Стенограма пленарного засідання

04 лютого 2005

ЗАСІДАННЯ  СЬОМЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

4  лютого   2005 року, 16.35 година

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради

України МАРТИНЮК А.І.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, прошу займати робочі місця.

Шановні колеги, прошу підготуватися до реєстрації. Ввімкніть систему "Рада", реєструємося.

16:35:45

В залі зареєстровано 365 народних депутатів. Вечірнє засідання Верховної Ради оголошується відкритим.

Шановні колеги, тільки що відбулося засідання Кабінету Міністрів, де була прийнята програма уряду. Зараз відбувається засідання профільного комітету нашого, Верховної Ради, з питань економічної політики і управління народним господарством. Буквально декілька хвилин - вони завершать це засідання, і ми з вами зможемо тоді приступити до реалізації порядку денного нашого сьогоднішнього вечірнього засідання.

Тому я оголошую перерву до 16 години 50 хвилин.

 

ПІСЛЯ  ПЕРЕРВИ

ГОЛОВА. Запросіть народних депутатів до сесійної зали для того, щоб ми могли розпочати роботу.

Прошу, шановні колеги, підготуватися до реєстрації. А, ми вже засідання відкрили, вибачте. Ми просто робили невеличку перерву.

Ми продовжуємо вечірнє засідання Верховної Ради України. Шановні колеги, хочу вас поінформувати, що під час перерви відбулося засідання уряду за участю керівників депутатських груп і фракцій під головуванням Президента України і Прем'єр-міністра України. Було обговорено питання про програму діяльності Кабінету  Міністрів "Назустріч людям". Кабінет Міністрів схвалив цю програму, передали її для розгляду до комітету. Де-факто, ви вже розглядали ці документи, ми їх обговорювали, комітет прийняв відповідне рішення, тому зараз пропонується нашу роботу організувати таким чином.

Розглянути питання про  включення до порядку денного  засідання Верховної Ради України і розгляду питання про програму діяльності Кабінету  Міністрів "Назустріч людям" 4 лютого 2004 року, тобто сьогодні на вечірньому засіданні. Тому прошу підготуватися до голосування.

Вноситься на голосування проект постанови Верховної Ради України про включення до порядку денного засідання Верховної Ради України та розгляд питання про програму діяльності Кабінету  Міністрів України "Назустріч людям" на вечірньому засіданні Верховної Ради України 4 лютого 2005 року. Прошу голосувати.

 

16:54:32

За-337

Рішення прийнято.

Шановні колеги! Пропонується така процедура розгляду цього питання. Прем'єр-міністр України Юлія Володимирівна Тимошенко поінформує про результати засідання уряду. Якщо будуть запитання, можна відповісти на запитання, але  вже ми обговорювали фактично це питання. Після того від Комітету з питань економічної політики виступить Володимир Демьохін, висловить позицію комітету. І далі ми будемо приймати рішення, якщо немає застережень. Немає застережень?

Будь ласка, Юлія Володимирівна, прем'єр-міністр України. Будь ласка, позиція Кабінету Міністрів України.

 

ТИМОШЕНКО Ю.В.

Шановні народні депутати! Тільки що під час перерви відбулося перше засідання уряду України за участю Президента  України, Голови Верховної Ради, за участю голів фракцій  голів комітетів. Під час цього засідання  уряду обговорилися всі складові Програми "На зустріч людям", яку  запропонував уряд. Були внесені відповідні корегування, якщо це було необхідно. Обговорення відбулося, уряд  підтримав цю Програму. І з точки зору  правової процедури дотримані абсолютно всі складові. На сьогоднішній день Програма затверджена урядом. Після того відбулося  засідання профільного комітету на чолі з  народним депутатом Демьохіним, і ми виробили такі пропозиції спільно, що, безумовно програма, яка запропонована, є полем економічним, фінансовим, правовим, регуляторним для того, щоб у цьому полі міг розвиватися будь-яка галузь, будь-яке підприємство, щоб у цьому середовищі могло будуватися якісно будь-яке людське життя.

Перший раз у програмі відійшли від галузевого принципу і перейшли до побудови рівних, конкурентних, прекрасних фінансово-економічних стосунків для кожної  галузі, яка є в Україні.

І далі ми домовилися про те,  що ми, буквально, з понеділка починаємо разом з фракціями, разом з комітетами відпрацьовувати  глибоку, детальну програму заходів  першочергових, які будуть впродовж виконання Програми реалізовуватися в суспільстві і  ми будемо робити це абсолютно прозоро, в консультаціях з кожним з нас. І наше з вами завдання: зробити програму таких першочергових заходів найефективнішою, найконструктивнішою, найгармонічнішою, яка  була взагалі у нас за часів нашої спільної роботи. Я переконана, що ми це можемо зробити і почнемо робити з понеділка. І тому, я зараз звертаюсь до Вас з проханням, що після  того, як оголосить своє рішення профільний комітет, щоб  ми підтримали програму діяльності Уряду "На зустріч людям" і почали плідну спільну роботу. Тому що  той рівень голосування, який відбувся по  моєму затвердженню, а вам дуже дякую за такий рівень голосування, він свідчить про те, що в суспільстві і в Парламенті почались консолідаційні процеси. І ми з вами зможемо зробити прекрасну спільну команду. І ви знаєте, що суспільство від нової влади, а Парламент теж є складовою влади чекає чуда, в організації соціальних стандартів, правових стандартів життя і ми мусимо з вами це чудо дати нашій країні. І я прошу бути тут однодумцями. Дякую вам.

 

ГОЛОВА. Да, Юлія Володимирівна, вже можна місце Прем'єр-міністра Вам освоїти, а Ви вже зайняли його? Да? Бо я сліпий не бачу, взагалі.

 

ТИМОШЕНКО Ю.В.  Я зайняла його ще до голосування.

 

ГОЛОВА. Так. Шановні колеги, тепер до трибуни запрошується. А! Є запитання у когось? Будь ласка, 5 хвилин запишіться на запитання до Прем'єр-міністра України.

Євген Гірник, будь ласка, ваше запитання, потім Петро Степанович Цибенко.

 

16:59:08

ГІРНИК Є.О.

Шановна Юлія Володимирівна, я з великим  задоволенням прослухав ваш виступ і результати голосування за Вашу кандидатуру, з великим інтересом продивився список, який, ваших заклятих друзів, які за Вас голосували. Я впевнений, що ці друзі, починаючи від Шуфрича і кінчаючи комуністами так само дружно проголосують за вашу Програму. Але хочу звернути увагу на те, що  за останній тиждень прийнято дуже багато законів, які... Одні хочуть, щоб ви побудували комунізм, а другі, щоб виконали 13-річну програму розвалу України.

Просьба налагодити взаємодії з парламентом так, щоб ця Програма  показала всьому українському народу, як потрібно працювати.

 

ГОЛОВА. Я прошу Євгена Гірника не провокувати конфлікти у Верховній Раді. Верховна Рада приймає рішення. Давайте будемо толерантні.

 

ТИМОШЕНКО Ю.В.  Ви знаєте, я хочу почати з того, що нам всім потрібно навчитися жити після виборів, нам потрібно  у своєму серці знайти і пробачення один до одного і знайти всі підстави для зняття конфліктів.

Я прошу, щоб ми забули наші всі оці протистояння  на виборах і почали служити спільній справі і щоб у нашому залі не лунало один до одного ніяких образ і ніяких принижень. Я щиро цього хочу. Бо з нашої консолідації почнеться консолідація суспільства в Україні.

А що стосується законопроектів, які будуть голосуватися у Верховній Раді. У нас буквально у понеділок буде визначений представник уряду у Верховній Раді. І це буде та людина, яка на рівних може співпрацювати і з  колишньою опозицією, і з колишньою владою, з новою владою. І будемо сподіватися, що опозиції у нас буде не так багато, ми всі будемо працювати разом. І ми всі закони, які будуть голосуватися, спробуємо просто гармонізувати цей процес, щоб не виносилися закони, які не  забезпечені фінансами у бюджеті.

 

ГОЛОВА. Дякую. Юлія Володимирівна, це, очевидно, означає, що  міністр по зв'язках з Верховною Радою, така посада буде ліквідована. Можливо, ви проінформуйте...

 

ТИМОШЕНКО Ю.В.  Да, у нас міністра по зв'язкам з Верховною Радою не буде, а буде представник уряду у Верховній Раді. Це буде хтось  з народних депутатів. І ми взагалі будемо скорочувати зайві міністерства, комітети, які не дають абсолютно ніякого змісту до процесу управління.

 

ГОЛОВА. Цибенко Петро Степанович, фракція комуністів. Будь ласка, Петро Степанович.

 

17:01:49

ЦИБЕНКО П.С.

Спасибі Володимире Михайловичу. Фракція комуністів, Цибенко.

Шановні колеги,  фракція комуністів України не буде голосувати за декларацію про наміри уряду. Бо мова йде про те, що програма, принаймні має бути кілька елементів, які притаманні програмі. А саме: мета, інструментарій, за допомогою якого досягається ця мета, і контрольні цифри, за допомогою яких можна перевірити її виконання. На жаль, всіх цих елементів у цьому документі немає.

І друге, заради чого я взяв слово. Я хотів би проінформувати колег про те, що в перерві між ранішнім і вечірнім засіданням відбулося засідання фракції, на якому прийнято рішення за наслідками голосування за затвердження Прем'єр-міністра України рішенням фракції із фракції виключені Мороз Анатолій Миколайович, Олійник Борис Ілліч і Сінченко Сергій Григорович. Дякую.

 

ГОЛОВА. Будь ласка, Юлія Володимирівна.

 

ТИМОШЕНКО Ю.В. Ви знаєте, я тепер зрозуміла, що у нас буде справжня комуністична опозиція до уряду. І це, до речі, непогано. Тому що за урядом потрібно стежити, уряд потрібно оцінювати, уряд потрібно критикувати, інакше ми розслабимося і припинимо нормально працювати.

А тих людей, яких виключили, я думаю, що вони знайдуть своє місце в політичних силах, які будуть Україну і які хочуть присвятити своє життя Україні.

 

ГОЛОВА. Микола Янковський, фракція "Регіони України".

 

17:03:34

ЯНКОВСЬКИЙ М.А.

Дякую, Володимире Михайловичу.

Шановна Юлія Володимирівна, програма дійсно дуже концептуальна. Тому у мене запитання більш конкретне. Які дії уряду або наміри будуть у часі регулювання цін на ринку? Будь ласка. Дякую.

 

ТИМОШЕНКО Ю.В. Шановні друзі, що стосується цін, то це завжди була ринкова категорія. І я думаю, що уряд ні в якому випадку в ручному режимі нічого не буде коригувати. Але, що стосується продуктів, які споживає населення, ми будемо займатися глибоко політикою інтервенції для того, щоб не створювати монополій, щоб монопольні ціни не душили справжню економіку і щоб люди мали можливість отримати по реальним цінам ті продукти споживання, які їм потрібні.

Що стосується енергетики. Там, де ціни є монопольними, тарифи, там ми будемо займатися вивченням структури тарифів. І я переконана, що ми знайдемо там всі можливості для того, щоб тарифи співпадали з можливість родини платити за газ, воду, електроенергію, світло і так далі.

 

ГОЛОВА. Олег Зарубінський, будь ласка, мікрофон.

 

17:05:02

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую, Володимире Михайловичу.

Шановна Юлія Володимирівна, п'ятий розділ Програми уряду стосується надзвичайно складної проблеми і для кожного громадянина, і для нашої держави. Він так і називається - "Безпека". Але ми часто асоціюємо слово "безпека", з цим терміном військову безпеку, мілітарну безпеку, останнім часом частіше почали говорити про екологічну безпеку. Але безпека - надзвичайно широке поняття і проблема.

Мене останнім часом дуже турбують такі речі, як інформаційна безпека України. Вас, я знаю, всіх нас турбує енергетична безпека України. Зрозуміло, що у Програмі стислі і не все могло бути знайдене. Я хотів би послухати, яким чином ви бачите розв’язання цих питань? Дякую.

 

ТИМОШЕНКО Ю.В. П'ятий розділ Програми "Безпека" зроблений в змісті "обороноздатність", і тому всі питання, які пов'язані з обороноздатністю України, вони відображені в цьому розділі, зробити армію, яка здатна захистити наші кордони. Всі інші складові безпеки, і це дійсно ви абсолютно праві, бо існує величезна кількість складових безпеки. Вони віднесені до інших розділів цієї Програми. І взагалі я думаю, що стосується концепції безпеки, а головне заходів, рішень, програм, то вони мусить, безумовно, виконуватися в Україні. І ми будемо, я переконана, робити це з вами разом, тому що я знаю, що ви є глибокий фахівець в системі створення безпеки країни.

 

ГОЛОВА. Так, дякую.

Володимир Демьохін - перший заступник голови Комітету з питань економічної політики, будь ласка, позиція комітету.

 

17:07:04

ДЕМЬОХІН В.А.

Уважаемый Президент Украины , уважаемый Голова Верховной  Рады Украины, коллеги народные депутаты, вновь назначенный уряд, гости!

На ваше рассмотрение выносится вопрос об одобрении программы деятельности Кабинета Министров Украины навстречу людям.

Определенная новым правительством стратегическая цель, такая, как достижение нового качества жизни граждан, защита их прав и свобод, то есть, по существу, благосостояние всех граждан Украины, является самым главным объединяющим звеном, самой главной объединяющей идеей в стране.

Нам сегодня нужна идея, которая объединит разрозненные мнения в результате выборов.

Программа отображает главные стратегические направления и основы в деятельности Кабинета Министров Украины. То есть в соответсвии со статьей 85 Конституции Украины, мы рассматриваем проект программы деятельности Кабинета Министров.

Отличительные особенности программы заключаются в коренной перестройке отношений власти и гражданина на основе принципа справедливости. Этому принципу подчинены, в частности, все разделы, имеющие отношение к экономике, социально-экономической политике. Через призму справедливости излагается намерение Кабинета Министров по последовательному реформированию отношений собственности, налогообложений, выхода на рынки, защиты доходов и инвестиций. Программа пронизана задачей борьбы с коррупцией, с криминализацией хозяйственной системы.

Идея программы отвечает современным запросам и ожиданиям большинства населения Украины.

В программе более широко рассмотрен вопрос об изменениях в финансовом секторе и дальнейших шагах по реформе в бюджетной политике. Вообще, необходимо сказать, что финансовый блок в программе изложен наиболее профессионально. Среди базовых концепций программы следует отметить курс на создание комфортной среды для предпринимательской инициативы, что является необходимым условием стабильной экономики и общества. Предлагаемые меры носят достаточно комплексный характер, хотя в большинстве своем и не новы. Однако, если они будут реализованы на практике, и собственник, действительно, щадит правовую защищенность, это станет качественным прорывом к цивилизованному обществу европейского типа.

Из программных положений можно сделать вывод, что к вопросам приватизации правительство в дальнейшем будет подходить более сдержанно, осторожно, взвешено. В программе акцент делается на вопросе эффективности приватизационных действий и управлении госсобственностью. Предполагается, что ключевые моменты стратегии реформирования собственности будут прописаны в новой программе приватизации, что требует от правительства быстрых действий по подготовке программы, чтоб мы могли здесь ее быстрее рассмотреть. Вообще, данная программа приватизации нужна была еще позавчера.

Принцип справедливости присутствует и в новой региональной политике. Правительство берет на себя ответственность перейти от деклараций по поводу административной реформы к осуществлению конкретных шагов. Мы видим, что даже появилась позиция вице-премьера по административной реформе. Эти шаги должны привести к повышению эффективности работы органов исполнительной власти, возрастанию доверия к ним со стороны общества. Хотелось бы верить, что заявленные в программе направления реформирования позволят государственной машине работать на удовлетворение запросов и потребности граждан, а не существовать ради удобства чиновников и отдельных кланов.

В программе изложены разделы: "Промышленно-инвестиционная политика", "Выскоие технологии", "ТЭК", "АПК". Хорошие намерения оживить промышленно-инвестиционную политику, повысить ее роль в обновлении производственных мощностей и переориентации ключевых отраслей экономики на более высокие технологические уклады.

Можно еще много говорить о положительных моментах в этой программе, но я бы хотел отметить ряд недостатков. На мой взгляд и взгляд нашего комитета, эти недостатки являются достаточно серьезными.

В программе совершенно не отражено отношение к специальным экономическим зонам и территориям приоритетного развития как к экономическому инструменту для разрешения проблем депрессивных территорий, для реализации инновационной политики. Кроме технопарков и технополисов, в программе ничего нету больше. Каким образом - неясно - будет проводиться протекционистская политика в отношении отечественного товаропроизводителя. Согласуется ли это с задачей вступления во Всемирную торговую организацию?

В программе говориться о системном подходе, но отсутствует упоминание о том, какой методологический аппарат используется, не будут ли использованные методики базироваться на устаревших подходах.

Важнейший вопрос...

 

ГОЛОВА. Будь ласка, дайте можливість завершити.

 

ДЕМЬОХІН В.А. Важнейший вопрос - это информатизация нашего общества. Действительно, это ключевой вопрос. Вы знаете, что Верховной Радой были приняты основополагающие законы в этом плане, это электронный цифровой пидпис, электронный документооборот. Они приняты более 2 лет назад. Так вот, в программе говорится о важнейших вопросах информатизации, но не указаны пути. Ведь до сегодняшнего дня ни одно положение принятых нами законов 2 года назад не реализовано. Причина банальная. С одной стороны, в бюджете не выделяются средства  необходимые, а с другой - правительственные чиновники боятся привлекать частный капитал, инвестиции, а потери у нас от того, что не осуществляется в полном масштабе информатизация общества миллиардные. Я не преувеличиваю.

Относительно аграрной политики. В программе отсутствует несколько самых главных позиций - как эффективно и адресно помочь товаропроизводителю, как с этой целью использовать современные приемы хеширования для стабилизации цены на топливо, на удобрение, на урожай. И мы вот сейчас уже будем иметь эту проблему. Как обеспечить техникой село отечественного производства? Отношение к вопросу собственности на землю - ключевой вопрос. Какая будет позиция правительства  в этом плане?

Касаемо энергетики. Не указаны пути диверсификации поставок энегоносителей, особенно вопросы цены на них. Например, вопрос цены на ядерное топливо. Почему мы  покупаем его по цене более, чем в 2 раза мировой, имея на нашей территории месторождение "Восточный ...", который в состоянии обеспечить ураном не только нас, но и осуществлять экспорт? При этом, цена у нас будет не 1200 долларов, а 500, если не меньше.

Вопросы энергетики и ресурсообеспечения переплетены в программе с экологическими вопросами. В то же время совершенно упущены вопросы машиностроения, авиастроения, судостроения, металлургии.

Важнейший вопрос тарифной политики совершенно упущен не только в жилищно-коммунальной  хозяйстве, в энергетике, в транспорте. Это основа  сегодня  экономического развития этих отраслей.

Отсутствует даже концептуальный взгляд на тарифную политику.

Касательно обороны. Упущены важнейшие вопросы социальной защиты военнослужащих и ветеранов вооруженных сил, а также вопрос патриотического воспитания, морального духа армии, как решить проблему жилья для военнослужащих и ветеранов, обеспечить выплату заслуженных пенсий. Решение социальных вопросов является самым эффективным  средством  патриотического воспитания.

На комитете было еще ряд замечаний, но самое главное - комитет принял  решение "схвалити Программу діяльності Кабінету Міністрів України "На зустріч людям".

Кабінет Міністрів України при опрацюванні та прийнятті щорічних заходів  щодо забезпечення виконання Програми "На зустріч людям" врахувати в межах фінансування передбаченого Законом "Про Державний бюджет  України" на відповідний рік зауваження і пропозиції  висловлені народними депутатами  України під час її розгляду Верховною Радою України. Періодично за результатами своєї піврічної роботи звітувати перед Верховною Радою

 України про виконання Програми "На зустріч людям".

И появился еще один пункт, это вы имеете на руках: в течение месяца Кабинету Министров разработать и представить в Верховную Раду Украины "Програму соціально-економічного розвитку".

В заключение хотел бы сказать, что вопрос принятия Программы правительства у нас  достаточно  законодательно не урегулирован. Поэтому комитет принял решение также  разработать и внести законопроект, который позволит навести здесь должный системный подход.

Спасибо за внимание.

 

ГОЛОВА.  Дякую,  шановні колеги. Доповідь від комітету завершено. У нас  записалися на виступ  Черняк, Заєць Іван, Майстришин і Кармазін. Хто із тих, хто записався, наполягає  на виступі?  Наполягають. Давайте ще потерпимо 10 хвилин, шановні колеги. Будь ласка.

 

17:16:34

ЧЕРНЯК В.К.

Володимир Черняк, фракція "Наша Україна".

Шановна пані Прем'єр-міністр! Шановний уряд! Шановні народні депутати! У Програмі є дуже багато таких слів, від яких вище  здіймаються груди і сильніше стукає серце. Але, на мій погляд,  в ній не має  ще одного слова, яке  там повинно було б бути. Я б взагалі охарактеризував програму трьома словами: мрія, віра й ентузіазм. Тільки на ентузіазмі можна виконати цю програму. І це головне, на скільки вистачить ентузіазму в Уряду і я бажаю йому, щоб вистачило ентузіазму для виконання цієї програми. Ентузіазм - це паливо для двигуна реформ. Ні що велике в світі не  здійснювалося без ентузіазму. І в мене, і я втішаюся тим, що в Уряду ентузіазм, на мій погляд, існує і дай боже, щоб Вам його вистачило.

Далі ставиться завдання забезпечити нову якість життя, нову якість життя можна забезпечити тільки на  основі нової якості влади. Я би також просив поставити акцент на цьому, суть справи не тільки в кадрових змінах, а потрібно забезпечити нову якість влади. І тільки на цій основі можна буде забезпечити  нову якість життя.

Наступний момент. На мій  погляд, зараз існує потреба,  необхідність в крупному стратегічному маневрі в економічній і соціальній політиці. Цей крупний стратегічний маневр включає в себе перехід до соціально-ринкової економіки, перехід до інноваційно-інвестиційної моделі економічного зростання і здійснення назрілих інституційних і структурних змін. О, тільки у сукупності це дасть крупний стратегічний маневр, який забезпечить досягнення мети даної програми. І останнє, помаранчева революція - це  тільки початок, помаранчеву революцію треба доповнити соціально-економічною революцією. Якщо цього не буде зроблено, то помаранчева революція буде дискредитована. Якщо ми не хочемо, щоб це сталося, тому давайте з ентузіазмом продовжимо помаранчеву революцію і перетворимо її на соціально-економічну революцію, здійснимо крупний стратегічний маневр, на основі якого підвищимо якість життя. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВА. Шановні колеги, ніхто не  наполягає на виступі? Ні.

Іван Заєць наполягає. Ну, будь ласка, Іван Олександрович Заєць.

 

17:19:33

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська народна партія.

Шановний пане Президенте, шановні члени уряду.

Я вітаю прагнення Прем'єр-міністра викласти саме філософію, яка лягла в основу Програми діяльності уряду. І я бачу, що цю філософію можна поглиблювати для того, щоб управління економікою, управління суспільними процесами покращилися.

Що я маю на увазі? Я маю на увазі те, що необхідно врешті-решт запропонувати управлінську модель сталого розвитку України те, що сьогодні крокує по всіх цивілізованих країнах. І підрозділом цього або реалізацією цієї моделі сталого розвитку України я б запропонував би еко-соціальну ринкову економіку. Бо якщо ми будемо сьогодні наші погляди звертати тільки у бік економіки чи окремо у бік соціальний і будемо  нехтувати обмеження саме природного характеру, то ми позбавимо Україну ресурсу для майбутнього, ми позбавимо наших людей здорового довкілля.

Тому мені видається, що у цьому напрямку уряд має дуже добре працювати і поглиблювати, бо саме такої моделі від  нашого уряду  буде вимагати євроатлантична інтеграція. Ніхто не стане сьогодні говорити про членство України у Європейському Союзі, якщо ми  не будемо запроваджувати еко-соціальну ринкову економіку, якщо ми не будемо вирішувати екологічні проблеми, якщо ми не створимо інтегровану  систему управління природними ресурсами. 

На сьогоднішній день ми маємо класичну систему відомчого управління природними ресурсами. Це коли під окремий природний ресурс створено центральний орган виконавчої влади, який регулює використання цього ресурсу, який контролює використання  цього ресурсу, який здійснює  інспекторську  функцію по відношенню до цих ресурсів. Беремо ліс, ми маємо Держкомліс, беремо землю, ми маємо Держкомзем, беремо воду, ми маємо Держводгосп, беремо надрами, маємо Комітет із природних ресурсів.

І те, що я сьогодні тут почув, то я побачив, що сьогодні на цьому етапі є політична воля у нашого уряду тільки в тому, щоб об'єднати Комітет по надрах по суті із Міністерством екології. Цього буде недостатньо. Тому я хочу, щоб уряд прислухався до цієї пропозиції. І я хочу, щоб у нас запанувала модель сталого розвитку, я хочу, щоб конкретною реалізацією цієї моделі була екосоціальна ринкова економіка. Саме на цих шляхах ми можемо збудувати багату, заможну Україну. Дякую вам.

 

ГОЛОВА. Шановні колеги, я прошу запросити народних депутатів до сесійної зали. Кармазін наполягає. Будь ласка, Юрій Анатолійович. Запросіть народних депутатів до сесійної зали, будемо приймати рішення.

 

17:22:53

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни, "Солідарність" виборчого блоку Віктора Ющенка "Наша Україна".

Шановні народні депутати, шановний уряд, я звертаюся до вас і просив би вас. Доповнити програму інвентаризацією всього національного майна, яке є поки що. Раз.

Друге. Я просив би вас проінвентаризувати, шановна Юлія Володимирівна, землю. Проінвентаризуйте землю. Адже ось такі приклади, що в Українській аграрній академії наук тут, в Києві, приймають рішення, вилучають землі, які перебували у постійному підпорядкуванні Науково-дослідного інституту садівництва, земельних ділянок в урочищах "Самбурки", "Болгарське", "Китаєво", де монастирі стоять. Все роздано. Я прошу проінвентаризувати це. Записати у програмі: провести інвентаризацію всього, що є, тому що це вже просто щось страшне, що відбувається.

Тепер, що стосується іншого. Про систему фінансового контролю. Я прошу уряд і людей, які відповідають за це, повернутися до тих законопроектів, які я вносив ще два роки тому, які передбачали поєднання і податкової адміністрації, і Контрольно-ревізійного управління, і Держказначейства, і митниці в одному органі, який відповідає за фінанси, Міністерство фінансів на рівні департаменту. Ми досягнемо і скорочення, і прозорості, і забюрократизованості, і всього іншого, і ми використаємо світовий досвід.

Я просив би вилучити дещо із розділу "Судова реформа", оскільки за Конституцією судова влада є незалежною. Тут я вже прошу Президента уділити увагу цьому і по подоланню корупції. Шановні урядовці, вельмишановний пане Президент, ну як ви будете долати корупцію, якщо зараз у вас керує Генеральною прокуратурою людина, поновлена на посаду, нібито поновлена на посаду рішенням одного судді Печерського суду всупереч рішення Конституційного Суду і так далі. Всі призначення незаконні, всі порушення кримінальних справ незаконні. Це абсолютно можна поставити під сумнів. Крім всього іншого, ми втрачаємо престиж, ви не розуміємо, що відбувається, ті, хто не хоче приймати правильне рішення.

Тому подолання корупції треба починати з самого верху. Мені дуже сподобалося, що Президент це сьогодні сказав про це. Я хотів би, щоб і уряд допоміг це робити, а ми, депутати, допоможемо законодавчим забезпеченням. Дякую.

 

ГОЛОВА. Так, дякую. Шановні народні депутати, всі, хто виявив бажання виступити в обговоренні Програми, таким правом скористалися. Тепер прошу підготуватися до голосування. У нас надійшли і зареєстровані три проекти постанови про Програму діяльності Кабінету Міністрів. Це, власне, проект від комітету профільного, проект, автором якого є Олександр Олександрович Мороз, і проект, запропонований урядом.

Відповідно до реєстрації першим зареєстровано проект комітету, він враховує пропозиції і положення всіх інших проектів. Я його зараз зачитаю. Це - проект Постанови Верховної Ради 7048 - про Програму діяльності Кабінету Міністрів України "Назустріч людям". Верховна Рада України постановляє:

Перше. Схвалити Програму діяльності Кабінету Міністрів  України "На зустріч людям".

Друге, Кабінету Міністрів України при опрацюванні та прийнятті щорічних заходів щодо забезпечення виконання програми "На зустріч людям" враховувати в межах фінансування, передбаченого законом про Державний бюджет України на відповідний рік, зауваження і пропозиції, висловлені народними депутатами під час її розгляду Верховною Радою України.

І далі, періодично, за результатами своєї піврічної роботи, звітувати перед Верховною Радою України про виконання програми "На зустріч людям".

Тому, шановні колеги, якщо ви не  заперечуєте, я поставлю відповідно до Регламенту ... (Ш у м   у   з а л і)

Одну хвилиночку. Демьохін, голова комітету... перший заступник голови комітету, будь ласка, мікрофон.

 

17:27:43

ДЕМЬОХІН В.А.

Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые коллеги!

На комитете было принято решение рекомендовать, дополнить еще  одним пунктом: в течение месяца уряду представить на рассмотрение в Верховную Раду Украины программу экономического и социального розвитку.  Спасибо.

 

ГОЛОВА. Так, немає заперечень? Уряд готовий? Юлія Володимирівна.

 

ТИМОШЕНКО Ю.В. Ми повністю погоджуємося і просимо підтримати пропозицію комітету.

 

ГОЛОВА. Тому, шановні колеги, я ставлю на голосування проект постанови Верховної Ради України про програму діяльності Кабінету Міністрів України "На зустріч людям", яку я зачитав, з урахуванням доповнення від Комітету з питань економічної політики.

Реєстраційний номер документу 7048. Прошу голосувати.

 

17:28:44

За-357

Програма діяльності Кабінету Міністрів України схвалена.

Шановні колеги, я прошу пропозиції, які є від народних депутатів, уточнення, рекомендації до планів заходів, які буде розробляти Кабінет Міністрів подати до Секретаріату з тим, щоб ми могли їх узагальнити і передати до Кабінету Міністрів України.

Шановні колеги, я хочу поінформувати вас, що 8 лютого відбудеться День уряду

16 і 23 лютого у нас парламентські слухання, а пленарне засідання ми розпочнемо першого березня цього року. Три тижні ми працюємо в комітетах, фракціях і групах, також в округах, для того щоб нам напрацювати необхідні документи для розгляду Верховною Радою України.

Я прошу керівників уряду, керівників фракцій і груп, голів комітетів зібратися в конференц-залі для короткої наради. Народні депутати, я думаю, що можуть провести таку нараду за звичною схемою.

Шановні колеги, вечірнє засідання Верховної Ради України оголошую закритим. Дякую за плідну роботу.