:18

ЄВТУШОК С.М.

Прошу передати слово Павлу Кишкарю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Павло Кишкар, будь ласка,  позафракційний.

 

11:52:25

КИШКАР П.М.

Дякую. Шановні друзі, більш соціально спрямованої держави  в Європі ніж Україна важко буде знайти. Ідеологія цього закону зрозуміла – це  повернення пільг. Але   ідеологія, яка пропонувалася навзамін, чомусь  не сприймається, в тому числі і керівником комітету. Пропонувалося всього-на-всього  визначити те саме, що зробили всі  інші країни, які постраждали від  вибуху на Чорнобильській АЕС, Японія, яка має схожу ситуацію на Фукусімі, чомусь ці багаті країни не знаходять в собі сил платити всім підряд, визначати 4, 10, 12  категорій, створювати спеціальне агентство і платити людям безмірні зарплати, не знаючи завіщо і на що це робити. А тому без ідеології підтримувати будь-які популістичні закони не можна. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, Олег Ляшко, Радикальна партія.

 

11:53:31

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, Радикальна партія. Шановний молодий колега депутат каже, що захищати чорнобильців – це популізм. Треба було 30 років тому, коли вони йшли у вир боротьби із атомом, коли вони захистили країну, коли багато, хто з них помер, а тисячі з них…

 

ГОЛОС ІЗ ЗАЛУ.  Тато там був, розумієш, а ти там не був.

 

ЛЯШКО О.В. Чудово. І я там був. І я там був у 1990 році. Дякую.

Бачите, як емоційно сприймається тема чорнобильців, і це чудово, коли депутати переймаються проблемами чорнобильців, тим більше, у 30-річчя Чорнобильської катастрофи.

Українська держава і кожен з нас по гроб жизні должні цим людям і повинні їх захищати. Тому що, коли їх покликала Батьківщина і сказала, щоб вони захистили країну, вони її захистили, а сьогодні ми розказуємо, що захист чорнобильців – це популізм. Це не популізм, це наша відповідальність, це наш обов'язок. Тим більше, що багато хто із чорнобильців уже помер. І тому тут йдеться про захист сімей чорнобильців.

Тому я закликаю український парламент підтримати цей законопроект і віддати належне тим людям, які захистили нашу рідну країну від чорнобильської біди. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Розенблат.

 

11:55:06

РОЗЕНБЛАТ Б.С.

Шановні колеги, я дійсно теж буду просити підтримати цей законопроект, тому що мова йде тільки про загиблих ліквідаторів Чорнобильської АЕС та їхні родини.

Я вам скажу просто як людина, яка живе в області, яка найбільш постраждала від Чорнобильської АЕС. Сьогодні шана цим людям, це не просто повернення пільг, там, чи якоїсь подяки, це просто відношення до тих людей, які сьогодні складають своє життя за майбутнє наших дітей і майбутнього  нашої країни. Тому прошу підтримати,  і,  будь ласка, давайте не будемо займатися популізмом.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Народний депутат  Долженков.

 

11:55:44

ДОЛЖЕНКОВ О.В.

Передаю слово Королевській.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Наталія Королевська,  будь ласка.

 

11:56:00

КОРОЛЕВСЬКА Н.Ю.

Уважаемые коллеги! В апреле этого года мы отмечаем 30-ю годовщину  страшной аварии. И, конечно,  больно и обидно, когда людям, которые тогда не спрашивали нужно или ненужно, а вся страна объединилась в борьбе со страшным реактором. И вся страна, единая и неделимая, тогда защитила и мир, и Европу. И сегодня  защитникам, ликвидаторам,  тем людям, которые спасли нас всех от страшной  ядерной заразы, такое отношение.

Поэтому  я также  хочу вам напомнить, что  первых пострадавших с Чернобыля  принимали Донецкая и Луганская области. И никогда  в жизни к этим людям там не было плохого отношения и их всегда поддерживали  и уважали. И хотелось, чтобы сегодня мы принимали решения  очень ответственные, и исправили те ошибки, которые были допущены коалицией, которые были допущены год назад  при принятии бюджета. Потому, что недопустимо  сегодня чернобыльцу, человеку, который   болеет, который вынужден в месяц минимум 2-3 тысячи гривен тратить на поддержание и сохранение свое, чтобы прожить, чтобы просто прожить этот день, сегодня его  пенсию брать и обкладывать налогом на пенсию.

Стыдно, когда жена, вдова чернобыльца  после того как похоронит своего мужа, вынуждена ходить по  всяким социальным  учреждениям и  доказывать, что ее муж погиб от Чернобыля и только после этого получить пенсию. 

Поэтому, мы поддерживаем этот законопроект и просим всех депутатов его проголосовать. Также, этот  законопроект поддерживают и принимали активное участие в его написании все общественные чернобыльские организации. Давайте сделаем первый шаг для восстановления справедливости. И никогда…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, Ярослав Москаленко.

 

11:58:22

МОСКАЛЕНКО Я.М.

Шановні колеги, дуже добре зрозуміла позиція уряду до українського народу. Поменше соціальних видатків, побільше міжнародних кредитів. Але, шановні друзі, сьогоднішнє голосування покаже українському народу відношення українського парламенту до людей. Чи ми сьогодні думаємо про них, чи ми сьогодні підстроюємося під той шлях, на який нас сьогодні поставили всіх кредитних історій?

Я вам хочу сказати, що в ніч, коли ми голосували за бюджет, порушуючи конституційні права і вже визнаних людей постраждалими зняли, сьогодні цей закон усовує цю норму. Тому що один тільки приклад, я сам живу в Чорнобильській зоні, онкохворі сьогодні не можуть встановити причинний зв'язок з катастрофою на Чорнобильській АЕС, тому що ми їм ліквідували зону, і ми лишаємо онкохворих людей, лік, диспансеризації, лікування. Що робити цим людям? Цей законопроект це результат річної роботи, співавторами є практично всі фракції, займалося Міністерство соціальної політики і…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 10 секунд, завершуйте.

 

МОСКАЛЕНКО Я.М. Різні чорнобильські організації, я прошу вас, зверніть увагу, давайте підтримаємо цей законопроект, підтримаємо наших людей, проголосуємо його за основу і в цілому. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, займайте свої місця. Єдине що я можу сказати, що у висновках комітету написано за основу. Дивіться, ви бачите мене, а я бачу весь зал. Я ж бачу, що в такому варіанті може не вистачити.

Колеги, займайте свої місця, займайте свої місця. Колеги, пропозиція 2093: проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус і  соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо соціального захисту постраждалих осіб). Відповідно до висновку профільного комітету ставлю пропозицію за основу, прошу голосувати, прошу підтримати.  За основу.

 

12:00:57

За-246

Шановні колеги! Ми… Шановні колеги, внесена пропозиція народними депутатами розглядати цей проект… (Шум у залі)

 Що? Колеги, є заперечення депутатів, все. Єдине, що я попрошу, знаєте що, давайте зробимо за скороченою підготовкою до другого читання, це буде набагато краще. Давайте підтримаємо скорочену процедуру, підготовку до другого читання і на наступний пленарний тиждень розглянемо. Приймається? Це буде, я думаю, що здоровий компроміс.

Давайте, прошу підтримайте пропозицію підготовки за скороченою процедурою. 2093, скорочена процедура, голосуємо. Прошу підтримати!

 

12:01:53

За-220

Не встигли.

Колеги, є пропозиція за скороченою процедурою до другого читання, будь ласка,  голосуємо, прошу підтримати. Хочете провалити закон? Будь ласка.  Це скорочена процедура до другого читання.

 

12:02:23

За-236

Бачите?

Шановні колеги, є заперечення у народних депутатів. Підготуйте спокійно до другого читання. Шановні колеги, є пропозиція в залі голосувати його в цілому, прошу цю пропозицію визначитись, це визначитись щодо розгляду в цілому. Визначайтесь, будь ласка. Це визначення, чи підтримує зал голосування в цілому. Будь ласка. 

Значить, це пропозиція, чи підтримує зал розгляд у цілому.

 

12:03:11

За-198

Колеги, хочете завалити закон? Дякую.

Шановні колеги, відповідно... Не набрала навіть ця пропозиція необхідної кількості голосів.

Шановні колеги, відповідно до Регламенту Верховної Ради України я оголошую 30-хвилинну перерву.

 

(Після перерви)

 

 

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України

ПАРУБІЙ А.В.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, час, відведений для перерви, завершений. Я прошу шановних колег по одному і групами заходити в зал і займати робочі місця. Будь ласка, заходимо в зал.

Шановні колеги, прошу заходити в зал. Секретаріат Верховної Ради прошу повідомити про початок роботи. І прошу голів фракцій змобілізувати особовий склад фракцій для продовження нашої роботи, бо деякі фракції відсутні в повному складі. Будь ласка, закличте своїх колег заходити в зал для початку роботи.

Шановні колеги, одна з фракцій просто відсутня. (Шум у залі) Не скажу яка. Це створює технічні труднощі в початку результативної і продуктивної нашої роботи.

Тому звертаємося до них з переконливим проханням колоною зайти в зал і зайняти робочі місця. Найголовніше, в цій фракції доповідач наступний. Руслан Князевич, ви мене чуєте? Як в Тараса Бульби.

Колеги, прошу заходити в зал і підготуватися до реєстрації. Я переконливо прошу зайти в зал і приготуватися до реєстрації. В душі вони з нами, але фізично їх ще немає. Колеги, заходимо в зал і готуємося до реєстрації.

Які 5 хвилин? 5 хвилин немає, Україна кличе. Пані Іра, передзвоніть, хай ідуть швидше на засідання.

Колеги, заходимо в зал і готуємось до реєстрації.

Просять ще одну хвилину, зараз всі прийдуть в зал. Ми ще почекаємо одну хвилину. Колеги, за той чай всіх прошу заходити, займати робочі місця. Перечитати законопроекти, хто ще не прочитав, які зараз будуть на розгляді. Підготуватись до прийняття відповідального рішення. І закликати заодно колег в зал. 

Шановні колеги, у нас по порядку денному на наступне стоїть пакет законопроектів, це є питання в рамках виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для  України (друге читання).

Ви пам'ятаєте, перед нами лишилось ще ряд зобов'язань стосовно і окремих законопроектів, а також і поправок до законів, до речі, і про спецконфіскацію, і про Агенцію по виявленню майна, здобутого корупційним шляхом, і обов'язок перед  нашими громадянами, не перед ЄС, а перш за все перед нашими громадянами, щоб ми змогли швидко і ефективно ці закони доопрацювати. Доповнення до законів по спецконфіскації і агенції очевидно будуть наступного пленарного тижня.

А сьогодні на наш розгляд ряд законопроектів в другому читані, які нам треба розглянути і по них обов'язково прийняти рішення. Тому я прошу колег зайти в зал і  підготуватися до початку нашої роботи.

Перший із законів, який стоїть… Зараз ми перейдемо до законопроекту, який має доповідати Томенко Микола. Микола Томенко, ви готові доповідати законопроект 2524а?

Отже, переходимо до розгляду проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (2524а). І я запрошую до доповіді Томенка Миколу Володимировича.

Будь ласка, доповідайте.

 

12:53:01

ТОМЕНКО М.В.

Шановні колеги, ми зараз повертаємося до надзвичайно важливого законопроекту, який пов'язаний з фактичним реальним функціонуванням завершення будівництва об'єкту укриття і нормального функціонування з зони відчуження. Оскільки, як ви знаєте, на будівництві об'єкту працюють не лише іноземці і українські фахівці, туди займаються і приїжджають не лише управлінський апарат, є ті люди, які  в народі кажуть, роботяги, які тягнуть на собі функціонування цієї зони.

Мова йде про дозиметристів, слюсарів, електриків, зварювальників, водіїв, прибиральників, бухгалтерів, начальників цехів і майстрів. Таких людей сьогодні … така кількість людей сьогодні складає 4 тисячі 311 людей. Ці всі 4 тисячі 311 людей з моменту катастрофи мали невеликий у заробітній платі, мали невелику надбавку за те, що вони працюють в зоні відчуження. Ця надбавка в минулому році була знята, і ми з урядом вели активну дискусію, і тут принагідно подяка нашій голові Комітету соціальної політики Людмилі Денісовій, яка підказала урядовцям, що  допущена технічна помилка, і ми ще у минулому році її виправили.

На жаль, в силу певних обставин ми не встигли проголосувати це в другому читанні і в цілому. Мова, ще раз кажу, йде про категорію людей, які сьогодні в Чорнобилі отримують заробітну плату у 2-3 тисячі гривень і працюють не менше 36 годин на тиждень. Тобто, коли мене тут звинувачували і казали, що Томенко тут хоче збільшити зарплату якимось  начальникам, друзі, майте совість. Начальники приїхали і поїхали, а ці люди, які постійно працюють, фіксується їхнє перебування в зоні. Якщо ти працюєш вахтовим методом і менше як 36 годин, за цей тиждень цієї доплати тобі немає. Тобто доплата фіксована фантастична, за тих, хто працює 36 годин –  тисячу 827 гривень.

Я вас інформую, що 26 квітня керівники держав-донорів будуть безпосередньо в зоні відчуження і на Чорнобилі, щоб подивитися, як відбувається там ситуація. Можна уявити собі, якщо ми залишимо  чотири  майже з половиною тисяч людей на  зарплату у 2 тисячі, як радісно вони зустрінуть там керівників 24 країн або їх представників, які фінансують завершення об'єкту "Укриття".

Ми вдалися, і я вдячний керівнику зони відчуження, нам вдалося заспокоїти профспілки, які тут виступали і агітували, що ми знайдемо вихід з ситуації, обговоримо цей законопроект, ухвалимо його в другому і цілому, і ця фантастично мізерна сума поки що частково зніме питання, і люди сприймуть нашу позицію.

Отже, ще раз кажу, мова йде про 4 тисячі 311 осіб, яким ми повернемо доплату в тисячу 800...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте, будь ласка, можливість завершити Миколі Володимировичу.

 

ТОМЕНКО М.В. Крім того, що це елемент соціальної справедливості, це ще і надзвичайно важлива історія, бо ми, на жаль, маємо великі борги і проблеми з Зоною відчуження. Ви знаєте, довший час у нас були різні ситуації, був виконуючий обов'язки, не було виконуючого обов'язки, не відбувалося ще призначення. Сьогодні, слава Богу, є призначений керівник Зони відчуження. Ми комітетом, вас інформую, на... в минулий рік провели 5 нарад. Я от часом слухаю або деяких депутатів, або деяких міністрів, значить, які розповідають, що там розкіш, там – так їдьте зі мною, я ж запрошую всіх на ці 5 нарад. Міністра не допросишся, я колишнього міністра екології витяг, бо сказав, що Президент приїжджаю, він боявся приїхати туди. Значить, чиновники – тоже не всі їдуть, а  якщо  стоїть питання, що доплатити тисячу 800 гривень, він говорить: це страшні гроші, ми умремо.

Тому, друзі, ще раз хочу попросити всіх, ми в комітеті активно попрацювали, працювали з урядом. Ми більшість поправок і я перепрошую перед депутатами, значить, ми не врахували, тому що нам треба було чітко в бюджет, в бюджетну норму це завести, як вона була завжди.

Тобто  фактично остаточна версія закону в другому читанні звучить наступним чином, що громадянам, які працюють в Зоні відчуження, встановлюється доплата в порядку і розмірах визначених Кабінетом Міністрів. Така позиція нашого Комітету з питань соціальної політики, така позиція уряду, тому всі решта поправок технічного характеру ми відхили, хоча ідеологічно вони на нашій стороні. І пропонується, те, що ми з Кабміном опрацювали, щоби закон почав одразу працювати. Тут ми додали: привести у відповідність нормативні акти, забезпечити відповідну діяльність міністерств і підготувати як би нормативну частину по виконанню цієї позиції.

Я переконаний, що після ухвалення цього законопроекту, коли ми тут, в сесійні залі в березні зберемося на парламентські слухання, і коли Президент з урядом поїде з представниками донорів 26 квітня на 30-річчя в Чорнобиль, колектив зустріне їх і скаже: "Слава Богу, що ви згадали за чорнобильців, допомагаєте їм. І сподіваємося, що така допомога буде і в наступному році".

Тому, друзі, щоб ми на належному рівні цей, надзвичайно високої ваги міжнародний захід провели, треба згадати за тих людей, які безпосередньо там працюють. Ще раз кажу, мова йде про мізерні суми, але при цій ситуації ці 1 тисяча 800 гривень все рівно є реальна допомога цим 4 тисячам людей.

Тому прохання, пане Андрію, можемо по поправках, якщо зараз які будуть наполягати, а тоді будемо голосувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Микола Володимирович, дякуємо за доповідь. Але згідно Регламенту ми повинні пройтись по кожній поправці і дати можливість депутатам обґрунтувати свою позицію. Тому ви, будь ласка, залишайтеся на трибуні, а я буду називати поправки, а автори відповідно будуть висловлювати свою позицію.

1 поправка, народний депутат Левченко. Чи наполягає? Наполягає. Так, будь ласка, включіть мікрофон Левченку. Левченкові мікрофон включіть, будь ласка.

 

12:59:56

ЛЕВЧЕНКО Ю.В.

Дякую. Левченко, ВО "Свобода", 223 округ, місто Київ.

У попередній редакції статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що якраз була чинна до 1 січня 2015 року, якраз до того, як сьогоднішній олігархічний уряд почав всі можливі пільги скасовувати, замість того щоб бюджет наповнювати за рахунок оподаткування якраз олігархічного бізнесу. Так от, в попередній редакції передбачалися виплати доплат в порядку та в розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів, не лише громадянам, які працюють у зоні відчуження, а й громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, а також у зоні безумовного, тобто обов'язкового відселення після повного відселення жителів.

Розумієте, поновлення права на отримання доплат має бути поширене і на цих осіб також, бо неврахування їх права на це може розглядатися як порушення принципу рівності перед законом. Це частина перша статті 24 Конституції України.

Якраз моя поправка стосується того, щоб саме на них так само поновити оці скасовані, на превеликий жаль…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка,  30 секунд. Завершуйте, будь ласка.

 

13:01:08

ЛЕВЧЕНКО Ю.В.

Так, моя поправка стосується того, щоб якраз  відновити і цим категоріям громадян, які безпосередньо так само на це заслуговують і у яких була відповідна доплата, яка була  скасована сьогоднішнім олігархічним урядом. Тому я прошу, будь ласка,  підтримати цю поправку, щоб ми були в межах Конституції і не було, скажімо, ставлення… різного ставлення до різних категорій громадян по суті в одній ситуації. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу прокоментувати, пане Миколо.

 

13:01:39

ТОМЕНКО М.В.

Шановний пане Юрію, ідеологічно світоглядно ми – ваші союзники. Але на комітеті, коли ми працювали із представниками відповідних міністерств і відомств, оскільки нам дуже важливо було і підтримки тих, хто буде виконувати норму, ми дійшли до висновку, що це абсолютно правомірна ваша позиція бути нормою, і ми завели її в цей закон що ми до  12-ї години проголосували в  першому читанні.  Оскільки ми  базово  взяли тут і предметом закону… ми з Людмилою Денісовою зареєстрували, була лише "робітники" зони відчуження. Ми тримаємося цієї логіки, а інші території… люди, які працюють, ми зробили нормою  закону, що проголосований в першому читанні щойно о 12-й годині. Тому я думаю, що ми до цього питання повернемося, але вже готуючись до другого читання попередній законопроект, який, я сподіваюся, сесійна зала підтримає. Тому ми відхилили не з ідеологічних міркувань, а з формальних міркувань  технічного характеру.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Пане Юрію, ви наполягаєте на голосуванні? Пане Юрій, на голосуванні наполягаєте?

Шановні колеги, хто підтримує поправку номер 1 народного депутата Левченка, прошу проголосувати. Будь ласка,  голосуємо.

 

13:03:11

За-96

Рішення не прийнято.

Наступні поправки. Народний депутат Ленський, чи наполягає? Ні, не наполягає.

І 3-я, народний депутат Ленський. Чи наполягає? Ні, не наполягає.

Таким чином, ми змогли провести обговорення законопроекту. Микола Володимирович Томенко пояснив всю логіку змін, які були внесені комітетом. Видається, це рішення є консолідованим для всього залу, і тому важливо, щоб зараз всі зайшли в зал, зайняли робочі місця і підготувались до голосування.

Пане Микола, дякую вам.

Прошу, колеги, заходимо в зал і готуємось до голосування. Прошу заходити в зал, ми поставимо спочатку сигнальне голосування, щоб промоніторити дисципліну в залі. Прошу підготуватись.

Я ставлю на сигнальне голосування проект Закону про внесення зміни до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи" (номер 2524а) (друге читання). Сигнальне голосування, прошу голосувати, будь ласка, прошу підтримати.

 

13:04:44

За-197

Ще не всі змобілізувались.

Колеги, заходьте в зал, це робочий час, треба бути на робочих місцях і приймати рішення. Колеги, запросіть в зал колег, секретаріат Верховної Ради України прошу повідомити, що ми переходимо до прийняття рішення.

І я ще раз ставлю на сигнальне голосування… Ще раз ставлю на сигнальне голосування проект Закону про внесення зміни до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи" (номер 2524а) (друге читання). Сигнальне голосування, прошу голосувати, прошу підтримати. Колеги, голосуємо.

 

13:05:52

За-220

Вже можемо голосувати.

Так. Прошу, колеги… Я бачив. Прошу зайти в зал. Колеги, підготуватись до голосування. Хлопці! Тут кілька голосів може не вистачити. Геращенко, "Зола", проголосуйте.

Отже, готові? Можемо голосувати. Ще раз, хлопці, "Зола"!

Я ставлю на голосування проект Закону про внесення зміни до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо громадян, які працюють у зоні відчуження) (номер 2524а) в другому читанні та в цілому. Прошу голосувати. Хлопці, прошу голосувати. Голосуємо, колеги!

 

13:07:03

За-233

Рішення прийняте. Вітаю комітет, вітаю авторів законопроекту з прийнятим рішенням.

Колеги, тепер ми ставимо на розгляд 3177-д, це проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності військово-цивільних адміністрацій, це теж друге читання. І я запрошую до доповіді голову Комітету з питань національної безпеки і оборони Герисимова Артура Володимировича. Будь ласка.

 

13:07:42

ГЕРАСИМОВ А.В.

Шановний Голово! Шановні народні депутати! Шановний український народе! Верховна Рада 28 січня 2016 року прийняла за основу проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності військово-цивільних адміністрацій", поданого народними депутатами Пашинським, Вінником та Герасимовим. Водночас комітетом відповідно до постанови Верховної Ради було доручено доопрацювати зазначений законопроект до другого читання з урахуванням зауважень і пропозицій, що надійшли в скорочений строк від суб'єктів права законодавчої  ініціативи. 

До законопроекту  для підготовки          його до другого читання  надійшло 17  поправок від народних депутатів  України, з яких під час обговорення з членами комітету враховано 9  поправок, враховано частково  5 пропозицій та відхилено 3 пропозиції. Окремо  я хочу подякувати народному депутату Рябчину від  "Батьківщини" за пропозицію, яка дозволить у військово-цивільних адміністраціях  підняти заробітну плату їх співробітникам до двох разів. Таким чином, що стосується цих поправок, ми пройдемося по ним трохи пізніше.

Під час опрацювання проекту  Закону України  про внесення змін до деяких законів  щодо  діяльності військово-цивільних адміністрацій  до другого читання  були враховані не тільки  зауваження народних депутатів, а також звернення військово-цивільних адміністрацій Донецької та Луганської областей.  Звертаю вашу увагу, що прийняття даного законопроект  дозволить забезпечити  вирішення нагальних питань місцевого значення шляхом тимчасового виконання  повноважень органів місцевого самоврядування  відповідними військово-цивільними адміністраціями  на період  проведення антитерористичної  операції на території Донецької та Луганської областей.

З огляду на важливість змін, що пропонуються, та їх невідкладність прошу підтримати  даний законопроект  у другому читанні  та в цілому.

І відносно поправок. Поправка номер 1 народного депутата  Кривенка врахована.  Поправка…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Не треба перераховувати, ми перераховуємо тільки ті, які не враховані.

 

ГЕРАСИМОВ А.В. Поправка  номер 4 народного…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я ще раз попрошу зупинитись і бути уважними.

Отже, колеги, більшість поправок були враховані. Я назву ті, які  не враховані, якщо автори будуть наполягати,  ми їм обов'язково надамо слово в процесі демократичних тенденцій нашого парламенту.

4-а, Єфімов. Не наполягає.

13-а, Левченко. Юрко!  Опрацюйте, вдумайтесь в  поправку, я перейду до іншої.

17-а, Левченко. Наполягає.  Немає питань.

Отже, поки Левченко вчитується в зміст документу, Єфімов, будь ласка,  4 поправка, прошу виступити.

 

13:10:38

ЄФІМОВ М.В.

Коллеги, добрый день. 4 поправка. Передача військово-цивільними адміністраціями повноважень сільських, селищних, районних, обласних рад супроводжується передачею їм відповідних фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів для здійснення наданих повноважень у порядку і межах, визначеним цим та іншими законами.

Это очень важная поправка, потому что без того, что будут материально-технические ресурсы в ведении этих администраций, они не смогут выполнять свои функции. Поэтому я прошу зал поддержать эту поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу прокоментувати, будь ласка.

 

13:11:18

ГЕРАСИМОВ А.В.

Комітет підтримує цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ну, вона написано відхилено.

 

13:11:42

ГЕРАСИМОВ А.В.

Ну, на даний момент ми просто провели консультації…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Потім переосмислили ситуацію.

Тоді, колеги, треба сконцентруватись…

 

ГЕРАСИМОВ А.В. На підтвердження.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  І прийняти рішення. Колеги, треба 226. І я прошу зайти в зал і зайняти робочі місця. Колеги…

 

ГЕРАСИМОВ А.В. Шановні колеги, велике прохання підтримати цю поправку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Отже, колеги, прошу сконцентруватись, і автор поправки, і комітет дійшли до розуміння, що вона потрібна в тексті закону, тому її треба підтримати. І я прошу її підтримати. Ставлю на голосування поправку номер 4 народного депутата Єфімова. І прошу проголосувати, прошу підтримати, 4 поправка. Голосуємо, колеги, будь ласка. Голосуємо.

 

13:12:16

За-162

Немає єдності в залі. Рішення не прийняте. Вам легше було на комітеті прийняти, аніж у Верховній Раді.

Отже, пане Юрій, ваша поправка 13. І я прошу включити мікрофон Юркові Левченкові, будь ласка.

 

13:12:29

ЛЕВЧЕНКО Ю.В.

Левченко, "Свобода", 223-й округ, місто Київ.  Я, по-перше, би хотів би звернутися як до головуючого і взагалі до ситуації. Будь ласка, бо тут такі, знаєте, якісь у вас, там, жарти в президії. Якщо ви доходите до того, що ви роздаєте таблицю поправок тільки сьогодні вранці, то ви би хоча би поставили закон би не о 13 годині, так, а хоча би поставили його десь о 16-й, щоб ті депутати, які взагалі тут цікавляться законотворчою діяльністю, могли би вивчити ці поправки. Я думаю, це було би правильно.

Так от, по суті, по суті моєї поправки. Тут в законі пропонується, щоб ВЦА, по суті, без громад, самі по собі затверджували об'єднання громад, тобто  це  виконавча влада робить, по суті, без волі своєї громади. Це абсолютно нівелює принцип добровільного об'єднання громад. По-перше.  А по-друге, об'єднувати громади в умовах війни   в прифронтових територіях –  це теж, м'яко кажучи, зараз недоречно, тому що  незрозуміла реально позиція місцевої громади з цього приводу.

Тому моя поправка, яка стосується цього, щоб забрати ці повноваження, які пропонується  надати ВЦА по об'єднанню громад, щоб вони…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Ще 10 секунд, завершуйте.

 

13:13:42

ЛЕВЧЕНКО Ю.В.

Щоб так само тут діяв Закон про добровільне об'єднання громад, а не якісь надзвичайні повноваження в військових  цивільних адміністраціях. 

Прошу підтримати мою поправку.

 

13:13:58

ГЕРАСИМОВ А.В.

Комітет не підтримує  цю поправку. 

Ми не підтримуємо чому? Тому що наразі на цих  територіях, дійсно, є ситуації,  коли громади хочуть об'єднуватися, і ми не можемо забрати в них це право.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Чи наполягає на голосуванні? Наполягає. Зараз поставимо на голосування поправку.

 

Веде засідання Голова Верховної Ради України ГРОЙСМАН В.Б.

 

13:14:23

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, 13 поправка.  Визначайтесь.

 

13:14:38

За-95

Не набрала необхідної кількості голосів.

14 поправка, Юрій  Левченко.

 

13:14:44

ЛЕВЧЕНКО Ю.В.

Дякую. Левченко,  "Свобода", 223 округ, місто Київ.

14 поправка, написано, що  вона врахована частково чи редакція першого читання – це абсолютно помилка просто, я так розумію, комітету.

Справа в тому, що моя поправка стосується  тієї норми, там, де пропонують,  власне кажучи, передати можливість призначати районних керівників ВЦА напряму обласній ВЦА замість того, щоб це  йшло через  процедуру, власне кажучи, через  СБУ і через Президента.

Моя поправка не стосується тимчасового збільшення  зарплати для працівників   ВЦА в прифронтових територіях, тому що тут якраз, я це повністю підтримую, цю пропозицію  "Батьківщини". А стосується якраз оцього моменту,  що пропонують робити напряму через область. Ну, дивіться, тут повністю нівелюється сама суть військово-цивільних адміністрацій. Це мають бути тимчасові речі з надзвичайними повноваженнями, які мають йти через вище керівництво держави чи, власне кажучи, антитерористичні шляхи, якщо це справді робиться для цього, а не для якогось…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 10 секунд, завершуйте.

 

13:15:57

ЛЕВЧЕНКО Ю.В.

Якщо це справді робиться для цього, а не для якоїсь узурпації повноважень. Тому що, якщо просто передати повністю все на місця, тоді незрозуміло, власне кажучи, в чому тут військово-цивільна адміністрація? Це тоді виглядає більше як якісь місцеві князькі будуть…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, коментуйте.

 

13:16:17

ГЕРАСИМОВ А.В.

Одразу відповім, що ці норми з першого читання не змінювалися і там в нас чітко призначають керівника відповідної обласної адміністрації, але за погодження з антитерористичним центром. Тобто це збережено, будь ласка, подивіться це у статті 6, частину другу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Є необхідність, наполягаєте? 14 поправка. Будь ласка, визначайтеся.

 

13:16:48

За-89

Не знайшла своєї підтримки.

15-а, 16-а врахована частково.

17 поправка. Юрій Левченко, будь ласка.

 

13:16:58

ЛЕВЧЕНКО Ю.В.

Дякую. Пропозиція щодо виключення із перехідних положень Закону України про військово-цивільні адміністрації, норми, відповідно до якої вказаний закон втрачає чинність через один рік з дня його публікування, є недоцільною. Оскільки за таких обставин для цього закону фактично, дія цього закону фактично подовжується до безкінечності. Станом на сьогодні дія цього закону обмежується одним роком з правом Президента своїм Указом, затвердженим Верховною Радою, подовжити його на рік.

Я знаю, що там автори запропонували альтернативний варіант подовження, що дія закону на три роки і ця поправка врахована. Але я, чесно кажучи, з такою логікою не можу погодитися. Якщо справді є, якщо є у нас війна, якщо потрібно подовжувати дію цих надзвичайних повноважень, якщо ви не хочете вводити воєнний стан, так, то це має бути якраз, Президент має брати на себе відповідальність, видавати відповідний указ і Верховна Рада нехай його затверджує. Бо три роки в законі прописувати точну 100-відсоткову дію цих надзвичайних повноважень без воєнного стану це по суті окозамилювання, розумієте. Якщо хочете так, то вводьте воєнний стан і займайтеся легкими маніпуляціями. Дякую.

 

13:18:09

ГЕРАСИМОВ А.В.

Комітет не підтримує цю поправку. Чому? Тому що ми у частині другій статті 7 врахували поправку народного депутата Тараса Пастуха, в якій чітко запроваджені часові обмеження відносно дії цього закону.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Шановні колеги, ми завершили розгляд питань… А, на підтвердження, це 17-а у нас? 17 поправка, Юрій Левченко. 17 на підтверджена, комітет не підтримує.

Будь ласка,  17 поправка, будь ласка,  Юрій Левченко, відхилена комітетом.

 

13:18:54

За-69

Не набрала необхідної кількості голосів, шановні колеги.

Шановні колеги, у нас, ми пройшли фактично всю таблицю, поправок було небагато –  аж 17. Тому є пропозиція зараз ухвалити цей важливий закон у другому читанні та в цілому за наслідками розгляду у другому читанні. Тому я прошу всіх народних депутатів України зайти до зали Верховної Ради, зайняти свої місця і підготуватись до голосування, будь ласка.

Колеги, ну що готові? Давайте на сигнальне голосування, друге читання і в цілому за наслідками розгляду, прошу всіх підтримати. Друге читанні і в цілому, колеги, готові? Давайте, сигнальне голосування. Голосуємо, прошу підтримати.

 

13:20:36

За-193

Добре, колеги. Я думаю, що ми... Я  думаю, що ми повернемося ще до голосування за цей законопроект, ми його обговорили. Рухаємося далі. Я не бачу...

Ну, давайте ще раз, колеги, сигнальне по ВЦА. Ну, так і буде, якщо ми зараз не побачимо...

Давайте ще раз, колеги, 3177-д, 3177-д в другому читанні, в другому читанні і в цілому. Прошу підготуватися. Одна хвилина – Артур Герасимов.

 

13:21:31

ГЕРАСИМОВ А.В.

Шановні колеги, шановні колеги, дуже з багатьма з вас ми обговорювали деталі цього законопроекту. Він екстремально важливий для цих територій. Я постійно отримую і на постійному зв'язку з керівниками і військово-цивільною адміністрацією Донецької області, і військово-цивільною адміністрацією Луганської області, ми розумію ситуацію, що, якщо ми сьогодні не проголосуємо цей закон, в нас буде правовий колапс, тому що старий закон закінчить свою дію. Ми врахували всі поправки, дуже серйозно опрацювали цей закон з представниками всіх фракцій коаліції. Тому в мене велике прохання: зосередитися і проголосувати за цей закон саме сьогодні. Щиро вам дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, будь ласка, давайте ще раз в другому читанні і в цілому за наслідками розгляду сигнальне голосування, шановні колеги. Готові голосувати? Прошу голосувати. Прошу підтримати. Голосуємо сигнальне, будь ласка, підтримуємо.

 

13:22:36

За-202

Ну, очевидно, нам треба буде повернутися до розгляду цього питання, до голосування за це питання.

Ідемо далі, будь ласка.

 

ПАРУБІЙ А.В. Шановні колеги, ну давайте, ми завершили розгляд, ну давайте ще... Одну хвилину.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Пастух. Тарас Пастух – хвилина, будь ласка, пропозиція.

 

13:22:59

ПАСТУХ Т.Т.

Тарас Пастух, Об'єднання "Самопоміч".

Шановні колеги, з цим законом сьогодні є проблема одна. Можливо, частина колег і не голосує, і не підтримує. Сьогодні 7-й день подання поправок, тобто не витримана процедура.

У мене є пропозиція наступна. Якщо сьогодні ми його не підтримаємо, дати можливість ще депутатам скористатися – і завтра тоді ще раз його внести і проголосувати.

Чому він важливий? 12 числа фактично всі ці адміністрації будуть поза законом.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Йдемо далі, колеги. Будь ласка, прошу.

 

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України

ПАРУБІЙ А.В.

 

13:23:40

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, дивіться, я на початку нашої після перерви роботи змушений був перейти через кілька законопроектів, бо банально не було доповідача. Я думаю, зал з розумінням до цього підійшов, що я змушений був на такий крок піти.

І ми вертаємося вже до послідовності тої, яка була визначена в порядку денному. Ну будемо говорити, який це законопроект і хто доповідач. Але зараз по порядку денному в нас, по тому, який був затверджений, 3171 - проект Закону про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України. Це теж друге читання. І я запрошую до доповіді голову Комітету з питань правової політики та правосуддя Князевича Руслана Петровича. Будь ласка.

 

13:24:29

КНЯЗЕВИЧ Р.П.

Дякую, Андрій Володимирович. Я перепрошую, шановні колеги, просто було засідання фракції, де я брав участь, і не зміг вчасно підійти. Дуже вибачаюсь. Дякую за можливість все ж таки висловити позицію комітету з приводу законопроекту номер 3171.

Мова йде про законопроект про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України. Я нагадаю, що це один з законів, які належать до так званого безвізового пакету. Суть цього законопроекту відома, ми його детально обговорювали в першому читанні. І, в принципі, я думаю, що всі погодилися з цією ідеєю, що дати можливість тим, чиї діти народилися на окупованій території, отримати відповідне свідоцтво про народження, або у випадку, якщо померла людина, так само свідоцтво про смерть, про встановлення факту смерті на цій території саме українського зразка.

Такого роду ініціативу людей ми змушені обов'язково вітати і підтримувати. У першому читанні ми, пам'ятаєте, досить детально розглянули і рекомендували в другому читанні комітету врахувати три принципові речі, точніше обговорити, які,  як випливало з виступів від представників фракцій під час обговорення в першому читанні, є ключовими.

Мова йде насамперед про те, що ми…  там є технічні речі, я на них зупинятися не буду. Комітет врахував формулювання і… Точніше, рекомендував змінити формулювання про те, що заява про встановлення факту смерті особи на окупованій території може бути подана не  будь-якою особою, як це було в проекті, поданим суб'єктом права  законодавчої ініціативи – Кабінетом Міністрів, а конкретизував, що це може бути або родич відповідно померлої людини, або їхній представник. Як ми з вами попередньо домовлялися.

Друге, на чому ми зупинилися і теж знову ж таки це було предметом дискусії і начебто було   погоджено в першому читанні про те, щоб той пресічний строк  для відповідного розгляду справи  про встановлення факту або народження особи, який пропонувався  Кабінетом Міністрів  до першого читання, а саме 24 години, тобто  протягом доби, прибрати. Натомість запропонувати інше формулювання – невідкладно. І в разі, якщо це невідкладно буде в рамках  24 годинного строку, ми будемо це вітати. Але, з іншого боку, не встановлювати такі гранично  пресічні строки для суду, щоб суд все ж таки в разі, якщо з якихось певних об'єктивних обставин  в нього немає змоги це зробити в 24-годинний термін, дати йому можливість вийти за межі цих строків. І нарешті, я закінчую, дискусія з приводу того, що  вважати окупованою територією. Пригадуєте, у нас була дискусія: чи зважати на те, що у нас є закон, який врегульований… яким врегульовано окупована територія Автономної Республіки Крим і місто Севастополь чи постанови Верховної Ради, якими визнано такого роду окупованими територіями окремі райони Донецької, Луганської областей…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте, будь ласка,  можливість завершити Руслану Петровичу.

 

КНЯЗЕВИЧ Р.П.  Зняти цю колізію запропонована формула про те, що ми просто посилаємося на рішення парламенту і на закон, і на постанови, і цим самим ми як би охоплюємо всі рішення парламенту, де згадується питання окупованих територій.

Та таблиця, яка вам підготовлена, прийнята консенсусним рішенням комітету. Я готовий до розгляду поправок. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, згідно Регламенту ми повинні пройти по тих поправках, які були подані. І тому я прошу голову комітету лишатися на місці.

2 поправка, народний депутат Геращенко. Чи наполягає? Ні.

4-а, Логвинський. Не наполягає.

5-а, Шпенов. Не наполягає.

6-а, Геращенко. Не наполягає.

7-а, Ленський. Не наполягає.

8-а, Помазанов. Не наполягає.

9-а, Логвинський. Не наполягає.

10-а, Шпенов. Не наполягає.

11-а, Геращенко. Не наполягає.

13-а, Левченко. Не наполягає. Наполягає, так?

Будь ласка, 13 поправка, включіть мікрофон Юрію Левченку, будь ласка.

 

13:28:57

ЛЕВЧЕНКО Ю.В.

Дякую. Ну, насправді, моя поправка є відносно технічною. Але я би хотів звернути увагу доповідача. Справа в тому, що поправка спрямована на усунення… Ви не слухаєте, ні? Немає можливості слухати?

Поправка спрямована на усунення певної помилки в законі, яка була прийнята в першому читанні, яка ігнорує факт, що в нас взагалі-то  Закон про статус окупованих територій, який стосується зараз, на жаль, на мою думку, виключно Автономної Республіки Крим, хоча він має стосуватися також і Донбасу і так далі, так. І от моя поправка якраз звертає увагу на те, що в тому законі прописано інші трошки норми, ніж ті, що пропонується тут. І тому треба все ж таки це зазначити в цій моїй поправці, що "якщо інше не встановлено законом", власне кажучи, для того, щоб це було юридично виважено. Бо тут може з'явитися певна колізія, або норми там різні між тим, що ви тут пропонуєте, і в тому Законі про статус окупованих територій. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, звичайно, прокоментуйте.

 

13:30:05

КНЯЗЕВИЧ Р.П.

Насамперед хочу вам сказати, що колізію з приводу того, які території яким актом відповідно внормовані, ми вирішили, я вже спочатку це говорив, не думаю, що є сенс на цьому зупинятися.

З приводу того закону, там справді існує більш широкий строк – до 5 днів. Але тут ми рекомендуємо  невідкладно це робити. Якщо там відповідно існуватиме норма до 5 днів, то я думаю, що ці норми точно не суперечать одна одній, тому що ми стимулюємо це робити швидше, але тим законом по тих спеціальних територіях вони не можуть робити пізніше. ніж 5 днів.

Я думаю, що це питання зняте. Тому що нашою метою не було влазити в той закон з низки причин, оскільки, ви знаєте, що взагалі існує доцільність комплексно подивитись на той законопроект. Зараз напрацьовується в іншому комітеті профільному ціла низка змін, і, наскільки я знаю, вони в тому числі і ці питання будуть врегульовувати.

Тому ми вийшли з ситуації таким шляхом, щоби, не чіпаючи закон і не порушувати ту логіку, яка в ньому була. Повірте мені, ми радились і з практиками, ці норми дозволяють нормально працювати…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Чи наполягає… Так, будь ласка, чи наполягає Юрій Левченко на голосуванні? Наполягає. 

Тоді, шановні колеги, я прошу приготуватись до голосування. Я ставлю на голосування 13 поправку народного депутата Левченка. Хто підтримує цю поправку, прошу проголосувати. Будь ласка, 13 поправка, голосуємо.

 

13:32:05

За-127

Рішення не прийнято.

Рухаємося далі.  14-а, Ленський. Не наполягає.

16-а, Помазанов. Не наполягає.

17-а, Логвинський. Не наполягає.

18-а, Логвинський. Не наполягає.

20-а, Алексєєв. Не наполягає.

21-а, Геращенко…

Логвинський наполягає. Будь ласка, включіть мікрофон Логвинському. Народному депутату Логвинському.

 

13:32:28

ЛОГВИНСЬКИЙ Г.В.

Шановні колеги! Я хотів все ж таки підкреслити про те, що в даному законопроекті ми повинні врахувати, що, коли по рішенню суду встановлюється факт народження на тимчасовій окупованій території, ми повинні  зазначати також інформацію про батьків. Чому? Тому що ми знаємо, що якщо це не буде зареєстроване, будуть питання  щодо спадщини, будуть питання про те, що є матері-одиночки.  Саме тому я  хотів би все ж таки  зняти поправку, але при голосуванні врахувати технічну правку і додати  словосполучення в кінці: "… зазначені  встановлені   судом данні про дату і місце  народження особи, про  її батьків". Додати "про її батьків". Це технічна інформація, яка необхідна, погоджена з  головою комітету  та з Міністерством юстиції України, який розробляв цей законопроект. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка,  голова комітету.

 

13:33:36

КНЯЗЕВИЧ Р.П.

Справді, комітет  підтримує  цю ідею, але  я би дуже просив чітко сказати норму закону, куди цю правку варто запропонувати,  бо те, що стосується вашої поправки, з якої ви взяли слово, стосується  зовсім іншої частини  закону. Щоб не було так, що ми зараз підтримаємо поправку, а ви  говорили про зовсім інше. Прошу вас конкретно  запропонувати пропозицію, до якої норми яку правку ви  бажаєте внести.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка,  ще раз включіть мікрофон Логвинському, щоб він чітко  озвучив для стенограми  свою пропозицію.

 

13:34:00

ЛОГВИНСЬКИЙ Г.В.

Дякую. Ще раз, тоді… В частину  третю  з  попередньої редакції  статті 259-1, а саме:  "У рішенні про встановлення факту  народження особи  на тимчасово окупованій території України, визначеній  Верховною Радою України, зокрема, мають бути зазначені встановлені судом дані про дату  і місце народження особи і про її батьків".  Частину третю-четверту вважати відповідно частиною     четвертою і п'ятою статті 257-1 нової редакції. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. 

 

13:34:45

КНЯЗЕВИЧ Р.П.

Я погоджуюсь. Ще раз для стенограми, йде мова про те, що  в новій  редакції буде нова нумерація: буде йти мова про  257-у  зі значком 1, а  не  259-у зі значком 1, як було  в першій редакції, оскільки  ми внесли інші норми  і відповідно посунулась нумерація.

Ми підтримуємо цю пропозицію. І прошу  її підтримати сесійний зал.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Давайте ми її… Пане Руслане,  у мене  прохання, щоб в у завершальному слові сказали для стенограми і ту поправку, про яку  говорили, і ми вже разом спільно  це  проголосуємо.

 

КНЯЗЕВИЧ Р.П.  Добре.  Тоді  ми пропонуємо  голосувати його в цілому з врахуванням тієї поправки, яку запропонував щойно…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я вам дам заключне слово, і ви це повідомите.

Йдемо по правках.

Далі. Алексєєв. Не наполягає.

Геращенко. Не наполягає.

Ленський. Не наполягає.

Помазанов. Не наполягає.

Логвинський. Не наполягає.

33-я, Геращенко. Не наполягає.

34-а, Князевич. Не наполягає.

35-а, Ленський. Не наполягає.

36-а, Помазанов. Не наполягає.

40-а, Веселова. НЕ наполягає.

42-а, Голубов. Ні, ні.

43-я, Князевич. Не наполягає.

45-а, Помазанов. Не наполягає.

48-а, Голубов. Не наполягає.

49-а, Левченко. Не наполягає.

50-а, Шпенов. Не наполягає.

51-а, Веселова. Не наполягає.

52-а, Геращенко. Не наполягає.

53-я, Логвинський. Не наполягає.

54-а, Логвинський. Не наполягає.

Таким чином, ми провели обговорення усіх поправок. Пане Руслан, я прошу вас ще озвучити кінцеву пропозицію для голосування. А поки Руслан Петрович буде оголошувати, прошу депутатів зайти в зал, приготуватись до голосування, через одну хвилину відбудеться голосування за важливий законопроект.

Прошу, пане Руслан.

 

13:36:33

КНЯЗЕВИЧ Р.П.

Дякую, Андрій Володимирович. Шановні колеги, це надзвичайно важливий законопроект, і ми, справді, взяли зобов'язання в рамках підготовки України до безвізового режиму з Європейським Союзом заповнити і цю правову прогалину.

Більш того, він має абсолютно соціальне значення, і я би сказав, воно є патріотично-політичне, оскільки є низка українців, які залишаються українцями і, незважаючи на те, що вони, вдумайтесь, проживають зараз на території Криму, Севастополя чи інших окупованих територій, вони вимагають в України отримати документи українського зразка про народження дитини чи факт смерті. Ми зобов'язані підтримати таких людей.  

Тому прошу вас погодитись з тією пропозицією, яку вносить комітет. Повірте, ми об'єктивно розглянули, була професійна дискусія, ви бачите, що переважна більшість пропозицій, які вносив голова комітету не враховано комітетом, це говорить про те, що, справді, був об'єктивний розгляд цієї ситуації. І я погоджуюсь з такою позицією комітету. І прошу підтримати в цілому цей законопроект з урахуванням тієї поправки, яку під стенограму висловив під час сесійного засідання народний депутат…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити, будь ласка.

 

КНЯЗЕВИЧ Р.П. З поправкою, висловленою народним депутатом Логвинським під час розгляду питання на сесійному засіданні, прошу саме в редакції комітету з врахуванням цієї поправки, проголосувати законопроект в цілому.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги, прошу підготувати до голосування,   прошу зайти в зал. Секретаріат Верховної Ради прошу повідомити  депутатів, що зараз  буде голосування. Воно важливе і для врегулювання нашого законодавства,  і  воно важливе для  виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для  України.

Отже, я ставлю, спочатку на сигнальне поставлю, проект  Закону про   внесення змін до Цивільного процесуального кодексу  України  щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території  України (номер 3171) в другому читанні та в цілому. Сигнальне голосування, колеги,  будь ласка, голосуємо. 

 

КНЯЗЕВИЧ Р.П. Прошу підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Прошу підтримати. Голосуємо.

 

13:38:59

За-233

Є потенціал для роботи.

І,  шановні колеги, я ставлю  на голосування проект Закону про внесення змін до Цивільного процесуального   кодексу  України щодо встановлення факту народження або смерті  на тимчасово окупованій території  України (номер 3171) в редакції комітету із поправкою, яку озвучив для стенограми депутат Логвинський, в другому читанні та в цілому.  Прошу голосувати.  Прошу підтримати, колеги. Голосуємо.

 

13:39:43

За-249

Рішення прийнято.  Вітаю.

Наступний по порядку денному – це проект Закону про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України.  Це теж пакет  законів щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму.

3154, до доповіді запрошую  голову Комітету з питань правової політики та правосуддя Князевича Руслана Петровича. Будь ласка.

 

13:40:12

КНЯЗЕВИЧ Р.П.

Дякую, Андрій Володимирович.

Шановні колеги, справді, це ще один із законопроектів так званого безвізового пакету. Пам'ятаєте, ми теж мали тривалу дискусію в першому читанні, я просто пригадаю квінтесенцію. Після того, як Україна підписала договір реадмісії з Європейським Союзом, ми на себе взяли зобов'язання, відповідно в разі, якщо встановлений факт незаконного перетину кордонів, приймати рішення про невідкладне видворення такого роду іноземців і осіб без громадянства з території України, основна квінтесенція цього законопроекту.

Разом з тим, під час розгляду цього питання в першому читанні, пригадуєте, у нас була дискусія з приводу знову ж таки строків, які пропонувалися Кабінетом Міністрів для адміністративних судів щодо прийняття таких рішень. Оскільки той строк, який був запропонований одразу, він передбачав негайне прийняття рішення про видворення зазначених осіб з території України. Але під час дискусії, зважаючи на, в тому числі, позицію Вищого адміністративного суду, інших судів адміністративної юстиції, більшість виступаючих з трибуни і зрештою комітет погодився з ідею про те, що нам треба продовжити цей строк. І запропонувати його дещо довшим ніж невідкладне прийняття рішення протягом 3 днів з моменту, з початку розгляду. Зважаючи на такого роду політичну позицію, комітет, розглядаючи це питання під час процедури до другого читання, погодився з зазначеною логікою і запропонував наступну компромісну пропозицію, яка підтримана членами комітету про те, що адміністративні справи, передбачені відповідно частиною першою, цієї статті, розглядається судом у п'ятиденний строк з дня надходження позивної заяви, крім справ про затримання, який суд розглядає невідкладно, увага, але не пізніше триденного строку з дня надходження позивної заяви. Цю кінцівку речення ми пропонуємо підтримати від імені комітету в другому читанні. Це, так би мовити, основна зміна, яка пропонувалася. Прошу з урахуванням такої пропозиції комітету підтримати законопроект в цілому у другому читанні. Я готовий до розгляду поправок, які вам роздані в порівняльній таблиці від комітету. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Отже, йдемо по поправках.

5-а, Шаповалов, не наполягає.

9-а, Ленський, не наполягає.

11-а, Сотник, не наполягає.

12-а, Шаповалов, не наполягає.

Небагато поправок, автори поправок згодні з текстом законопроекту, який підготовлений комітетом до другого читання. Тому я прошу колег депутатів зайти в зал і зайняти робочі місця.

Колеги, прошу підготуватись до голосування, важливий законопроект, прошу дисципліни. Я ставлю спочатку на сигнальне голосування.

Отже, сигнальне голосування по проекту Закону про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України (номер 3154) в другому читанні та в цілому. Сигнальне голосування, прошу голосувати. Будь ласка,  голосуємо.

 

КНЯЗЕВИЧ Р.П.  Прошу підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Прошу підтримати.

 

13:43:54

За-204

Колеги, я бачу є розуміння всіх фракцій щодо підтримки цього законопроекту, але окрім розуміння має бути ще дисципліна. Я прошу закликати колег в зал, прошу зайти в зал приготуватись до голосування. Колеги, запрошуйте в зал колег депутатів. Секретаріат і Верховної Ради, і  фракцій прошу закликати депутатів в зал.

Будь ласка,  покличте депутатів в зал, заходіть, займайте місця, зараз відбудеться голосування. Прошу заходити в зал, приготуватись до голосування.

Я ще раз ставлю сигнальне голосування по проекту Закону про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України (номер 3154). Наголошую, сигнальне голосування, прошу взяти участь в голосуванні. Прошу підтримати, голосуємо.

 

КНЯЗЕВИЧ Р.П.  Юрій Віталійович, проголосуйте.

 

13:45:34

За-194

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Нема підтримки законопроекту в залі.

Може, дійсно фракція "Самопоміч" пояснить позицію? Пане Юрій, хто? Пане Олег, хто від вас пояснить, "Самопоміч"? Прошу, будь ласка, включить мікрофон Русланові, прошу. Будь ласка, говоріть.

 

13:45:56

СИДОРОВИЧ Р.М.

Шановні колеги, прийняття даного законопроекту, насправді, є необхідним, тому що питання врегулювати стосовно видворення іноземців є доконче необхідно. Разом з тим, не було поставлено на підтвердження 10 та 11 правки, які ми подавали, які усували ті юридичні колізії, які є зараз у цьому  законопроекті. Тому, якщо ми залишаємо цей законопроект в такому вигляді, в якому він зараз є, то я би пропонував його направити на друге повторне читання і в порядку скороченої процедури підготувати, на наступному пленарному тижні тоді проголосувати в цілому. В іншому випадку, давайте зараз ми ставимо поправки на голосування, 10  та 11.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Пане Руслан, ви кажете: не було поставлено підтвердження. Я з цієї трибуни, згідно Регламенту, запросив до слова Олену Сотник, щоб вона обґрунтувала дану поправку. Я не почув жодного заклику і її бажання виступити. Тому давайте ми якось зрегулюємо зараз це питання.

Добре. Давайте, може, ви замість неї виступить по цій поправці, давайте її обговоримо. Нам відкладати ще на тиждень – це поставити під ризик даний законопроект. Можливо, хтось обґрунтує, інші фракції? "Самопоміч", прошу, Руслан, Руслан. Включіть мікрофон.

 

13:47:25

КНЯЗЕВИЧ Р.П.

Я поясню про що йдеться, зокрема, в 10 поправці, ну, з цього випливає. Мова йде про те, що пані Олена Сотник вважає, що треба дати більший строк – п'ятиденний, а не робити триденний строк. Ну, я не думаю, слухайте, ну, це така дискусія, яка, мені здається, ну, не солідна. Якщо йдемо тільки через це, то я готовий від імені комітету, не знаю, чи комітет, Бог з ним, давайте йдемо на 5-денний, якщо це так для вас принципово. Але не приймати цей закон, ну, це просто несерйозно, нас ніхто не зрозуміє. Європейський Союз вимагає виконання Договору про реадмісію.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, якщо я оголошу з трибуни під стенограму, що закон приймається, враховуючи поправку 10-у, 11-у, це буде підставою для голосування? Буде. Комітет не заперечує. Прошу зайти усіх в зал, приготуватись. Якщо комітет не заперечує і вважає цю поправку непринциповою, я поставлю разом з тими поправками. Прошу зайти депутатів в зал і приготуватись.

Я ще раз ставлю на сигнальне голосування проект Закону про внесення змін до Закону України (3154) про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України з поправкою 10 і 11, з врахуванням поправок 10 і 11, сигнальне голосування, в другому читанні. І прошу проголосувати, 3154. Будь ласка. Голосуємо, сигнальне голосування. Прошу проголосувати.

 

13:49:03

За-209

Прошу, Руслан, запропонуйте компроміс.

 

13:49:14

КНЯЗЕВИЧ Р.П.

Я звертаюся до фракції "Самопоміч". Може, ще один компроміс? Може, ми давайте так напишемо, як вимагають європейці: напишемо, що невідкладно, але не пізніше 5-денного строку? І ми якимось чином тоді і врахуємо вашу позицію, і Європейського Союзу. Вони вимагають невідкладно… Ні, якщо їхня пропозиція, то тільки 5 днів, слова "невідкладно" прибрати. (Шум у залі)

А, тоді я перепрошую. Але якщо можна, на такий хоча би компроміс… Ну, повірте мені, я не хочу, щоб Європейський Союз знову повертав нам через це відповідно…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, я ще раз поставлю на сигнальне голосування. Якщо не буде єдності в залі з цього питання, я думаю, що ми будемо йти не шляхом другого повторного читання, а поставимо його після обіду. Але давайте зараз ще раз, запрошую людей в зал, я ще раз ставлю сигнальне голосування, по якому ми ніби знайшли компромісне рішення.

3154, сигнальне голосування: проект Закону про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України. Будь ласка,   голосуємо. Друге читання.

Сигнальне голосування. Голосуємо.

 

13:50:25

За-211

Тоді, з вашого дозволу, я поставлю на голосування  після обіду цей законопроект. (Шум у залі)

А зараз ми ще обговоримо один законопроект. Я прошу депутатів  залишатися в залі.

Давайте ми ще обговоримо наступний законопроект. Це є 3155 "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту".

Я запрошую до слова першого заступника голови Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Пацкана Валерія Васильовича. Будь ласка.

 

13:51:02

ПАЦКАН В.В.

Доброго дня, Андрій Володимирович, шановні народні депутати!  На ваш розгляд пропонується законопроект  про внесення змін до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" (реєстраційний номер  3155). Цей законопроект напрацьований Кабінетом Міністрів, внесений до нашого комітету. Ми з вами всі його  підтримали в першому читанні.

До комітету надійшло 6 поправок, з яких 4 було прийнято і 2 – в редакції комітету.

Цей законопроект є так само… Хочу нагадати, що ухвалення його  важливе для точки зору виконання плану  дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України.

Суб'єктами законодавчих ініціатив були два наші колеги: Немиря Григорій Михайлович та Рибак Іван Петрович.

Комітет рекомендує Верховній Раді за результатами розгляду поданих законопроектів запропонований законопроект проголосувати в цілому. Прошу перейти до процедури врахування поправок.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Секундочку, зараз.

Дякую вам за доповідь. 

Шановні колеги, ми маємо згідно Регламенту пройтись по тих поправках, які були відхилені. Але фактично комітет  попрацював якісно з депутатами, всі поправки… перша – Рибака, друга – Немирі і всі наступні були враховані або враховані частково.  

Чи є хтось з авторів поправок, який вважає, що поправка не повністю врахована? Немає, всі згодні.

І тому, будь ласка, дамо ще слово для заключного слова Валерію Васильовичу.

Я прошу депутатів зайти в зал і зайняти робочі місця.

Будь ласка, Валерій Васильович.

 

13:52:56

ПАЦКАН В.В.

Шановні колеги, я прошу вас підтримати вказаний законопроект, він має технічний характер врегулювання строків для осіб, які потребують додаткового захисту, для біженців або тимчасового захисту. Ідеться мова лише про врегулювання строків, місячний термін і термін з опрацюванням документів з 7 до 15 діб.

Всі поправки враховано, прошу вас всіх проголосувати і підтримати вище зазначений законопроект. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, колеги.

Всі поправки враховані, я розумію, немає застережень до цього законопроекту важливого. І я прошу колег зайти в зал, приготуватись до голосування.

І я ставлю на сигнальне голосування проект Закону про внесення змін до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" номер 3157… 3155, перепрошую, 3155. Сигнальне голосування, прошу голосувати. Будь ласка, голосуємо.

 

13:54:07

За-216

Бачу, не всі встигли. Я прошу зайти в зал, зайняти робочі місця. Колеги, відбувається важливе голосування, я прошу зайти в зал і зайняти робочі місця, колеги.

Готові? Я ще раз ставлю на сигнальне голосування, прошу всіх бути уважними, зайняти робочі місця.

Отже, ще раз. Сигнальне голосування по проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" (номер 3155) сигнальне голосування. Прошу проголосувати, прошу підтримати, будь ласка.

 

13:54:59

За-223

Є голоси в залі. Бачу, підійшов Руслан Князевич.

Я прошу запросити ще буквально 2-3 чоловік. Прошу уважно. Зараз ще раз ми вже будемо голосувати в цілому. Я прошу покликати, хто є в кулуарах. Колеги! Хто мене чує. З кулуарів, будь ласка, зайдіть в зал. Прошу зайти в зал. Бачу покликав Мустафа колег депутатів. Заходять депутати. Заходять по одному і групами.

Отже, колеги, прошу приготуватись до голосування. І я ставлю проект Закону про внесення змін до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" щодо вдосконалення процедури документування осіб (номер 3155) в другому читанні та в цілому. Прошу, голосуємо, колеги. Прошу підтримати.

 

13:56:25

За-234

Рішення прийняте. Вітаю комітет, вітаю авторів законопроекту.

Колеги, увага! На місцях… Колеги, я прошу лишатись на місцях. Давайте… У нас не було просто голосів по 3154. Була повна єдність залу, не було просто голосів. Давайте ще раз, Князевича. Князевич, будь ласка, одну хвилину. Одну хвилину Князевичу слово.

Лишайтесь на місцях, колеги.

 

13:56:53

КНЯЗЕВИЧ Р.П.

Якщо можна, звертаюсь до фракції "Самопоміч". Щойно ми проконсультувалися, і, справді, ми не можемо виходити за межі триденного строку, зважаючи на те, що людину затримають, і через три дні, якщо рішення не прийнято, її треба відпускати на волю. І тому, якщо суд не приймає це рішення в 3 дні, а як ви пропонуєте в 5 днів, це вже немає жодного процесуального значення. От представник Кабінету Міністрів підтвердить, ця позиція погоджена з Європейським Союзом.

Друзі, я думаю, що це не настільки принципова річь. Просив би вас врахувати і проголосувати ту редакцію, яку пропонує комітет. Повірте мені, це погоджена позиція зі всіма. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ніби найшли компроміс. Фракція "Самопоміч" обіцяє проголосувати.

Давайте  ще раз попробуємо сигнальне голосування по  3154.

Отже,  я ставлю на  сигнальне голосування проект  Закону про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України (номер 3154) – у другому читанні та в цілому. Сигнальне голосування. Колеги, прошу підтримати, прошу проголосувати сигнальне голосування. Голосуємо, колеги,  будь ласка,  в редакції комітету.

 

13:58:10

За-204

Пане Руслане, нема, нема по тому  в залі  єдності, нема політичної підтримки. Тому, з вашого дозволу, вже після обіду ми будемо його розглядати. Ми прийняли  важливе рішення  в другому читанні. На цьому час, відведений для нашого ранкового засідання, є вичерпаний.

Я оголошую ранкове засідання  Верховної Ради України  закритим. І прошу всіх о 16-й годині  бути в залі, щоб ми без паузи змогли продовжити нашу роботу. Дякую.