09 липня 2002, 13:12

Комітет з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв'язку рекомендував парламенту прийняти за основу проект закону про внесення змін до ст. 6 Закону України "Про транзит вантажів", внесений народними депутатами-членами Комітету

Комітет з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв'язку рекомендував парламенту прийняти за основу проект закону про внесення змін до ст. 6 Закону України "Про транзит вантажів", внесений народними депутатами-членами Комітету.

Необхідність розробки закону обумовлена виконанням вимог двосторонніх і багатосторонніх домовленостей про міжнародне транзитне сполучення між Європою і Азією через територію України, якими передбачено збільшення обсягів перевезення транзитних вантажів, прискорення та спрощення порядку перетину державного кордону.

Як зазначили автори проекту, метою його прийняття є скорочення часу перебування вантажів на прикордонних залізничних передаточних станціях. Зокрема, передбачається запровадити процедуру митного транзиту із застосуванням додаткового екземпляра дорожньої відомості перевізного документа СМГС або накладної ЦІМ при перевезенні залізничним транспортом транзитних вантажів.

Комітет підтримав законопроект, спрямований на спрощення процедури митного оформлення транзитних вантажів, збільшення обсягів їх перевезень і відповідно обсягів надходжень до бюджетів всіх рівнів.